Co sądzicie o czarnych meblach kuchennych?

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
No właśnie [SIZE=10.5pt]co myślicie o kuchni urządzonej na czarno ? Mnie ostatnio się taka aranżacja bardzo spodobała, jednak mam pewne obawy, że będzie trochę za ciemno. Dokładniej mówiąc myślałam o ciemnych meblach, wyspie i płycie indukcyjnej. Dla rozjaśnienia chcę zakupić piekarnik, lodówkę zmywarkę, okap i inne sprzęty AGD w srebrnym kolorze. Uważacie, że to dobry pomysł, czy raczej taki, który odbierze kuchni cały urok ? [/SIZE]
 
E

elzbieta87

Guest
Mnie osobiście podobają się kuchnie urządzone na czarno, jednak to też zależy od koloru ścian jaki do tego będziesz miała. Jeśli zdecydujesz się na biel, beż czy jakaś kawę z mlekiem to myśle, że kuchnia nadal może być ciepłym pomieszczeniem.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Wiem, wiem, [SIZE=10.5pt]zdaję sobie sprawę, że wtedy ściany pod żadnym pozorem nie mogą być na ciemno pomalowane. Fakt tam na zdjęciu w rogu wydaje się być dość ciemno, jednak u mnie w kuchni okna wychodzą tak, że w dzień jest dużo światła, a wieczorami dobre oświetlenie załatwi sprawę ;)[/SIZE]
 
A

anna_ana

Guest
A nie myślałaś [SIZE=10.5pt]może, aby zamiast czarnego pójść w ciemno brązowe, takie czekoladowe drewno ? Mnie osobiście coś takiego się bardziej podoba :)[/SIZE]
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
anna_ana właśnie mój mąż bardziej się skłania ku ciemno brązowym meblom ;) np.http://www.kuchnie.malopolska.pl/i/nowoczesne/big/kuchnia5.jpg tutaj bardzo fajnie kontrastują z czerwonymi ścianami. I w sumie z beżem też by dobrze wyglądały, jednak mnie strasznie podoba się ten motyw czarnej kuchni. Koleżanka właśnie zamawiała kuchnię bardzo podobną jak na tym pierwszym zdjęciu i mega to u niej wygląda, szczególnie, że kuchnia jest połączona z salonem gdzie ma jasne skórzane kanapy.
 

kolorwamadzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Dla mnie super sprawa. Do nowoczesnych wnętrz na pewno będzie pasować idealnie. Jeszcze jak się dobierze do tego fajne akcesoria, płytki, kolor ścian to na wypasie będzie.[/SIZE]
 
A

awaluda

Guest
Mnie też ten trend z czarnymi meblami kuchennymi się bardzo podoba :) W sumie to z ciekawości przejrzałam sobie też inne propozycje kuchni z tej stronki co madzia_a wrzuciła. Naprawdę sporo ciekawych propozycji w modernistycznym stylu, może się skuszę jak będę robiła remont ;>
 

PannaK

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jeżeli meble są z klasą i elementy otoczenia się z nim komponują, to czemu nie ;)
 
K

Kamil Brz

Guest
Powiem Ci,ze takie meble bardzo fajnie się prezentuja. Większość obecnie inwestuje w jasne kolory ale sam nie jestem do nich przekonany Nie przepadam za szpitalnymi kuchniami i ciemne meble prezentują się o wiele lepiej. Jakiś czas temu zamawiałem takie właśnie do swojej kuchni i jestem bardzo zadowolony bo wszystko naprawdę fajnie się prezentuje. Meble zamawiałem tutaj: http://www.torusmeble.pl/- jest to studio mebli ze Śląska. Powiem Wam,że mają dobre ceny na meble kuchenne a cały komplet prezentuje się bardzo dobrze.
Obecnie mają dwa studia. Jedno w Gliwicach a drugie w Tychach.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Ja właśnie nie mogę zrozumieć tej obecnej mody, na wszystkie meble białe. widać to szczególnie na różnych blogach (zwłaszcza tych parentingowych). tak jest tego plaga :p
dla mnie to bezsensowna moda. bo po pierwsze taka biel jest trudna w utrzymaniu czystości, zwłaszcza przy dzieciach. poza tym wszystko białe kojarzy mi się z taką sterylnością..ze szpitalem wręcz. nie wiem co w tym fajnego
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
ilkas napisał:
Ja właśnie nie mogę zrozumieć tej obecnej mody, na wszystkie meble białe. widać to szczególnie na różnych blogach (zwłaszcza tych parentingowych). tak jest tego plaga :p
dla mnie to bezsensowna moda. bo po pierwsze taka biel jest trudna w utrzymaniu czystości, zwłaszcza przy dzieciach. poza tym wszystko białe kojarzy mi się z taką sterylnością..ze szpitalem wręcz. nie wiem co w tym fajnego
Ciemne meble bądź czarne lakierowane na wysoki połysk mają jedną podstawową wadę, strasznie widać na nich micro ryski oraz zmatowienia, którym nie da się zapobiec i prędzej czy później przestaną efektownie wyglądać.
Dlatego ja również wybrałem białe, choć z czarnymi granitowymi blatami :). A to czy jest to modne czy nie, już mnie tak nie obchodzi, ważne że cieszy oko teraz i przez kilka najbliższych lat.
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Czarne meble bardzo mi się podobają, ale szybciej widać na nich uszkodzenia, o kurzu nie wspominając. Nie wiem, czy zdecydowałabym się na takie do swojej kuchni, raczej stawiałabym na ciemny brąz. W zestawieniu z kontrastowymi ścianami i podłogą ciemne meble wyglądają świetnie.
 
Do góry