Co sądzicie o wazektomii?

Czy gdbybyś nie chciała mieć (nigdy/więcej) dzieci doradziłabyś partnerowi wazektomię?

  • Tak

    Votes: 2 33,3%
  • Nie

    Votes: 4 66,7%

  • Total voters
    6
C

Czart

Guest
"Dlaczego porownujesz USA z Polska?"

Bo jestem idiotą. Dlaczego? być może szukałem poparcia swych myśli wśród innych, być może chciałem ukazać, iż jest więcej osób które myślą podobnie do mnie, a ja nie pozostaje odosobniony. Tylko po co? by wygrać coś czego się nie da. Można spierać się o fakty, lecz nie o poglądy.

"I dlaczego mieszkancy USA maja byc wg Ciebie wzorem do nasladowania?"

Nie mają. Wzorce powinniśmy tworzyć sami, w własny głowach.
 
0

03092010

Guest
No wiec jak sam widzisz, chyba skonczysz juz z USA.
Ci potrafiacy myslec, nie potrzebuja zadnych przykladow tak naprawde. Ale mowa o tych myslacych, a nie na sile udowadniajacych, ze maja swoje zdanie.
 
C

Czart

Guest
Sewen Ej Em napisał:
No wiec jak sam widzisz, chyba skonczysz juz z przykladem USA.
Jak sam widzę, skończę już z przykładem USA i wszelkimi porównaniami, które w dyskusję nie wnoszą zupełnie nic. Przepraszam, ponieważ z mojej strony było to głupie i niepotrzebne.

Mimo, iż zostałem teraz zupełnie sam, bez USA, bez ludzi którzy mają podobne zdanie, moje poglądy na temat wazektomii nie uległy zmianie.

Za poprzedni post należy Ci się ogromny plus, ponieważ gdybyś nie zapytała, ja zapewne nie zwróciłbym najmniejszej uwagi, a swoją głupotę powtarzał jeszcze wiele razy. Dziękuję. :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Maxine napisał:
Dojdzie jeszcze do tego, że gdy chłopak osiągnie pewien wiek, będzie wręcz wskazane oddać nasienie aby je zamrozić a potem pod nóż...
Wskazane, a z czasem być może i wymagane. Jedyne, co mnie pociesza, to fakt, że mnie już tu na tym świecie wtedy raczej nie będzie.



Sewen Ej Em napisał:
A czy sobie cos tam podwiaza, utna, to chyba jest ich sprawa, nie rania tym nikogo.
Nie ranią i dlatego mam głęboko w poważaniu, czy ktoś się godzi na tę wazektomię, czy nie. Pytanie jednak brzmiało inaczej, więc sobie swobodnie wyraziłem zdanie.



Sewen Ej Em napisał:
Poza tym chyba powinnam zadac najpierw to pytanie: a probowales seksu?
Z mojego punktu widzenia nie powinnaś.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Sewen Ej Em napisał:
Dlaczego porownujesz USA z Polska? I dlaczego mieszkancy USA maja byc wg Ciebie wzorem do nasladowania?
To pytanie jest nieuzasadnione. Odpowied[SIZE=11pt]ź [/SIZE]już padła wcześniej.
 
0

03092010

Guest
Przed "ulepszeniem" forum ogarnialam chyba wszystko, teraz sami widzicie :) :


Czart:
* "Przepraszam, ponieważ z mojej strony było to głupie i niepotrzebne."
Na powaznie to piszesz?
* "Mimo, iż zostałem teraz zupełnie sam, bez USA, bez ludzi którzy mają podobne zdanie, moje poglądy na temat wazektomii nie uległy zmianie."
Zapytalam, poniewaz wg mnie Ameryka nie jest (wlasciwie to jest niestety, chociazby przykladem tego sa tlenione dziewczyny), a na pewno nie powinna byc wyznacznikiem stylu zycia w Polsce (odpowiedz rowniez na posta greggxx, mam nadzieje, ze dobrze Cie zrozumialam).
* "Za poprzedni post należy Ci się ogromny plus, ponieważ gdybyś nie zapytała, ja zapewne nie zwróciłbym najmniejszej uwagi, a swoją głupotę powtarzał jeszcze wiele razy. Dziękuję. "
Naprawde wziales to tak bardzo do siebie?


Thyme:
* "Z mojego punktu widzenia nie powinnaś."
Masz racje. Pytanie jest zbyt intymne.
Chcialam odniesc sie tez do innej czesci Twojej wypowiedzi, ale w tej sytuacji (cytat wyzej) nie ma to sensu.
 
C

Czart

Guest
"Na powaznie to piszesz?

