Co to za aferka zbożowa znowu ?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 311
Punkty reakcji
199
Zaczynam powoli rozumieć, trudno, jestem tutaj że tak powiem nowy, więc skąd mam wiedzieć, kogo tutaj sekujecie, a kogo zaś uważacie za osobę godną konwersacji.
Zadaj sobie pytanie
-czy gdybyś pracował w Kazachstanie i zarabiał 4,5-6 tys usd
to przyłaziłbyś tu na forum by się tym chwalić?
Przecież po co masz gadać z tymi głupimi Polakami?
To co przychodziłbyś?


Być może tak ale nie pisałbyś raczej o tym jak jesteś "kumaty"
lecz co ciekawego dostrzegłeś w Kazachstanie.

A przecież można Polakom wyjaśnić dlaczego Kazachstan przeniósł stolicę do Astany
a może czego Polacy powinni zazdrościć tamtejszym mieszkańcom a czego oni nam?
Przecież można też wspomnieć o potomkach Polaków deportowanych po 1939 roku.
Czy czują się jeszcze Polakami, jak im się tam wiedzie czy są tam przez swoje pochodzenie dyskryminowani itp.
A przecież można się jeszcze pochwalić zdjęciem
na tle kosmodromu Bajkonur.

A co "Kazachstan" robi?
Pisze jaki on jest kumaty bo on tak wiele zarabia.
A skąd wiemy że naprawdę tam przebywa?

Dlaczego mamy wierzyć różnym jego zapewnieniom i przelicznikom?

Jak można mu wierzyć skoro on poprawnie i zrozumiale dwóch zdań napisać nie potrafi?

Tu nie chodzi o to że ktoś innego zdania.
Tu problemem jest to że jest on monotematyczny
a jego wpisy to wychwalanie samego siebie i potępianie kraju w którym mu tyłek podcierano.
W jakim temacie głos by nie zabrał może nie pisać na temat ale te dwa wątki zawsze do wpisu wplecie.
Niech znika...już tu słyszę płacz po jego nieobecności.

 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
Ja tam uważam, że praktycznie każdy,kto w internetach wyraża swoją opinię, zdanie, zawsze przedstawia siebie jako osobę mądrzejszą niż jest w rzeczywistości, w skrócie taką, jaką chciałby tak naprawdę być, tak to pewnie jest w przeważającej części populacji.
Jednemu to wychodzi lepiej, drugiemu gorzej.
I tak samo jest najprawdopodobniej w przypadku osoby z nickiem antypolak, czy jakkolwiek by się tam podpisywał.

A to, że chłopak ma "odchył" w kierunku deprecjonowania Polski, tego co robią, jak żyją, jak sobie układają państwo Polacy?
Ma do tego w sumie prawo, i tak jak napisałem wcześniej, po odlaniu jadu, niechęci, wręcz wrogości do obecnej Polski, to facet ma jakąś tam rację, nie wszystko jest takie dobre, w tej naszej wspólnej Ojczyżnie.
Co kompletnie nie zmienia faktu, że w Kazachstanie miodem dzielą na każdym rogu, oferty dobrze płatnej roboty wiszą na każdym drzewie ( szczególnie w stepie), i jest tak cudnie, że głowa mała, i raj to przy życiu tam, to istny czyściec.
Ba, rządzący nieba przychylają chłoporobotnikowi i inteligencji kazachskiej.
Ba, można rzec, że i tam zbyt wesoło nie jest, bo oni nie żyją w alternatywnej rzeczywistości i perturbacje gospodarcze, finansowe, covidowe czy jakie byśmy sobie nie wymienili,też ich nie dotykają.
No, to tyle w tym zakresie, w telegraficznym wręcz skrócie.

