Ćwiczenia i motywacja

Gitarzysta123

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam was bardzo serdecznie.
Chciałem zacząć ćwiczyć, ale tak ni z zupy ni z pietruchy nie wiem od czego zacząć. Kulturystą nie jestem, ciało to mam że tak powiem "więcej piwa niż mięśni" (gruby nie jestem!) Przysiady? Pompki? Brzuszki? Jedyne ćwiczenia jakie znam. Kiedy? itp. I drugie pytanie to, chłopaki, panowie, jaką macie motywację do ćwiczeń? Próbowałem muzyki, jakoś to tak bardziej mnie zniechęca, próbowałem ćwiczyć ze znajomym, rozprasza wręcz. Jakieś sprawdzone motywacje i ćwiczenia?
Dzięki z góry i pozdrawiam
 

Neverdie

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2014
Posty
68
Punkty reakcji
3
Miasto
Nsa
Największą motywacja powinien być dla ciebie progres. Czyli np zaczynasz biegać to biegniesz 1km i nie masz na więcej siły , a po jakimś czasie biegniesz 3 km i masz moc na więcej

Wydrapane z telefonu :)
 
M

MacaN

Guest
Gitarzysta123 napisał:
Przysiady? Pompki? Brzuszki?
Wystarczy :) Ewentualnie jeszcze drążek, ale musisz sobie ustalić plan treningowy.

Zbuduj sobie siłę, czyli najpierw trening 100 pompek ( http://www.menshealth.pl/fitness/Trening-100-pompek-w-6-tygodni,4629,2), ten akurat przerabiałem, skończyłem nawet kilka razy, bo czasami spada forma i trzeba dojść do pewnego momentu, więc śmiało moge polecić akurat ten plan treningowy.

Jak już sobie zbudujesz siłę, to wtedy będziesz mógł myśleć nad innymi akrobacjami, by wyrzeźbić porządnie ciało. Choć tak naprawdę po treningu 100 pompek, który nie zajmuje 6 tygodni, tylko raczej 3-4 miesiące, w zalezności od predyspozycji ćwiczącego, z wyglądu też powinieneś być zadowolony.

I tyle, żadna filozofia. Motywacja ? Spróbuj sobie np. założyć temat w dziale " dzienne treningi " i odpowiadaj przed forumowiczami, pisząc po kazdym treningu, co zrobiłeś :)
 

Gitarzysta123

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Dzięki bardzo za ten plan, napewno skorzystam i będę ćwiczył, a coś na brzuch żeby zrzucić ten bębenek którego się wstydzę najbardziej? Brzuszki wystarczą i pompki?
 
M

MacaN

Guest
Są różne ćwiczenia na brzuch, no ale brzuszki na początek będą okej. Przede wszystkim to skończ pisać, a zacznij coś robić, nie ważne, czy robisz brzuszki, pompki, czy siedzisz na siłowni, itd. ważne, że cokolwiek robisz.
 

Frida_19

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2015
Posty
11
Punkty reakcji
1
Samodzielne komponowanie treningów jest bardzo trudne, radziłabym Ci poszukać filmików z gotowymi treningami. Ja np. ćwiczę z Natalią Gacką, ale jest dużo trenerów i zestawów ćwiczeń dedykowanych mężczyznom. Na pewno znajdziesz coś dla siebie - jak trafisz na odpowiedniego mentora, motywacja sama przyjdzie :)
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
A ja Ci powiem trochę inaczej.
Jeżeli chcesz mieć motywację chodzi tylko o to aby ZACZĄĆ.
Najważniejsze aby dobrze się czegoś nauczyć to mieć z tego przyjemność :) Najczęściej musisz mieć OTOCZENIE, które to wspiera. Czyli nie jaki trening, tylko siłownia, najlepiej zajęcia grupowe (czujesz się zobowiązany przed grupą do kontynuacji). Polecam crossfit, za 150 zł możesz mieć miesiąc ćwiczeń 2 x w tygodniu.
Druga sprawa to nakręcanie się - oglądanie filmów ludzi, którzy do Ciebie trafiają - do mnie trafia elliott hulse, bar brothers, ido portal. Jak oglądam tych gości, nakręcam się i czekam na trening :)
Jak poznasz ludzi, którzy mają efekty powiedzą Ci wszystko o diecie, odżywakch itd.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Muzyka, osoby które mają sylwetkę taką do której dążę, wiele rzeczy. Spróbuj może iść na siłownię i poprosić jakiegoś obecnego tam trenera o kilka wskazówek. Nie musi od razu układać całego planu, ale pokazać jak poprawnie się wykonuje ćwiczenia na danych maszynach już powinien.
 
Do góry