Zapytalam, poniewaz wg mnie Ameryka nie jest (wlasciwie to jest niestety, chociazby przykladem tego sa tlenione dziewczyny), a na pewno nie powinna byc wyznacznikiem stylu zycia w Polsce (odpowiedz rowniez na posta greggxx, mam nadzieje, ze dobrze Cie zrozumialam).

Naprawde wziales to tak bardzo do siebie?"

W moich słowach nie ma żadnego sarkazmu, podtekstu, żadnej złośliwości. Jestem wyłącznie szczery, i potrafię przyznać się do błędu. Wiem, że na forach jest sporo ludzi, którzy mimo iż są świadomi że mogą się mylić, nie powiedzą o tym publicznie i dalej będą uparcie obstawiać przy swoim. Ja do nie nie należę.
Co miałem do siebie wziąć? Poprzez jedną linijkę uświadomiłaś mi wiele, bardzo wiele, myślę, że nie zdajesz sobie sprawy jak wiele. Nie jestem tu by udowadniać swoją rację, kreować się na najmądrzejszego, wszechwiedzącego, nieomylnego, na kogoś kim nie jestem i nigdy nie będę. Jestem tu by słuchać/czytać i od czasu do czasu coś naskrobać, a właśnie poprzez sytuacje o której teraz piszę, sytuacje na ogół nieważne, niepozorne, czegoś nauczyć się, dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, poznać siebie. Za co Ci dziękuję? za to, że dzięki Tobie poznałem swoją kolejną słabość, która rozłożyła mnie na łopatki.

Tak, piszę szczerze, poważnie i nie jestem obrażony, a ten plus? mimo iż sam nie robię sobie nic z tych znaczków, jest jednym z najprawdziwszych, który kiedykolwiek komuś przyznałem (nie tylko na tym forum).

Jeszcze raz dziękuję, i się już nie dziw. :)

Autorkę nie interesuje moja osoba, tylko wazektomia, więc i powróćmy do głównego wątku.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Sewen Ej Em napisał:
odpowiedz rowniez na posta greggxx, mam nadzieje, ze dobrze Cie zrozumialam
Przez moją uwagę, chciałem jedynie podkreślić, iż "trend", "moda", "styl" zostały już wcześniej poruszone. A Czart mimo, iż był zadania, że się trendem nie interesuje, poprzez podany przykład z USA udowodnił mi, że nieświadomie ale jednak tym wyznacznikiem zza Oceanu się kieruje.Tyle mi wystarczyło.
Ale mimo wszystko zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego ktoś kto chce podkreślić użyteczność jakieś nowinki, obojętnie czy sansownej czy kompletnie pozbawionej jakiejkolwiek sensowności nie odwołuje się do Armenii, Mongolii czy Turkmenistanu, a aby utwierdzić swoje przekonanie ucieka do przykładów z Zachodu Europy czy z USA? Tam się powoli zaczyna sypać, więc to nie są dobre przykłady. Gdybym żył np. gdzieś na Syberii czy na Kamczatce, to prawdopodobnie o wazektomii bym nic nie słyszał i jakoś bym żył.
 
0

03092010

Guest
W takim razie juz sie dziwic nie bede.
Owszem, mozna bylo posadzac Cie o sarkazm. Ale to pewnie dlatego, ze jak twierdzisz, na forach jest sporo ludzi, którzy mimo iż są świadomi że mogą się mylić, nie powiedzą o tym publicznie i dalej będą uparcie obstawiać przy swoim.
To sie chwali a i dodatkowo automatycznie nabiera sie wiekszego szacunku. Masz w sobie niemalo pokory.


greggxx
"Przez moją uwagę, chciałem jedynie podkreślić, iż "trend", "moda", "styl" zostały już wcześniej poruszone. A Czart mimo, iż był zadania, że się trendem nie interesuje, poprzez podany przykład z USA udowodnił mi, że nieświadomie ale jednak tym wyznacznikiem zza Oceanu się kieruje.Tyle mi wystarczyło."
Wszystko jest juz wyjasnione wiec. Jak pisalam posta wyzej.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Widzę, że większość wypowiadających się jest przeciwna takim rozwiązaniom.
Może być to kontrowersyjne dla młodzieży, dla której dzieci są odległą abstrakcją, tym bardziej podziwiam osoby, które znają swoje warunki i możliwości, mając przy tym na względzie również dobro partnerki i nie boją się wychylić z pozytywną opinią dla zabiegu, który dla wielu facetów jest raczej nie do pomyślenia (punkt dla Ciebie Czart).

