Co poradzić na negatywne opinie w Google?

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Witam,

jakiś czas temu nasza firma miała problem z nieprawdziwymi opiniami. Po prostu negatywne wpisy od pseudo niezadowolonych klientów zaczęły mnożyć się jak grzyby po deszczu, niemal na każdym portalu czy forum z opiniami. Zaczęliśmy podejrzewać, że może to być celowe działanie, które miało za zadanie oczernić naszą firmę. Zaczęliśmy takie prywatne śledztwo i udało nam się zidentyfikować hejtera - okazało się, że to jeden z pracowników, który odszedł od nas i założył konkurencyjną działalność. Udało nam się gościa "przekonać" do skasowania większości negatywnych opinii, a także zaprzestania publikowania nowych.
Na jakiś czas problem zniknął, ale teraz dostajemy "rykoszetem" całej tej sytuacji. Chodzi o to, że wpisy, których nie udało się hejterowi usunąć, zaczęły pozycjonować się wysoko w Google (a może to celowe działanie?) i w wynikach wyszukiwania na frazy związane z nazwą firmy mamy szambo. Nie mamy wątpliwości, że tego typu stan rzeczy wpływa bardzo negatywnie na działanie firmy, i trzeba by z tym zrobić porządek. Tylko teraz pytanie jak można się za to zabrać? Bo tych negatywów co pozostały nie da rady już raczej usunąć (admini nie reagują na nasze prośby i groźby) a kontakt z Google nie przyniósł żadnych rezultatów - zupełnie olali sprawę. Macie możne jakiś pomysł, co możemy jeszcze ewentualnie zrobić (poza zmianą nazwy firmy oczywiście), aby uporać się z tą sytuacją?
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
agniesa napisał:
Wykupić pozytywne wpisy bądź neutralne obok negatywów
Myśleliśmy już o tym, i nawet na własną rękę coś tam dopisaliśmy pozytywnego ale obawiam się że to nie załatwiło sprawy. W wyszukiwarce wciąż są widoczne nagłówki tych pierwszych wpisów w stylu "uwaga na firmę XXX to oszuści..." itd. większość osób pewnie nawet nie będzie wchodzić na stronkę docelową jak zobaczy coś takiego w Google, nie mówiąc już nawet o skorzystaniu z naszych usług...
 
E

Elen

Guest
Chyba jest tam jakis Admin. Zglosic, wyjasnic i zazadac usuniecia. Zawsze mozna sadowy nakaz uzyskac.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Elen napisał:
Chyba jest tam jakis Admin. Zglosic, wyjasnic i zazadac usuniecia. Zawsze mozna sadowy nakaz uzyskac.
Admini często olewają tego typu zgłoszenia, lub też nie ma żadnej możliwości nawiązania kontaktu z nimi. A jeśli portal, na którym opublikowano szkalującą opinią zarejestrowany jest poza granicami UE, to na nic zdadzą się zgłoszenia na policję czy nawet prawomocne wyroki polskiego sądu... Wiem to bo sama kiedyś przechodziłam przez coś takiego i na własną rękę nie udało nam się nic osiągnąć.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Peach napisał:
Wiem to bo sama kiedyś przechodziłam przez coś takiego i na własną rękę nie udało nam się nic osiągnąć.
To jak w takim razie udało ci się "coś osiągnąć" w tym temacie?
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Moogle napisał:
Wiem to bo sama kiedyś przechodziłam przez coś takiego i na własną rękę nie udało nam się nic osiągnąć.
To jak w takim razie udało ci się "coś osiągnąć" w tym temacie?
Zleciliśmy w końcu sprawę jednej agencji PR. W ciągu 3 miesięcy wyczyszcili nam wyniki wyszukiwania z negatywnych wpisów. Tego typu działania wchodzą w zakres tzw. SEO PRu. Nie chce mi się za bardzo tłumaczyć na czym to dokładnie polega, możesz sobie sprawdzić w Google ;)
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Peach napisał:
Wiem to bo sama kiedyś przechodziłam przez coś takiego i na własną rękę nie udało nam się nic osiągnąć.
To jak w takim razie udało ci się "coś osiągnąć" w tym temacie?
Zleciliśmy w końcu sprawę jednej agencji PR. W ciągu 3 miesięcy wyczyszcili nam wyniki wyszukiwania z negatywnych wpisów. Tego typu działania wchodzą w zakres tzw. SEO PRu. Nie chce mi się za bardzo tłumaczyć na czym to dokładnie polega, możesz sobie sprawdzić w Google ;)

EDIT

No dobra tu masz to w miarę prosto opisane na czym ten cały SEO PR polega: http://internet-image.pl/seo-pr-czyli-kreowanie-wizerunku-w-wyszukiwarce-google/





