Co to za aferka zbożowa znowu ?

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Udam że nic nie wiem, pośmiać się będzie można.

Ciooooo....
Nie udało się pchnąc ukraińskiego zboża na UE??
Ha, ha, ha !!
Super!
Genialnie!
Teraz, gdy zaczną od naszych nasze zboże kupować to po wakacjach chlebek będzie po 15zł a mąka w cenie cukru!

Siedźcie sobie dalej tumany przed telewizorkami zatem, reklamy podziwiajcie i za wsio ojca Putina obwiniajcie - a po czasie Wasi ojcowie z Wiejskiej Was tak wypukają w dupska, że nie będziecie mieli jak zrobić na spokojnie kupy - tak ubite będzie.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
292
Punkty reakcji
40
Tak na dobrą sprawę, zboże z Ukrainy, z racji podpisanych umów, z FR, powinno płynąć do głodującej Afryki, prawda? To jakim cudem pytam się, idzie to na rynki UE?
Raz- o ile się nie mylę, UA, nie jest w UE, czyli powinni zapłacić jakieś cło, i mieć zezwolenia, zboże winno być przebadane, i mieć odpowiednie certyfikaty.
Jeśli tego nie ma, to mamy chyba do czynienia z przemytem na teren UE, towarów nie wiadomo skąd, ba, z dumpingiem cenowym, bo cła, czy innych podatków od tego nie odprowadzono,prawda?
Po drugie, czy to zboże jest że tak powiem ukraińskie, czy też jest własnością podmiotów prywatnych, które wykupiły ogromne areały żyznej ziemi uprawnej na Ukrainie?
Zawsze mi się wydawało, i nie jest to odosobniona opinia,że na wojnie zawsze można zarobić ogromną kasę, i jest to pole do niesamowitych wręcz przekrętów, co ma chyba obecnie miejsce.
Nie, żebym był prorosyjski, czy proukraiński, i jednych i drugich jednakowo mam w nosie, ale swego czasu Kreml zadawał pytania, władnym w UE, czy innym instytucjom, GDZIE to zboże docelowo trafia...i wrzask się podniósł niesamowity, w tym zakresie w praworządnych instytucjach zachodnich, jak to niby śmie Moskwa o takie drobiazgi pytać, i nie mieć zaufania,że zboże trafia tam, gdzie powinno trafiać.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Tak na dobrą sprawę, zboże z Ukrainy, z racji podpisanych umów, z FR, powinno płynąć do głodującej Afryki, prawda? To jakim cudem pytam się, idzie to na rynki UE?
Cudem ustawek i cichych kontrakcików wydziaranych na zasadzie "rączka rączkę myje, kumpel kumpla żywi". Społeczeństwo czyli podatnik w systemie demokratycznym od lat wielu jest tylko śmieciem. On + jego wkład w ten reżim.
Gdyby, w UE znalazł się choćby jeden SĘDZIA, sędzia działający zasadą honor/godność/pełna uczciwość/sumienie/rozum ... 98% polityków poszłaby siedzieć.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
292
Punkty reakcji
40
Cudem ustawek i cichych kontrakcików wydziaranych na zasadzie "rączka rączkę myje, kumpel kumpla żywi". Społeczeństwo czyli podatnik w systemie demokratycznym od lat wielu jest tylko śmieciem. On + jego wkład w ten reżim.
Gdyby, w UE znalazł się choćby jeden SĘDZIA, sędzia działający zasadą honor/godność/pełna uczciwość/sumienie/rozum ... 98% polityków poszłaby siedzieć.
To niemożliwe, cały demokratyczny świat, stoi murem za Ukrainą i ani im w głowie korzystanie z ich tragedii, z imię partykularnych interesów, a tym bardziej zarabiania na przemycanym zbożem, bo jak inaczej nazwać ten proceder, który na naszych oczach się dzieje, a działo się tak moim zdaniem, od POCZĄTKU tej wojenki.
I to nie tylko jeśli chodzi o zboże, ale o całą, jeszcze bardziej opłacalną resztę.
Z drugiej strony, kolejna miażdząca już tym razem dokumentnie, sankcja na FR, lub pakiet, położy na łopatki Kreml, i rosjan przy okazji...
Niestety, krew się będzie lała tak długo, na tej Ukrainie, jak długo się będzie opłacało robić na tym pieniądze, a z tego co obecnie widzimy, zachód,plus USA, of course, wychodzi na tym całkiem dobrze.
No, do czasu, aż się w Kijowie skończą pieniądze, i dobra stałe, surowce, i cała reszta, którą można upłynnić, by mieć pieniądze na prowadzenie wojny.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Mają ukraińcom wprost powiedzieć i to w oczy, że będą wydymani jak Polacy?
No ale po co?
:D

