Co na PRZECZYSZCZENIE?

Chudaaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja polecam dietę paleolityczną. Dzięki niej skończyły się moje odwieczne problemy z pracą jelit i zaprciami, a do tego brzuszek zrobił się wreszcie płaski :) Dieta paleo opiera się na jedzeniu sporych ilości mięsa, ryb, warzyw i owoców. Dzięki dużemu spożyciu świeżych warzyw i owocó, dostarczamy organizmowi błonnik, który reguluje pracę jelit i ma działanie przeczyszczające. Z reszta, jak spróbujesz pierwsze dnia zjeść chociaż pół kilo świeżych warzyw i owoców to od razu poczujesz efekt ;) a w sumie na diecie paleo je się tego jeszcze więcej. Efekt przeczyszczający gwarantowany ;)
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
A co jeśli nie przepadam za mięsem? zostają ryby, warzywa i owoce, to wystarczy? Chciałabym teraz zrobić sobie jakieś oczyszczenie, detoksykację, ale taką na serio;
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Nap przeczyszczanie bardzo skuteczna jest hydrokolonoterapia. Możesz ją przejść w Centrum Medycznym Vimed. Jest to najlepszy sposób na szybkie oczyszczenie organizmu ze wszystkich toksyn. I na pewno skuteczniejsze niż wszelakiego rodzaju diety czy głodówki.
 

3la

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Katowice
A słyszeliście o tej metodzie, że jak się zje naczco z rana jabłko to też wywołuje to przeczyszczenie? Nie testowałam tego ale tak słyszałam o tym. W sumie to przydało by się na ten temat coś więcej informacji, czasem jak się coś zje a na drugi dzień są problemy żołądkowe to przeczyszczenie organizmu może okazać się jedyną metodą na "powrót do normalności" :)
 

Flowers21

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
BloodyMery napisał:
Najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu jest hydrokolonoterapia. Z tego co się orientuję, to można ją zrobić w warszawskim Centrum Medycznym Vimed. Takie oczyszczenie pobudza perystaltykę jelit, no i usuwa wszystkie toksyny z organizmu. Moim zdaniem jest to lepszy sposób na oczyszczenie organizmu niż faszerowanie się kolejnymi tabletkami.
Ja nie używam żadnych tabletek bo szkoda mi zdrowia na trucie się chemią. Pomaga mi picie dużej ilości wody, kawa i ruch
 

3la

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Katowice
Flowers21 napisał:
Ja nie używam żadnych tabletek bo szkoda mi zdrowia na trucie się chemią. Pomaga mi picie dużej ilości wody, kawa i ruch
Jestem tego samego zdania :) Tabletki to najczarniejszy scenariusz, prawdziwa ostateczność. Ludzki organizm jest tak zaprojektowany, że nie potrzebuje tabletek ani innych chemicznych substancji, gorączka to odpowiedź organizmu na atak wirusów, podobnie jest z przeczyszczeniem organizmu. Właśnie dlatego, że tak faszerujemy się chemią jesteśmy coraz słabsi i podatniejsi na wirusy i infekcje... Ja stawiam na naturalność, wodę i ruch!
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
3la napisał:
Ja nie używam żadnych tabletek bo szkoda mi zdrowia na trucie się chemią. Pomaga mi picie dużej ilości wody, kawa i ruch
Jestem tego samego zdania :) Tabletki to najczarniejszy scenariusz, prawdziwa ostateczność. Ludzki organizm jest tak zaprojektowany, że nie potrzebuje tabletek ani innych chemicznych substancji, gorączka to odpowiedź organizmu na atak wirusów, podobnie jest z przeczyszczeniem organizmu. Właśnie dlatego, że tak faszerujemy się chemią jesteśmy coraz słabsi i podatniejsi na wirusy i infekcje... Ja stawiam na naturalność, wodę i ruch!
pewnie, że szkoda się truć, mam czasem wrażenie, że cały przemysł farmaceutyczny pracuje na to, żeby najpierw nas podtruć a potem sprzedać jakiś super lek, który pomaga w dwie minuty :) a tak całkiem serio to fajne na przeczyszczenie są czopki eva/qu. Naturalne składniki, działają w zasadzie po 20 minutach w moim przypadku i nie wchłaniają się do krwioobiegu, co jest ważną informację dla mamusiek, przyszłych i już karmiących :) Chciałabym, żeby moim sposobem na zaparcia były też kawa i papierosy, ale lekarz coś gada, że chyba nie mogę... :)
 

nastka29

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja przy intensywnych zaparciach stosowałam xennę lub tabletki dulcobis, nie polecam brania takich środków często, bo rozleniwiają jelita, lepiej jeść warzywa, pić wodę, uzupełniać składniki mineralne środkiem orsalit, który pomaga zwlaszcza przy wysiłku fizycznym czy przy biegunkach, do wszystkiego trzeba podchodzić z głową
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Próbowałam stosować siemię lniane, ale nie mogę przełknąć tej śluzowatej papki. Jest okropna. Dlatego kiedy mam problemy z zaparciami używam czopków Eva/qu. Nie przeczyszczają z "siłą wodospadu" tylko delikatnie pomagają oczyścić organizm. Działają po 15 minutach więc nie będzie efektu niespodzianki.
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
blackpoet napisał:
Witam. Mam problem i szukam skutecznego sposobu na przeczyszczenie. Słyszałam, że różnorakie tabletki rozregulowują prawidłowe trawienie itd i źle wpływają na układ pokarmowy. Podobno najlepiej działa siemię lniane, tylko mam pytanie: gdzie je można kupić, w jakiej cenie i jak je stosować? Może macie inne sposoby na takie problemy?
Z pozdrowieniami!
smile.gif
Jeśli chodzi o przeczyszczenie jelit to błonnik najlepiej. Owsianka na śniadanie, dużo warzyw na obiad i pełnoziarniste rzeczy :)
 

zgrzana

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Przeczyszczenie nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Organizm od środka jest bardzo podrażniony i czasem może to mieć jakieś różne przykre skutki. Ja sama wiem po sobie, kiedyś piłam takie herbatki, bo miałam zaparcia, później męczyły mnie bóle brzucha, miałam problemy z jelitami. Zaczęłam stosować fajne i delikatne czopki (które się rozpuszczają po aplikacji i delikatnie musują, efekt jest po 15 minutach) i problem minął. Herbatek już nie pijam.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
dokładnie, przez herbatki przeczyszczające bardzo łatwo się odwodnić, stracić minerały itd. Poza tym nigdy nie wiadomo, gdzie i kiedy dopadnie nas potrzeba, a jeśli na ulicy, to jest problem. Czopki to dobre rozwiązanie, sama ich używam.
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Może i tak, ale sama nazwa tego zabiegu mnie przeraża, jeśli z Tobą jest podobnie to wypróbuj trilac plus, u mnie zadziałał. Może nie jest to środek przeczyszczający, ale na pewno reguluje pracę jelit.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
A na co komu takie oczyszczanie na siłę? No chyba że stan zdrowia tego wymaga. Ogólnie polecam zmianę codziennej diety , dorzucenie błonnika oraz dużo wody mineralnej. Wtedy oczyszczanie nie będzie potrzebne.
 
Do góry