Co Się Dzieje Z Ludźmi, Którzy Nie Podpisuja Sie Pod Żadną Z

Status
Zamknięty.

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Żyją sobie.

PrZynależność do subkultury zastępuje miejsce religii. Bo wielu z nas, z tych teoretycznie 99% katolików nie wierzy. Albo wierzy, ale po swojemu. Więc religia, to co kiedyś regulowało nasze życie, mówiło nam co jest dobre a co nie, przestała się liczyć. Nie określa już tak silnie tego kto jest "z nami" a kto "przeciwko nam", nie identyfikuje nas.

Przykro mi, ale subkultury to nic więcej jak próba określenia siebie w społeczeństwie, jak próba utworzenia pewnej społeczności, z którą można się identyfikować, co daje pewne poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. No i może siły - bo jest nas więcej.

Bez subkultury sami musimy do tego dojść. I dochodzimy.

Pozostaje jeszcze poczucie więzi, które też daje przynależność do subkultury. Osoby spoza mogą w pewnym momencie zrzeszyć się w grupy nie bedące subkulturami, ale tworzące taką społeczność. Jak nasz klub moto. Nie wnika się tam w ideologię, w poglądy, w stroje, ale tworzy się grupy połączone pewną więzią. Czyli znowu wracamy do małych grup plemiennych, których tak nam brakuje.
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
w moim otoczeniu wiele osob nie przynalezy do zadnej z subkultur i jest im z tym dobrze. nie placza z tego powodu. mysle ze przynaleznosc do subkultury wiaze sie z potrzeba obcowania z ludzmi o podobnych zainteresowaniach i pogladach, choc niekoniecznie,gdyz takim "normalnym" - jak to Berials napisal - mozna sie dogadac i znalezc wspolny jezyk.
jesli ktos sie nie identyfikuje z jakas subkultura to poprostu w to nie wchodzi i zyje sobie tak najzwyczajniej w swiecie, co nie oznacza ze jest gorszy od subkulturowcow
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Co niektórzy stwierdziliby iż jest nawet lepszy od tych subkulturowców.
 

Bella

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2006
Posty
646
Punkty reakcji
1
Ludzie, któzy nie podporządkowywują sie zadnej subkulturze są indywidualistami, są wolni i niezależni. Choćbym nie weim jak kochała rock itp to w zyciu za punka sie uważac nie będę, bo to mnie ogranicza! Co z tego, ze podoba mi sie 75% z tego co robią? Pozostałe 25% mnie nie tyczy i dlatego zostane SOBĄ!! I wszystkim tak radze :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Bella - niekoniecznie indywidualistami, mogą być poprostu zwykłymi szarakami czy przeciętniakami, słabymi ludźmi. Można wręcz mówić o nowej subkulturze - paradoksalnie - bezsubkulturowców - nie takich którzy są naprawde outsajderami czy indywiduuami, lecz szarakami...
 

Bella

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2006
Posty
646
Punkty reakcji
1
Bella - niekoniecznie indywidualistami, mogą być poprostu zwykłymi szarakami czy przeciętniakami, słabymi ludźmi. Można wręcz mówić o nowej subkulturze - paradoksalnie - bezsubkulturowców - nie takich którzy są naprawde outsajderami czy indywiduuami, lecz szarakami...

Racja, mogą byc nieokresleni ludzie, któzy nei chca się fatygowac, zeby cos soba pokazywali, a sa też tacy, którzy nie chcą być szufladkowani.

Ale jak sądzisz, lepiej być szarakiem, czy dac sie podporządkować?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Dać się podporządkować? To brzmi dość totalitarnie, podporządkować się nie można, a raczej trzeba - mimo woli w tym przypadku. Taki jest w/g mnie kontekst tych słów. Więc w tym przypadku lepiej być szarakiem - wolnym szarakiem.