Gdyby USA i UE wprost powiedziały o co tak na serio chodzi, jaki jest plan to by BĘCKI od ukraińców dostali :D
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
292
Punkty reakcji
40
Tak na dobrą sprawę, wywołanie pełnoskalowej wojny, na linii Moskwa-Kijów, to zagranie wręcz perfekcyjne, bo kto by się mógł spodziewać, że praktycznie obywatele jednego państwa ( byłego ZSRR ) wezmą się za łby, i to do tego na serio?
UA na chwilę obecną nie ma opcji, MUSI iść na pasku zachodu,z centralą decyzyjną w Waszyngtonie, bo inaczej zostają face to face z FR, i ekipą na Kremlu, nieżle wnerwionymi obecnym rozwojem sytuacji.
Jest w sumie rozwiązanie.
Prezydent UA, powinien BEZ warunków wstępnych, bez jakichkolwiek żądań, czy warunków, udać się do Moskwy, spotkanie może się odbyć choćby w Pekinie, i face to face, BILATERALNIE załatwić warunki zawieszenia broni, i przyszłego pokoju z Putinem.
Tylko jeden kłopot, KTOKOLWIEK choć tak pomyśli w Kijowie, na czele z tym figurantem, pardon-prezydentem...to długo nie pożyje.
Wiadomo, załatwią go "ruscy", taka byłaby narracja.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
To niemożliwe, cały demokratyczny świat, stoi murem za Ukrainą i ani im w głowie korzystanie z ich tragedii, z imię partykularnych interesów, a tym bardziej zarabiania na przemycanym zbożem, bo jak inaczej nazwać ten proceder, który na naszych oczach się dzieje, a działo się tak moim zdaniem, od POCZĄTKU tej wojenki.
I to nie tylko jeśli chodzi o zboże, ale o całą, jeszcze bardziej opłacalną resztę.
Z drugiej strony, kolejna miażdząca już tym razem dokumentnie, sankcja na FR, lub pakiet, położy na łopatki Kreml, i rosjan przy okazji...
Niestety, krew się będzie lała tak długo, na tej Ukrainie, jak długo się będzie opłacało robić na tym pieniądze, a z tego co obecnie widzimy, zachód,plus USA, of course, wychodzi na tym całkiem dobrze.
No, do czasu, aż się w Kijowie skończą pieniądze, i dobra stałe, surowce, i cała reszta, którą można upłynnić, by mieć pieniądze na prowadzenie wojny.
Cała ta, wojna ukraińska przykrywa na Ukrainie tam patologię, korupcję i inne, złe rzeczy i o tym wiedzą politycy zachodni i w Polsce.
Każdy jakiś konflikt zbrojny jest i będzie wykorzystywany przez inne, niektóre kraje, nawet przez Polskę do politycznych interesów, bo zawsze się znajdzie jakiś polityk: jeden z drugim, który wyczuje w tym swój interes polityczny.
Widzą kraj wyniszczony gospodarczo, a do tego skorumpowany, więc korzystają na tym.
Ale przed wojną, od początku niepodległości Ukrainy nie interesowali się sytuacją w tym kraju i Ukraińcy sobie niszczyli i korumpowali własny kraj latami.
Także, jak trwa tam wojna, to inni na tym sobie korzystają, bo mają do tego okazję.
 

wwwatujest

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2023
Posty
56
Punkty reakcji
8
Udam że nic nie wiem, pośmiać się będzie można.

Ciooooo....
Nie udało się pchnąc ukraińskiego zboża na UE??
Ha, ha, ha !!
Super!
Genialnie!
Teraz, gdy zaczną od naszych nasze zboże kupować to po wakacjach chlebek będzie po 15zł a mąka w cenie cukru!

Siedźcie sobie dalej tumany przed telewizorkami zatem, reklamy podziwiajcie i za wsio ojca Putina obwiniajcie - a po czasie Wasi ojcowie z Wiejskiej Was tak wypukają w dupska, że nie będziecie mieli jak zrobić na spokojnie kupy - tak ubite będzie.
 

wwwatujest

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2023
Posty
56
Punkty reakcji
8
W niedzielę na 17 widziałem kilka konwojów z policyjna obstawą. Normalnie szopka z cyrkiem na kółkach.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
292
Punkty reakcji
40
-Stalowy-
Ma kolega sposo racji, od siebie dodam, że w sumie Putin zrobił jeden błąd. Zamiast na spokojnie uruchomić NS2, zacząć sprzedawać surowiec via Niemcy na całą UE, zakręcić kurek tym z Kijowa...zaczął za wcześnie, i to zbrojnie.
Gdyby zrobił tak jak napisałem, to cała ta pożal się Boże Ukraina, zawaliłaby się sama, i wtedy wystarczyłoby tylko zmienić flagę w Kijowie, bądż zainstalować tam zarząd komisaryczny, pod egidą Kremla.
A tak, mamy to. co mamy, co nie zmienia kompletnie faktu, że sami ukriańcy wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle- w domyśle jako kompletni bankruci.
Ba, im się wydaje, że jak niby wejdą do UE, to Czarodzieje z UE, wezmą magiczną różdżkę, zasypią ich pieniędzmi, kredytami, technologiami, i całą resztą.
I korupcja im zniknie, sądy zaczną działać, milicja przestanie brać łapówki, oligarchowie i cała reszta kraść, a ich politycy kłamać, i w ogóle będzie raj.
NIC bardziej błędnego.
Wiem, cynicznie to brzmi, ale tak to niestety wygląda.

