Conservative Punk

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Zazdrościsz? Ja tam nie mam nic do bogatych- to ubóstwo jest problemem a nie bogactwo. Jak dla mnie właśnie Sex Pistols to najlepsza kapela punkowa(seplenią, drą mordy, fałszują, nie trzymają rytmu, klną, śpiewają głupoty- czego tutaj nie lubić :D )
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tylko punk nie polega na darciu mordy tylko na wierze w ideologię. Żeby grać dobry punk trzeba mieć punk w sercu i wiedzieć na czym to polega. Pistolsi zapomnieli jaka była idea. No future? Faktycznie nie było dla nich przyszłości, wyrośli na meneli i chleją po bramach tak? Nie. Wręcz przeciwnie. Czy im zazdroszczę? Nie. Czy ich lubię? Nie. Jeden, czy dwa kawałki raz na ruski rok posłucham.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
To co anarchopunk to jedyny prawdziwy punk? Wiara w ideały? Kiedy właśnie nihilizm był ich ideologią, a nie wiara w anarchię, to reszta tego niezrozumiała i wyrosła moda na anarchię. Aż tak imponują ci menele którzy chleją w bramach- to jest fajne? Sid był narkusem więc wpisuje się w ten "ideał".
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Źle interpretujesz moje wypowiedzi;) Doskonale wiem jak wyglądała historia punk rocka. Pistolsi mimo iż cechowali się pewnym nihilizmem grali chcąc nie chcąc anarchopunka (wystarczy spojrzeć na teksty). Nie imponują mi menele, którzy chleją w bramach- wręcz przeciwnie czuję do nich odrazę. Tylko Sex Pistols byli zwykłymi chłopcami z ulicy, którzy od dziecka bez ambicji zakładali, że zgniją na podwórku. Kiedy zaczęli grać dalej cechowali się brakiem pomysłu na życie. Wtedy pojawił się punk- muzyka właśnie dla takich ludzi, tworzona przez takich ludzi o takich ludziach. I nawet zarabiając krocie i zdobywając sławę dalej śpiewali o tym samym- o braku perspektyw, mimo iż perspektywy mieli piękne. Pieniądze, sława, czego chcieć więcej? No Vicious przećpał to fakt, a nawet jakby tego nie zrobił to i tak pewnie skazaliby go na dożywocie, bo zmarł dzień przed rozprawą. W każdym bądź razie ludźmi tego typu gardzę. Co mnie obchodzi, że był pierwszym punkiem? Nic. Mógł być kim chce. Mi wystarczy, że był ćpunem i zamordował swoją dziewczynę, żeby go całkowicie przekreślić.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Nacjonalisci i milosc do punkrocka w ktorych tekstach najczesciej jest mowa o anarchizmie i tolerancji, wystarczy wymianic 2 naczelne polskie punk rockowe zespoly ( Wlochaty , Dezerter) , dla mnie to conajmiej dziwne. Denerwoje mnie tylko fakt , ze ktos taki ma czelnos mienic sie Punkowcem.
Wiesz co mówisz, a skoro Anarchiste popiera Dezerter to niech już nikt więcej nie powtarza bzdur o konserwatywnym punku
bo to jak mówić o dziewiczej prostytutce czy bogobojnym sataniście albo symfonicznym punku

zastanawia mnie czemu skino-nazi - odwieczni wrogowie punka się do niego przyznają

prosze mi tu punka nie obrażać takimi epitetami jak
conserwatyzm, narodowo-patriotyczny, czy prawicowy
oj
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
ok to na tej samej zasadzie można powiedzieć, że sharpowcy i rashe to nie są skinheadzi. narodowo-patriotyczny aż tak źle brzmi dla Ciebie?
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Jak dla mnie właśnie Sex Pistols to najlepsza kapela punkowa(seplenią, drą mordy, fałszują, nie trzymają rytmu, klną, śpiewają głupoty- czego tutaj nie lubić :D )