Co do tematu przewodniego, czyli "afery" ze zbożem, to ja podtrzymuję swoje zdanie, obecna Ukraina to istne eldorado dla różnorakiej maści przekrętasów,tym bardziej biorąc poprawkę na "jakość" elit politycznych w tym kraju, powszechną korpupcję,i pozaskalową pazerność ichniej oligarchii, powiązanej ściśle, z obozem rządzącym w Kijowie (i to jaki by nie był!) na samym zaś dole tej modelowej węcz piramidy finansowej, gospodarczej, są sami ukraińcy, miotający się w tym bagnie by mieć choć przez chwile głowę nad powierzchnią, i się nie załatwić na amen.
Ba, my Polacy chcemy sobie ich wziąść na własny garb, jakbyśmy nie mieli własnych problemów u siebie.
Paradne wręcz.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 311
Punkty reakcji
199
W temacie afery zbożowej swojego zdania nie mam.
Zdziwiło mnie jedynie określenie "zboże techniczne".
Dla mnie to zabrzmiało jak metanol.
Ja tak mam że polityka mnie obchodzi głównie zimą
a ta na szczęście się skończyła.
Zresztą są ciekawsze zboczenia od polityki.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
Cóż, swego czasu faszerowano nas solą drogową, i nikt za bardzo nie robił z tego zagadnienia, bo po co?
Ktoś się po tym pochorował, miał kłopoty zdrowotne?
Na chwilę obecną, wybuchła "afera" z niekontrolowanym importem produktów rolnych z Ukrainy, najgłośniej wybrzmiewa tam owo nieszczęsne zboże.
Którego nazwożono tyle, że nie wiadomo co z nim robić, a swojego jeszcze w Polsce nie pozbieraliśmy z pól, a będzie tego dość sporo, bo urodzaj zapowiada się dobry.
Niestety, pokłosiem takiej a nie innej polityki, w Polsce, ludzie zaczynają mieć kłopoty,na rynku rolnym są zawirowania, rolnicy podnoszą larum, a drożyzna jak była, tak jest.
Ten, kto miał zarobić, już dawno się obłowił, teraz tylko szukają chętnego, kto połknie tą żabę, a raczej zeżre te tony zbóż, i reszty produktów, które wpakowanio na rynek RP, i przy okazji na rynki UE, gdzie obowiązują pewne jasno zapisane przepisy, ustalenia, cła i limity wwozu przeróżnych produktów na jej obszar celny, ze szczególnym uwzględnieniem żywności.
Tak na dobrą sprawę, to, co się obecnie dzieje z tym zbożem, to dopiero PRZEDSMAK tego, co nas czeka w niedalekiej przyszłości, i wręcz "przepięknej", a nawet kompletnie nieprzemyślanej polityki, wobec bankruta za naszą wschodnią granicą- czyli Ukrainą pod przewodnictwem faceta w koszulce, idącego na krótkiej smyczy swych patronów, w Waszyngtonie.

My się naprawdę pakujemy w niezły bajzel.
I zapłacimy za to wszyscy, bo ruscy nam tego, co obecnie wyprawiamy, nie zapomną. Co to, to nie.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
Ależ nic, bo co mieliby zrobić krajowi, który otwarcie, jawnie, opowiada się po jednej ze stron konfliktu, na linii Moskwa-Kijów?
Przejdą do porządku dziennego, nad tym, że to dzięki naszemu wsparciu, broni, giną ich żołnierze.
To nic takiego, że Polska wychodzi uparcie przed szereg, i z zapałem namawia, sugeruje, i domaga się kolejnych sankcji na FR.
Ba, wręcz nie ustają nasi władni w przyprawianiu rogów, i ogona, dehumanizując na całego rosjan, jako całość, jako nację, jako ludzi...
Ta wojna kiedyś się skończy, i to w sumie nie wiadomo, jak będzie wyglądał proces normalizacji, powojenne stosunki, co zostanie zapisane w traktacie pokojowym.
I jak będą wyglądały granice, i tak dalej.
My sobie z uporem maniaka palimy wszystkie mosty, zapatrzeni z Kijów, i popierających ich ( do czasu) sojuszników z zachodu, i USA.

Tak, można założyć, że rosjanie wielowektorowo, wielowątkowo, długofalowo i krótkookresowo, będą działać tak, że w Warszawie nie będzie z tego powodu karnawału, a nawet odwrotnie, będziemy się domagać od naszych sojuszników z NATO, UE zza wielkiej wody, pomocy,bo jakoś dziwnie interesy się nam nie będą układać, na arenie międzynarodowej będziemy marginalizowani, ogólnie "podziękowanie",za działalność Polski w tym konflikcie, będzie bolesne i niekomfortowe.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 311
Punkty reakcji
199
Napisałeś dużo ale mało zrozumiale.
"Jedną stronę" popiera chyba cały Zachód.
Dlaczego więc Polska nie może?
Aaa nie jesteśmy w UE czy NATO!
Dlaczego to Polska ma być "czarną owcą"?
Co do wychodzenia przed szereg no to jakoś można się zgodzić
ale ja w krytyce tego chciałbym ujrzeć "opozycję z jajami"
a nie kretynów obiecujących "kredyt za 0 %".

