Co sądzicie o komnikacji miejskiej w śląsku?

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
U mnie w mieście nie jest najgorzej, ale np długie trasy z Katowic w kierunku Tarnowskich jest koszmarne... same autobusy wysokopodłogowe, a z wózkiem to masakra podróżować takimi autobusami...
 

kasia12772

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
nie moze tylko napewno !!!!!!!

to jest główny problem którego nie da sie pozbyć

Śląsk bez metra puki sie węgiel nie skończy !
Witam wszystkich ja uwazam,ze slask juz na tyle idzie do przodu ze metro powinno byc wybudowane wtedy juz nasza komunikacja bedzie funkconowala sprawnie :)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
U mnie na komunikacje w sumie nie narzekam. Opóźnienia często sie zdazają ale do tego da się przyzwyczaić juz ;) Autobusów większość nowych Solarisów, Manów i Volvo. Chociaż na wiosne/lato i tak najlepsze stare, poczciwe Ikarusy gdzie przynajmniej jest wentylacja i nie trzeba sie dusić i pocić w prawie wcale nieprzewiewnym Solarisie.
Jedynie co ostatnio nie jest u nas fajne to likwidacja tramwai... Kochany prezydent tak zarządzil, nie chcial referendum i tramwaje likwidują do końca wakacji chyba. Zamiast jak inne miasta europejskie rozbudowywac linie tramwajowe to u nas sie je likwiduje...
 

Patryczak

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Świony (śląsk; Świętochłowice)
KZK GOP'ie wszystko jest do wymiany!! począwszy od polikwidowanych niepotrzebnie torowisk (np. z Chorzowa do Bytomia przez Łagiewniki) a kończąc na punktualnych ale zasikanych autobusach, w których nie ma przytwierdzonych rułek do podtrzymania się. dodatkowo wymieniłbym 80% kierowców. niechlujnie ubrani nie dbają o klientów ( biegłem 1.5km ze szkoły żeby zdążyć w 6 minut a jakiś gruby baran zamknął mi drzwi przed nosem i plując się powiedział ze to transport dla VIP'ow). poza tym dodałbym przyspieszone linie autobusowe i długodystansowe (na obrzeza śląskiego zagłębia lub dalej).
Myślę, że gdyby jacyś dyrektorzy, którzy (za przeproszeniem) w :cenzura:e byli, :cenzura: widzieli, odstąpiliby części wypłaty, która i tak starczy im na 200% życia na emeryturze, to można by uruchomić spokojnie kilka dodatkowych linii i jeszcze na tym zarabiać na coraz uczciwszych pasażerów.
szkoda gadać. jakby w tym państwie było kiedyś dobrze to by znaczyło ze zbliża się koniec świata albo na Śląsku zostali by tylko prawdziwi Ślązacy...
 
Do góry