Co miesięczna, darmowa pensja w Polsce

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Wbrew temu, czym jesteśmy straszeni przez różne teorie spiskowe, uważam, ze większość ludzi- w tym polityków chce dobrze i działa w kierunku, by zaradzić różnym problemom, poprawić warunki życia. A że te działania raz są trafione, raz nie, to już inna sprawa.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
1300 to ja u siebie na 5 dni wydaję i tylko na jedzenie (2 os. dor. + 3 dzieci). O jakim rozdawnictwie zatem mowa? Polska tępota wie co to w ogóle dzisiaj przy tych cenach jest PENSJA? 1300zł nazywacie pensją? Ale czyją? Pensją Czeczena sprzed 1,5 dekady??

1300zł to dzisiaj 3 duże paki pampersów po 108 sztuk, do tego 5 puszek mleka Nan2 w aptece i dwa wagony tanich fajek.

O jakiej pensji zapytam raz jeszcze - mowa?

Wiecie co jest znakiem charakterystycznym 98% Polaków dzisiaj? To ich nadprzeciętny imbecylizm, Rząd w Polsce ośmiesza naród pensjami, zapomogami, rentami i całą resztą, pewnie na boku po cichu sami boki zrywają a ciemnota upośledzonych umysłowo cmoka ich po du..pach za każdy ochłap w postaci 200-300 euro.
Tyle to dzieciaki wyrabiają w 5 dni zbierając na zachodzie ... owoce w sezonie, aby sobie zarobić na kino i inne wydatki, haha.

Ale nie przeszkadzajcie sobie, cieszcie się dalej, do/z czegoś musicie a ser przecie drogi...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że to właśnie ma być ochłap? Ma to być baza pozwalająca przetrwać. Wielu emerytów żyje z takiej emerytury. Gdyby to miała być normalna pensja, to faktycznie byłoby bez sensu i bardzo niesprawiedliwie wobec pracujących.
Tu nie chodzi o to, by ktoś był bogaty bez pracy. To by faktycznie zachęcało do nieróbstwa.
Chodzi o to, by taki ktoś, kto z jakiegoś powodu nie pracuje- takie powody mogą być bardzo różne i niekoniecznie świadczyć o winie czy czymś złym. O to aby taki ktoś, kto nie miał nic, naglę dostał jakieś minimum na skromne przeżycie. I albo by na tym skromnym życiu poprzestał, albo by go to zmobilizowało do zaangażowania się w życie i dalszą poprawę własnej sytuacji.
Ale skoro to ma być przyznawane bez kryteriów, nie tak jak zrozumiałam wcześniej: biednym, bezrobotnym, niezaradnym; to nie widzę w tym sensu.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
A niech sobie dziady żyją nawet i za 500 jak nie umiały poprawnie krzyżyka postawić, gdy do głosowania szli.
90% starców ma 5 albo 6 klas podstawówki, gdyby nie kościoły pewnie do dziś nie umieliby czytać i pisać, biblia swoje zrobiła więc coś tam czytają, niby kumają.
I dlatego im wszystkim cacy, 90% z nich była za granicą najdalej... niech pomyślę... za granicą województwa ościennego. Te po PGRowskie społeczności nie mają punktów do odniesień, kiedyś rabotali za kostkę smalcu i chleb, dziś zap****lają na rencinkach i dorabiają na drugi chleb i pasztet. No fakt, jest lepiej...

I tak wychowali swoje potomstwo, któremu też cacy za...lać za 1/3 pensji amerykańskiej i płacić za wszystki razy trzy co niemiec albo angol.
Zawsze zastanawiałem się, kiedy Polaków przestaną cieszyć śmieci zachodu i patrz... lata lecą a ludzie nadal z byle kupy ucieszeni.

No cóż, jaki naród - taki los, jaki los - takie życie.

Pamiętajcie - winny Putin.
Inteligencji braku w Polsce też winny Putin.

hahahahaaaa

Ja mam od 3,8 do nawet 4,5 tysiaka w USD za swoją robotę a robię dla Kazacha. W Polsce za identyczną robotę dają od 4500 do może 6500zł netto.
Ubaw po pachy!
Kraj ślepych roboli :)

Internety mają a ofert i ogłoszeń ze świata poczytać nie umieją i sobie pracują za michę makaronu nawijanego na uszy.
Taka jest prawda, głąby studia robią a potem za darmochę pracują aby móc pocieszyć się z bycia biało-czerwonym.
Aha, biały z przećpania a czerwony z przepracowania.

Znajoma mi fotę posłała z cenami ze sklepów na Warmii, myślałem że szczęki z podłogi nie wyjmę. Cukier 8.50zł, mleko łaciate 3.2% 8zł, olej rzepakowy 1L 14zł a truskawki hiszpańskie 45zł/kg.