Najgorsze co Polsce może się przytrafić to konieczność bycia
sojusznikiem Rosji.
Więc jeszcze nie jest tak źle.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Kto pcha się do Polski?
  • Ukraińce
  • Czeczeny
  • Nigery
  • Sudany
  • Pakistany
  • Bangladesze
  • inne karaluchy
Ty słyszał (lub widział kiedyś) aby pchali się:
  • Niemcy
  • Angole
  • Francuzi
????

Ten kraj nawet:
  • Bułgarzy
  • Rumuni
  • Słowacy
  • Czesi
szerokim łukiem omijają.

Widzieli Wy kiedy rzeszę amerykańców na urlopach nad Bałtykiem?
A Brazylijczyków? A kanadyjczyków?
Niieeeee??
A czemu NIEEEEE?
Bo, w cenie 1 piwa w Sopocie ma się 4 w Londynie ???????
Bo, w cenie 1 noclegu w Zakopanem w sezonie ma się 4 w Portugalii??
Bo, aby przejechać z dwiema rodzinami Polskę dzięki usłudze PKP tam i nazad trzeba ... zostawić całą wypłatę na bilety?

A wiecie, że w Austrii tygodniowy na OBB (to samo co intercity) na 1 człowieka + jego rower kosztuje 33 euro?
I można hulać po kraju ile się chce za nędzne 150zł?
A w Polsce tooooo??? to kosztuje 1 bilet Gdańsk - Kraków bez ... roweru.




Zatem kto tu sie pcha?
  • taki z ilorazem inteligencji niższym od żaby
  • taki, co u siebie nie ma nic
  • nieuk
  • nierob
  • leser
  • prostak (którego z trzymacza piwska na ukraińskiej wichurze można za 18zł/h przerobić na technika budowlańca)

Pchają się, bo mają tacy do wyboru tyrkać za:
- 20zł/h LUB 20 grywien
ot, temu sie pchają!

A czemu w Polsce nie jest tak źle?
Już kolega napisał, lecz w lekko innej formie - przerzucę zatem na swoje: swoje chwalicie - cudzego nie znacie bo Wam o cudzym tylko kit cisną.

PS. TAK, TO PRAWDA, JESTEM NIE-KULTURNY ... LECZ CZY TEN KRAJ JEST NA MOCY ZROZUMIEĆ JAKĄKOLWIEK INNĄ KULTURĘ ANIŻELI WCISKANĄ OD DEKAD KULTURĘ MITU/KITU?

Cyganufff z polszy też wywiało, za to mądrych Białorusinów nawiało - identycznie zdradzieckich jaj polaczki i ukry.
W Polsce dobrze jest tylko:
  • nieinteligentnym lewusom przegrywusom
  • oraz tym, którzy na tych pierwszych dorobili się tego, co cały zachód od dawien dawna ma

ZOBACZCIE SAMI, JAKIE TO DOBRO MACIE, SOBOTA, GODZ. 20 A WY W NECIE :D
  • nie ma wyjazdu na weekendzik gdziekolwiek?
  • nie ma z kim wyjść gdziekolwiek?
OHHHHHHHH...


PRZYKŁAD LUXUSU POLSKIEGO:
Gdańszczaki rodzinne robią weekendzik w górach, tata+ mama+ trójka dzieci (12,14,16lat):
  • dwa bileciki 3city - Kraków dla dorosłych (Intercity) = 240zł
  • trzy bileciki dla dzieciaków = 180zł
  • dwa bileciki do Energylandii dla dorosłych = 2 x 189zł = 378zł
  • trzy bileciki ulgowe = 3 x 139zł = 417zł
  • przejazd autobusem PKP Kraków > Enrgylandia w jedną stronę = 2x 12zł, 3x6zł = 42zł + 42zł powrót
  • obiad w knajpie (takiej tańszej) = nie będę wypisywał = kwota całkowita 210zł
  • jakieś śniadanie, kolacja, drugie śniadanie i jeszcze jeden obiad = 400zł
  • bilety intercity (powrót) = 420zł
  • nocleg (najtańszy znaleziony) - pokój 4 osobowy = 440zł doba

SUMA: 2769zł

Ceny z teraz!

JUŻ ZROZUMIAŁEM, DLACZEGO WEEKENDZIK SPĘDZACIE W DOMKACH PRZED TELEWIZORKIEM 😅😂🤣🤣😁
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
Cóż, zacznijmy od podstaw.
Po jakiego grzyba pchamy paluchy pomiędzy drzwi a framugę, czytaj konflikt, na linii Moskwa-Kijów?
UA nie jest w NATO, prawda? Nie jest w UE, więc w sumie ani zobowiązania sojusznicze w zakresie pomocy wojskowej, ani też supportu z funduszy UE, nie powinny wchodzić w grę.
Otwarcie im rynków UE? A z jakiej racji? Dlaczego? Spełniają ich towary, standarty, normy UE?

