Czemu ludzie uwielbiają oglądać piłkę nożną?

Keyvee

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
131
Punkty reakcji
4
Czemu tak wiele facetów uwielbia oglądać mecze w TV. Dla mnie to nic takiego. Po prostu kopia sobie piłkę? Skąd się bierze u nich taki duch sportu?
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Nie wiem, mnie to jakoś specjalnie nie kręci, jak dla mnie jest to jeden z nudniejszych sportów do oglądania. Dużo bardziej interesowałby mnie np. mecz tenisa.
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Też nie wiem czemu. Ja jeszcze nigdy nie przymusiłem się do oglądania dłużej niż dwie minuty.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ze sportem jest trochę jak z teleturniejami, tylko bardziej.
Jedyna szansa obejrzeć (bynajmniej w założeniu) prawdziwą rywalizację grupy ludzi.

Dlaczego piłka jest taka popularna?
1. Bo była popularna wczesniej, a popularnosc jes dziedziczna (do tego identyfikacja z klubem, miastem itp)
2. Bo to sport zespołowy, a rywalizacja współpracujących grup ludzi często jest ciekawsza.
3. Bo to sport odpowiednio dawkujący emocje. Co to znaczy? Siatkówka - akcje efektowne, punkty, walki o koncowe zwyciestwo w secie są tak często, że z czasem przestaje to zupełnie ciekawić (mnie bynajmniej). "O, punkt. O, drugi punkt." W piłce natomiast jest ten skok emocji związany z bramką, tudzież - obroną przed jej utratą. Problem z meczami w ktorych obie drużyny kunktatorsko dają jest za to duży - nie da się w zasadzie oglądać. No ale rekompensuje to jakos ewnetualna stawka spotkania (przegrywający odpada).
Z podobnej przyczyny mistrzostwa w siatkówce czy piłce ręcznej nie wywołują zbyt dużych emocji. Są co 2 lata i nie jest to zbyt wielkie wydarzenie. MŚ w piłce za to to wielka sprawa (również dla samych piłkarzy).
4. W piłkę po prostu bardzo przyjemnie się gra. Skoro się gra to i się czesciej oglada.

Ja:
bardzo lubię oglądać sport.
99% tego czasu stanowią: Piłka nożna, żużel i boks.
Daleko, daleko za nimi wskazał bym na: judo i hokej.
 
Do góry