Ćwiczenia na poprawę sylwetki.

Irving

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że systematyczne robienie brzuszków.
 

sanczezo

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Elbląg, Nowy Dwór,Malbork, Braniewo
Ciezko nie jesc po 18tej, jak sie pracuje do 17 tej. Zanim dojade do domu, wykapie sie i siade spokojnie, robi sie 20ta. jak jescze trzeba zakupy zrobic czy cos tam, to juz w ogole srodek nocy a ja dopiero obiad jem :/
 

naddi

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Regularne ćwiczenia mięśni brzucha to podstawa. Pamiętaj jednak, żeby nie przeciążyć kręgosłupa bo to bolesna sprawa. Aby brzuszki dały efekt wcale nie musisz siadać z leżenia, wystarczy że uniesiesz głowę, ramiona i plecy do wysokości łopatek. Wtedy mięśnie brzucha już pracują a dolny kręgosłup nie jest przeciążany.
Po każdym uniesieniu głowy i ramion nie robię sobie odpoczynku i nie kładę się tylko wykonuję brzuszki "w powietrzu". Na początku robiłam 10 powtórzeń w 3 seriach ale szybko zaczęłam widzieć efekty i mogłam zwiększać ilość powtórzeń. Ręce krzyżuję na piersiach. Część osób daję ręce za głowę ale wtedy nie mogłam dobrze kontrolować ruchu i niestety bolał mnie kręgosłup lędźwiowy :(
Tak wyćwiczysz górną część mięśni brzucha. Żeby wzmocnić dolne partie musisz pracować nogami. Rób rowerki, nożyce - im niżej nad podłogą tym mocniej pracują mięśnie ale jeśli boli Cię kręgosłup utrzymuj nogi po kątem ok 40stopni nad podłogą.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Odświezajac temat.Płaski Brzuch to zajęcia skutecznie spalające tkankę tłuszczową i wzmacniające mięśnie brzucha. Polecamy kobietom po porodzie oraz osobom, które w krótkim czasie pragną osiągnąć idealna sylwetkę.I na takie sie własnei wybieram,ale powiedzcie mi ile tak naprawde minut trzeba poswiecic w domu na takie ćwiczenia ,aby było widac jakieś efekty?
 

TynaYy

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Wrocław
Szczerze mówiąc nie chciało mi się czytać tych 3 stron Tutaj;D
Spróbój VI weidera. jest naprawde skuteczna. Musisz się kurczowo trzymać planu,ale mój brat miał naprawdę nieziemski efekt:) Polecam bardzo, ja sama nie jestem w stanie zrobić tego np..;D
Wszystko znajdziesz w google:)
pozdrawiam.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Ja też polecam A6W. poza tym pompki też podobno są dobre na brzuch, poza tymi wszystkimi brzuszkami oczywiście. A do 6 weidera można też inne ćwiczenia dorzucić jak komuś to za mało, na inne partie np.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Największy problem z A6W polega na tym, że rzadko komu uda się dobrnąć do końca, gdyż te ćwiczenia są nudne i męczące. Ostatnio słyszałam, że nawet wykładowcy z WAT-u polecają swoim studentom ABS, który jest mniej wymagający a daje naprawdę świetne efekty :)
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Nie wiem, czy to do końca prawda, ale jakiś czas temu przeczytałam, że brzuch jest najtrudniej zrzucić, głównie dlatego, że jest słabo ukrwiony. DLatego też w procesie spalania (podczas wysiłku fizycznego czy diety) po zapasy z brzucha organizm sięga rzadziej. Dlatego też dietę i ćwiczenia wspomagać jakimiś zabiegami na ciało - modelującymi sylwetkę.
 
K

kasia278

Guest
Polecam przeczytać ten artykuł: http://polonijni.pl/co-ciekawego/co-zrobic-zeby-miec-plaski-brzuch/
a tak ode mnie to polecam hula hop i tweestera :)
'pozdrawiam
 

Natasza1985

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o ćwiczenia to mogę Ci polecić filmiki na youtube ćwiczenia z Mel.B. Ale jeśli myślisz że wystarczy ćwiczyć mięśnie brzucha i będziesz miała szczupły brzuch to jesteś w błędzie, piszę tak na wszelki wypadek a zobacz te ćwiczenia z Mel bo są fajne i sama z nich korzystam :)
 
D

Dietunio

Guest
Tutaj znalazłem dla Was zasady płaskiego brzucha może, akurat się komuś przydadzą: dietunio.pl/szesc-zasad-budowania-6-paka/
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Dla mnie bardzo pomocne okazały się ćwiczenia z trenerem personalnym. Pani Ania pokazała mi jak wykonywać ćwiczenia i w jakich seriach. Wcześniej niepotrzebnie się katowałam i efekty były mizerne. Na prawdę trener personalny to dobra inwestycja dla osób zaczynających http://www.aniamatusik.pl/
 

pysie

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2023
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja po kilku spotkaniach z Trenerem Personalnym i Dietetykiem z Warszawy zrozumiałam, że kilka ćwiczeń na brzuch i pośladki to za mało, ponieważ wzmocnić trzeba całe ciało, inaczej będziemy spotykać się z kontuzjami w słabszych miejscach. Bardzo często co kilkanaście tygodni Trener rozpisuje mi plan ćwiczeń i wspomina, że ćwiczenia wielostawowe są najlepszym wyborem, jeśli nie chcemy na siłowni spędzać zbyt wiele czasu. Na początku kilka razy się też spotkaliśmy, by wyeliminować u mnie błędy i tak to trwa do dnia dzisiejszego :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry