Co kolekcjonujecie?

Q

Quest 281249

Guest
Hmmm... sporo tego :027: znaczki, monety, bilety, pocztówki, kapsle, muszle, kamienie, szklane kulki, pióra....
 
W

wiki9969

Guest
Pióra? Mnie jak uda się znaleźć jakiś okaz to przenoszę go do domu. Nie ma tego wiele, ale dopadłam już m.in. strusia, bociana i łabędzia. :D
 
Q

Quest 281249

Guest
Ja strusiowi osobiście z klatki podkradłam aż 3 sztuki :D mam jeszcze perliczki, kanarka, jastrzębia i niezliczoną ilość kaczych :D
 
W

wiki9969

Guest
Jastrzębia? To miałaś szczęście. :) A masz zamiar coś zrobić z tych piór czy tak je tylko trzymasz?
 
Q

Quest 281249

Guest
Głupi zawsze ma szczęście :D małym dzieciakiem byłam jak je znalazłam i parę lat minęło zanim mnie ktoś uświadomił że to pióro jastrzębia :D tak trzymam, nawet nie wiem po co. Chyba tylko po to żeby miał na czym się kurz zbierać, ale taki ze mnie typ zbieracza jest :027:
 
W

wiki9969

Guest
Takie okazy to aż szkoda wyrzucić. :) Ja zaczęłam od papug i tak mi zostało. :)
 
Q

Quest 281249

Guest
Ano właśnie szkoda. Ale też nie bardzo jest co z tym zrobić. U mnie w domu nawet nie ma za bardzo miejsca żeby to jakoś ładnie wyeksponować. I przez to mam np. parę dobrych kg kapsli w szafie :crazy:
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Ja kolekcjonyje monety, może nie jakoś fanatycznie, ale trochę ich mam. Odkąd zacząłem się bawić wykrywaczem metalu to dość sporo poznajdowałem. :)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
hyperfine napisał:
Ja kolekcjonyje monety, może nie jakoś fanatycznie, ale trochę ich mam. Odkąd zacząłem się bawić wykrywaczem metalu to dość sporo poznajdowałem. :)
Zwróciła się chociaż inwestycja w wykrywacz metalu? ;)

Papiernik napisał:
Ale pewnie więcej złomu niż monet znalazłeś co?
Szukanie skarbów to nie jest lekka praca. Inaczej, co to za skarby by były? ;)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja kolekcjonuje łuski z okresu Drugiej Wojny Światowej, oraz wszelkie fotografie, czy inne rzeczy związane z tym okresem :) Sam mam wykrywacz metalu i w wolnych chwilach chodzę sobie w różne miejsca, szukając tego typu rzeczy. Bardzo fajna rozrywka :)
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Isen1822 napisał:
Ja kolekcjonuje łuski z okresu Drugiej Wojny Światowej, oraz wszelkie fotografie, czy inne rzeczy związane z tym okresem :) Sam mam wykrywacz metalu i w wolnych chwilach chodzę sobie w różne miejsca, szukając tego typu rzeczy. Bardzo fajna rozrywka :)
bardzo ciekawe hobby ale jeśli szukasz tylko łusek to chyba, mimo że masz wykrywacz nie jest to dla ciebie dochodowy interes. znalazłeś coś kiedyś wartościowego?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Owszem, znalazłem. Ale ja nie szukam fantów po to, by je sprzedawać, tylko po to, by je oczyścić, zidentyfikować i mieć ciekawą pamiątkę z tamtego okresu. Nie wszyscy ludzie, którzy posiadają wykrywacz, szukają przedmiotów po to, by je potem sprzedawać.
 
A

alfabeta11

Guest
Ja zbieram "żółciaki" monety, kapsle z Tymbarków i pamiątki z koncertów. Zazwyczaj to bilety z nich ale i jakieś inne fanty się znajdą. Kiedyś zbierałem monety okolicznościowe, kapsle od piw(było ich trochę) oraz karty telefoniczne ale te kolekcje niestety jakoś przepadły. Szkoda.
Ohh i "Świat wiedzy". Mam wszystkie numery. Krótko się to ukazuje ale jednak coś ;)
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Isen1822 napisał:
Owszem, znalazłem. Ale ja nie szukam fantów po to, by je sprzedawać, tylko po to, by je oczyścić, zidentyfikować i mieć ciekawą pamiątkę z tamtego okresu. Nie wszyscy ludzie, którzy posiadają wykrywacz, szukają przedmiotów po to, by je potem sprzedawać.
pewnie masz rację, ja podchodzę do tego zbyt materialnie ;)
 

matiz251

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Łódź
Hejka! :) Ja zbieram bilety komunikacji miejskiej z Polski i Zagraniczne. Mam do Was pytanko: może macie takowe bilety u siebie z waszych miejscowości?
Jeżeli macie chwilkę czasu i 1,60zł w kieszeni to było by miło jakbyście mieli możliwość powiększenia mojej kolekcji i wysłali mi Wasze bilety, jednorazowe, miesięczne, normalne ulgowe jakie tam tylko macie ;)
Jeśli wy coś zbieracie to możemy się wymienić, posiadam sporo rzeczy na wymianę.
Pozdrawiam Mateusz :)
 
Do góry