Ok to masz naszego Dezertera - gra jak z nut, perfekcyjnie - anarcho-punka
mówisz o nichiliźmie ole czy to ci się podoba czy nie to chasło

no future

było i pozostanie głównym hasłem punka -a anarchia jego główną i chyba jedyną ideologią -
taka jest historia i fakty
a z faktami sie nie dyskutuje tylko przyjmuje do wiadomości
narodowo-patriotyczny aż tak źle brzmi dla Ciebie?
nie
kwiatek też mi sie podoba , ale do kożucha go nie nosze..
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Ok to masz naszego Dezertera - gra jak z nut, perfekcyjnie - anarcho-punka
mówisz o nichiliźmie ole czy to ci się podoba czy nie to chasło

no future

było i pozostanie głównym hasłem punka -a anarchia jego główną i chyba jedyną ideologią -
taka jest historia i fakty
a z faktami sie nie dyskutuje tylko przyjmuje do wiadomości

nie
kwiatek też mi sie podoba , ale do kożucha go nie nosze..
1. nie podoba mi się dezerter
2. punk był z założenia apolityczny czy wam się podoba czy nie, anarchizm jest doktryną/ideologią=>anarchopunk dzisiejszy ma niewiele wspólnego z pierwotnym punkiem
taka jest historia i fakty
a z faktami sie nie dyskutuje tylko przyjmuje do wiadomości :]
3. nie pytam się o słowa tylko o znaczenia tych słów, zresztą mało mnie to obchodzi...
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
1. nie podoba mi się dezerter
2. punk był z założenia apolityczny czy wam się podoba czy nie, anarchizm jest doktryną/ideologią=>anarchopunk dzisiejszy ma niewiele wspólnego z pierwotnym punkiem
taka jest historia i fakty
a z faktami sie nie dyskutuje tylko przyjmuje do wiadomości :]
3. nie pytam się o słowa tylko o znaczenia tych słów, zresztą mało mnie to obchodzi...

1. ok prosze inne The Clash w tym czołówka polskiego punka , Kryzys , Brygada Kryzys, Deuter, TZN Xenna, Proletaryat, KSU, Śmierć Kliniczna, Włochaty , Alians - wystarczy? czy też ci się nie podobają?
2 apolityczny powiadasz :lol: no to przedstaw mi tą nieznaną historię i fakty BB) - to przyjmę do wiadomości
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
1. Ksu anarchopunkami? jeszcze the clash mieli piosenkę spanish bombs(nie zagłębiałem się w tekst), ale chyba też nie byli anarchopunkami tylko po prostu punkami

2. Proszę bardzo, poczytaj sobie wywiady z Johnym Rottenem, obejrzyj Sex Pistols wściekłość i brud ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Wiesz co mówisz, a skoro Anarchiste popiera Dezerter to niech już nikt więcej nie powtarza bzdur o konserwatywnym punku
Może i masz rację w niektórych kwestiach, ale więcej dystansu.

