co na bolące stawy?

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
według mnie kolagen to bardzo dobry pomysł, sama piję Flexistav Xtra, dużo mi to dało, a ten kolagen zawiera sporo składników, które dobrze działają i na stawy i na kości, a tylko raz dziennie się pije.
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Ja brałam Flexistav xtra po urazie stawu biodrowego i dosyć szybko dało się odczuć poprawę, ale byłam naprawdę konsekwentna i rozpuszczałam codziennie po jednej saszetce. Polecił mi go mój ortopeda, ponoć suplement ma najbogatszy skład a cena nie jest wygórowana.
 

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Wiesiu, na stawy to tylko sport i dbanie od wagę, serio. Ja sobie przed 40-stką przesadziłem i na wadze miałem 136kg przy wzroście zaledwie 187cm. Chodzić nie mogłem. Kupiłem zatem rowerek i do dnia dzisiejszego mam już nahulane ponad 38000km rowerem (cała UE). Ile zrzuciłem w kilka lat? Ponad 30kg! Teraz mam około 92 i żyje mi się znacznie lepiej.
Kolejna sprawa - sen.
Ale nie w myśl odpoczywania lecz ubioru do snu. Ja wiem, wiem, gorąco nocą ale lata już nie te, zatem ... trzeba zwracać uwagę na przeciąg.
U mnie jest tak, że jak mnie nocą przeciąg dmuchnie (zamiast przykładowo żony) to rano nie mogę zwłok zebrać identycznie - jakby mnie żona dmuchła -- hi,hi.
A tak na serio, nerki i plecy, niestety, bez względu na to jak ciepło i gdy ktoś lubi spać przy otwartym oknie - okrywać trzeba.
Mniej potem stawy się łamią, zwłaszcza gdy zimnica nadchodzi albo deszcze idą.
Na koniec - moher - ten typ tak ma. Po czterdziestce a potem co dekadę wsio się zmienia. Fakt, drażni to, oj jak to drażni, człowiek by chciał a organizm już nie może. Ja akurat doświadczam "przedpięćdziesiątkowego" szczypania serducha przy nagłym przemęczeniu. Ale mnie to wk...wia.
Człowiek pod czaszką ciągle myśli, że młody a tu taki zonk.

Ludzie, chemię olejcie, co Wy sobie robicie, do piachu po 60 chcecie iść?
Warzywa / owoce + książki starej daty pt. "zioła i lecznictwo" i do dzieła.
Na wszystko aptekowe są naturalne zamienniki na naszych łąkach. Za friko i 100x skuteczniejsze.
 

Laetitia

Zbanowany
Dołączył
30 Kwiecień 2023
Posty
136
Punkty reakcji
4
zelatyna :) nie lubie slodkiego w zwiazku z tym gotuje rosol dodaje groszek marchewke i piers z kury i zjadam 2 razy w tygodniu i dziala nie bola stawy kosci jesem jak nowo narodzona :) polecam

Naprawde zelatyna pomaga na bol kosci stawow ... wypraktykowalam to :) ale ja nie lubie za bardzo jesc wiec rozpuszczam 2 listki w zimnej wodzie jak specznieje to wrzucam do zupki chinskiej i mieszam na goraco i odczekuje chwile i zjadam . Serio kregoslup mniej boli i kosci stawy ... ja duzo cwicze i odczuwam bol .... polecam zelatyne w listkach lub jak to w polsce w saszetkach ? 3 razy w tygodniu

ale zauwazylam tez ze mam lepszy wyglad skory wlosow i paznokci po spozywaniu zelatyny .... a uzywam juz od przeszlo 6 miesiecy :) ale to musi byc naprawde zelatyna

22.jpg

21.jpg
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
Lepiej nie leczyć się samodzielnie, ale skonsultować nasz stan z lekarzem albo fizjoterapeutą. Samodzielne działania mogą jeszcze bardziej pogorszyć nasz stan.

Od siebie polecam to sanatorium:
https://www.sanatoriaslowacki.pl/terma-slowacki/pl/co-leczymy

Na miejscu znajdziecie specjalistów, którzy specjalizują się w chorobach układu ruchu. Oraz powinni doradzić Wam odpowiednie działania.
 

KalinaFu

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2022
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeśli bolą stawy, to właśnie jakaś glukozamina, jakieś witaminy, najlepiej oczywiście dobrze zbilansowana dieta no i nie ukrywajmy, -aktywność fizyczna musi być. Wiem sama po sobie, jak to wygląda. Przez to, że mam pracę siedzącą, mam problem z rwą kulszową, która od czasu do czasu daje mi się we znaki. Jakiś marszobieg by się przydał oraz pływanie ;) Też mam problem z odcinkiem szyjnym i skończyło się na rehabilitacji oraz tym, że poszukuję kołnierze ortopedyczne
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
331
Punkty reakcji
44
Ja stosuję siarczan chondroityny, próbowałem wcześniej kilku supli i leków z tym składnikiem (nie wiem czym się lek od supli różni, skład podobny), ale najlepiej chyba collaflex na mnie działa.

Teraz zacząłem go brać w grudniu, codziennie lykam tabletkę i przez już prawie 4 miesiące treningu stawy dają radę, a wcześniej miałem z nimi ogromny problem.
 

KalinaFu

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2022
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja stosuję siarczan chondroityny, próbowałem wcześniej kilku supli i leków z tym składnikiem (nie wiem czym się lek od supli różni, skład podobny), ale najlepiej chyba collaflex na mnie działa.

Teraz zacząłem go brać w grudniu, codziennie lykam tabletkę i przez już prawie 4 miesiące treningu stawy dają radę, a wcześniej miałem z nimi ogromny problem.
Wiesz co.... z tymi suplementami to różnie bywa. Kiedyś jedna pani dr mi powiedziała, że jeśli chodzi o witaminy, to jeśli nie jesteśmy na nic uczuleni, to pozyskujemy je z pożywienia. Natomiast jeśli chodzi o probiotyki to tylko kupować te, które są lekiem. Wiec jeśli jakieś witaminy kompleksy kupować, to tez moim zdaniem takie, które są lekami - oczywiście po konsultacji z lekarzem
 
Do góry