Coma

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
sok jest tutaj metafora chlopcze :] czasem staraj sie dostrzec cos co nie jest widoczne za pierwszym razem...

a pomarancze w pustej szklance tez sa metafora ;) niektore teksty poprostu glupio brzmia i mysle ze o to glownie chodzi ;)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
i to jest wlasnie cecha charakterystyczna Comy, to za co tak bardzo lubike ten zespol, spiewaja w troche inny sposob
to ze czasem ich teksty brzmia nieco smiesznie nie oznacza ze mozna ich stawiac w jkednym szregu z feel'em.....
 

taiichi

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań
Trochę powściągliwości, sądzę, że teksty Comy mają "troszkę" głębszy przekaz niż chociażby Feel'a, chociaż rzadko kiedy dane jest zrozumieć, co autor chciał powiedzieć. Sam zespół ma przecież w większości innych odbiorców, i nie oszukujmy się, ale gra muzykę bardziej ambitną i pewnie nie dla każdego.
 

narzeczona

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
skądinąd
Wg mnie to właśnie te teksty są czymś, bez czego Comy by nie było, a raczej byłaby, ale nie tak charakterystyczna, intrygująca i zwyczajnie... inna. Przecież każdy ich tekst, z pozoru nawet najgłupszy ma coś w sobie. I nie oszukujmy się - w dzisiejszych czasach, żeby się wybić nie wystarczy dobrze grać, trzeba dać coś z siebie, szczególnie nie chcąc stracić przez karierę najważniejszego - siebie. Dążę do tego, że Coma daje teksty, ale nie wykłada nam ich "na tacy", nie narzuca interpretacji, każdy tekst można odnieść do swoich przeżyć (wiem to z autopsji).

Jednak z całym szacunkiem do Roguca i reszty - nie nazwałabym tego poezją, a widziałam, że takie słowo padło wyżej. ;)
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Eee tam. Ja o wiele bardziej cenię sobie instrumentalistów Comy (którzy są naprawdę świetni) niż teksty tego zespołu ;d
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
No moze i Coma ma ambitniejsze teksty ale sa zespoly ktore bija ja na glowe. Jak dla mnie Coma jest dobrym wprowadzieniem do tej muzyki gdzie tekst jest naprawde skomplikowany i ambitny... Bo watpie zeby ktokolwiek zaczynal chociaz by od Lizarda albo czegos w tym stylu... A instrumentalisci w comie trzeba przyznac... sa naprawde swietni;p Ale niestety wiekszosc osob kojazy tylko Roguca...
 

narzeczona

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
skądinąd
Oczywiście, nigdzie nie napisałam, że są najlepsi w pisaniu tekstów, jest wielu fantastycznych tekściarzy, którym Coma nie dorasta nawet do pięt. Tylko nie spodobało mi się porównanie ich do Feela (każdy zespół zna, nie będę się wypowiadać co o nich sądzę, powiem tylko, że to co robią jest jedną wielką komercją, graniem pod publikę i być może jestem w jakimś stopniu ograniczona, ale do mnie ich teksty nie trafiają).

A co do instrumentalistów - oczywiście są świetni - Matuszczak, Witczak, Kobza czy we wcześniejszym składzie Stasiak. Tutaj chciałam Ci udowodnić, Funky Monku, że niektórzy wiedzą cokolwiek o innych członkach tego zespołu i też ich cenią. ;) Ale fakt, niewielu ich kojarzy, ale przyznaj, czy tak nie jest zawsze, a przynajmniej zazwyczaj. Gdybym zadała pytanie "kto gra w Mettalice?" średniopoinformowanego muzycznie śmertelnika, co by odpowiedział? A raczej - dlaczego odpowiedział by "Hetfield"? ;p

