Co na PRZECZYSZCZENIE?

blackpoet

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ełk
Witam. Mam problem i szukam skutecznego sposobu na przeczyszczenie. Słyszałam, że różnorakie tabletki rozregulowują prawidłowe trawienie itd i źle wpływają na układ pokarmowy. Podobno najlepiej działa siemię lniane, tylko mam pytanie: gdzie je można kupić, w jakiej cenie i jak je stosować? Może macie inne sposoby na takie problemy?
Z pozdrowieniami!
smile.gif
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Mi na prawidłowe trawienie pomogły jogurty zbożowe, np 7zbóż i oczywiście otręby, zarówno żytnie jak i pszenne, które zawierają dużo błonnika. Błonnik wspomaga pracę jelit, przez co usuwa problemy z zaparciami. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn, zmniejsza poziom cholesterolu i wiele innych.
 

monikapi

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Mam problem i szukam skutecznego sposobu na przeczyszczenie. Słyszałam, że różnorakie tabletki rozregulowują prawidłowe trawienie itd i źle wpływają na układ pokarmowy. Podobno najlepiej działa siemię lniane, tylko mam pytanie: gdzie je można kupić, w jakiej cenie i jak je stosować? Może macie inne sposoby na takie problemy?
Z pozdrowieniami! :)
najlepiej zmienic sposob odzywiania to znaczy warzywa,owoce ,jogurty ,ciemne pieczywo siemie lniane mozna tez ale jest niesmaczne doistaniesz w aptece mozesz przeczytac wiele skutecznych porad na http://odchudzanie-monikapi.blogspot.com
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Podobno najlepiej działa siemię lniane, tylko mam pytanie: gdzie je można kupić, w jakiej cenie i jak je stosować? Może macie inne sposoby na takie problemy?
Zawarte w nasionach lnu śluzy powlekają błony śluzowe przełyku, żołądka i dwunastnicy, chroniąc je przed kwasem solnym i zmniejszając odczyny zapalne.
Nasiona lnu zalecane są też osobom odchudzającym się (wypełnia żołądek i redukuje uczucie głodu). Można dodawać je do sałatek, twarogu, jogurtów, chleba (właściwie do wszystkiego).

Siemię kupisz w aptece, jest tanie. Pamiętaj, aby było zmielone, bo jest smaczniejsze. 1-2 łyżeczki zmielonego siemienia zalać gorącą wodą i poczekać ok10min aż się zaparzy, a następnie wypić. Możesz też dla smaku dodać sobie np łyżeczkę miodu.
 

blackpoet

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ełk
Przepraszam, że zapytam, a te siemię lniane to trzeba pić codziennie czy co kilka dni? Bo ja piję co kilka dni i jakoś średnio mi pomaga, a codziennie nie sposób mi to pić, bo średnio mi wchodzi..
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
hmm...chyba lepiej jeść otręby. siemię lniane jest chyba lepsze dla trawienia.jesli masz ditetę ubogą w błonnik to stosuj preparaty z błonnikiem typu colon c czy vitalio. a siemie lniane można kupić w aptece. słyszałam że można dodać kilka kropel soku owocowego to jest lepsze w smaku.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
ja piję od tygodnia pokrzywę. Oprócz tego, że oczyszcza organizm z różnych toksyn to dodatkowo działa świetnie na włosy. Mniej się przetłuszczają, szybciej rosną, nie ma łupieżu
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
pomysł z pokrzywą chyba wykorzystam, dzięki za dobrą radę. Sadzonko, chyba lepsze zwykłe siemię, każdy może sobie pozwolić, vitalio to już wyższa półka... a colon c? nie znam :niepewny:
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
pomysł z pokrzywą chyba wykorzystam, dzięki za dobrą radę. Sadzonko, chyba lepsze zwykłe siemię, każdy może sobie pozwolić, vitalio to już wyższa półka... a colon c? nie znam :niepewny:
O, to masz okazję poznać, bo ostatnio rozdają. TUTAJ

Sama zamówiłam próbkę, a potem już kupiłam sobie w aptece. Rzeczywiście jest skuteczny. Ja jeszcze uzupełniam dietę w błonnik.


 

ChicaLoca

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Na przeczyszczenie z naturalnych sposobów to jeszcze
-suszone śliwki
-suszone morele
-ziarna słonecznika
-yerba mate

A tej pokrzywy ile trzeba pić dziennie?
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
Szkoda, że Vitalio tak za darmo nie rozdają... :p Pokrzywa może na włosy dodatkowo pomoże, hm... :>
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Hmm... Co prawda ja nie próbowałam jeszcze, ale mam zamiar w sobotę (nie bez powodu zresztą) zjeść zmieszany jogurt naturalny z otrębami, tak, aby powstała gęsta masa i potem w ciągu 2 godzin wypić 2 litry wody z sokiem cytrynowym. Efekt podobno SILNIE przeczyszczający.
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
ale nie chcemy dostać biegunki :niepewny:
 

owocowa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Hmm... Co prawda ja nie próbowałam jeszcze, ale mam zamiar w sobotę (nie bez powodu zresztą) zjeść zmieszany jogurt naturalny z otrębami, tak, aby powstała gęsta masa i potem w ciągu 2 godzin wypić 2 litry wody z sokiem cytrynowym. Efekt podobno SILNIE przeczyszczający.

O Matko! Aż sobie to wszystko wyobrazilam, jogurt + otręby + 2 litry wody z sokiem cytrynowym= rewolucja żołądkowa i chyba strasznie spuchnięty brzuch na początku (czyli wygląd a'la trzeci miesiąc ciąży) Straszne!

A na przeczyszczenie to pomaga jeszcze herbatka Figura1, ale nie można z nia przesadzać, bo się dziewczyny uzalezniają, a potem jelita się rozleniwiaja i same nie pracuja tak jak powinny i pojawia sie straszny problem z wypróznieniem... (dlatego jak cos, to tylko doraźnie)
 

lupa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Hm, a ta pokrzywa nie ma jakichś skutków ubocznych?
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Siemię lniane jest skuteczne polecam również wiecej błonnika w diecie
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Chyba nie faszerowałabym się tabletkami przeczyszczającymi, wypróbuj błonnik z ananasem biogarden - on naprawdę świetnie reguluje pracę jelit. Rano 0 problemów i to tak naturalnie ;) no i oczywiście warzywa i owoce - mają naturalny błonnik - jedz ich więcej niż innych produktów i będzie dobrze.
 

BloodyMery

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu jest hydrokolonoterapia. Z tego co się orientuję, to można ją zrobić w warszawskim Centrum Medycznym Vimed. Takie oczyszczenie pobudza perystaltykę jelit, no i usuwa wszystkie toksyny z organizmu. Moim zdaniem jest to lepszy sposób na oczyszczenie organizmu niż faszerowanie się kolejnymi tabletkami.
 
Do góry