Cyrk wymienił aktorów, a zatem nowy skład sejmu.

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i ile pamiętam to ten pan poseł zaproponował żeby posłowie kończyli pracę w piątki o 12, nawet szef klubu Kukiz potwierdził że ten poseł wybrany z jego listy został niezależny za takie "niezależne " pomysły. Oznacza to że chyba najszybciej w historii parlamentaryzmu stał się niezależny (domysł - wyleciał z klubu który dopiero co powstał)

ograniczyć kupowanie ustaw skracaniem dnia pracy ? skoro posłowanie to kupowanie ustaw to może niech wcale nie pracują, będzie jeszcze mniejsza szansa na kupowanie ustaw
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
Herbatniczek napisał:
i ile pamiętam to ten pan poseł zaproponował żeby posłowie kończyli pracę w piątki o 12, nawet szef klubu Kukiz potwierdził że ten poseł wybrany z jego listy został niezależny za takie "niezależne " pomysły. Oznacza to że chyba najszybciej w historii parlamentaryzmu stał się niezależny (domysł - wyleciał z klubu który dopiero co powstał)

ograniczyć kupowanie ustaw skracaniem dnia pracy ? skoro posłowanie to kupowanie ustaw to może niech wcale nie pracują, będzie jeszcze mniejsza szansa na kupowanie ustaw
mowimy tu o realnej polityce, a taka tu chyba byla proponowana

oprocz nadzwyczajnych wypadkow zakazalbym tez glosowan po nocach albo w wigilie, jak to chcieli zrobic z ustawa o lasach panstwowych


a jaki dzien pracy ma posel, moze wyjasnisz...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
komisje, podkomisje, forum plenarne

ja bym zakazał prowadzenia biur poselskich w terenie. Poseł jest od pracy w parlamencie a nie od załatwiania różnych interesów na prowincji i zatrudniania za państwowe pieniądze rodziny i kumpli
 
M

MacaN

Guest
sir Francis Drake napisał:
a jaki dzien pracy ma posel, moze wyjasnisz...
Dobra, ale zamiast zadawać pytania postawione w ten sposób, zadajmy inne - dlaczego jeśli ktoś chce ograniczać przepuszczanie ustaw nie zgłosi wniosku OBOWIĄZKOWEGO stawiania się na każdym jednym głosowaniu, pod karą niewypłacenia miesięcznej wypłaty. I tyle. Proste, banalnie proste. Bo póki co, to posłowie chadzają na posiedzenia sejmu tak, jak studenci na wykłady. Im dłużej siedzą w polityce, tym rzadziej im się to zdarza :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tym co nie głosują to chyba coś potrącają jak są nieusprawiedliwieni. Ale to z jednej strony małe kwoty a z drugiej usprawiedliwić mogą zawsze: byłem w terenie i działałem zgodnie z mandatem posła
dokładnie tak jak pewien poseł, który jeździł za państwowe pieniądze do Nowego Tomyśla gdzie był wykładowcą i kosił kase z dwóch źródeł. A jak zapytali czy tak można to wyjaśnił że wykonywał mandat posła.
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
tym co nie głosują to chyba coś potrącają jak są nieusprawiedliwieni. Ale to z jednej strony małe kwoty a z drugiej usprawiedliwić mogą zawsze: byłem w terenie i działałem zgodnie z mandatem posła
No fajnie, więc trzeba zmienić zasady. Ja jak nie przyjdę na ćwiczenia to muszę je zaliczyć w innym terminie, nie ma usprawiedliwienia. Nawet jeśli urwie mi nogę, to bez odrobienia - nie zdaję. U posłów tez nie powinno być usprawiedliwienia. Jedna nieobecność - pensja ciach o połowę. Druga nieobecność - brak pensji. Trzy nieobecności w miesiącu - nagana. Pięć - pożegnanie się z mandatem i czapeczka.

Tyle z mojej strony. Co do usprawiedliwień - oczywiście zdrowie ( czyli pobyt w szpitalu ) należy respektować, wszystko inne z wyjątkiem wypadków losowych jak karambol - nie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale widzisz oni mają tzw wykonywanie mandatu posła w terenie, i mogą w każdym momencie pojechać sobie na swoją wieś i udawać że są tam potrzebni

dlatego jestem za likwidacją tego przywileju. Poseł ma być w parlamencie bo to jego miejsce pracy. Nie powinno być żadnych biur poselskich w terenie
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Największym clownem w tym towarzystwie jest Macierewicz. Nie rozumiem jak przy zdrowych zmysłach można mianować go Ministrem Obrony Narodowej ? !. Szczególnie teraz kiedy jest taki problem z terroryzmem i Polska musi to jakoś ograć. Kolejny to Ziobro. Wydawał mi się kiedyś ok do momentu jak dowiedziałam się od znajomego dziennikarza jednej rzeczy na jego temat. Od tej pory jest dla mnie nikim szczególnie jako Minister SPRAWIEDLIWOŚCI.
 

