Corporate Wellness, słyszeliście?

workmed

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć! Mam do Was pytanie.:)
Słyszeliście o czymś takim jak Corporate Wellness?
Jest to dość nowy trend, który przyszedł do nas z zachodu. Firmy zaczynają dbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników zapewniając konsultacje medyczne, fitness, masaże, dietę i warsztaty trwale zmieniające styl życia na zdrowszy.
A jak to jest u Was w pracy? Dbają o Wasze emocję, zdrowie?
Pozdrawiam Was gorąco i czekam na Wasze opinie:)))
 

Marta Bystrzycka

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2016
Posty
14
Punkty reakcji
2
Wątek sprzed dwóch lat, ale mysle że warty odświeżenia :) u mnie w pracy od kilku miesięcy jest zespół fizjoterapeutów z Care Solutions. Ciekawa opcja, nie spotkałam się z tym wcześniej nigdy, nawet nie slyszałam o czymś takim jak corporate wellness zanim sie nie pojawiło w naszej firmie. U nas to wygląda tak, że robią szkolenia (dotychczas mieliśmy dwa - radzenie sobie ze stresem i planowanie dnia pod kątem odżywania, ćwiczeń etc). Jest specjalny pokój, w którym robią 15minutowe masaże. Byłam kilka razy, wygląda to tak, że wcześniej ustawiasz się na konkretną godzinę i o tej godzinie idziesz na masaż - w pokoju jest krzesło do masażu, bardzo wygodne, gra spokojna muzyka, fizjoterapeuta (najczęściej kobieta) masuje dłońmi, palcami i czasem łokciem :D robią nam też krótkie ćwiczenia na szyje, ręce, plecy, żeby nas nic nie bolało od siedzenia tyle godzin przy biurku. To bardzo pomaga w odświeżeniu umysłu. Można też taką panią poprosić o ułożenie stanowiska pracy - poprawi ekran, wysokość krzesełka, pokaże jak siedzieć. Z pozątku troche nas wszystkich to krępowało i niektórzy bali się prosić specjalistów o cokolwiek bo szef patrzy a praca jest od pracowania a nie relaksowania się, ale teraz jest już fajnie, korzystamy z tych usług, już to nawet weszło mi w nawyk :)
 
Do góry