coś na zmęczone oczy

aska_joaska

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Portos, możesz podać nazwę? jest to sam krem czy żel ze świetlikiem? czy mowa właśnie o FlosLeku ze świetlikiem? i to zmniejsza cienie pod oczami? bo z opuchlizną nie mam problemów.
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Linomag jest dobry, niedrogi, a całkiem w porządku. Ze swojej strony polecam również pryzmin, od jakiegoś czasu testuję i jest naprawdę bardzo dobrze. A latem zachęcam do jedzenia jagód :)
 

joanna104

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja osobiście też polecam żel ze świetlikiem :) Nie jest drogi, a przyjemnie chłodzi no i od czasu jak używam to rzeczywiście już mi tak oczy nie łzawią jak na początku...
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem najlepsze byłyby jałowe krople do oczu. Głównie zmęczenie oczu występuje wtedy, kiedy mamy wysuszona gałkę oczna. Jak takimi kroplami nawilży się oko, to od razu czuje się ulgę. Nie kosztują dużo, więc wydaje mi się, że warto odżałować te kilka złotych, żeby się lepiej poczuć.
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
Ja również polecę żel ze świetlikiem lub okłady z herbaty:) Mnie to pomaga. Czasem też wykonuje taki masaż kostką lodu owinięta w ściereczkę.
 

marchewka43

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Dla mnie niezawodny jest staraolin hydrobalance zawsze jak mam zmeczone przez komputer oczy.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Faktycznie coś ze świetlikiem, a poza tym to metody naturalne ... mniej komputera, mniej sztucznego światła, mniej klimatyzacji, więcej powietrza, słonka, snu :)
 
R

rabunia89

Guest
Do pielęgnacji okolic oczu polecić mogę balsam pod oczy HB. Dobrze redukuje wory pod oczami, przynajmniej u mnie.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
W pierwszym poście był link, do płatków ogórka z eyeye, to te naturalne zwykłe ogórki, są jakieś nie ten tego? :p
Nieraz słyszałam, że są dobre, ale żeby płacić 5 razy więcej niż za zwykłego ogórka? Dziwne.
A z innych specyfików też słyszałam, że dobre są kremy ze świetlikiem.
 
E

Ejan87

Guest
Ze świetlikiem jest sporo remów, które mają działać "łagodząco" na oczy ;p ja sama osobiście używam garniera ;) a poza tym dobrze robią faktycznie okłady, .m.in z rumianku, a nawet gdy go nie mam, z zimnej wody ;p
 

Mike44

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2013
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Południe
Okulary z polaryzacją i dobrym antyrefleksem - szkła zerówki lub z delikatnym plusem (+0,25 / +0,50), można takie kupić w każdym dobrym sklepie optycznym.
Dodatkowo krople nawilżające do oczu i ćwiczenia oka polegające na spoglądaniu co jakiś czas na punkt znajdujący się daleko (za oknem).
Poza ograniczeniem pracy przy monitorze polecam również zweryfikować jego ustawienia (jasność, kontrast, rozdzielczość ekranu).
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Z mojego doświadczenia z róznymi kremami mogę polecić krem Nantes pod oczy przeciwzmarszczkowy intensywnie nawilżający. Ja już po 3 dniach zauważyłam pierwsze efekty- idealnie nawilżoną skóre i brak worków pod oczami.
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Ja mam ostatnio esencję z witaminą C z Ziaji, nakładam ją właśnie między innymi na okolice oczu i po kilku dniach również zauważyłam, że skóra staje się coraz gładsza. Zmarszczki mimiczne oczywiście od razu nie zniknęły, nie spodziewam się po tym specyfiku cudów, ale widzę znaczną poprawę.
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Na zmęczone oczy dobre są nawilżające krople, jakieś preparaty z luteiną bądź borówką amerykańską, doraźne efekty daje też położenia na oczy schłodzonych torebek z herbatą na oczy (a najlepiej świetlikiem).
Trzeba pamiętać, by podczas pracy średnio przynajmniej raz na godzinę oderwać wzrok od komputera na 5 minut, często mrugać, ćwiczyć oczy.

A po pracy możliwie jak najmniej czasu spędzać przed komputerem:)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Krople często na pomagają na krótko, a jeśli chcemy mieć zdrowe oczy to warto je luteiną bio complex wesprzeć.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Tym bardziej, że wiadomo od dawna jak działa na nasze oczy luteina, i że jest dla nich niezbędna.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Garść porad dla siedzących przy kompie i nie tylko
Stosujemy;
- sterylne płukanki do oczu (sztuczne łzy),
- okłady gazy z zimną wodą,
- zimne wilgotne torebki z herbatą,
- kup nawilżacz powietrza,
- jedz banany (potas), jedz ryby, dodawaj siemienia lnianego do potraw (tłuszcze, śluz),
- stosuj okulary ochronne, przy pracy, przeciwsłoneczne, do pływania,
- odpoczywaj, zamknij oczy, zmieniaj skupienie wzroku (przy pracy),
- rozgrzej dłonie i przyłóż ciepłe nasady rąk do oczu na kilka sekund,
- okłady z; ogórka świeżego, lodu, miodu i mleka, kolendry, kopru, ziemniaka surowego, kurkumy, nagietka, aloesu, agrestu, soków warzywnych, roztworu soli, wody różanej, rumianku a nawet zimny chleb.
Wszystkie te okłady stosuj ostrożnie, unikając podrażnienia. Duże znaczenie ma oświetlenie w którym pracujesz, czytasz, powinno być równomierne. Jeśli masz tylko lampkę, ciemność w pokoju na który popatrzysz, powoduje niepotrzebną pracę źrenic.. Zawsze podświetlaj monitor komputera i TV. Jeśli masz problemy z widzeniem bliskim, to czas na okulary.
 

Mania34

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Bardzo polecam żelową maseczkę Dermiki Fresh&Go na zmęczone oczy. Świetnie regeneruje, odżywia, likwiduje worki i cienie pod oczami, a nawet jesli nie znikną one do końca, to z pewnością bedą mniejsze. Doskonała po nie przespanej nocy i dla pracujacych przy komputerze. Moja ulubiona . z12636538Q,Dermika-maseczka-FRESH-GO.jpg
 
Do góry