Co to za aferka zbożowa znowu ?

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Jeśli jeszcze raz się do mnie zwrócisz dodam cię do ignorowanych.
Sądzisz, że się "rozbecę"? Blokuj, jeśli zbyt giętki i podwinięty masz ogonek. Brak możliwości dyskusji na obu frontach to mocna nieudana, coś w deseń przegranej. Dokładnie to samo robi Twój Rząd, milczeć, ignorować i zlewać, gdy... asy się skończą. Zawijaj zatem w pazłotka swoją złotą rzeczywistość dalej, skoro nigdy nie umiałeś odnieść się do mych słów prawdy, zawijaj, zawijaj i dalej sobie kituj, to jedyne co umiesz.
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
-kibic polski-
Cóż, fakty pierwsze z brzegu.
Polska sprzed 2 WŚ, uparcie dążyła na arenie międzynarodowej do zaistnienia, i manifestacji swoich "możliwości".
Beck i spółka, stawali na głowie, by obok Francji i Anglii uczestniczyć, w konferencji w Monachium, by w tym gronie zahandlować Czechosłowacją. Posłano ich na drzewo, gdzie ich miejsce.
W obecnych czasach, Polska wielce gardłowała w kwestii Ukrainy, i obok Niemiec i Francji ponoć była ważnym członkiem tzw" Porozumień Mińskich,", opartych o Format Normandzki, czyli takie gremium które miało niby pośredniczyć w zażeganiu konfliktu na linii Kijów- Moskwa.
Jak przyszło co do czego, olano nas kompletnie, i ustalenia były dogadane bez Polski.
Analogii, zero.

Polska, przed 2 WŚ ostro promowała Trójmorze, i starała się intensywnie podporządkować sobie ościenne kraje, by w ten ich zdaniem "nowy format" weszły i nastanie wtedy dobrobyt, i będziemy wtedy przeciwwagą i dla rosnących w siłę Niemiec, i przed zakusami Kremla.
Wyszło z tego słownie NIC.
Obecnie- praktycznie rzecz biorąc kalka z tego, co było przed 2WŚ, czyli medialne bicie piany w zakresie podobnego projektu Trójmorza, z tym że teraz niby USA to mają pobłogosławić, i Polska będzie centrum tego Trójmorza, a reszta krajów, aż przebiera nogami by się do tego zapisać.
Podobieństw, zero.

Polska przed 2WŚ upewniała lud pracujący miast i wsi, i inteligencję, żeśmy silni, zwarci, gotowi, nasz przemysł zbrojeniowy rośnie w siłę, armia jest niedopokonania, konnica nasza rulez, i nawet marynarka RP na Bałtyku panuje, w ogóle nikt nam nie ma prawa podskoczyć.
No, w samym Berlinie, było więcej pojazdów mechanicznych, niż w postępowej, mocarstwowej Polsce.
Efekt? Wiadomy, raz-dwa, armia rozbita, kraj podbity, pełna okupacja, a marynarka wojenna bohatersko zwiała z Bałtyku do Anglii.
Obecnie?
Nasz przemysł zbrojeniowy trzeba wręcz chłodzić, tak idziemy do przodu, MW se kupimy za granicą, a w ogóle to jesteśmy the best i nie ma szans na to, by ktoś nam zagrożił.
Maszynki do drukowania kasy na zakup uzbrojenia. idą pełną parą, 24/7.
Propaganda w TV wręcz wychodzi z siebie,jacy to mocni jesteśmy.
Podobieństw z lat 30-tych? Zero.

Historia lubi się powtarzać, jest takie przysłowie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Powód napaści III Rzeszy na Polskę był tylko jeden i forumowicz go nie wymienił.
Po co więc było tyle pisać?

