Cudowny człowiek - Hrabia de Saint-Germain

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
11
Miasto
East Anglia
Buszując po internecie, przypadkiem dowiedziałem się o tym niezwykłym człowieku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hrabia_de_Saint-Germain

Przedstawiał się różnie. Nikt nie wie skąd tak naprawdę pochodzi. Potrafił wykonywać wiele zawodów, grać na kilku instrumentach, należał do różnych stowarzyszeń, władał biegle dwunastoma językami, posiadał obszerną wiedzę na wiele tematów i był niesamowicie bogaty. Zupełnie tak, jakby jego żywot trwał setki lat, podczas których osiągnął to wszystko. W 1784 roku po swojej "śmierci" nie został pochowany, gdyż po umieszczeniu jego ciała w trumnie, po jakimś czasie po prostu zniknął. Setki osób potwierdzało później jego obecność w wielu miejscach na świecie, mimo, że "zmarł".

Niespełna rok później, 15 lutego 1785, roku Saint-Germaina rzekomo widziano w towarzystwie alchemika Cagliostro, lekarza Franza Mesmera i francuskiego pisarza i filozofa Luois - Claude`a Saint Martina na wielkim zjeździe okultystów w Wilhelmsbad.

Kolejne pogłoski o nadal żyjącym Saint Germainie pojawiły się w Paryżu w 1835 roku. W 1836 roku pojawił się na pogrzebie Karla von Hessen-Kassel, gdzie rozpoznało go wielu spośród tysięcy przybyłych. Lord Lytton nazwał go w 1842 roku bliskim przyjacielem, zaś w 1867 roku hrabia wziął udział w spotkaniu Wielkiej Loży Mediolanu. Ostatni raz z Saint-Germainem spotykała się w 1896 roku teozof dr Annie Besant (kontynuatorka prac Heleny Bławatskiej). Podobno też w 1902 r. miał się spotkać z Saint-Germainem sam Rudolf Steiner
 
M

MacaN

Guest
Dla mnie to kult jednostki, coś jak powiazywanie tesli z katastrofą tunguską.

Ale... Może znalazł kamień filozoficzny :)
 
Do góry