Po drugie, co niesamowicie ważne, wchodzimy na całego w poparcie strony reprezentowanej przez tego fircyka w koszulce, z buzią pełną frazesów.
Kompletnie odrzucamy narrację strony przeciwnej w tym zakresie, biorąc każdą głupotę wyartykułowaną przez Kijów, za pewnik.
To się dobrze dla nas, Polaków, nie skończy, nie ma mowy.
Bo my niestety, nie mamy ani siły militarnej, ani gospodarczej, ani dyplomatycznej, by w JAKIKOLWIEK sposób, wpłynąć na rozwój wypadków za naszą wschodnią granicą, już nie wspomnę, że nasze działania wpłyną na to, że niby Kijów wygra, a Bóg mi świadkiem, nie wiem, CO miałoby być ich "zwycięstwem".
Zawsze w sumie więcej mówimy, niż możemy REALNIE zrobić.

Co do "całego" zachodu, który niby w pełni popiera kozaków, to nie wierzę w taką narrację, to kompletna aberracja. W samej Europie każdy ciągnie w tym temacie w swoją stronę, a same gremia decyzyjne na poziomie KE, czy innych Brukselskich urzędniczych ośrodków, NIE MAJĄ POJĘCIA, co z tą Ukrainą w sumie zrobić.
To znaczy mają mgliste plany, jak ich "wydoić" z tego co mają, i to do kompletnego wyczerpania ich zasobów.
O reszcie świata, która to ponoć się w pełni solidaryzuje z Kijowem, nawet nie ma co pisać, bo mają ich w nosie Chiny, Indie, i OGROMNA rzesza ludzi, liczona w MILIARDACH, plus mnóstwo państw, którym dosłownie "wisi" to, co się dzieje na UA, i w sumie kombinują tylko, jak na tym w jakiś sposób skorzystać, zarobić.

Tak na dobrą sprawę, JEDYNE co nas, Polaków, ma niby chronić, przed potencjalną agresją zbrojną FR, o ile by nastąpiła, a nie można tego kompletnie wykluczyć, ba, sami wręcz działamy w tym kierunku... jest mityczny paragraf 5 NATO, który jest naszym ( ponoć ) zabezpieczeniem.
Proszę się z tym zapisem zapoznać, to raptem parę zdań, i wskazać mi, gdzie tam jest napisane, że KTOKOLWIEK z sygnatariuszy pod tym podpisanych, ma obligatoryjnie kiwnąć palcem, w obronie suwerenności, nienaruszalności granic RP.

Krótkowzroczność naszych polityków, przeraża.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 311
Punkty reakcji
199
Można przyjąć że skoro Ukraina nie jest "w naszej bandzie" można pozwolić im zdychać.
Ja się na to nie zgadzam ale zgodzę że polityka rządu budzi wątpliwości.
Ja Ukrainie prezydenta nie wybierałem ale nie widzę powodu by go nazywać fircykiem a nie Zeleńskim.