-antypolak-
Mylisz się, i to bardzo.
Na dobrą sprawę, gdyby nie wejście Polski do UE i NATO, to mielibyśmy to samo, co Ukraina teraz.
Nie ma co porównywać rozwoju gospodarczego, przemysłowego,infrastrukturalnego, cywilizacyjnego, który MYŚMY osiągneli od 89' do teraz, a to, co "osiągneła" Ukraina we współpracy z FR, Moskwą.
Już nie wspomnę o jakimś tam poziomie bezpieczeństwa.
Pomimo niewątpliwych uciążliwości, to summa summarum, Polska wyszła na wejściu do UE, na spory plus.
Jeszcze jest sporo do zrobienia w kwestii bezpieczeństa, pozycji Polski w NATO, ale to jest do zrobienia.
I to TRZEBA koniecznie zrobić.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Już Tobie na szybcika piszę, co byś miał, gdyby okrągłostoliczniaki w czasach P.R.L. nie były takie ciule:

  • aktualnie LPG miałbyś po 0.98zł ( a nie po 3.10)
  • aktualnie miałbyś paliwko po 2,95zł
  • ropkę po 2.60zł
  • fajki przynosiłbyś teraz z kiosku za 2,90zł paczka a nie za 16,00zł
  • za 100zł zrobił byś zakupy warte 350zł
  • mógłbyś kupić bez najmniejszego problemu M2 a nawet M3 w dużym mieście za mniej jak 50.000zł
  • mógłbyś kupić dom z działką minimum 300m2 gdzieś pod dużym miastem za mniej jak 150.000zł
  • nie miałbyś lgbt na ulicach
  • Twoich dzieci w szkole nie przekonywaliby siłą do akceptacji trzeciej płci-nijakiej
  • Twój prezydent byłby człowiekiem z klasą a nie jakimś clownem
  • nie musiałbyś użerać się z kaczką a ona z kotem
  • 95% pań w Twoim kraju nadawałaby się spokojnie na dobrą, uczciwą, kochaną żonę
  • 95% z tych pań nie miałaby choćby jednej dziary
  • 90% z tych pań charakteryzowałaby się już od 20 roku życia ogromnym ilorazem inteligencji
  • Twoi kumple w 80% przypadków nie byliby lamusami (z ptasimi móżdżkami) wypchanymi na siłowniach
  • ludzie żyliby z ludźmi w knajpach, na dancingach, na imprezach i stadach rodzinnych
  • nie słuchałbyś z telewizora średnio raz w tygodniu jak tatuś zadziobał mamusię albo mamusia dzieci lub wnuczek babcię
  • nikt by nie robił Twoich dziadków / rodziców metodą na strażaka, księdza, policjanta, kominiarza
  • nikt by nie zazdrościł Tobie 20 letniego Audi 100CC lub Łady 2107 :D Miałbyś oczy na miejscu, nikt by nie próbował ich wydłubać z zadrości o byle co
  • miał byś kraj o wysokości minimum 1000km i szerokości 10000km
  • miałbyś bardzo czyste rzeki, jeziora, miałbyś bardzo dużo lasów
  • zarabiałbyś 'FAKT! ciut mniej bo od 2500 do może 7000zł w zależności od klasycznego zawodu, ale wydawał byś 10x mniej aniżeli teraz
  • miałbyś wielodzietną rodzinę, albowiem opłacałoby Ci się robić nawet i 5 sztuk dzieciaka, więdząc że system nie zrobi z nich pedałków

i teraz najlepsze:
- mówiłbyś w prawdzie po rosyjsku, cyrylica wcale taka koślawa i ciężka nie jest a sam rosyjski w 65% przypadków jest jak polski.

A TERAZ NAPISZĘ CO MASZ:
  • masz siedzieć cicho
  • masz pracować do 65 roku życia
  • masz umrzeć od razu po przejściu na głodoTure
  • masz zero większych możzliwości
  • masz zero przyszłości (jeśli dopiero jesteś przed założeniem rodziny)
  • masz się z powyższego cieszyć
i najlepsze na koniec:
- masz uczyć się ukraińskiego :D

No i , suma sumarum - mógłbyś z dumą nosić koszulkę z napisami RUSSIA MY MOTHER - PUTIN MY FATHER - SPASIBA! NIE MUSZĘ MÓWIĆ PO NIEMIECKU I UCZYĆ SIĘ UKRAIŃSKIEGO.
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
292
Punkty reakcji
40
-antypolak-
Twój NIC nie wnoszący do tematu Ukrainy, zboża przemycanego z jej terenu (i całej reszty machlojek), i wojny na tym obszarze, jest poniekąd zabawny, skoro sam w to wierzysz,co napisałeś, Twoja sprawa, ja to traktuję jako wypowiedż niejako humorystyczną.
Jakoś dziwnie,sami mieszkańcy Ukrainy, chcą tego samego "ucisku", ci i Polacy, bo się pchają do UE, i nie wiedziec czemu pokładają nadzieję,że dzięki temu wyjdą z tej głębokiej żopy, w której od LAT tkwią.
A to, że się mocno zdziwią, że nie jest tak różowo, inna sprawa.
Masz obecnie paszport, za komuny trzymany przed obywatelami RP, w szufladzie u urzędasa, więc co szkodzi udać się na Kubę, czy do Korei Północnej, gdzie jeszcze wierzą w miazmaty socjalizmu?
I to nie jako TURYSTA, tylko ubiegac się o azyl i podjąć tam pracę,i żyć w tym raju na ziemi?

