cukrzyca - co robić?

kama**

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Prośba do osób z cukrzycą! Niedawno się dowiedziałam, ze mam cukrzycę typu II i szukam jakiś info od osób. które już się zmagają z ta chorobą albo dużo o niej wiedzą. Chodzi na razie o jakieś podstawy, co jeść, kiedy, co ćwiczyć. Lekarz wytłumaczył mi to dosyć pobieżnie a i ja byłam w szoku i niewiele do mnie dotarło :( dlatego teraz szukam po Internecie czegoś sensownego. Jak ktoś jest początkujący w temacie jak ja to polecam grafikę - http://www.certus.med.pl/pl/baza-wiedzy/cukrzycaFajnie wyjasnia podstawowe kwestie :) będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Sama nie mam cukrzycy, ale ma ją mój ojciec. Przede wszystkim weź skierowanie do specjalisty. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że dostałaś od lekarza pobieżne informacje, jeśli rzeczywiście tak jest, dobra rada zmień lekarza. Jeśli chcesz więcej informacji o chorobie i sposobie odżywiania, to daj znać na priv. Na ile będę mogła to pomogę.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ivona19856 napisał:
U mnie w rodzinie cukrzyce miala moja babci a, dziadek, moja mama i mój tata.... wiec zastanawiam sie czy to nie jest dziedziczne.... ja jak na razie nie mam ale trzymam reke na pulsie i regularnie robie badania. Ostatnio po scysji z lekarzem, który nie chciał mi wypisać dodatkowych badań ( swierdził, że jestem za młoda), zapisałam sie prywatnie do http://www.med-expert.pli bez problemu zrobiłam sobie badania na to co chciała,
Cukrzyca typu 2 jest dziedziczna, w typie pierwszym ma się predyspozycje do choroby, ale niekoniecznie musi się ona ujawnić, jeżeli prowadzi się zdrowy tryb życia. Czasem cukrzyca omija jedno pokolenie, więc nie zawsze jest tak, że dziecko zachoruje. Częściej też chorują mężczyźni niż kobiety. Bardzo duże znaczenie ma dieta i styl życia.
 
Do góry