Na tym udział w wątku zakończę tym bardziej że od tematu on odbiega.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Po jakiego grzyba pchamy paluchy pomiędzy drzwi a framugę, czytaj konflikt, na linii Moskwa-Kijów?
Bo śmiało możemy, wreszcie poskakać całym narodem do przyjaciół i braci z Rosji, ludzi w 98% przypadków tak samo wszystkiemu winnych jak my sami. Dwóch frajerów w Polskim Rządzie ma jakieś ale do Putina a że władzą szastają - to sobie pozwalają i tych dwóch frajerów znalazło sobie w tej części Świata 60.000.000 innych frajerów, wmówiło im kilka bajek i jest co jest. Gryzą się niewinni ludzie, interesy upadły, gospodarka pada a tych dwóch się śmieje.
Otwarcie im rynków UE? A z jakiej racji? Dlaczego? Spełniają ich towary, standarty, normy UE?
Tak, spełniają. Są tanio wyprodukowane tanimi rączkami a to podstawa unijnej gospodarki, wszak robaki-polaki od jakiegoś czasu zaczęły krzyczeć o podwyżki choćby płac i za rok czy dwa skończy się w popierdolszy montowanie VW Caddy za 700 euro brutto od łba.
To się dobrze dla nas, Polaków, nie skończy, nie ma mowy.
Dziękuję Ci Boże, że sam nie jestem. W tym miejscu wstawiam pochwałkę, urwa, aż dziwne że wreszcie ktoś oprócz mnie to widzi.
Bo my niestety, nie mamy ani siły militarnej, ani gospodarczej, ani dyplomatycznej, by w JAKIKOLWIEK sposób, wpłynąć na rozwój wypadków za naszą wschodnią granicą, już nie wspomnę, że nasze działania wpłyną na to, że niby Kijów wygra, a Bóg mi świadkiem, nie wiem, CO miałoby być ich "zwycięstwem".
Dobroduszność Prezydenta Putina się to zwie - tego nikt nie dostrzega bo gdyby Putin na serio chciał zmieść Ukrainę z powierzchni globu, Ukraina nie istniałaby już od minimum roku. Nie pokładajcie wiary proszę w statystyki wojenne wyliczane przez grupę I.T.I. bo to są liczbny ssane z palucha przed poranna kawicą. Całkiem, całkiem co innego mówią nieAmerykanskie media.
Zawsze w sumie więcej mówimy, niż możemy REALNIE zrobić.
Miej chcęć zauważyć, że Polskie Rządy od dekad tylko mówią, mówią, mówią a głupim radość. Pamiętasz słowa Dudusia? Zacytuję: Chciałbym aby każdy Polak zarabiał 1000 euro. I co? I dwie kadencje prsehulał na stołku i wielki wuj z obietnic wyszło. A czemu? Bo on uczciwie powiedział, że chciałby a nie, że zrobi lub da. Prawda? Polska rządząca oparta jest na kicie / micie, im więcej bajery tym lepsze wyniki w wyborach.


czy innych Brukselskich urzędniczych ośrodków, NIE MAJĄ POJĘCIA, co z tą Ukrainą w sumie zrobić.
Mój kuzyn zapodał na mapce rozwiązanie, nikt nawet nie rozważył, nie skomentował, nie wziął pod uwagę a wystarczyło oddać porosyjskie ziemie Rosji, podzielić ten kawałek gruntu tak, aby Putin nie bał sie o podłączenie SSAKÓW ZZA OCEANU pod rosyjskie złoża i byłby spokój, resztę rzeszy mogłaby sobie UE podłączyć pod siebie i ssać, tak jak z NOWEJ UNII ssali przez ostatnie 18 lat. Nie byłoby wojny i całego skeczu.

Można przyjąć że skoro Ukraina nie jest "w naszej bandzie" można pozwolić im zdychać.
WIesz, że duży z Ciebie wuj?? A czmu? A temu, że np. ja nie jestem w Twojej bandzie i ... jak mnie komentujesz? Pozwalasz, abym zdechł - prawda? Zatem, jakim urwa prawem swojego YEBIESZ a OBCYCH-FAŁSZYWYCH adorujesz?
I to jest ta Twoja uczciwa demokracja?
Dobre, urwa, dobre...
Typowy POLACZEK!
Powiem Ci też, dlaczego tak zadziałałeś, zatem:
  • ja nie głąb
  • ja nie debil zdolny dla Ciebie pracować za 15zł/h przez 12-13h na dobę
  • ode mnie nic nie wyciągniesz
  • na mnie nic nie ugrasz
a Ukraińca ruchać możesz dowoli, ..., na wszystkim, PRAWDA?

Ja Ukrainie prezydenta nie wybierałem ale nie widzę powodu by go nazywać fircykiem a nie Zeleńskim.
Szybko zapomniałeś o :
  • tajnych laboratoriach
  • Banderze i kumplach
  • o tym, jak fałszywa dla Polski była Ukraina jeszzcze choćby 5 lat przed... choćby Majdanem
  • jesteś wyjątkwo ślepy, nie widząc jakie klity ukraińckie tworzą sie w polskich zakładach pracy i jak ukry polaków traktują poza kamerami

Na tym udział w wątku zakończę tym bardziej że od tematu on odbiega.
Tak działa Polski Rząd, identycznie, gdy zaczynają się różnice w zdaniu.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
No nie wiem, czy tak odbiega, bo polityka RP, w zakresie UA, biorąc pod uwagę, to, co się wyprawia z tym zbożem, a raczej przemytem i kręceniem na tym jakże popularnych "lodów", jakoś dziwnie nie koreluje z oficjalną propagandą, w tym zakresie, jaką nam serwują w TV, że jest dobrze, super, i same zyski. I w ogóle bez ukraińców poginiemy marnie.