Co do meritum.
Wojna na Ukrainie to ogromny obszar do zarabiania pieniędzy, przemytu, złodziejstwa, i nabijania kiebzy ludziom na tym zarabiającym.
I nikogo za bardzo nie ochodzi, o co, po co i dlaczego, tam się biją, dlaczego giną cywile, tracą dorobek życia. Przyszłość, perspektywy.
Liczy się zysk, jeśli chodzi o pełną kieszeń, jak i o potencjalne korzyści polityczne, gospodarcze, geopolotyczne, a nawet strategiczne.
A to, że krew się leje, i będzie się lała, bo to się szybko nie skończy, o nie...to kogo to w sumie obchodzi?
Tyle.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Przecież ja to zrobiłem, dokładnie to o czym piszesz. Gdy pojechałem pierwszy raz do Kazachstanu, spodobała mi się mentalność ludzi, ludzie, spokój, rodzinność, inność. Namazałem o wizę i dostałem na rok. Po roku namazałem 65 stronicową prośbę o przyznanie obywatelstwa. Namazałem, że ściągnę całą rodzinę, nie chcę żyć w UE, opisałem dlaczego. Głównym powodem było lgbt i amerykańska demokracja, która moim zdaniem egzaminu nie zdała i nigdy nie zda. Dostałem, dostałem papiery na 5 lat a w nich namazane, że jeśli w czasie 5 lat w mojej zagrodzie utrzyma się małżeństwo i pojawi się minimum 2 dzieci, które urodzą się już w Kazachu... wtedy otrzymamy pełne obywatelstwo. I tak też się stało.
A jak się żyje?
Wbrew wszelakim pozorom jest znacznie lepiej jak w Polsce. Ja wiem, niby 50% Kazachstanu to reżim, niby komuna, niby bieda ale popatrz na Polskę, tam też biedfa aż piszczy, może ze 25% ludzi na serio ma hajs a reszta ciągnie w kredytach, których nigdy nie spłaci.
Wczoraj rozmawiałem ze znajomą, skończyła wczoraj 40 lat. Mini ratka za M2 tak zwrosła, że po przeliczeniach wyszło jej że będzie je spłacać jeszcze rok będąc już na emeryturze.
Powiadasz - komucha, PRL, Rząd, UNIA, Świat, dopowiedz zatem jeszcze : JAKI MASZ NA TO WPŁYW?
Jaki wpływ mam na sytuację w UE ja?
A jaki na sytuację w PL?
A na sytuację w Kazachstanie?
:D

Los ludzki i sytuację w kraju można zmienić tylko na jeden sposób : WYJECHAĆ Z TEGO KRAJU.

Zobacz, nikt do dzisiaj ani mi ani kuzynkowi na zadawane pytania nigdy nie odpowiedział.
Nikt nigdy choćby słowem nie wspomniał, dlaczego jest MU LEPIEJ mając M2 do spłaty na dożywociu aniżeli swój własny dom za gotówkę po 3,4 latach pracy. Każdy Polak pisze że jemu jest cacy i tego właśnie nie rozumiem. Czyżby aż tak wstyd byłoby w końcu przyznać rację??
Przecież, 75% Polaków to w gównie żyje, jest inaczej?
Wszyscy siadają na Putina, na DzwonHunga i na inne wschodnie krainy tyle że 99% ujadających na te systemy - nigdy w nich nie żyła.

Powiem wprost:
  • ja prdlę super autostrady
  • ja prdlę super kolorowe blokowiska
  • ja prdlę markety przepchane towarami
  • ja prdlę mercedesy i ferrari
  • ja prdlę demokratyczne narody

a wiesz czemu?
Bo te super autostardy cenowo i możliwościowo nie są dla mnie. Nie mogę tanio przejechać z jednego końca na drugi i nie mogę przycisnąś swojej bryki do choćby 200km/h aby szybko gdzieś dojechać a gdy już dojadę, nie chcę patrzeć na stare, zrujnowane, spinkami pospinane kamienice odziane w nowe łachy w postaci steropianu i kolorowej farby, za którą potem zarzyczono sobie nie 50.000zł od mieszkania tylko 400.000zł. Jestem już tak stary, że doskonale pamiętam który blok w moim mieście to ruina, która powinna zostać rozebrana, postawiona od zera i dopiero sprzedana a gdy mowa o marketach, żygać człowiekowi się chce, choćby po wizycie w Pepco, gdy patrzysz na szmaty które na zachodzie w śmietnik się wywala a one wiszą w Polsce po 40-50-60zł. Jakość plastikowa, 100% poliester, 100% gówno za 100% dobrego hajsu.
Moim zdaniem aż 75-80% dostępnych towarów w Polsce w sklepach nie nadaje się do użytku.

Tak, to prawda, gdy Kazach idzie do siebie iu u siebie do sklepu to fakt, na pierwszy rzut oka jest drogo gdy popatrzymy np. na wędliny lecz gdy ruszymy z deka łbem to od razu widzimy, że 95% wędlin nie ma koloru różowego (lecz szary) i nie obcieka z chemii - dlatego jest drogo.
Polskie chlebiki teraz w sklepie kosztują od 2 do 4zł. Gdy, weźmiesz ten chleb i namoczysz choćby wodą w pysku ... od razu znika. Same spulchniacze, samo gówno. To samo mleko, te kazachskie nadal zostawia gęstą, białą otoczkę w każdym kubku bo tutaj mleko 3.5% to prawie śmietana a w Polsce 3.2% to woda. Ja za swoje mleko płacę około 2.20zł a Wy od 4zł w górę, ja mam mleka 90% a Wy 30%.
I tak jest ze wszystkim innym.