A historia powtarza się gdy analogiczne warunki się powtarzają.
Tutaj nie ma to miejsca.
Ale co ja tam wiem🤣
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
-kibic polski-
Proszę łaskawie zapoznać się, z tym co napisałem w zakresie "gotowości" 2RP, przed wojną w 39', następnie skonfrontować to z tym, co uzupełniłem, wręcz "łopatologicznie", a co ma pełne poparcie w faktach, czy to historycznych, czy to wręcz namacalnych, i zadać sobie po uprzednim zastanowieniu pytanie, gdzie niby nie widać pewnych podobieństw, które wskazują że ówczesny rząd, i ten obecny, prowadzi dość podobną politykę?
Naprawdę jestem ciekaw, gdzie mijam się z prawdą.

Co do samych powodów, wejścia 3 Rzeszy na teren ówczesnej RP, to jakoś nie podejmowałem dyskusji w tym zakresie. Ba, nie podnosiłem tego zagadnienia,a tylko i wyłącznie, na podstawie sprawdzalnych danych, wyrażiłem swoją opinię, na ten temat.
Podpierając to jasnymi porównaniami. Działań i 2RP, i obecnych "speców".

Jeżeli forumowicz nie dostrzega analogii, to niechże na podstawie tych faktów, i porównań, które dość klarownie przedstawiłem, raczy mi uświadomić, w których punktach się mylę.
O ile oczywista forumowicz,, posiada odpowiednie argumenty, w tym zakresie dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Polska sprzed 2 WŚ, uparcie dążyła na arenie międzynarodowej do zaistnienia
I bez skutku nadal na tym pracuje. Powód? Ten kraj tylko do siebie, nic od siebie zatem wyebane na niego mają wszyscy.
Polska, przed 2 WŚ ostro promowała Trójmorze, i starała się intensywnie podporządkować sobie ościenne kraje
To nadal trwa...
Wyszło z tego słownie NIC.
Jak zawsze, wszędzie i ze wszystkim. Dlaczego? Bo lepszej TYLKO bajery aniżeli Polacy nikt chyba nie ma.
i Polska będzie centrum tego Trójmorza, a reszta krajów, aż przebiera nogami by się do tego zapisać.
No, wylać tu ścieki, przywieźć śmieci, zutylizować autoszroty i nabrać przygłupów do roboty za 4 euro/h, dać na smalec a potem wyśmiać.
Polska przed 2WŚ upewniała lud pracujący miast i wsi, i inteligencję, żeśmy silni, zwarci, gotowi,
I tak jej zostało do dziś, gówno mieli, gówno mają, wuj zarabiają, wuj jedzą a krzycząąąąąą że wsio widzieli, wsio znają, wsio mogą... ohhh
i nie ma szans na to, by ktoś nam zagrożił.
Jak to nie? A my sami sobie? Polacy sami siebie wywujają konkretnie, nikt nam zagrażać nie musi, gorszej fałszywie zarazy nie ma (tuż po ukrach)
-kibic polski-
Proszę łaskawie zapoznać się,
Walisz grochem o ścianę, wszak rozmówca Twój jest jakby platformowo utwierdzony w przekonaniu, że jest dobrze, coś znaczy, coś może, coś ma
ówczesny rząd, i ten obecny, prowadzi dość podobną politykę?
Idąc tym tokiem myślenia doszedłem do faktu, iż Polska polityki nigdy nie miała, nie ma i mieć nie będzie.
Naprawdę jestem ciekaw, gdzie mijam się z prawdą.
W tym samym miejscu, w którym ... wmawiają mi że... i ja się mijam.

Suma, sumarum - powinieneś rozumieć moje poczynania, podejście do tematu, wyebanie na nierozumne jamochłony, brak kultury, szacunku i takl dalej i dalej. A czemu powinieneś? A temu, że powyższymi dwoma postami śmiało przyznałeś mi rację:
  • nigdy nie było cacy
  • nie jest cacy
  • nie będzie cacy
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
-antypolak-
Trzymaj się, grażdanin, tematu, a nie insynuuj, co mam myśleć, co pisać, jak rozumować. Nie Twój interes.