Dziecko nie jest zabawką i nie każdy nadaje się na rodzica tym bardziej jeżeli sam czuje, że tego nie chce. Jeżeli ktoś jest 100procentowo zdecydowany, brak plemników w nasieniu nie jest dla niego problemem - dlaczego nie? Najwidoczniej nie dla wszystkich facetów płodność jest oznaką męskości; jest ona ważna przede wszystkim dla tych, którzy nie wykluczają dzieci ze swojej przyszłości i o to tylko się rozchodzi.

Jeżeli kobieta może przez lata truć się tabletkami (co często przynosi skutek podobny do podwiązania jajowodów - bezpłodność), jeżeli musi testować na sobie te wszystkie wynalazki medycyny służące antykoncepcji i ponosić tego skutki, dlaczego raz sterów w tym temacie nie może przejąć mężczyzna? Nie mówię tutaj już tylko o wazektomii, z niecierpliwością czekam na antykoncepcję dla mężczyzn mającą szerszy zasięg testowania niż Chiny ;p Pytanie tylko czy się doczekam ;)

Nie chodzi więc tylko o modę (o ile jest takowa), chodzi również o to żeby mieć wybór nie tylko co do samej szeroko pojętej antykoncepcji ale także co do tego kto będzie ją stosował.
 

mazdak

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
2
Miasto
Żary
Jest to metoda dla mężczyzn zdecydowanych na nieposiadanie dzieci w ogóle albo dla takich którzy nie chcą mieć więcej dzieci . Trzeba mieć świadomość że jest to metoda skuteczna ale trudno odwracalna , zresztą trzeba być niepoważnym żeby tą metodę zastosować a później próbować ją odkręcać. Każdy ma prawo do tego aby podejmować decyzję sam w tak delikatnej materii jaką jest kwestia rozrodczości.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
wazektomia nie jest odwreacalna istnieje sporo ryzyko że mężczyzna może nie być już płodny.

jeśli aż tak paniczie boisz się że będziesz w ciaży że żadna inna forma, Ci nie odpowiada, znaczy to że trzeba zmienić faceta, bo tego obecnego pewna nie jesteś.
 

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
ale przecież można zrobić rewazektomię. więc ja nie widzę powodów, dla którego by się temu zabiegowi nie poddać. A jak masz jakieś wątpliwości z nim związane zobacz sobie tutaj http://wazektomia.com/ znajdziesz wszystko czego trzeba
 

Lunka1977

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]zgadzam się z deedra. istnieje rewazektomia, poza tym dr Siwik zawsze proponuje zdeponowanie nasienia przed zabiegiem [/SIZE]
 
S

Sttark

Guest
Wazektomia opłaca się najbardziej ze wszystkich metod antykoncepcji i nie ogranicza jakichkolwiek męskich funkcji. Bolesność na poziomie zerowym, a pod kontrolą dobrego lekarza nie ma szans na żadne ryzyko. U mnie się sprawdza. Kobieta nie chce wychodzić z łóżka mówiąc krótko :) Aż się zdziwiłem, że to takie proste.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Sttark napisał:
nie ogranicza jakichkolwiek męskich funkcji.
Poza tym, że mężczyzna jest seksualnym inwalidą. I nie możne do woli zarządzać swoją płodnością. Płodność to jednak jest dość poważna męska funkcja.
 

PawelKnarski

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wraz z dziewczyną mamy jednego maluszka i nie planujemy mieć więcej dzieci. Jedno daje nam popalić, a gdy je w miare odchowamy będziemy po trzydziestce, co nie zmienia faktu, że nie poddałbym się takiemu zabiegowi.
Wychodzę, z założenia, że partnerka może brać tabletki.
 

nepolina

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gliwice
Davidas napisał:
Poza tym, że mężczyzna jest seksualnym inwalidą. I nie możne do woli zarządzać swoją płodnością. Płodność to jednak jest dość poważna męska funkcja.
Tylko jeśli chce się zrobić z niej użytek, w innym wypadku jest zbędna.
 

lereona

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
Davidas napisał:
nie ogranicza jakichkolwiek męskich funkcji.
Poza tym, że mężczyzna jest seksualnym inwalidą. I nie możne do woli zarządzać swoją płodnością. Płodność to jednak jest dość poważna męska funkcja.
Seksualny inwalida to ktoś, kto nie może uprawiać seksu, a nie ktoś, kto nie chce mieć dzieci. Rozróżniaj pojęcia. Poza tym czy pozbywanie się płodności to nie jest zarządzenie nią? Kobiety robią to samo za pomocą pigułek i jakoś nikt się nie bulwersuje.
 
M

martinx

Guest
Ja poddałem się parę lat temu wazektomii i nie żałuję. Nigdy nie chciałem mieć dzieci i nie zamierzam ich mieć. Właściwie to nawet ich nie lubię. Teraz przynajmniej mam pewność, że nigdy się w to nie wpakuję.
 
Do góry