Może warto założyć osobny temat, nie wiem, " Plusy i minusy polityki RP, w odniesieniu do konfliktu na linii Moskwa- Kijów, z uwzględnieniem Racji Stanu RP, korzyści dla gospodarki, bezpieczeństwa obywateli RP"
I tam można by było wskazać, napisać, co takiego nam się nie podoba, a co podoba, jako obywatelom RP, w tym zakresie, a co nam szykują nasi kochani wybrańcy w Sejmie RP, i ten pod żyrandolem.

-antypolak-
Coś ty taki nerwowy?
Zamiast KONKRETNIE pisać, podpierać swoje tezy argumentami, tabelami, czy odnośnikami do danych, na których opierasz swoje przemyślenia, intensywnie "lejesz wodę", i potem się dziwisz, że ludzie z Tobą nie chcą gadać, bo jedyne co widzą, to to, że jedziesz niby po nich, czyli Polsce, i schodzi im z oczu to, że pokazujesz, że wcale tak różowo w Polsce nie jest.
Powtarzam, w jakiejś części swych wypowiedzi masz rację, naprawdę trudno to podważyć, tylko z miejsca to deprecjonujesz atakiem ad persona, a to akurat na Polaków działa jak płachta na byka.
A i fakty, na tacy im podawane, też jakoś do nich nie trafiają, bo się kłócą z oficjalną wykładnią, którą są karmieni 24/7 z ekranów TV.
Mnie nie obchodzą pochwały, jakieś plusy ,czy "polubienia", mam to w nosie.

Ja się staram wypowiadać,przedstawiać swoje zdanie na podstawie danych z różnych żródeł, i co ważne filtrując to i wyciagając jakiejś logiczne wnioski.
Co z miejsca jest traktowane jako "wroga propaganda", i z miejsca kwalifikuje mnie ( i nie tylko mnie ) jako "onucę", czy "agenta kremla/kijowa/tel awivu", czy co tam obecnie jest na czasie. Co jest w sumie dosyć zabawne, choć tylko po części, nie tak dawno mieliśmy histerię, i kompletny odlot w zakresie covida, czy jak to tam zwać, i tam dopiero było "wesoło".
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Jakich Ty tabel chcesz? Których? Przez kogo i dla kogo uszykowanych?
W Polsce jedyne prawdziwe cyferki to te, które widzisz na paragonie z kasy, gdy za coś płacisz.
Innych prawdziwych cyferek oprócz stanu Twojego konta jeszcze nie ma, nie było i nigdy nie będzie.
Inne cyferki ma TVN, inne TVP, inne Polsat i inne wszyscy inni.
Ja nie opieram się na cyferkach zakłamanych na potrzeby grania/ugrywania tylko na:
  • tym jak wyglądają ludzie
  • w co są poubierani
  • ile pracują a ile odpoczywają
  • czym śmigają
  • jak często i dokąd śmigają
  • jakie chałupki za miastem mają
  • co mają w mieszkankach
  • co pakują do koszyków w sklepach

Reszta mi lotto, albowiem PATRZEĆ NA SPOŁECZEŃSTWO to jedyny uczciwy sposób na sprawdzenie zamożności krainy.
Gdy, pojedziesz na wakacje nad różne morza (Portugalia, Hiszpania, Francja) małokiedy Polaków tam usłyszysz.
To samo w innych rejonach Świata z wykluczeniem syfiastej Grecji i jeszcze bardziej syfiastej Italii.

Ty nie patrz w tabele i pierdołki, Ty stań sobie na jeden cały dzień w Mediamarkcie i zerknij, co pseudo bogata polska kilentela do koszyków pakuje a zrozumiesz o co mi chodzi.
99.8% Polaków może sobie śnić o:
  • laptopie mającym choćby 64GB RAM z 16 rdzeniami
  • o stacjonarce wyposażonej w choćby 256GB RAM i ze 3x SLI po 24GB każda z prockiem 24 rdzeniowym z serii i9
  • telewizorku 8K o przekątnej pow. 60"
  • iPhone 14PRO z wbudowanym 1TB
  • nowym BMW, AUDI, Mercedesie
  • czy nawet rowerku MTB z alu ramą i baterią na 350km (takim za 39999zł)

Polaków SYSTEM karmi kupami! Zrozum to!
Jedną z takich "kup" są właśnie te tabele, które ładnie ustawione mają zachować morale tak abyś przypadkiem jutro z żywota swego nie zrezygnował. Zobacz co odwala TVP na zlecenie Rządu, średnio kilka razy w tygodniu trąbią Poakom:
  • o tym jaka Polska fajna
  • o tym, jak w Polsce fajnie się żyje
  • o tym jak emeryci są teraz szczęśliwi
  • o tym, jaka to teraz piękna i kolorowa kraina
  • o tym, jaka Polska to teraz ważna w Świecie

Taaaaaa, 92% Świata o tym kraju słowa nigdy nie słyszała, taka to Polsza ważna za granicą, hahahah!

