Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Teofil napisał:
7:22 W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? 7:23 A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
Biblia Warszawska

Czy Pan Jezus Jasno tutaj nie wskazał że nie wszystkie cuda pochodzą od Boga?

Nie.

Zbytnio pochopne wnioski moim zdaniem gdyż fragment ten nie mówi, iż czyniono cuda moca inną niż Boża, gdyż jak napisano "w Jego imieniu" czyli mocą Chrystusa. Inaczej nie było by to możliwe w swietle nauk NT. Jednak, Ci którzy je czynili odpadli z jakiegoś powodu znanego tylko Bogu i to czytamy w słowie zacytowanym przez Ciebie.

Pozatym cuda nie jednokrotnie należy tłumaczyć jako "znaki" a tu mamy wiele do definiowania.

Reszta to cuda zwodnicze i kłamliwe uważam.

kate2 napisał:
A czy to show ma coś wspólnego z Bogiem? Bo dla mnie nic. Jest to jakaś parodia w szatańskim wydaniu.
W samej rzeczy.
 

Teofil

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
69
Punkty reakcji
10
Ja też uważam że wiele rzeczy nie może pochodzić od Boga, przecie np. Demony to okultyzm i Bilblia o tym mówi. Izraeilici nie mogli mieć nic z tym wspólnego, pod groźbą śmierci. A to że niektórzy kontakt z demonami nazywają cudami to inna bajka i demony to wykorzystują ze ludzie myślą że to od Boga.
 
K

kate2

Guest
,,Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.''
 

Teofil

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
69
Punkty reakcji
10
kate2 napisał:
,,Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.''
Świetny cytat, napisz mi Kate skąd go masz? tzn. z jakiej księgi, listu jest?

edit: chyba z Tymoteusza ... podpowiedz ;D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Juz nawet żydzi wiedzieli i mówili do siebie:

"Czyż zły duch może otworzyć oczy niewidomych ?"
(Ew. Jana 10:21Biblia Tysiąclecia)
 
W

wiki9969

Guest
Kaznodzieya napisał:
Zwrócić należy uwagę kto tu nazywany jest Ojcem, kto wstawia się za nami, kto rozjaśnia nasze umysły, kto pomaga, kto broni, utwierdza wiarę i wzmacnia ją ? Wszystko to co wymienione w świetle biblii i nauki NT przypisane są Jedynie Bogu Ojcu. Jak to się ma do modlitwy jakiej uczył swoich uczniów w ewangelii Jezus Chrystus ? Jak do tego do kogo modlili się apostołowie opisujac to w swoich listach pasterskich ? Komuś kto zna choć podstawy tych nauk wnioski nasówają się same. Biblia i JCH uczy, iż relacje mamy nawiązywać jedynie z Ojcem oraz Jego synem Jezusem Chrystusem. Wszytko inne odciąga o tego uwagę i może być zwiedzeniem.
...
Taka modlitwa jest wbrew pierwszemu przekazaniu Bożemu. ;)

Kate na sb zapytała się mnie co sądzę o cudach?

Napiszę tak: mnie cuda do wiary nie są potrzebne. Wierzę, że Bóg istnieje i nade mną czuwa.

Ale historia Ojca Charbela mnie zainteresowała. On udowodnił, że nie trzeba mieć wielkiego majątku żeby być szczęśliwym. Prawdziwe bogactwo jest w Bogu, wystarczy tylko to dostrzec.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
wiki9969 napisał:
Prawdziwe bogactwo jest w Bogu, wystarczy tylko to dostrzec.
Prawda. To jedna z najważniejszych nauk Jezusa Chrystusa.

wiki9969 napisał:
Napiszę tak: mnie cuda do wiary nie są potrzebne.
Mnie także. Innec cuda otaczają nas dookoła, tyle że będąc w lesie najczęściej nie potrafimy już "widzieć" drzew.

wiki9969 napisał:
Zwrócić należy uwagę kto tu nazywany jest Ojcem, kto wstawia się za nami, kto rozjaśnia nasze umysły, kto pomaga, kto broni, utwierdza wiarę i wzmacnia ją ? Wszystko to co wymienione w świetle biblii i nauki NT przypisane są Jedynie Bogu Ojcu. Jak to się ma do modlitwy jakiej uczył swoich uczniów w ewangelii Jezus Chrystus ? Jak do tego do kogo modlili się apostołowie opisujac to w swoich listach pasterskich ? Komuś kto zna choć podstawy tych nauk wnioski nasówają się same. Biblia i JCH uczy, iż relacje mamy nawiązywać jedynie z Ojcem oraz Jego synem Jezusem Chrystusem. Wszytko inne odciąga o tego uwagę i może być zwiedzeniem.
...
Taka modlitwa jest wbrew pierwszemu przekazaniu Bożemu. ;)
Tak też uważam. Tyle żeby to widzieć nie wolno szukać usprawiedliwień i wymówek ludzkich dla takich modlitw a czystej nauki ewangelii nie skażonej ludzkimi wpływami.
 