Polityka dla zwykłego obywatela nie ma najmniejszego znaczenia. Nie ma zatem też znaczenia, gdzie żyjemy i kto jest naszym prezydentem ale tylko wtedy, gdy nie jesteśmy ludźmi. Zapraszam, zapraszam na noc w piąteczek, soboteczkę do dużych miast w kazachu. Znajdź proszę wtedy na ulicach:
  • ćpuna lub handlarza
  • pijaka
  • jakąś młodą ku..wę z mini kiecce nawaloną do granic bólu
  • złodziejszaków / cwaniaczków polujących na torebki i telefony
  • drących mordy do granic ludzkiej wytrzymałości nastolatków
  • śmigające bez tłumików po nocach pojazdy w mieście
  • debili motocyklistów, co nocami pół miasta obudzą robiąc z siebie idiotów

Wejdź na kilka miejskich imprez, popatrz na zachowanie, popatrz na to, co będzie działo się po imprezie. Wsio spokojniutko i ciuchutko wróci do domków. A w Polsce? A w Polsce zanim wrócą to pół miasta zdemolują i drugie pół obudzą.
A czemu?
A temu, że prawo tu a tam różni się bardzo mocno i to tutaj, stworzone jest przez ludzi dla ludzi. Tutaj nikt z pedałem w loczkach i damskich kozakach przećpanym do maxa nikt nie dyskutuje, gdy ciota swoim zachowaniem inne zycie niszczy.
I co?
I ta pała milicjanta taka zła? Serio?
To przelicz teraz ilość warszawskich galerianek (13-14-15 latek) i porównaj z tymi kazachskimi.
Zobacz, co się dzieje w Polsce z dzieciakami. Dziciaki często lat 15-16 już LGBTują, wydziarane po uszy.

Dlaczego tak?
Bo, gdy tatuś sięgnie po pasek aby wp...dolić tak, aby pamiętała to... dnia następnego idzie siedzieć na 5-10 latek a córeczka dalej się ku...wi!
I jak taki człowiek ma mieć później normalną rodzinę, męża, dzieci skoro to szmata już od 13 roku zycia?

W kazachu, gdy gówniara zyebie jakąś babcię, wyzwie od ku..rew, szat i wsio uczyni dla jaj, dla hecy, dla hejtu, na pokaz, na YT i podobne to wtedy dorwie ją jakiś starszy pan, wpp...doli kablem aż sina będzie i na tym koniec tematu. Przyfrunie tatuś z milicyjnymi, zapytają o co poszło to ... w takim przypadku wtedy i tatuś od milicyjnych wp..dol zaliczy.

Każdy demokrata powie teraz - że to zło, że to źle, nie wolno, prawda?
Tyle, że tatuś następnego dnia będzie umiał już poprawnie córeczkę wychowywać a sama córeczka nigdy więcej nie zrobi tego, co czyni 90% nastolatek w Polsce. Prawda jest taka, że gdyby Korea z Kazachstanem wjechały do Polski to minimum 80% polskich nastolatków od ręki wylądowałaby w szpitalach psychiatrycznych, na odwykach lub w kryminałach.

Za czasów P.R.L. i niby reżimu w Polsce:
  • 90% ludzi miało pracę
  • 99% ludzi zmuszano do podejmowania pracy
  • 80% ludzi pracowało i uczyło się
  • prawie każdy miał swoje mieszkanie
  • prawie każdy miał rodzinę, męża, żonę, dzieci, dom
  • prawie każdemu nawet szczeniakowi lat 20 mówiono wtedy: panie obywatelu...

A dziś?
:D

A dziś jest Ameryka a w Ameryce człowiek to po prostu zwykły śmieć. Im większy kretyn i poyeb - tym bardziej chciany i lubiany.
I dlatego każdemu zyje się dobrze, wtedy mózg i wsio inne zbędne, nie trzeba się starać aby być człowiekiem na jakimkolwiek poziomie a nie trzeba, bo im częściej jesteś mądrzejszy, lepszy, ludzki tym więcej masz wrogów i częściej zostajesz sam.
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
292
Punkty reakcji
40
-antypolak-
Nie wiedzieć czemu, słabo mnie interesują Pana wynurzenia odnośnie stylu, sposobu życia w Polsce, czy w innym Kazachstanie, Pana sprawa, nic mi do tego.

