Cyrk wymienił aktorów, a zatem nowy skład sejmu.

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Mimo wszystko cieszę się, że są jakieś nowe twarze w sejmie. Zmiana mentalności w sejmie jest potrzebna. Nowe twarze, wierzę że jest tam choć kilka osób, którym faktycznie zależy na dobru tego kraju...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nowe twarze to bardziej Ruch Kukiza i Nowoczesna. Przecież nowe twarze w PO i PIS to funkcjonariusze tych partii, przeszli w nich drogę życiową i przesiąkli normami w ich strukturach. Te nowe postacie na pewno nie będą tworzy coś nowego
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Zawsze można się łudzić, ze jednak nie przesiąkli w 100% :) Jestem zdania, że nowym trzeba pozwolić się wykazać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bez żartów, stara kadra w PO i PIS rządzi, młody się przedrze tylko wtedy jak będzie megalizusem
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
No to odejdzie, będzie miał 4 lata na głoszenie swoich poglądów. Na tworzenie swojej frakcji w partii, nowego ugrupowania, organizacji etc.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
naiwność, skonczy tak jak Ziobro. Chciał być niezależny a wrócił z podkulonym ogonem. Nic ci to nie mówi ?
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Ciekaw jestem jakie będzie postępowanie nowej partii Po uczynkach chciałbym ich ocenić za 4 lata i chciałbym aby mnie pozytywnie zaskoczyli. PO już niestety zawiodła chyba wszystkich.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
PIS zrobi to samo, głownie dlatego że ma całą władzę. A to potrafi przewrócić w głowie nawet najuczciwszym
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Mówi mi, Ziobro ostro się przejechał. Ale czy na prawdę wykluczasz, że nigdy, ale to nigdy nie będzie takiej osoby, która będąc w złodziejskiej partii postanowi zadziałać na własną rękę i je się uda?
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
I być może ktoś taki właśnie zasiada teraz w ławach sejmu :) My tego nie wiemy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie dlatego mamy tak zabetonowaną scenę polityczną. Są 2 duże partie, które żerują na państwowych pieniądzach. Robią sobie reklamy gdzie się da bo mają kasę, kasa ta też służy do hodowania sobie wyznawców i działaczy. Obie te partie mają zaprzyjaźnione media na usługi. I tylko są przetasowania w lidze małych partyjek
Nawet taki Ruch Kukiza skończył na 9 % a w wyborach prezydenckich miał 20 %.
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Sutna to rzeczywistość. A dzieci trzeba wykarmić ubrać wychować a te ćwoki nadal nas okradają. Kto z tym skończy? Może Ruch Narodowy Co kolego Herbatnik Co Pan o tym myśli?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Polacy generalnie nie lubią skrajnosci i dlatego w tym kształcie Ruch Narodowy nie może osiągnąć przynajmniej 5 %, nawet Korwin się o tym przekonał w tych wyborach. Jedynym narodowcom, którym udało się wskoczyć do sejmu to ci pod egidą Kukiza. Ale Ruch Kukiza z kolei też szedł do wyborów pod ogólnymi hasłami z mniejszym eksponowaniem treści narodowych

przecież PIS zdobył władzę bo przesuną sie trochę bardziej do środka
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Prawda Tak wybierają Polacy ale czy słusznie? Bo niby PO było bardziej w środku ale pedalstwo lansowało i jeszcze jakieś dziwne genderowskie praktyki w przedszkolach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak naprawdę to żelazna zasada na wygranie wyborów - przechwycenie umiarkowanych wyborców
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Czasy się zmieniają Umiarkowanych będzie coraz mniej. Zostaną jacyś szaleni psycho-lewacy i z drugiej strony ludzie którzy będą musieli walczyć o życie swoje i swoich bliskich. Tak jak w czasie wojny. Było bardzo mało środka.
 
E

Elen

Guest
Rozlam u Kukiza. **** " Drogi Kukiza i narodowców rozchodzą się coraz bardziej. Muzyk powołał właśnie do życia stowarzyszenie polityczne, do którego narodowców nie zaprosił. Założyli więc własny: Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny. - To wstęp do budowy w Sejmie klubu Ruchu Narodowego - przyznają nieoficjalnie.


Oba środowiska kłócą się o strefy wpływów i personalia.

Nowy twór Pawła Kukiza - Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15 - ma oficjalnie związać ze sobą sympatyków muzyka.

Jego forma nie jest przypadkowa - muzyk na każdym kroku podkreśla swoją odrębność od tradycyjnych partii politycznych i zastrzega, że na swoją działalność nie pobiera pieniędzy z subwencji.