Dezerter nie gra typowego anarchopunka. Anarchopunk można podciągnąć pod agropunk, który cechuje się bogactwem tekstów jeśli chodzi o przekaz. Za to melodie są proste a słowa niekoniecznie się rymują. Najlepszym przykładem kapeli anarchopunkowej jest Włochaty. KSU? Oni chyba nawet anarchistami nie są. To jest typowo dekadentyczny, czy nihilistyczny punk rock. The Clash też anarchopunka nie grali.
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Ja nie widzę żadnej sprzeczności między punkiem, a konserwatywnym punkiem, bo nawet będąc anarchistą można być patriotą. Anarchizm to nienawiść do systemu władzy, a nie kraju.
Jeśli chodzi o moją własną opinię na temat CPDP. Taki folklor polityczny, lepiej być punkiem patriotą, niż punkiem anarchistą, czy co gorsza komunistą.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Mówi się nawet, że anarchizm jest specyficzną formą patriotyzmu. W końcu my anarchiści nie chcemy dla społeczeństwa źle, wręcz przeciwnie, chcemy dla niego dobrze, a przejawia się to sprzeciwem wobec instytucji, które w jakikolwiek sposób ograniczają ludzką wolność, między innymi państwo (lecz jako władza, a nie jako historia, kultura i tradycja).
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Mówi się nawet, że anarchizm jest specyficzną formą patriotyzmu. W końcu my anarchiści nie chcemy dla społeczeństwa źle, wręcz przeciwnie, chcemy dla niego dobrze, a przejawia się to sprzeciwem wobec instytucji, które w jakikolwiek sposób ograniczają ludzką wolność, między innymi państwo (lecz jako władza, a nie jako historia, kultura i tradycja).
Zapytam wprost, bo ułatwi nam to dyskusję. Jesteś anarchokapitalistą, czy jakimś bardziej lewicowy anarchistą?
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
J. Piłsudski
a powiedział to anarchista komunizujący, który później dwukrotnie zmienił religię wyznawaną :lol:
znałeś tą przeszłość tego super patrioty - to ap ropo dystansu
Clesh byli faktycznie bardziej proletariaccy niż anarcho.
Ale czas powiedzieć sobie prawde
w anarchie tak na serio to nikt nie wierzy jest to raczej ideał o którym warto pamiętać, ale lepiej to niech on się nie ziści, albo inaczej - z anarchii szybko się wyrasta (choć czasami na czerwonym przechodzę ;) )
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
a powiedział to anarchista komunizujący, który później dwukrotnie zmienił religię wyznawaną laugh.gif
znałeś tą przeszłość tego super patrioty - to ap ropo dystansu
Znam historię Piłsudskiego.
w anarchie tak na serio to nikt nie wierzy jest to raczej ideał o którym warto pamiętać, ale lepiej to niech on się nie ziści, albo inaczej - z anarchii szybko się wyrasta (choć czasami na czerwonym przechodzę mruga.gif )
Na szczęście, że z tego się wyrasta :)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
No widze jasnowidzow tu mamy , juz znaja moja przyszlosc i przyszle ideologie.
Co do anarchizmu i patriotyzmu , patriotyzm to milosc do panstwa i wypelnianie godnie obowiazkow obywaltelskich(jak np. wojsko) , nie sadzicie , ze to sie troche ze soba kluci. Nie kocham mojego panstwa a i do wojska nie mam zamiaru isc , c.h.u.j nie patriotyzm :D
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
No widze jasnowidzow tu mamy , juz znaja moja przyszlosc i przyszle ideologie.
Co do anarchizmu i patriotyzmu , patriotyzm to milosc do panstwa i wypelnianie godnie obowiazkow obywaltelskich(jak np. wojsko) , nie sadzicie , ze to sie troche ze soba kluci. Nie kocham mojego panstwa a i do wojska nie mam zamiaru isc , c.h.u.j nie patriotyzm :D
Obowiązki patriotyczne charakteryzuje ustrój jaki ma państwo. Gdy nie ma wojska, logiczne że nie można w nim być, no nie? Pomijając fakt, że nigdy się nie zastanawiałeś nad tym ustrojem i jego wadami. Gdyby Cię wysłać do Afryki, bo tam jest anarchizm pełną gębą, to byś po max tygodniu błagał o powrót.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
nie slyszales , ze w Afryce sa plemiona(czyli swego rodzaju rzady) ? to nie jest anarchizm , tam jest dzicz!
W naszym kraju jest wojsko kolego, jak rowniez obowiazek odbycia sluzby ( chyba , ze sie uczysz , czy wybierzesz sluzbe zastepcza, lub jestes niezdolny do sluzby).Tak wiec wzorowy patriota z checia pownien te sluzbe odbyc.
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
nie slyszales , ze w Afryce sa plemiona(czyli swego rodzaju rzady) ? to nie jest anarchizm , tam jest dzicz!
Są państwa, które były niegdyś cywilizowane, a teraz ludzie się samoorganizują. Chyba nie wyobrażasz sobie, że w anarchizmie każdy by żył obok siebie bez zaczepek? Zawsze będą grupy bandyckie. Właśnie od tego jest państwo, żeby zwalczać takie grupy.
W naszym kraju jest wojsko kolego, jak rowniez obowiazek odbycia sluzby ( chyba , ze sie uczysz , czy wybierzesz sluzbe zastepcza, lub jestes niezdolny do sluzby).Tak wiec wzorowy patriota z checia pownien te sluzbe odbyc.
Ta służba to pic na wodę, poza tym będzie niedługo armia zawodowa.
 
Do góry