Ja się staram trzymać tematu, czyli de facto przemytu na teren RP, docelowo na teren UE, dóbr wszelakch, na czele ze zbożem, i innymi produktami w tym układzie związanymi z żywnością.
Samo UE ma tym zakresie cłąkiem rygorystyczne przepisy, co tu można, a co nie można wwieżć, i jakie opłaty, zezwolenia toz sobą pociąga.
A tu patrzcie, nie wiedzieć czemu, RP, stała się wręc bramą do takiego nielgalnego procederu, i to trwa całkiem sporo czasu, i nie wiedzieć czemu,w końcu się połapano, głównie dzeki wnerwionym na maksa producentom żywności, rolnikom, że nasza bezgraniczna pomoc, a nawet miłość do ukraińców, uderza w nasze interesy gospodarcze i w kieszenie samych Polaków, rynek, konsumentów.
Z drugiej strony, KTO wpadł na "przełomowy" wręcz pomysł, by na maksa otworzyć granice z kozakami, skoro do czasu wzięcia się za łby przez Moskwę i Kijów, sama RP, ładowała kupę kasy, środków, ludzi, logistyki, by właśnie OGRANICZYĆ przemyt z UA, USZCZELNIĆ grancię, bo by nas raz-dwa zalali choćby lewymi papierosami, alkoholem, i całą resztą, którą zjmowały się wręcz zorganizowane grupy przestępcze ciągnące z tego procederu zyski , i co, mamy rozumieć, że po wybuchu wojenki, ci ludzie, grupy przestepcze, PRZESTAŁY się w to bawić?
No ludzie. Na mój rozum, dopiero TERAZ rozkręcono na maksymalne obroty ten proceder. I to przy pełnej kurateli władz w Kijowie, która można z dużym prawdopodobieństwem uznać, macza w tym palce, i liczy pieniędze.
Pięknie.
Cóż, Polak chyba jak zwykle, i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Panie, a nie wpadło nigdy do głowy, że moje wywody na "różne tematy w temacie" to punkty odniesienia dla pana?
To pierwsze primo a drugie: Czy Kaczyński z grupą Ziobro Sp. z bardzo o.o. to UE???
Trzecie primo: Kijów to Polskę kocha czy rucha?
Czwarte,to samo: UE Polskę kocha czy tylko rucha?

Nadal nie dotarło?
Kazachstan graniczy z takowymi jak Uzbekistan czy Kirgistan a nwet z Chinami.
Czemu tutaj istnieje tylko "lekki" przemyt a cięższego każdy się boi?
Bo, tu nie ma Ziobra Zbycha, który wymyśla kosmiczne przepisy i prawo, które działa tylko na nic mogących, najgłupszych i najbiedniejszych?
Kiedy Wy wreszcie zrozumiecie, że w IV RZESZY żyjecie?
UE nie ma nic wspólnego z frazą "coś od siebie", bu gdy głębiej zastanaowisz się nad wszystkim zawsze wynik wyjdzie w wersji "do siebie", dlatego z UE mało ościennych krajów robi jakieś większe interesy a sama UE zawaliła się już swoją pseudo technologią, której nie idzie już sprzedać gdziekolwiek.

Aby zrozumieć legalny przemyt - trzeba najpierw zrozumieć układankę a układanką w UE jest polityka. Aby ją poprawnie zrozumieć - trzeba oczy otworzyć na Świat, stąd wywody na temat życia poza UE tak, aby każdy miał jakikolwiek "obraz" czegoś, co istnieje w innych miejscach. To są właśnie te punkty odniesienia - powie kolega pewnie - mało ważne, nieważne - a ja powiem wtdy - gówno prawda bo polityką jest mentalność a mentalnością społeczeństwo. Dopóki czachy w Polsce będą tępe - procedery te zawsze będą uznawane za legalne, za prawidłowe a winni zawsze będą ci niewinni.
Mamy na forum Siennę, której żyje się cacy, nie przekonał jej ani jeden z moich wpisów. Na przykładzie Sieny zatem powiem - tak wygląda polska mentalność - jak grochem o ścianę. Dopóki to się nie zmieni - nic się nie zmieni.

Wiesz, że ja już miałem 17 razy pozew przez Polaczków do Sądu - żale za moje wpisy. Widzisz? Tak działa POLACZKOWO, gdy tylko zaczniesz pisać do rzeczy i prawdę - od razu kop, zatem o czym Polacy tutaj rozmawiają, czego chcą dokonać oprócz popłakania sobie na forach?
Czemu tylko Lepper potrafił podjechać na granice i wy...dolić w kosmos z wagonów obce zborza?

Wiesz co Polska robi w Świecie, aby Świat nie wiedział co się w Polsce dzieje? Jakie to kombinowanie trzeba wykonać, aby z terenu choćby Kazachstanu poczytać Polskę przez neta? Najpierw trzeba kupić proxy w Polsce, bo większość Polskich stron gdy widzi wschodnie IP pokazuje blokadę, potem trzeba postawić jakąś nierejestrowaną kartę choćby z Czech gdzieś na routerku w UE i dopiero wtedy można pisać i czytać bez konsekwencji ale z dużymi ograniczeniami.

I Ty to nazywasz krajem, w którym istnieje jakiekolwiek prawo, sprawiedliwość, wolność słowa i demokracja?
Przecież Ty żyjesz w piekle człowieku a ja ... pisząc o życiu w innym miejscu - staram się tylko pokazać, że w innych miejscach nie jest tak źle, jak o tym w Polsce mówią.

Mocno się obrazisz, gdy Ci powiem że zboże z Ukrainy tu kolejny, cichy, ułożony, zaplanowany, przemyślany wał?
A jeśli jednak nie wał przemyślany to co?
Znaczy wtedy, że miałem rację pół roku temu - pisząc - "ukrainka cacy-dobra bo ssa, a gdy już wyssa to polaczkom pojedzie..."

I znowu się nie myląc jestem zły!
Mowa o przemycie, jo???
No to powiedz, czemu na rynkach i bazarach w Polsce nadal na legalu, spokojnie, w biały dzień kupuje się faje, gorzałę i inne fanty z przemytu?
Dlaczego na każdym międzynarodowym dworcu autobusowym w UE można śmiało kupić z busów/autobusów co chcesz, co zamówisz (faje, żarcie, inne fanty, gorzałę). No czemu?