-kibic polski-
Postaraj się mnie wyprowadzić z błędu, gdzie się mylę.
Miałem ci doszczególnić to, co napisałem ( a co dla średniorozgarniętej osoby ) już w pierwszym wpisie jest zrozumiałe, logiczne ) odnośnie polityki 2 RP, a naszymi specami obecnie, jest dosyć zbieżne, ich sposób działania i niestety konsekwencji tegoż działania.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Miałem ci doszczególnić to, co napisałem ( a co dla średniorozgarniętej osoby ) już w pierwszym wpisie jest zrozumiałe, logiczne ) odnośnie polityki 2 RP, a naszymi specami obecnie, jest dosyć zbieżne, ich sposób działania i niestety konsekwencji tegoż działania.
Jest co najwyżej zbieżne.
Polskę nie napadnięto bo miała taki rząd bądź ministra.
Nie ma więc analogii.
 

temp1

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2023
Posty
197
Punkty reakcji
18
3.jpgI bez skutku nadal na tym pracuje. Powód? Ten kraj tylko do siebie, nic od siebie zatem wyebane na niego mają wszyscy.

To nadal trwa...

Jak zawsze, wszędzie i ze wszystkim. Dlaczego? Bo lepszej TYLKO bajery aniżeli Polacy nikt chyba nie ma.

No, wylać tu ścieki, przywieźć śmieci, zutylizować autoszroty i nabrać przygłupów do roboty za 4 euro/h, dać na smalec a potem wyśmiać.

I tak jej zostało do dziś, gówno mieli, gówno mają, wuj zarabiają, wuj jedzą a krzycząąąąąą że wsio widzieli, wsio znają, wsio mogą... ohhh

Jak to nie? A my sami sobie? Polacy sami siebie wywujają konkretnie, nikt nam zagrażać nie musi, gorszej fałszywie zarazy nie ma (tuż po ukrach)

Walisz grochem o ścianę, wszak rozmówca Twój jest jakby platformowo utwierdzony w przekonaniu, że jest dobrze, coś znaczy, coś może, coś ma

Idąc tym tokiem myślenia doszedłem do faktu, iż Polska polityki nigdy nie miała, nie ma i mieć nie będzie.

W tym samym miejscu, w którym ... wmawiają mi że... i ja się mijam.

Suma, sumarum - powinieneś rozumieć moje poczynania, podejście do tematu, wyebanie na nierozumne jamochłony, brak kultury, szacunku i takl dalej i dalej. A czemu powinieneś? A temu, że powyższymi dwoma postami śmiało przyznałeś mi rację:
  • nigdy nie było cacy
  • nie jest cacy
  • nie będzie cacy
Widzę że tu sami Zagórscy!
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
-temp1-
No to może forumowicz ( kolega) mnie oświeci, czy przykłady, które podałem, mijają się z prawdą czy też są pewne analogie jeśli chodzi, o porównanie działalności sanacyjnego rządu 2RP, w latach 30- tych, a tym co wyprawiają, obecni u steru Polski?
Powyżej wyszczególniłem i dokonałem porównania, tejże działalności.

Ba, byłbym zapomniał, douzupełnię.
Rząd 2 RP, popodpisywał takie sojusze, między innymi z innymi mocarstwami, ( Anglia, Francja ) które to miały bezwględnie i pryncypialnie bronić suwerenności Polski, jej granic, i w razie czego ochoczo nadstawiać klatę w obronie Warszawy, czy innych Kielc.
Dziś, mamy podobnie, gwarantami naszej suwerenności, nienaruszalnosci granic, są nasi sojusznicy, z głównym, za wielką wodą ( USA ) i bratni nam jak zwykle anglosasi na wyspach ( WB, już poza UE, a jeszcze w NATO), co ma swoje plusy, bo są blisko....tuż za płotem. No i Niemcy, jako sojusznicy, w ramach NATO.
Na Francję to chyba za bardzo nie mamy co liczyć.
Przestali nas raptownie kochać.