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
Z tym Macierewiczem to się zgadzam ;D. Wyszło 'Szydło' z worka ukrywane przez całą kampanię . Nie ma już co płakać to chociaż śmiać ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a niech sobie będzie szefem MON, jak się skompromituje to przynajmniej będzie widać jaki to "dobry" jest rząd PIS
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
tym co nie głosują to chyba coś potrącają jak są nieusprawiedliwieni. Ale to z jednej strony małe kwoty a z drugiej usprawiedliwić mogą zawsze: byłem w terenie i działałem zgodnie z mandatem posła
No fajnie, więc trzeba zmienić zasady. ...
okladnie tak!
trzeba zmieniac zasady

i jeden chcial zmieniac, cos ograniczac, to go wyszydzono
 
M

MacaN

Guest
sir Francis Drake napisał:
i jeden chcial zmieniac, cos ograniczac, to go wyszydzono
Nie bądź śmieszny. Jego zmiana zasad nie miała nic wspólnego z tym, o czym pisałeś. Najwidoczniej facet jeszcze nie skumał jak ma sie usprawiedliwiać z braku obecności na posiedzeniach.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
i jeden chcial zmieniac, cos ograniczac, to go wyszydzono
Nie bądź śmieszny. Jego zmiana zasad nie miała nic wspólnego z tym, o czym pisałeś. Najwidoczniej facet jeszcze nie skumał jak ma sie usprawiedliwiać z braku obecności na posiedzeniach.
nie zgadzam sie
chcial coos ruszyc

a Wyscie go olaliTy go olales, zamiast zapytac siebie - dlaczego do 12

efekt bedzie latwy do przewidzenia
nastepny nie bedzie sie wychylal

o to Ci chodzilo

PS sami sobie te ch. d. i kamieni kupe budujecie Wasza bezmyslnoscia
na kogo czekacie?
islamistow?
chinczykow?
ruskich?

jak juz sami soba nie potraficie zarzadzac...
 
M

MacaN

Guest
Chciał ruszyć dla siebie,żeby mieć wolne bez konieczności wymyślania co tydzień usprawiedliwień
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
czyli mimo wszystko chcial cos ruszyc

pomysl,
ze jesli jest kiepski
to
czy nie lepiej dla Ciebie

bedzie, jak bedzie siedzial w domu w piatek po 12
zamiast Cie po 12 do poznych godzin nocnych >>> OKRADAC kupionymi ustawami

no, pomysl !!!
 
M

MacaN

Guest
sir Francis Drake napisał:
czyli mimo wszystko chcial cos ruszyc pomysl, ze jesli jest kiepski to czy nie lepiej dla Ciebie bedzie, jak bedzie siedzial w domu w piatek po 12 zamiast Cie po 12 do poznych godzin nocnych >>> OKRADAC kupionymi ustawami no, pomysl !!!
Póki co to myślę, że piszesz tak nieskładnie, że czuję sie jak na lekcji z szyfrowania danych.

Ponadto myślę też, że może ruszmy to dalej, każmy każdemu politykowi siedzieć w domu 24 h/dobę i 7 dni w tygodniu, nie będą nas okradać, nie licząc tych kilkunastu tysięcy miesiąc w miesiąc z naszych podatków.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
czyli mimo wszystko chcial cos ruszyc pomysl, ze jesli jest kiepski to czy nie lepiej dla Ciebie bedzie, jak bedzie siedzial w domu w piatek po 12 zamiast Cie po 12 do poznych godzin nocnych >>> OKRADAC kupionymi ustawami no, pomysl !!!
Póki co to myślę, że piszesz tak nieskładnie, że czuję sie jak na lekcji z szyfrowania danych.

Ponadto myślę też, że może ruszmy to dalej, każmy każdemu politykowi siedzieć w domu 24 h/dobę i 7 dni w tygodniu, nie będą nas okradać, nie licząc tych kilkunastu tysięcy miesiąc w miesiąc z naszych podatków.
mimo, ze tak nie uwazasz,to Twoja odpowiedz jest dobra

Bo sklania do myslenia,,,,

co powiesz na max8 glosowan w tygodnu, zawsze o 11 + niekiedy o 12

PS nie sprowadzaj mnie do absurdu, bo to co mowie ma sens...
byloby korzystne i dla Ciebie..
 
M

MacaN

Guest
sir Francis Drake napisał:
PS nie sprowadzaj mnie do absurdu, bo to co mowie ma sens... byloby korzystne i dla Ciebie..
Nie byłoby, bo posłowie i tak w większości nie wiedzą na co głosują. Uważasz, ze ktoś z nich czyta te ustawy? Wódz mówi zagłosuj na tak, to głosujemy, a dziś... Dziś opozycja może sobie głosować nawet i losowo, to nie ma znaczenia przy bezwzględnej większości PiS-u. Więc niech chociaż zasuwają od rana do nocy, dla samej mojej satysfakcji, że te kilkanaście tyś. nie przychodzi im łatwo.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
PS nie sprowadzaj mnie do absurdu, bo to co mowie ma sens... byloby korzystne i dla Ciebie..
Nie byłoby, bo posłowie i tak w większości nie wiedzą na co głosują. Uważasz, ze ktoś z nich czyta te ustawy? Wódz mówi zagłosuj na tak, to głosujemy, a dziś... Dziś opozycja może sobie głosować nawet i losowo, to nie ma znaczenia przy bezwzględnej większości PiS-u. Więc niech chociaż zasuwają od rana do nocy, dla samej mojej satysfakcji, że te kilkanaście tyś. nie przychodzi im łatwo.
tak , jak tobili to ich poprzednicy?

... raczej kamieni kupe bedziesz mial, a nie satysfakcje :ninja:
 
Do góry