Stowarzyszenie powstało tydzień temu w Sejmie. Na spotkanie założycielskie zostali jednak zaproszeni tylko wybrani członkowie Klubu Parlamentarnego Kukiz'15. Wśród nich nie znalazł się nikt z narodowców, o czym z przekąsem poinformował na swoim Facebooku szef RN Robert Winnicki: "Zjazd założycielski Stowarzyszenia odbył się w ostatnią środę w Sejmie RP, o czym większość posłów została poinformowana na posiedzeniu klubu w ostatni czwartek. Koncepcja budowy Stowarzyszenia zaprezentowana w czwartek przez Przewodniczącego Pawła Kukiza nie zakłada, by członkowie partii politycznych (Ruch Narodowy, KNP, UPR) mogli zostać członkami zwyczajnymi Stowarzyszenia. Ze swojej strony oczywiście zapraszam do współpracy w ramach struktur tworzonych przez Ruch Narodowy".

Założycielami Stowarzyszenia zostali Paweł Kukiz i jego przyjaciel z Wrocławia, przedsiębiorca Marek Maciejewski (zna się bardzo dobrze także z Grzegorzem Schetyną z PO).

Prezesem został Kukiz, a oprócz niego w 13-osobowym zarządzie znalazło się jeszcze tylko sześciu innych posłów z jego klubu, m.in. kojarzony dotychczas z narodowcami Marek Jakubiak, rzecznik ruchu Kukiza Piotr Apel i wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

Dwa dni później w kontrze do Stowarzyszenia narodowcy powołali do życia Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny. Liczy 18 osób. Dziesięć to wybrani z list Kukiza narodowcy. Kolejni czterej to również wybrani z list muzyka Jacek Wilk (KNP), Bartosz Jóźwiak (UPR), Tomasz Jaskóła (Stowarzyszenie Republikanie) i Paweł Szramka (Zmieleni.pl). Jest też trzech parlamentarzystów PiS i jeden poseł niezrzeszony z Prawicy RP Marka Jurka.

- To dla nas wstęp do wybijania się na niepodległość - słyszę od jednego z członków Ruchu Narodowego. - Nasze relacje z Pawłem są złe już od dłuższego czasu. Nałożyło się na siebie wiele czynników: aktywność Roberta Winnickiego, której Paweł nie akceptuje, ale też obsada pewnych stanowisk związanych z działalnością parlamentarną. Jeśli tylko uda się zgromadzić piętnastkę posłów, którzy są potrzebni do powołania własnego klubu parlamentarnego, dojdzie do frondy - mówi.

Konflikty dotyczą również personaliów. Pierwszy wiązał się ze wskazaniem kandydata klubu na wicemarszałka Sejmu. Choć w głosowaniu najwięcej głosów dostał Sylwester Chruszcz z RN, to wicemarszałkiem został Stanisław Tyszka, który przygotowywał wyborczą strategię Kukiza. Potem próbowano nie dopuścić do antyimigranckiego wystąpienia Winnickiego z trybuny sejmowej. A ostatnio doszła do tego sytuacja z obsadą stanowiska szefa biura klubu parlamentarnego. Był nim Krzysztof Bosak z RN, ale odszedł po konflikcie ze współpracownikami Kukiza - jego kuzynem i Dariuszem Pitasiem (o tym ostatnim napisał w poniedziałek "Newsweek", ujawniając, że ma na koncie zatarte wyroki m.in. za kradzieże).

O sytuację w klubie pytam Sylwestra Chruszcza. Nie chce zdradzić kulis: - Ruch Narodowy zainteresowany jest utrzymaniem jedności klubu Kukiz'15 i dalszej wspólnej pracy na rzecz środowisk antysystemowych - odpowiada.

Ale od innego narodowca słyszę, że konflikt może wybuchnąć lada dzień, np. przy okazji zgłaszania kandydatów do nowej Rady Polityki Pieniężnej.

Nieoficjalnie słychać, że kandydatem klubu Kukiz'15 mógłby być Ryszard Bugaj, niegdyś z lewicowej Unii Pracy, pracował też u prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Dla nas postać absolutnie nie do zaakceptowania, która może zakończyć naszą współpracę z Pawłem natychmiast - słyszę.

Inny z narodowców: - Sprawa jest przesądzona, bo sytuacja sama wypycha nas z klubu. Cokolwiek mówić o takich postaciach jak Lepper czy Palikot, to przynajmniej w pierwszych latach swojego urzędowania w Sejmie mieli swoje charaktery i charyzmę. Paweł wypalił się po miesiącu - mówi."
 
Do góry