btw Lizarda nie znam. Warto się nim zainteresować?
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Sama jednak wczesniej napisalas:
Jednak z całym szacunkiem do Roguca i reszty
I wlasnie to mnie odrobine razi;p Ale pewnie poprostu nie chcialo Ci sie wypisywac reszty co rozumiem... ale nie zmienia to faktu ze malo kto bylby w stanie powiedziec kto gra w Comie oprucz Roguca...
Co do Feela... napisalas ze kazdy go zna... wlasnie problem w tym ze malo kto wysluchal to co maja do "powiedzienia"... wieszkosc zna ich po jednym / dwoch kawalkach... ja przesluchalem wszystko i teraz moge z czystym sumieniem powiedziec ze slyszalem juz cos lepszego...
A co do Lizarda... oczywiscie ze warto sie nim zainteresowac;p inaczej bym o nim nie wspominal;p Tylko trudno znalezc ich plyty;/
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A mnie sie Coma nie podoba. Nie chodzi tylko o teksty, ale ogolnie nie ma w nich nic ciekawego dla mnie. Brak pomyslu na dobre kompozycje chca rekompensować wieksza dawka patosu przez co staja sie strasznie "nadmuchani" w tym, co robia. Cala ta otoczka "najbardziej ambitnego i oryginalnego zespolu w Polsce" w ogole do mnie nie trafia. Tak jak ktos juz kiedys zauwazyl (na innym forum) muzyka Comy to nic innego jak zlepek kilku trendow muzycznych powstalych w latach 90-ych i zgadzam sie z ta opinia.

Co do tych porownac do Feel'a, dla mnie sila rzeczy te zespoly stoja w tym samym rzedzie pod tytulem "nie warte zawracania głowy", a to czy jedni potrafia grac dobrze na instrumentach czy nie malo mnie interesuje, bo po mojemu to ani jedni ani drudzy nie tworza dobrej muzyki.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
@up zgadzam się.

Coma to taki średniak w sumie. Nic zbytnio ciekawego, ale tragedii też nie ma. Z tym feelem to może ciut przesada bo dla mnie trudno ich stawiać w jednym rzędzie mimo że fanem Comy ani Feela nie jestem.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mnie nie chodzi o to ze graja podobna muzyke, tylko ze ani jednni ani drudzy nie graja dobrej muzyki, reszta dla mnie malo wazna.
 

narzeczona

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
skądinąd
Funky Monk, zaskoczę Cię - mam płytę Feela i mimo, że są na niej kawałki lepsze od tych zazwyczaj puszczanych w radiach, nie przekonują mnie. Może jestem odrobinę uprzedzona do tego zespołu. ;) Lizarda w wolnym czasie poszukam, skoro polecasz.
m0st, z tego co wiem nie oni nazwali się "najbardziej ambitnym i oryginalnym zespolem w Polsce", tylko ktoś po usłyszeniu ich. Przyznaję rację twórcy tego sformułowania, jednak z wyłączeniem słowa "najbardziej". Szczerze mówiąc nie znam zespołu, który zasługuje na to miano, nawet Coma, mimo że jestem ich fanką. Nie zamierzam Cię przekonywać do Comy, może po prostu mamy inny gust muzyczny. Ja jednak twierdzę, że tworzą dobrą, bardzo dobrą muzykę, a co! ;p
 

narzeczona

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
skądinąd
A ja nie mówię, że Ty mówisz, że to oni ( ;) ), tylko sugeruję, że wg mnie coś w tym jest.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
tylko sugeruję, że wg mnie coś w tym jest.

Mam na to inna teorie ale niespecjalnie widze sens zeby sie tu nad tym rozwodzic, czy co gorsza klocic kto ma racje, wiec moze dodam tylko od siebie, ze styl, jaki prezentuje ten zespol, mimo iz powszechnie w Polsce aprobowany mija sie z moim gustem, o :)
 

christine_daae

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Chodzież
Ja Come uwielbiam.Wiele osob uwaza,ze Coma ma beznadziejne teksty a ja sadze,ze wlasnie one sa swietne.Tylko to czasem wymaga czasu, aby je zrozumiec i zinterpretowac dobrze. Ale warto :)
 

inga119

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poznań
A ja się właśnie wybieram na ich koncert na Szczecin Rock Festival i mam się zamiar świetnie bawić, bo koncerty to oni dają nieziemskie.
 
Do góry