Dlaczego Wy wszyscy UE traktujecie za jedność, za jeden organizm skoro to nie prawda?
Naprawdę nie widzicie, że polityka lokalna to jest coś, za co rządowcy szmal biorą i za to że biorą, coś robić muszą?
Gdyby UE miała zostać "stanami zjednoczonymi europy" już od dawien dawna była by prawdziwą jednością:
  • miałbyś te same prawo wszędzie
  • miałbyś te same przepisy wszędzie
  • miałbyś jeden język we wszystkich krajach + po jednym lokalnym
  • miałbyś kilku operatorów komórkowych a nie 50 oraz prawdziwy brak roamingu ze wspólną numeracją
  • miałbyś identtyczne dokumenty jak każdy inny unijczyk
  • miałbyś wpisane URODZONY W UE a nie w Polsce, Czechach, we Francji ... tak aby zatrzymać dyskryminację i wyróżnianie
  • miałbyś współną walutę i zero przewalutowań
  • miałbyć wspólną unijną stację TV

Tymczasem, Polak jadący mieszkać na stałe do np. Hiszpanii ma tam całkiem inne warunki aniżeli:
  • Hiszpan
  • przybysz spoza UE (np. Niger)

Miałbyś też:
  • jeden wielki Rząd
  • zero rządów lokalnych
  • polityka lokalna składałaby się wtedy z premierów lokalnych oraz prezydenta UE

Tymczasem co masz?
No powiedz, co masz?
Aferkę za aferką, wojenkę za wojenką, każdy sobie rzepkę skrobie. Na serio nie widać, że UE to "plan" na przetrwanie starej Unii?
Miej chęć też zauważyć, że dzięki PIS od lat wilu możesz sobie tylko pogadać. Nic innego już nie możesz.
I to się zmieni tylko wtedy, gdy wyjedziesz z UE.
Czytałeś nowe prawo budowlane?
Teraz, w Polsce gdy nabędziesz dom - nigdy nie będziesz jego właścicielem. Wiesz co PIS od...dolił ???
Teraz, nawet wymiana okien wymaga pozwoelnie budowlanego! A wiesz jaka jest kara za brak pozwolenia i innych papierków? 50.000zł!
Poczytaj wyborczą i ustawy.

Wy się zajmujecie ofertą programową TVPIS a z drugiej strony, po cichaczu robią wam mózgowy anal. No jest inaczej?
Ludzie, zajęci zbożem z Ukrainki (tematem hiciorem) mają zasłonięte oczka na to, co faktycznie dzieje się za ich plecami.
Telewizję każdy jamochłon potrafi oglądać, gazety czytać ale z wejściem na strony rządowe aby poczytać nowe ustawy (które weszły już w życie) problem jak z czytaniem instrukcji do "BOŁNINGA". I o to właśnie chodziło, aby zrujnować technologią młode głowy, które dzięki szajsfonom i internecikowi, gierkom, dopalaczom i innym fantom zrozumieć przeczytanego nie będa już na mocy.

Jest jeszcze jeden problem - problem Polski. Pazerność, chciwość, jednostronność.
Jeśli takowe nie przeminą - nigdy lepiej nie będzie, bo w Polsce od lat panuje prym: oby do siebie.
Zastanawiam się na doookólną polityką, próbuję zrozumieć co to za "myk" no bo jeśli my ruchamy i inni ruchają i nas, wtedy jak to nazwać?
69 ? :D :D
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Ja się staram trzymać tematu, czyli de facto przemytu na teren RP, docelowo na teren UE, dóbr wszelakch, na czele ze zbożem, i innymi produktami w tym układzie związanymi z żywnością.
Nie wiem dlaczego nie chcesz zrozumieć jednej rzeczy.
Tu nikt z bywalców z tym forumowiczem nie polemizuje.
Jak myślisz dlaczego stali bywalcy go ...jak to on napisał o Polsce?
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
KIBIC MA ŚWIĘTĄ RACJĘ - NIKT ZE MNĄ NIE ROZMAWIA BO MA FOCHA, GDY POCZYTAŁ PRAWDY NA SWÓJ TEMAT.
Nigdy nie przyznacie, że to Wy jesteście winni temu, co się w Polsce dzieje, prawda?

NIGDY!
Dlatego, tacy jak ja już dawno dali na luz a dziś się śmieją próbując resztkami sił naprowadzić polską mentalność na stary, dawny tor, w którym istniały takowe jak zrozumienie. Bardzo nie żałuję, że wyjechałem i mam WAS z głowy bo w Polsce i między Polakami, w tej ich sztucznej rodzinności lepiej nigdy już nie będzie. Bronicie demokracji - prawda? A podstawową cechą demokracji było WYSŁUCHIWANIE ZDANIA OSÓB TRZECICH.
I jak się do tego odniesiecie, gdy już ze mną nie rozmawiacie?
Kolejny foch przybędzie gdy powtórzę się i raz jeszcze napiszę: FAŁSZYWA DEMOKRACJA?
W zgodfzie żyjecie tylko w tedy, gdy klepią Was po plecach ale nie daj Boże jakiś sprzeciw i zgodnym hurtem ładujecie przeciwnikowi kosę za kosą w plecy. Jest inaczej?
Wy doskonale zdajecie sobie sprawę, że w 99% przypadków mam rację dlatego albo milczycie albo was to mocno wku...wia.