Dzięki za informację. No nie wiem czy nie będę zmuszony skorzystać z tego typu usług, bo już powoli odpuszcza mnie nadzieje że uda mi się coś osiągnąć na własną rękę. BTW ciekawy artykuł dzięki za link.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Moogle napisał:
Wiem to bo sama kiedyś przechodziłam przez coś takiego i na własną rękę nie udało nam się nic osiągnąć.
To jak w takim razie udało ci się "coś osiągnąć" w tym temacie?
Zleciliśmy w końcu sprawę jednej agencji PR. W ciągu 3 miesięcy wyczyszcili nam wyniki wyszukiwania z negatywnych wpisów. Tego typu działania wchodzą w zakres tzw. SEO PRu. Nie chce mi się za bardzo tłumaczyć na czym to dokładnie polega, możesz sobie sprawdzić w Google ;)

EDIT

No dobra tu masz to w miarę prosto opisane na czym ten cały SEO PR polega: http://internet-image.pl/seo-pr-czyli-kreowanie-wizerunku-w-wyszukiwarce-google/





Dzięki za informację. No nie wiem czy nie będę zmuszony skorzystać z tego typu usług, bo już powoli odpuszcza mnie nadzieje że uda mi się coś osiągnąć na własną rękę. BTW ciekawy artykuł dzięki za link.




Samemu ciężko będzie ci coś zdziałać, bo admini zazwyczaj olewają maile z prośbami o usunięcie wpisów od "normalnych" użytkowników. Dopiero jak dostaną pismo od prawnika to zmieniają podejście...
 

osina

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli admini nie reagują na prośby i groźby to raczej reagować już nie zaczną. Google tym bardziej sprawą raczej się nie przejmie... Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów polecam Solv. Poradzą, co trzeba zrobić, zajmą się sprawą.

Najlepiej zrobić to jak najszybciej, bo jak sam wiesz możesz na tym tylko stracić... Weryfikuj jeszcze na bieżąco, czy te usunięte wpisy na 100% zostały usunięte.
 
V

Vaffik

Guest
Ze strony informatyka Ci powiem że z google nie wygrasz. Najlepsze rozwiązanie to zmiana nazwy w CEiDG i po ptakach. Najszybciej i za darmo.
Zmienić nazwę - posadzić na tydzień przed komputery cała kadrę i "dowalić" w internet setki jak i nie tysiące ogłoszeń związanych z Waszymi usługami! Wystarczą bezpłatne ogłoszenia ogólnopolskie, lokalne itp. Ważne by w ogłoszeniach np. w tytule zawsze widniała nowa nazwa firmy.
Kolejna rzecz... jeśli mieliście stronę WWW to należy wykasować wszystkie pliki związane z robotami sieciowymi i pliki indexów i stworzyć nowe.
Pliki takie znajdziesz w katalogu głównym swojej strony na hostingu.
Po kasacji - zapraszasz roboty nowymi wpisami a one indexują ale ... już nową nazwę firmy którą umieszczasz w nagłówku (meta tagi).
Roboty same robotę zrobią tylko trzeba poświęcić trochę czasu.
Przydało by się też lekkie pozycjonowanie w google nowej firmy (nazwy) choć by na miesiąc a tak naprawdę - zmiana nazwy firmy w CEiDG i nowy adres WWW o ile ten stary był spalony.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
I jak ta sparwa się skończyła? Udało się? To ważny temat, bo nieuczciwa konkurecja nie śpi i czasami potrafi takimi opiniami zepsuć dobry biznes.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
BandaiWanda napisał:
I jak ta sparwa się skończyła? Udało się? To ważny temat, bo nieuczciwa konkurecja nie śpi i czasami potrafi takimi opiniami zepsuć dobry biznes.
Poszedłem za radą ilkas (pozdrawiam!) i zgłosiłem się o pomoc do firmy internet-image. W dwa tygodnie (sic!) usunęli wszystkie negatywy, z którymi sam nie mogłem sobie poradzić przez kilka miechów. Nie wiem jak to zrobili, ale zrobili... Dodatkowo wykupiłem sobie u nich tzw "monitoring", i teraz na bieżąco załatwiają mi tego typu sprawy ;) Nie chcę nikomu robić darmowej reklamy, ale jeśli ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji, to naprawdę warto sprawdzić sobie ich usługi.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Dla zainteresowanych tematem polecam filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=QyYpSCnUttA&feature=youtu.be
 

Beatlle

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2015
Posty
44
Punkty reakcji
0
Niestety bardzo łatwo takim negatywnym wpisem zniszczyć reputację firmy w internecie, a odbudowanie jej nawet przy pomocy speców od SEO będzie trwało pewnie przynajmniej kilka miesięcy
 

karolinaeff

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2016
Posty
28
Punkty reakcji
1
wszystko zależny od przypadku, czasami trzeba podziałać niekoniecznie poprzez seo - szczególnie jeśli negatywne opinie w internecie na temat twój lub twojej firmy są niesłusznie zamieszczane przez konkurencje. wtedy przydaje się audyt seo, który wykonuje pozaprofesjonalna firma zajmująca się ochrona wizerunku w sieci.
 
Do góry