Ja mam swoją tabelę, jest w innym wątku na forum pt. "próba pourlopowania w Polszy".
W mojej tabeli wyszło "WSIO" o 100-200% drożej za to samo ... aniżeli w innych miejscach.
I to jest ta dobra - jedyna - uczciwa tabela.
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-antypolak-
Po raz kolejny uprzejmie informuję, że kompletnie mnie nie obchodzą Pana elaboraty odnośnie obecnej sytuacji społecznej, kulturowej, finansowej Polaków, które to teksty z uporem lepszej sprawy, osoba forsuje, w ilościach wręcz hurtowych.
Są pewnie chętni by to czytać, opiniować.
Jeśli nie ma Pan ochoty trzymać się założonego tematu rozmowy, dyskusji, proszę sobie oszczędzić trudu, i epatować tym, czego Polacy mieć nie będą mieli, a co niby mają mieć.

Może tak poszukać w stepie przyjemnego drzewa, przytulić się do niego, zamiast męczyć się na wakacjach w Polsce?
:))
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Sienno, ale nie da się budować i planować przyszłości bez znajomości i oględzin ... przeszłości.
Taki cudotwórca to tylko ten z kotem...
19 lat siedzisz w UE i nie zastanawiało Ciebie nigdy to, dlaczego ciągle jesteś:

  • człowieczkiem z kraju z technologią z epoki kamienia łupanego
  • człowieczkiem 4 kategorii
  • śmiecio-jadem
  • amerykańskim lizo/dupo/włazem
  • wrogiem 90% obywateli niby wspólnej UNII
  • za..pie..rda.laczem zachodnich korporacji
?

Jak Ty chcesz zatrybić układy, układziki, kit, mit, ustawki ... związane ze zbożem, w chwili w której nie chcesz zrozumieć, skąd to wszystko się wywodzi?


Bida to niezaradność, niezaradność to przegrana a przegrana to mentalna - stąd to wszystko się wywodzi, Ty jesteś silnikiem każdej polskiej aferki, nie Kaczuś, nie Duduś, Ty, zwykły człek mający w dupie całokształt bo... Ciebie nie obchodzi gnijący korzeń wiśni, gdy wiśnie da się jeszcze zbierać i walić robaki - które ten korzeń pojadły, co tam winne robaki.
Ja wiem, że Ciebie nie interesuje całość, nie interesuje składowa, Ciebie interesuje wynik i raczej wierzysz tylko w jeden, ten we własnym portfelu a reszta niech się YEBIE, zatem, jak widać, wsio wokól się właśnie YEBIE, zatem, uznam że WSIO w normie i w potrzebie typowego Polaczka.

URADOWANY?
Dlaczego Ty nie wyszedł na tory na granicę jak Lepper świętej pamięci wydupcyć w kosmos te zboże?

Odpowiem za Ciebie...
Bo właśnie, masz WYEBANE na już ROZYEBANE bądź dobrze się YEBIĄCE.
Prawda?

Dlaczego Twoim zdaniem Polak ma nie mieć, nie walczyć, nie posiadać tego samego ... co sąsiedzi z tej samej paczki?

No dlaczego helmuty mogą hulać nowymi BMW a Polaki mogąąąąąą te BMW odkupić za dekadę lub dwie ... i sobie tez hulać?
Bo to nierozumne istono-roboty utrzymywane przy życiu głodowymi pensjami tylko po to, aby pracowały dla helmutów?