WIELKI ŻALO-FOCH BO PO PRAWIE 2 DEKADACH OD WEJŚCIA DO UE KTOŚ GŁOŚNO NAPISAŁ, ŻE POLSKA JEST NA DNIE I TYLE EUROPY W KAŻDEJ DZIEDZINIE, ŁĄCZNIE Z MENTALNOŚCIĄ, KULTURĄ I CAŁĄ RESZTĄ?
Miałem kurs do Szczecina do stoczni w lutym. Byłem w Polsce 4 dni. I co zobaczyłem:
  • na wichurach nadal asfaltu nie ma
  • w telewizorze nowoczesnym DVBT-HEVC 75-80% wkładu to reklamy
  • Polsat nadal na...dala powtórki sprzed 20-30 lat
  • LTE działa w 3 sieciach z średnią na poziomie 5-15Mb/s na trasach
  • zasięg jaki był ciulowy w 3G 10lat temu nadal taki sam
  • dzicz w miastach w szczycie identyczne zachowanie jak 10-20-30 lat temu
  • nadal na ulicach poza miastami jeździ sam złom
  • nadal na wichurach w ogrodach burdel i syf
  • lombard na lombardzie
  • monopol na monopolowym
  • apteka na aptece
  • społeczeństwo odziane nadal w plastikowy szajs z bazarków
  • ceny za wszystko spoza kosmosu

I ZA CO POCHWALIĆ POLSKĘ PO 18 LATACH W UE?

I gdy otworzysz neta, zaczniesz czytać to poniższe doskonale dodatkowo obrazuje całokształt:

  • 20 letni złom w komisach 6-7-8 razy droższy, aniżeli ten sam niespełna 300km dalej na zachód
  • komputerki złomowate poleasingowe w cenie nowych za granicą
  • byle szmata na bazarku w cenie dobrych ciuchów na zachodzie
  • praktycznie 90% Allegro to chińska podróbka
  • uzywane stało się droższe od nowego (poczytajcie oferty komików z OLX)
  • części do dobrych rowerów są w cenach części do ... samochodów
  • materiały budowlane MADE IN LIPA w cenach za garńce złota
A zarobki?
  • szefa kuchni 18-22zł/h netto
  • spawacza kadłubowego 18-23zł/h netto
  • kierowcy zawodowego 6500-7000zł netto
  • kucharza 20zł netto
Przeliczycie sobie sami na Euro, prawda?

ZNIKAM Z FORUM - TRZYMAJCIE SIĘ. DALSZY BYT NIE MA TU SENSU ZATEM - DO "PRZECZYTANIA" ZA KOLEJNE 2-3LATA O ILE Z GŁODU NIE POUMIERACIE I NADAL TU BĘDZIECIE ... DYSKUTOWAĆ NAD TYM, CO POWINNIŚCIE ROBIĆ I ŻALIĆ SIĘ NA TEAT TEGO, CZEGO NIE ZROBILIŚCIE.


POZDROWIENIA ZE SŁONECZNEGO DZIŚ KAZACHSTANU, W KTÓRYM LITR ROPY KOSZTUJE 2.50ZŁ, PACZKA FAJEK 3.00ZŁ, CHLEB 1.10ZŁ, MLEKO 1.40ZŁ ... MIESZKANIE M2 W DUŻYM MIEŚCIE 35-55 TYS.ZŁ, ŁADNY DOM W DUŻYM MIEŚCIE DO 100.000ZŁ ... CZYNSZ ZA MIESZKANIE M2 DO 100ZŁ, 1KWH PRĄDU PONIŻEJ 0.013PLN, METR GAZU Z MIASTA PON. 1.30ZŁ I METR WODY Z MIASTA PON. 2.30ZŁ A.... ZARABIA SIĘ OD 6 DO NAWET 13 TYS.ZŁ GDY TYLKO COŚ UMIE SIĘ ZROBIĆ BEZ GOOGLA W ŁAPIE...

PA PA

Ps. A kaczy to ma rację, serio. Ma rację gdy mówił: je..bać, je....bać, karać, lać, zamykać. Na Polaków nie ma już leku.
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
292
Punkty reakcji
40
-kibic polski-
Zaczynam powoli rozumieć, trudno, jestem tutaj że tak powiem nowy, więc skąd mam wiedzieć, kogo tutaj sekujecie, a kogo zaś uważacie za osobę godną konwersacji.
Cóż, chłopak się nieżle poci, by umilić interautom dzień, jego sprawa.
Jak to mówią, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Z drugiej strony, facet ma prawo do swojego zdania, i poza dość sporym zacietrzewieniem, i przeskalowaniem swych wypowiedzi, ma w niektórych aspektach sporo racji, odnośnie sytaucji w samej Polsce, tudzież UE...tylko, że chyba nie jest aż tak żle, jak to opisuje.
Wiadomo, nikt za bardzo nie lubi, jak mu się czarno na białym pokazuje, że nie jest tak różowo, jak by się miało wydawać, i miało by być w realu.
Tak na dobrą sprawę, dziwnym jest, że do tej "bandyckiej" UE, pchają się drzwiami i oknami, chętni, by tu być wyzyskiwanym.
:))
 
Do góry