I nie ma chętnych szumu na ulicach zrobić, cioooo?
Nie głupio Wam że ukry baraninki, sarninki i truskaweczki wpitalają a wy trawę kranówą zapijacie?

Pewnie nie....
Za PRLu tak czystej kranówy nie było hahahhaa.
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Jak to nie, Polacy od 1991 roku mają wy....bane na swój kraj. Kto kumaty i mądry już dawno stamtąd wy...bał no bo po co komu dom za 5.000.000zł, mieszkanie za 3.000.000zł a potem jakiś rozwód, alimenciki no bo żona jednak lesbą była.... No po co komu walka o żywot w kraju, w którym walczyć trzeba do grobowej dechy tylko po to, aby móc żyć a dzieci pokemony i tak system wychowa po swojemu, albowiem jeśli rodzic spróbuje tknąć synka choćby paskiem gdy zobaczy u synka chęć popedałkowania - wtedy system sadza takiego za kraty.

TVSAT właśnie trąbi też, jak w Polsce się mieszka na raty w kredytach i leasingach. Kupujesz jedno mieszkanie - spłacasz trzy.
Kolejna sprawa, nie da się żyć w tym psychiatryku niestety. Dlaczego? Bo, na ulice zgodnym hurtem wyjść wszyscy umieli tylko wtedy, gdy kaczka próbował zakazywać gejowania. Pamiętasz ile huku lgbtb wtedy narobiło?
Doskonały obraz na to, jacy ludzie w Polsce mieszkają bo gdy inflacja sięgnęła 20% a kraj został zalany 10.000.000 ukraińców to ani jedna ku****wa na ulice nie wyszła.
Co tu rozumieć więcej????
Niczego więcej nie potrzeba, aby rozumieć że to wariatkowo w którym strach żyć. Szkoda nerwów, zdrowia i życia a na wschodzie świata też są ludzie, przyjaźnie, miłość i podobne. Też można mieć nowe auta, dom i inne tyle że 10-20 razy szybciej i taniej.

Ja dom pod miastem dużym kupuję za 320tys.zł, tankuję za 2.94zł/L, zarabiam 8-12 tys.zł a Polak u siebie kupuje ten sam dom za 1.500.000zł, tankuje za 8zł/L i zarabia 3-6 tys. zł.

I kto tu idiota nic kumający???
:)
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 311
Punkty reakcji
199
To chyba była jesień 2021 kiedy "kumającemu" tłumaczyłem różnicę między władzą ustawodawczą i wykonawczą.
Choć niby taki kumaty.

A w Kazachstanie można zarabiać i pierdyliard usd bo i tak nikt z forumowiczów nie ma szans tego sprawdzić.
Ciekawe czy nie dlatego właśnie forumowicz zarobkami się chwali?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 456
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
A w Kazachstanie można zarabiać i pierdyliard usd bo i tak nikt z forumowiczów nie ma szans tego sprawdzić.
Ciekawe czy nie dlatego właśnie forumowicz zarobkami się chwali?
Jak Kibic tak pisze to jest pewnie odwrotnie. Ni h..a nie pojadę do tego Kazachstanu!. A mógłbym! Kibic pod h.j to Szweda.
Aha sała ukrainie... albo jakoś tak.
Co do tematu. Jakby coś jestem zainteresowany tą pensją, darmową. Grosik do grosika.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Tak, była już Austria, potem Rosja, teraz Kazachstan. Idąc konsekwentnie na wchód przy następnym wcieleniu proponuję Koree...
Kazachstan to ogromny kraj, bogaty w surowce, z młodym społeczeństwem. Tak, ma perspektywy rozwoju, niskie ceny. Nawet niektóre nowe ruskie się tam osiedlają. A jaką tam wódę dla oligarchów produkują, z luksusowym autem, jako ,breloczkiem' do butelki. Dalej jednak z bogactw kraju korzysta tylko mniejsza część społeczeństwa. Jest spory rozdzwięk między głównymi metropoliami a prowincją.
Gdyby nie wojna godny polecenia, bo jest stosunkowo tani. Mieszka tam dużo Polaków, a Kazachowie są gościnnym narodem. Zawsze coś innego, niż oblegane kierunki.
Co jednak się tyczy przekroju pensji, znalazłam takie

Kłamią?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
W zdaniu- Gdyby nie wojna... miało być jeszcze słowo- turystycznie. Nie mogłam już edytować.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Każdy ma szansę sprawdzić a Ci którzy tego dokonali - do Polski już nie wrócili. Szkoda gadać, szkoda czasu, słów i tak dalej aby zbędnie tłumaczyć, jak zachód ludziom kit wciska. Wszędzie zarabia się najmniej - tylko w zasranej unii dają najwięcej. Tiaaaa...
 
Do góry