Cyrk wymienił aktorów, a zatem nowy skład sejmu.

M

MacaN

Guest
Witajcie.

Założyłem temat ogólnie dotyczący nowego składu sejmu w latach 2015 - ??? ( zobaczymy :D )

Tak więc, ponieważ napisałem o cyrku, pozwolę sobie zamieścić tutaj pierwsze wystąpienie otwierające przedstawienie.

Na początek poseł, który wszedł do sejmu z ramienia listy ruchu Kukiz'15, a który chce w piątki kończyć posiedzenia o 12 :)

https://www.youtube.com/watch?v=X21_xoVsKYI
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Zmęczył był się. Taka odpowiedzialność na nim spoczywa. I byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie było prawdziwe :(

MacaN napisał:
Witajcie.

Założyłem temat ogólnie dotyczący nowego składu sejmu w latach 2015 - ??? ( zobaczymy) Obawiam się,że do następnych wyborów!

Tak więc, ponieważ napisałem o cyrku, pozwolę sobie zamieścić tutaj pierwsze wystąpienie otwierające przedstawienie.

Na początek poseł, który wszedł do sejmu z ramienia listy ruchu Kukiz'15, a który chce w piątki kończyć posiedzenia o 12 :)

https://www.youtube.com/watch?v=X21_xoVsKYI
 
W

wiki9969

Guest
To ja mam taki pomysł. Jeżeli mowa jest o oszczędnościch, to może ten pan zaoszczędzi trochę naszych pieniędzy i zrzeknie się mandatu? Błaznów nie potrzebujemy w Sejmie.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
wiki9969 napisał:
To ja mam taki pomysł. Jeżeli mowa jest o oszczędnościch, to może ten pan zaoszczędzi trochę naszych pieniędzy i zrzeknie się mandatu? Błaznów nie potrzebujemy w Sejmie.
przeanalizowales to, czy tylk tak bezmyslnie mowisz?

moja mowa jest taka:
1blanzow nie potrzebujemy, jak to sie nie oplaca
a potrzebujemy, jak to sie oplaca

2posiedzen do 12 w piatki nie potrzebujemy, jak to sie nie oplaca
a potrzebujemy, jak to sie oplaca

czy zbyt skomplikowanie sie wyrazilem?
 
W

wiki9969

Guest
Płci jeszcze nie zmieniłam. :rumieniec:

Ale tak, przeanalizowałam to. Opłaca się utrzymywać posłów, dla których siedzenie w Sejmie to marnowanie czasu? Tym bardziej, że w większości Ci posłowie zbyt wiele w swoich biurach nie robią, tylko mają od tego ludzi.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Przypomniały mi się słowa poety " Nową przypowiedź Polak sobie kupi, że i przed i po szkodzie głupi". Boję się tych ludzi i tego co są w stanie zrobić. Oby moje przeczucia się nie sprawdziły!
 
M

MacaN

Guest
Poseł ma siedzieć i 24 godziny na dobę jak będzie trzeba, za coś mu z moich podatków dają te minimum 12 tyś. miesięcznie!
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
Poseł ma siedzieć i 24 godziny na dobę jak będzie trzeba, za coś mu z moich podatków dają te minimum 12 tyś. miesięcznie!
a nie ma konsultowac sie z wyborcami?

ma zamiast tego naprodukowac Ci bubli prawnych?
 
M

MacaN

Guest
sir Francis Drake napisał:
a nie ma konsultowac sie z wyborcami? ma zamiast tego naprodukowac Ci bubli prawnych?
Ma pracować. Konsultacje z wyborcami... Pewnie, ale jak poseł skończy w piątek o 12 to chyba o 14 nie będzie się konsultował, nie? Raczej otworzy winko w domu i będzie świętował weekend, a na to mojej zgody nie ma!
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
a nie ma konsultowac sie z wyborcami? ma zamiast tego naprodukowac Ci bubli prawnych?
Ma pracować. Konsultacje z wyborcami... Pewnie, ale jak poseł skończy w piątek o 12 to chyba o 14 nie będzie się konsultował, nie? Raczej otworzy winko w domu i będzie świętował weekend, a na to mojej zgody nie ma!
widze, ze myslisz...no to moze dojdziemy do sensu tej propozycji...

musimy odpowiedziec na dwa pytania

1. czy posel moze obecnie nie przychodzic w piatki po 12 , albo wychodzic o tej godzinie co piatek
czy cos ich jednak zmusza do pracy o 12 w piatki?

2. jak czasochlonna jest praca poslow i na czym polega?
 
M

MacaN

Guest
W sumie masz rację, to jest najlepsze, że oni nie muszą być na tych obradach... ( Może właśnie dlatego go wyśmiali? :D ). Serio, całkiem o tym zapomniałem.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
W sumie masz rację, to jest najlepsze, że oni nie muszą być na tych obradach... ( Może właśnie dlatego go wyśmiali? :D ). Serio, całkiem o tym zapomniałem.
dobrze

a teraz pomysl, ze pewne kupione przez jakies lobby uchwaly sa przepychane wlasnie podczas niskiej frekwencji, np w piatek po 12
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i jeszcze jak ściemniał ten poseł, chciał szybko wracać do swego okręgu wyborczego. A nie do domku pod pierzynę ?
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
skoro rozumiesz, to dlaczego nie uwzgledniles, ze on moze wracac do domu pod pierzynke. kiedy tylko chce

i jakby tak zamierzal robic, to by po prostu cicho siedzial
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko po co się wydurniać takimi wystąpieniami
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
Herbatniczek napisał:
tylko po co się wydurniać takimi wystąpieniami
chcial ograniczyc kupowanie ustaw

to "wydurnianie sie" Twoim zdaniem.

moze powinien zamiast tego isc na osmiorniczki na Twoj koszt...bylbys wtedy hepi?
 
Do góry