P.S. Nie mam pojęcia, kto zacz Zagórski, czy kogo tam obecnie pokazują w TV, i uznają za eksperta.
Ja tylko na podstwie różnych żródeł informacji, danych, staram wyrobić sobie zdanie, na jakiś temat, zagadnienie.
 

temp1

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2023
Posty
197
Punkty reakcji
18
Najlepszym gwarantem naszej suwerenności jest Wojsko Polskie.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
-temp1-
Czyli, gwarancją naszego suwernitetu, jest WP?
Tylko, że to nasze WP, nie ma za sobą kompleksu przemysłowo-zbrojeniowego, zdolnego zaopatrywać go, od amunicji, po nowoczesny sprzęt o butach nie wspomnę ), plus stabilne dostawy surowców do tego, by móc bronić swego państwa.
Bo tego przemysłu, NIE MA, nie ma takich zakładów, mocy przerobowych i całej reszty.
Wszystko co niby potrzebujemy, kupujemy za granicą.

Proszę się łaskawie zapoznać z definicją suwerenności państwa, którą w paru punktach ustaliła UE.
I biorąc pod uwagę te warunki, to tylko PARĘ państw na świecie te warunki spełnia, reszta, to okresowe byty, z realną możliwością zmiany ich statusu prawnego, granic, suwerenności i całej reszty na którą składa się państwo.
Polska, do tych krajów nie należy. Które mają możliwości, by być suwerennymi.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Najlepszym gwarantem naszej suwerenności jest Wojsko Polskie.
Które, te amerykańskie czy te, skłądające się z przydupasów mamusijnych, co rozbecą się na widok byle jakiego putinowskiego komandosa?
Wierzysz w WP? Serio?
Przecież, całe WP składa się z panienek rządnych zabaw i przygody. Jesteś świadom tego, co zrobiłoby z setką takich lalusiów-pizdusiów dziesięciu soldatów hodowanych falowo choćby jeszcze w połowie lat 90? Ty, chciałbyś te loczkowane pydalstwo przeciwko choćby ruskim wystawić?
Jeśli tak to możesz mieć przeogromną szansę na wygraną wojnę i to bez odbezpieczania choćby jednego KBK AK MS! Serio!
Sądzę, że nasi to by Ruskich śmiechem załatwili, tak by się ruskie skręcały że by się na tamten świat bez walki pozawijały.
Nasze WP choćby w 10% nie dorasta do pięt choćby Ukrom, o reszcie słowa nie wspomnę. Gdyby nie obecność sprzętu i technologii to armie takie jak armii RP nie miałałyby szans choćby zainstnieć.

90% armii polskiej:
  • nie umie obsłużyć telefonu satelitarnego
  • nie umie obsłużyć nawigacji satelitarnej morskiej
  • nie ma bladego pojęcia o przeprawach pontonowych
  • nie umie pływać
  • nie przeżyje bez żarcia choćby 3 tygodni w lesie
  • nie potrafi prowadzić innych pojazdów aniżeli hulajka, motorynka lub jakas osobówka
  • ma znikomą wiedzę na temat chemii, fizyki i biologii (o geografii nic nie wspominając)
  • a bez smartfona w łapie i GPS zgubiłaby się nawet w przydomowym parku

Wymieniać dalej?
Przestańcie zatem nazywać to armią!
Sądzę też, że w przypadku wojny 60% tego pseudo wojska po prostu sp...doli na zachód, tak jak zawsze sp..dalali.
no to ilu dało dyla do USA przy I w.ś. ? A ilu podczas drugiej?
A ilu ukrów dało dyla do Polszy?
No właśnie...
To są właśnie ci żołnierze, których tak wychwalacie i w których tak wierzycie.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
Tak, pełna zgoda.
I do tej pory Rambo 2.0, czyli niepokonani sołdaci putina, męczą się z kozakami, których mieli w TRZY dni pokonać, a nawet kozacy mieliby im na kolanach dziękować, za przytulenie ich kraju, do mateczki rossiji.
Cóż, jest poniekąd coś odwrotnie.
Kozacy rękoma i nogami się bronią, a Rambo 2.0, czyli super wyszkoleni, super wyposażeni, i super dowodzeni rosjanie, drepcą w miejscu, od roku.
Kozacy od 2014 się połapali, co jest grane i się zbroili, szkolili, do zwarcia. I już się tłuką. Na ich potencjał, całkiem dobrze.

