Co Was przeraża? Pomysły na scenariusz horroru

Czarny Kruk

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam jestem początkującym scenarzystą filmowym. Przymierzam się do pisania scenariusza ma to być horror, zarys fabuły jeż mam. Mam prośbę napiszcie czego się boicie co was przeraża, za wpisy wielkie dzięki dużo mi to pomoże.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Wystarczy zgasić światło i gdyby ktoś chciał popełnić zbrodnie doskonałą, mógłby wystraszyc mnie na amen w dowolny sposób :)

Najbardziej lubię horrory/thrillery psychologiczne, w których to niewiadoma buduje napięcie a nie sceny rzezi, które prawie fizycznie mnie bolą, no i są po prostu wstrętne. Ulubione motywy to stare, nawiedzone domy lub zjawy Chinek/Koreanek z np takiego Ringa czy klątwy, które ze swoją bladą skóra, czarnymi włosami i tym dzikim spojrzeniem jak nikt nadają síę do horroru. Lubię również niespodzianki typu - źródłem zła okazuje síę być główny bohater.

A tak w ogóle mam nadzieję, że w swoich
pracach uwzględnisz poprawną polszczyznę; to chyba warunek żeby zostać scenarzystą przez "ą" a nie "om".
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Mnie najbardziej przeraża ,jak nie wiem co mi zagraża , z czym mam "do czynienia". Uczucie niepewności itd.
Oglądałeś może film "Blair witch project" ? , według mnie to najlepszy horror jaki oglądałam.

Chciałabym też zaznaczyć ,że tryskanie krwią po całym ekranie jest obrzydliwe ,a nie straszne.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Mnie natomiast najbardziej przeraża czynnik ludzki. Jeśli jesteś początkujący, polecam napisanie scenariusza na podstawie powieści. Tutaj mogę polecić dzieło Maxime Chattam
"W otchłani zła". Możesz także posłużyć się historią np, jakiegoś opuszczonego domu, wiejską legendą bądź poszukać inspiracji samemu, idąc np na cmentarz...
 
W

wiki9969

Guest
Co mnie przeraża? Rzadko oglądam telewizję, a w szczególności horrory. Jednak najbardziej w tego rodzaju filmach boję się egzorcyzmów.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Bywa, że ludzka głupota. Właściwie to przerażające są jej skutki...
 

JERUKA9

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Rutka-Tartak
niepewność strach obłęd cisza mrok kroki w ciemności i jęki odgłosy jak by ktoś szedł za tobą bla bla bla itd :D
 
A

alfabeta11

Guest
Najbardziej przerażający na tym świecie są właśnie ludzie. Tylko trzeba mieć pomysł jak to ukazać w filmie ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Polecam przyjrzeć się azjatyckim produkcjom i to nie z głównego nurtu, bo te są wałkowaną kopią Ringu. Szczególnie Japończycy mają zamiłowanie do wgłębiania się w ludzką psychikę - od siebie mogę polecić Noroi z 2005. Właśnie do ludzkiej podświadomości trzeba sięgnąć, jeśli chce się przestraszyć widza. Brutalność może szokować, jednak jest to zagranie dość płytkie, stąd sięgają po nią głównie masowe produkcje. Horror nie tyle co szokuje, a budzi niepokój. Dziwne odgłosy, kroki czy postacie na granicy widzialności to tylko narzędzia, znowuż wręcz oklepane. Grunt to wytworzenie atmosfery niesamowitości i tego, że najgorszego właśnie nie da się zobaczyć. Dobrze wiedział o tym chociażby Lovecraft, u którego rzadko pojawiało się namacalne zło, a jeśli już to autor podkreślał, że ludzki umysł nie mógł go objąć rozumem. Ogólnie lepszym poradnikiem od internetu jest maraton z horrorami + książki, szczególnie Kinga, który nawet przy kiczowatości niektórych pozycji, zna się na rzemiośle jak mało kto (miał też użyteczny podręcznik Jak pisać: pamiętnik rzemieślnika).
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja osobiście lubię, gdy w horrorze połączony jest czynnik ludzki(np, psychopata), oraz jakieś siły nadprzyrodzone, które zapewniją stały poziom napięcia przez cały film i dopiero na końcu nastepuje rozwiązanie zagadki.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Isen1822 napisał:
Ja osobiście lubię, gdy w horrorze połączony jest czynnik ludzki
Czynnik ludzki nie tylko w horrorze bywa przerażający. Weźmy zarówno książkę, jak i film "Pachnidło".
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ja lubię Thrillery np."Szósty Zmysł"-chodzi o budowanie napięcia i zaskakujące zakończenie,gdy główny bohater uświadamia sobie,że jest martwy.Typowych horrorów nie lubię.
 
Do góry