Co na kaca?

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Przed piciem jakąś tabletkę wziąć bo po piciu to już daremne jest staranie się . :p
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Mi aspiryna nic nie pomagała, wszystko zależy od naszego organizmu. Moim zdaniem lepiej działają leki specjalnie do tego typu dolegliwości przeznaczone m.in. KC-24 wymienione wcześniej. W czasie świąt wypiłam z drinkami ten lek i czułam się następnego dnia jakbym w ogóle nie piła alkoholu.
 
B

blondyneczka83

Guest
Przed piciem wypić dużo wody, zjeść porządny i troszkę tłusty posiłek koniecznie z żółtym serem (hamuje wchłanianie alkoholu - można więcej wypić), po czym połykamy dwie tabletki rutinoscorbinu (lub czegoś podobnego).
W czasie picia pijemy NIE TYLKO alkohol, ale także dużo soków :)
Przed snem pijemy również sok, po nocnym przebudzeniu do WC również. Rano kaca nie ma :]

Swoją drogą dlaczego uważasz, że faceci mają większe doświadczenie?
Osobiście uważam, iż sporo kobiet pije więcej od niejednego faceta :)


Może nie uważam, ale tak się po prostu przyjęło, że to właśnie najczęściej mężczyzn spotykamy pijanych. Rzecz jasna kobiety również piją i to nierzadko więcej niż faceci, ale robią to bardzo często w domu, tam gdzie ich nie widać. Swoją drogą dlaczego gdy ktoś widzi kobietę pijaną, to uważa się ją za alkoholiczkę, dno i nierzadko za dz...kę - wszak to faceci wymyślili hasło "baba pijana, d...a sprzedana". Na ten temat, to można dużo gadać, ale ja w żaden sposób nie chce, aby faceci poczuli się jak pijacy - tak po prostu napisałam :p

A co do metod na kaca, to ja już zakupiłam sobie rutinoscorbin, magnez+potas i kc24 - przed sylwestrem będzie jak znalazł :D :D :D
 

sbnwp

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Planeta Ziemia
Zgadzam się z pracą. 2 godzinki konkretnej pracy (chodzi o to aby się wypocić) oraz pić wodę aby uzupełniać przy tym płyny. Polecam do tego witaminkę c oraz magnez.

Ja osobiście to stary sprawdzony system mam - picie z rana mleka, następnie stukanie brązem o porcelanę:) pierwszy posiłek czyli obiad i gragitarra.
 
H

halek77

Guest
Na kaca dobre są tabletki i woda, duzo wody.
Ja zawsze biorę Prevento, 2 szt i ciągle piję wode. Po tym wszystko ładnie gra
 

Rafał.Józefiak

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
26
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Przyznam że wielu z nas ma jakieś wyjście z kaca, niektórzy nawet zabawne.
Kilka osób słyszałem pije kawę z dodatkiem soli i to ponoć działa.A i jeszcze brows zupa.
Słyszałem że dobrze działają te rzeczy, bynajmiej na moją kobiete to działa rosół , i nie ważne ile wyłepie wstaje na nogi po rosole jak nikt inny.:D
Ja mam inną receptę która stawia na nogi i działa w 100% już po kilkudziesięciu minutach, ale nie mogę robić tu reklamy.Zdradzę że chodzi o silne przeciwutleniacze:eek:k: :eek:k:
 

Bladi

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja proponuje w dzień po imprezie zjeść ciepły rosół, nic tak nie pomaga.
 
M

Mabel

Guest
Przede wszystkim nie pić na pusty żołądek - o tym należy pamiętać. A po imprezie wyspać się, podjeść sobie ogórków kiszonych, wypić zsiadłe mleko albo kefir. Na pewno warto na obiad zjeść rosół, podobno niezła też jest na kaca zupa pomidorowa. Z innych rzeczy, jakie polecali mi znajomi: woda gazowana, woda z cytryną, kapusta kiszona. Wiem jeszcze, że bardzo skuteczne i dające szybkie efekty jest odtruwanie poalkoholowe, więc jeśli kac trzyma mocno to warto spróbować.
 

Maciekzal

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Na kaca polecam ciepły rosołek lub cokolwiek tłustego. Na mnie zawsze działa ;)
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Przed położeniem się spać, pije czystą wodę (zwykle kranówkę) ile tylko dam rady wypić. I zwykle to mi wystarcza, żeby kaca nie mieć. Jednak jak się zdarzy, że coś jeszcze odczuwam z wczoraj, to wyciskam sobie cytrynę, dodaje wody, miodu i to mnie ratuje. Też praca fizyczna pomaga, popiliśmy z kumplem przed jego wyprowadzką, po wciągnięciu na czwarte piętro pralki i lodówki, wszystko nam przeszło. :D
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
ja to pije glukoze z cytryną

p.s najlepsze na kaca jest powietrze z pompki od materaca
 

Hyszky22

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Wrocław
Mi pomaga bardzo po piciu ( mam na mysli jak juz przyjde do domu po imprezie) zmuszenie się do wypicia 0.5l wody niegazowanej i przygotowanie na rano wody z miodem ( miód musi popracować przez noc i rozłożyć cukry). Pierwsze co robie po wstaniu to wypijam ten miód i idę wysikać się :D . Pomaga za każdym razem :)
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Dużo witaminy C i dużo płynów niealkoholowych w tarkcie. Poza tym pomaga tłusty posiłek przed piciem. Taki rosołek albo goloneczka :D
 
T

TomaszTomasz

Guest
Jak już, drogie dzieci, to potas. Np banany, ogólnie warzywa, pomidory. A tak naprawdę, nie ma metody. Piłeś, cierp...
 

jazow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Ktoś o rosołku pisał.Właśnie-rosołek domowej roboty przed chlaniem.A po imprezie jak już mamy zamiar rano wypić wodę z flakonu ukradzioną kwiatkom to chyba lepiej piwo.
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Jak już kac dopadnie to dobry jest 2kc restart, niedawno się przekonałam jak dzień wcześniej ostro balowałam a kolejnego mieli wpaść rodzice narzeczonego o czym zupełnie zapomniałam :D wtedy właśnie mój ukochany który najpierw się wkurzył poszedł do apteki i wrócił właśnie z tym :D łyknęłam kilka i wzięłam godzinną kąpiel i musze przyznać, że jako tako się czułam bo wcześniej to nie mogłam się nawet z łóżka podnieść :D
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Ja zarzucam tabsa na ból głowy i jestem jak nowy, tyle, że zjedzcie coś przedtem bo raz miałem niezły ból brzucha.
 
Do góry