My, Polacy, robimy to samo, na razie na "sucho", ale z uwagą patrzymy, jak działają bracia słowianie, z centralą na Kremlu.
I podejmujemy adekwatne środki, zależne od naszych możliwości.
I wcale, moim zdaniem, tak słabo nie wyglądamy, choćby sprzętowo, w porównaniu do kozaków.
Co KOMPLETNIE nie zmienia faktu, że OSTATNIE, co potrzebujemy, to pełnoskalowa wojenka, i to nie daj Bóg, na naszym terytorium.
Nam potrzeba, co najmniej 30 lat pokojowego rozwoju Kraju, jego przemysłu, gospodarki, finansów, armii, edukacji i całej reszty.
Od 89' coś już zbudowaliśmy, ale to jeszcze nie to, co powinno być.
Do tego potrzebny pokój, i dalsza PRACA.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Ty nie patrz w politykę, patrz w społeczeństwo.
Główna różnica między Polską a Rosją to nie Putin kontra Duda!
Główna różnica to poziom imbecylstwa w obu zagrodach.
Jeśli, dobrze Ci się żyje między wydziaranymi pokemonami rodem z areny cyrkowej, w społeczeństwie ubogim w rozumy, jeśli jest Ci fajnie - znaczy pewnie żeś taki sam jak reszta, wtedy nigdy się nie dogadamy. Tylko w Polsce DOBROĆ/ZŁO jakiegoś kraju ludzie najczęściej oceniają frazą "jestem wolny/wolna" przy czym spoglądają od zawsze tylko w ... portfele i w politykę. Reszta, małoważna, zwłaszcza to, że na 99% sytuacji wpływu każdy z nas nie ma. Powiedz, a co mnie Putin interesuje, jeśli nigdy w życiu facet mi osobiście nic złego nie zrobił, nigdy go nie poznam, nigdy n aoczy żywe nie zobaczę - a telewizora umiem nie włączać. Co ma do gadania Putin w moim domu, no co? Zależny jestem od niego?
Nie!
Więc dlaczego mam siać dodatkowo i swoją farsę wokół jego imienia? Bo, inni tak chcą?
A za jakiej to niby racji i za co?
Porównaj sobie proszę społeczeństwa tu i tam a zrozumiesz, że aktualnie Świat próbuje obalić ze stołka jedynego, może i ostatniego obywatela coś mogącego, który chroni ten Świat dziki. Gdyby Rosja znigęła juz dzisiaj to za maksymalnie 20 lat byłby koniec Świata. Wytną lasy, wypompują paliwa, zrujnują przyrodę, wysyszą rzeki a z ludzi zrobią takich głąbów spedalonych, że pozabijają się sami bez udziałów armii.