W

wiki9969

Guest
Jednak Kościół sam namawia do tego typu modlitw.
Księża podczas odprawiania mszy odmawiają modlitwy do różnych świętych a tłum podąża za nimi.
Więc jakby na to nie patrzeć przykład idzie z góry. ;)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Cuda to coś naturalnego , czego jeszcze nie jesteśmy w stanie zrozumieć, inna Boska technologia oraz autosugestia ( to akurat ludzie umieją zrozumieć)
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Być może zabrzmi to strasznie zaściankowo i fanatycznie ale moje zdanie na temat współczesnych cudów jest następujące; Cuda skończyły się wraz z odejściem ostatniego z apostołów.
I żadne inne czyny nawet niezrozumiałe dla nas dzisiaj nie mogą być uważane za cuda, w sensie tych o których mówi Biblia.
Pomijając ten punkt widzenia to wiele rzeczy jest cudownych, np. mój syn regularnie lejący nie w Asphalt 8 chociaż sam spędzam nad nim wiele więcej czasu. Jak on tego dokonuje, no chyba cudem:D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ciekawe spojrzenie ale chciałbym zauwazyć, iż w świetle tej samej Biblii sprawcą prawdziwych cudów jest Bóg a nie apostołowie. Ten nigdy nie odszedł ani nie jest niczym ograniczony :)
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Słuszna uwaga, przyjąłem jednak iż apostołowie byli ostatnimi którzy czynili cuda dzięki mocy Boga. Każdy Biblijny cud zawdzięczamy Bogu. W tym sensie właśnie cuda się zakończyły gdy żywota dobiegł Jan.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ciekawi mnnie skąd takie przypuszczenie że na apostołach skończyło się "cudowanie". Czy Twoim zdaniem biblia jakoś to uzasadnia ?
 
W

wiki9969

Guest
semi33 napisał:
Słuszna uwaga, przyjąłem jednak iż apostołowie byli ostatnimi którzy czynili cuda dzięki mocy Boga. Każdy Biblijny cud zawdzięczamy Bogu. W tym sensie właśnie cuda się zakończyły gdy żywota dobiegł Jan.
To w jaki sposób wyjaśnić to co dzieje się za sprawą świętych lub też samego Boga?
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Biblia nie uzasadnia tego dosłownie w znany mi sposób, jest to raczej osobisty wniosen z jej lektury. Nie spotkałem nigdy żadnego cudotwórcy, nie byłem świadkiem cudu (w jego odpowiednim sensie{czegoś oszałamiającego i nad wyraz dziwnego}) a te cuda o których się pisze... niestety nawet fachowcy w tej dziedzinie nie do końca bywają zgodni. Ale nie jestem uparty. Jeśli ktoś nakarmi tysiące lub wskrzesi zmarłego gotowy jestem zmienić poglądy. Bo rozumiem że o takie czyny można obić słowo cud. Jeśli natomiast myślicie o cudach w sensie tych drobniejszych, mniej oszałamiających wydarzeń to w pewnym sensie wszystko jest cudem. W takim razie za bardzo się rozpędziłem, chowam więc głowę w piach:D


Jeśli chodzi o czyny świętych lub Boga jestem zdania że to co dzisiaj jest człowiekowi potrzebne do zbudowania wiary zawarte jest w Biblii i nie potrzeba nam niczego więcej. Ona sama wskazuje że w dzisiejszych czasach nawet Diabeł ma możliwość powodować pewne niecodzienne zjawiska które mącą ludziom w głowach, Dlatego jestem sceptycznie nastawiony do nadużywania słowa cud.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
wiki9969 napisał:
Słuszna uwaga, przyjąłem jednak iż apostołowie byli ostatnimi którzy czynili cuda dzięki mocy Boga. Każdy Biblijny cud zawdzięczamy Bogu. W tym sensie właśnie cuda się zakończyły gdy żywota dobiegł Jan.
To w jaki sposób wyjaśnić to co dzieje się za sprawą świętych lub też samego Boga?
O ile coś naprawdę się dzieje w tej materii cudu to uważam żę mocą Bożą i czynnikiem prawdziwej wiary człowieka. Potwierdzał to wielokrotnie sam Jezus Chrystus jak i Jego Apostołowie. Mamy to zapisane w Biblii.

semi33 napisał:
Biblia nie uzasadnia tego dosłownie w znany mi sposób, jest to raczej osobisty wniosen z jej lektury.
Dziękuję za odpowiedź.

semi33 napisał:
W takim razie za bardzo się rozpędziłem, chowam więc głowę w piach:D
...

Dlatego jestem sceptycznie nastawiony do nadużywania słowa cud.
Naprawdę nie trzeba chować głowy w piach :). Rozmowy służą temu aby się dzielić włąsnym rozumieniem i weryfikować je na tyle ile sie ma uczciwosci w sobie. Każdy ma prawo się w jakimś stopniu też mylić lub czegoś nie wiedzieć. Co do samych cudów mam podobne zdanie. Są one możliwe ale stosunkowo nie liczne w porównaniu do tych źle zinterpretwoanych lub wręcz fałszywych mających jakiś inny cel.

wiki9969 napisał:
Napiszę tak: mnie cuda do wiary nie są potrzebne.
I dobrze :) Mnie również.

Jednak odwrotnie (znaczy do cudu), potrzebna jest siła wiary.
 
Do góry