Ciebie serio nie interesuje fakt, że Polakom też się należy bo to też ludzie?
No i dlatego ja YEBIĘ ten kraj albowiem 98% tambylca też się tym nie interesuje!
Podnóżki zachodniej Europy...
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 311
Punkty reakcji
199
No nie wiem, czy tak odbiega, bo polityka RP, w zakresie UA, biorąc pod uwagę, to, co się wyprawia z tym zbożem, a raczej przemytem i kręceniem na tym jakże popularnych "lodów", jakoś dziwnie nie koreluje z oficjalną propagandą, w tym zakresie, jaką nam serwują w TV, że jest dobrze, super, i same zyski. I w ogóle bez ukraińców poginiemy marnie.
Powtórzę że niewiele wiem w tym temacie.
Akurat tak dziwnie wypadło że tylko coś tam słyszałem a wrodzona wybitność (czyli lenistwo) nie pozwoliła na głębsze zainteresowanie tematem.
Może warto założyć osobny temat, nie wiem, " Plusy i minusy polityki RP, w odniesieniu do konfliktu na linii Moskwa- Kijów, z uwzględnieniem Racji Stanu RP, korzyści dla gospodarki, bezpieczeństwa obywateli RP"
I tam można by było wskazać, napisać, co takiego nam się nie podoba, a co podoba, jako obywatelom RP, w tym zakresie, a co nam szykują nasi kochani wybrańcy w Sejmie RP, i ten pod żyrandolem.
Nie dostrzegam potrzeby istnienia takiego tematu.
Ale jeśli forumowicz jest innego zdania to nie widzę problemu.
Może nawet Antypolak drapiąc się po głowie dowie jak i jakie tematy się na forum zakłada.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
W sumie szkoda, że Pan, nie jest w "temacie", tegoż wałka zbożowego, związanego z Ukrainą, podejrzewam, że to tylko czubek góry lodowej, związanej z polityką naszych kochanych rządzących ( i to praktycznie całej pożal się Boże klasy politycznej ) a którą to ku uciesze gawiedzi uprawiają.
A weż się tylko nieśmiało człowieku odezwij, że coś tu nie pasuje...
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
A weż się tylko nieśmiało człowieku odezwij, że coś tu nie pasuje...
No, dokładnie:
  • hejt
  • hejnał
  • troll jesteś
  • agent ruski
  • onuca ruska
  • ban
  • gleba, gleba, policja, leżysz
  • nic na Ciebie nie było dlatego coś "tam" znaleźliśmy
  • wyrok
i już jesteś grzeczny.

Czyli, przyznajesz, że czujesz/wiesz w jakiej demokracji żyjesz i doskonale orienta łapiesz, dlaczego tacy jak ja już dawno temu dali na luz z bytem w UE i teraz się śmieją? Jeśli tak, dlaczego nadal ignorujesz prawdę w prawdzie i próbujesz używać w tym piekle jakiejkolwiek kultury - z zaznaczeniem faktu, iż moja Tobie wadzi?
Aha, resztki w Tobie człowieczeństwa, zatem kumam, szacun chłopie. Ceregieluj się i dymaj w tańcu dalej z systemem, system tak cię dmuchnie że się nie pozbierasz, tyle że wtedy będziesz już "po życiu" dziadziem kwiczącym w kolejce do jakiegoś doktorka.
Ciekawe, jak "zyebiesz" mnie wtedy, gdy żywot Tobie przeminie a system dalej będzie tym samym systemem bez jakichkolwiek wiekszych zmian.
Nie głupio Tobie wtedy będzie, żeś dorzucał do tego od siebie choćby VAT?
he

PS. JEŚLI CYKORZYSZ SIĘ BYĆ NIEGRZECZNYM, KUP SOBIE NA ALLELUJA JAKĄŚ SIM NIEWYMAGAJĄCĄ REJESTRACJI CZESKICH SIECI I WTEDY POTRZEP COŚ UCZCIWIE-OTWARCIE-KONKRETNEGO. 5GB W ROAMINGU NA ŻAL BEZ TABU WYSTARCZY, WIEM Z AUTOPSJI, POLECAM :D
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 311
Punkty reakcji
199
W sumie szkoda, że Pan, nie jest w "temacie", tegoż wałka zbożowego, związanego z Ukrainą, podejrzewam, że to tylko czubek góry lodowej, związanej z polityką naszych kochanych rządzących ( i to praktycznie całej pożal się Boże klasy politycznej ) a którą to ku uciesze gawiedzi uprawiają.
A weż się tylko nieśmiało człowieku odezwij, że coś tu nie pasuje...
Nie uważam żeby normalny człowiek tylko polityką się interesował a ja chce być normalny.
Jest wiele ciekawszych rzeczy jak choćby blondynki.
Na forum nie używa się zwrotu Pan czy Pani.
Jeśli się nie wie co napisać używa się wyrażeń forumowiczu i forumowiczko.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
290
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
Gratuluję dobrego samopoczucia.
Tylko, że niestety, na naszych oczach zaczyna się dziać, coś naprawdę nie rokującego, NIC dobrego.
Jest takie przysłowie " Obyś żył w ciekawych czasach "...
Historia przyspiesza, i coś mi się widzi, że znowu Polska, między innymi, zapłaci tym, czym nie tak dawno płaciła wręcz w nadmiarze- krwią.
Jak zwykle, na własne życzenie. I dzięki własnym "wysiłkom" w tym zakresie.
 
Do góry