Obaj tez wiemy, że gdyby Putin był debilem to Ukrainy nie byłoby od roku na powierzchni ziemi. Przecież ten gość ma moc, ma możliwości ale ma też rozum i stalowe nerwy. No sam powiedz, nasze rodzime sku...wysyny mogą się na legalu wojować, teczki sobie szykować, mogą się strzelać, kraj zdradzać, sprzedawać, obcą ludnością zalewać a kawałek dalej ktoś inny nie może sobie choćby postrzelać?
Putin dobrze zrobił albowiem jak cała UE od lat pokazuje - dyplomacja to marnowanie czasu i nerwów.
A czmu Putin nie sprzątnął Ukrainy?
Bo gdyby to zrobił, myślę że przez kolejne 100-200 lat nie posadziłbyś tam nawet choćby tulipana.
Chłopie, gdyby któryś z naszych wampirów był na jego miejscu to atomy już dawno by po niebie latały po obu mańkach.
Poczytaj hostorię o Ukrainie, zdrajcy, korupcja do bólu, zachłanność, pazerność, wyzysk, ubijanie swoich. Ukraina wcale święta nie jest, choćby sprawę nielegalnych laboratoriów pozamiatano. A może Polska taka dobroduszna, bo swoje labo tam miała, jak myślisz?
A teraz poczytaj tutaj: https://zaginieni.pl/
Zobacz, ile osób wychodziło w latach 2010 - 2020 w kapciach śmieci wynieść i do domu nigdy nie wrócili, rozpłynęli się w powietrzu, zdrowi, młodzi ludzie. Śladu po nich nie ma. Gdzie są?
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
Sam się "orzesz".
Biorąc pod uwagę populację FR i Polski, to zakładając liczbę ludności, to procentowo, statytycznie, WIĘCEJ cretynów, jest w FR, z racji większej liczebności populacji. Więcej mają głupoli, niż mniej ludnościowa Polska, dla jasności. 10 % z 160 mln- FR, a 10 % z 36 mln, jeśli chodzi o Polskę. Różnica jest.
Z drugiej strony, skoro tak wspaniałe społeczeństwo wygenerował ZSRR, i jego poniekąd spadkobierca czyli- FR, to oni powinni być mądrzejsi, lepsi, w ogóle, korona stworzenia, co za tym idzie, powinni mieć i wspaniałą armię, gromiącą wszystkich wokół, prawda?
Tak chyba nie jest, dziwne.

Kolejna, samozaorka- z jednej strony sugerujesz, że nic cię niby nie łączy z Putinem, z drugiej strony stawiasz go na piedestał z racji rzekomej jego mesjańskiej posługi, w zakresie obrony tradycyjnych wartości, będących w jawnej opozycji do tego, co oferuje zblazowany zachód.
Ba, co jest superzabawne, bo w ZSRR ostro promowano ateizm, i zwalczano opium dla mas- wiarę w Boga.
Jak to sobie w głowie układasz, ze to współgra?
 

Mirajan

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2023
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Milejewo
I tylko gadają, gadają, gryzą się, do gardeł skaczą a na ulice nie wyjdą, ot Polaki. Najmądrzejsze i najgłośniejsze tylko z "klawiatury". Jak zawsze. U mnie na wiosce to za chwilę wszyscy będą jeździć do Kaliningradu do pracy, bo tylko tam praca będzie, tak bokiem te Ukraińce ludziom wychodzą. Dobrze że 800+ teraz będzie zamiast 500+ bo do wyborów nie byłoby szans dotrwać. U mnie 75% domów i wynajętych mieszkań to Ukraina, gdzie nie pójdziesz to Ukraina a Wy się przejmujecie i dyskutujecie nad czymś, co już dawno zamiecione. Te wszystkie aferki wrzucane są do telewizji właśnie po to, abyście mieli zajęcie gdy za waszymi plecami rządy kroi swoje. Obudzicie się za kilka lat na Ukrainie i wtedy będziecie dopiero płakać.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
268
Punkty reakcji
38
Zawsze mi się wydawało, że w demokratycznym kraju, to wybory odbywają się przy urnie wyborczej, a nie na ulicach, gdzie byle chłystek może wyciągnąć ludzi na szosy, i brać się za przejmowanie rządów.

Co da samego rynku pracy, to "jaja", zaczną się dopiero wtedy, gdy na rynku, będzie nadmiar rąk do pracy, gospodarka zwolni i trzeba będzie zwalniać ludzi z roboty, bo ich tylu nie trzeba będzie.
Co wtedy, gdy nasi aktualni bracia ukraińcy, pójdą na niższe stawki za pracę, utrzymają pracę, a Polaków pogonią pracodawcy z roboty, bo za dużo będą chcieli?
My sobie naprawdę sami, montujemy monstrualne problemy wewnętrzne w Polsce.
 
Do góry