Chyba że masz na myśli podporządkowanie się w znaczeniu przynależenie do jakiejś grupy/subkultury - jasne że to jest lepsze od bycia szarakiem.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ludzie, któzy nie podporządkowywują sie zadnej subkulturze są indywidualistami, są wolni i niezależni. Choćbym nie weim jak kochała rock itp to w zyciu za punka sie uważac nie będę, bo to mnie ogranicza! Co z tego, ze podoba mi sie 75% z tego co robią? Pozostałe 25% mnie nie tyczy i dlatego zostane SOBĄ!! I wszystkim tak radze :)
a moze jest tak, ze Ci niepodporzadkowani zyja sobie prosta nudna linia, w srod subkultury jest wielka roznorodnosc, tylko tacy przeciwnicy jej nie zauwazaja
 

Minister

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
183
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
z przychodni
Co Się Dzieje Z Ludźmi, Którzy Nie Podpisuja Sie Pod Żadną Z subkultur - Nic.. co ma sie dziac?
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
zastanawia mnie co się dzieje z ludźmi którzy nie podpisują się pod żadną subkulturą; każdy jakąs kulture w sobie posiada, chocby sie jej wypierał; ale dlaczego w naszym współczesnym świecie, zwłaszcza na arenie polski, mozemy się spodkać z dyskryminacją nie tylko członków subkultur, ale i ludzi, którzy nie schcą zostać zaszufladkowani i podpożądkowani tylko jednej etykietce; co się dzieje z elementami społeczeństwa, decydujacych się na "rozgałęzienie się"
spróbuj mnie przypisać do jakiejś subkultury BB)

a tak na serio to subkultura znaczy mniej więcej kultura niszowa. Dla mnie to oznacza, że ktoś może należeć do kultury albo wpaść w subkulturę, taką niszową kulturę, która u mnie stoi niżej w hierarchii aniżeli kultura ogólna. Mówię wam, że tak jest!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
dokladnie, albo dojrzałym, bo wiadomo subkultury są domeną głownie nastolatków i ludzi bez wlasnego "ja"
a Ty jak zwykle starasz sie ukazac czlonkow subkultur jako bande smarkaczy a siebie jako tego z tych doroslych. o kazdym z metali jakoch znam mozna powiedzec ze ma to swoja 'ja', kazdy z nich jest inny i niepowtarzalny. a takze i i nie kazdy metal to nastolatek, nieraz widuje starych metali. smiesza mnie Wasze proby ukazania istnienia subkultor w zlym swietle.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
a Ty jak zwykle starasz sie ukazac czlonkow subkultur jako bande smarkaczy a siebie jako tego z tych doroslych. o kazdym z metali jakoch znam mozna powiedzec ze ma to swoja 'ja', kazdy z nich jest inny i niepowtarzalny. a takze i i nie kazdy metal to nastolatek, nieraz widuje starych metali. smiesza mnie Wasze proby ukazania istnienia subkultor w zlym swietle.

Robią to tylko dla tego, że są szarymi ludźmi i nie należą do żadnej z subkultur.. :/
A co do metali dorosłych..
Jest ich dużo..
Nie powiem, że większość, bo tak raczej nie jest, ale przynajmniej 20% metali to dorośli..
Więc nie wmawiajcie mi tu, że członkowie subkultur są nastolatkami :/
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Odwet
Zleży od człowieka.
Niektórzy wyrastają - niektórzy pozostają członkiem danej subkultury na zawsze ;)
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Co nie zmienia faktu, że przynależność do subkultury nie świadczy o wartości ("szarości", jak sama to napisałaś) człowieka.


Ale większość ludzi z tego wyrasta.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Napisałam : "Robią to tylko dla tego, że są szarymi ludźmi i nie należą do żadnej z subkultur.. kwasny.gif" Co nie znaczy, że brak przynależności = szarość, bo to też nie prawda..
Raczej.. xD


Ale większość ludzi z tego wyrasta.
Ale nie wszyscy .
Jest wielu ludzi, którzy z subkultur nie wyrastają
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Robią to tylko dla tego, że są szarymi ludźmi i nie należą do żadnej z subkultur.. :/
A co do metali dorosłych..
Jest ich dużo..
Nie powiem, że większość, bo tak raczej nie jest, ale przynajmniej 20% metali to dorośli..
Więc nie wmawiajcie mi tu, że członkowie subkultur są nastolatkami :/

hahaha a co ty mozesz wiedziec o mojej przeszlosci boze jaka zalosc

sublkultury to taki "fun" jak nie wiem ojezu chyba sie posikam

Ty chyba nie wiesz co to znaczy zycie jak w madrycie sloneczko, na pewno nie na ubieraniu glanow i chlanie wina w rytmie wlochatego !!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry