Co kolekcjonujecie?

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
Jak byłam mała to zbierałam pocztówki. Teraz w posiadaniu mam kilka kolekcjonerów znaczków pocztowych. Niestety ja się na tym nie znam i leży gdzieś w szafie
 

FrancuskiWons

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
0
e-papierosy… to akurat dosc czeste wsrod e-palaczy
zegarki… ale takie normalne, a nie typu AppleWatch
 
V

Vaffik

Guest
A ja się wziąłem za zbieranie starych banknotów z lat 80 - 2000, Polskie PLN i niemieckie DM.
 
V

Vaffik

Guest
A ja plakaty po ścianach za młodziaka...
no i wstyd się przyznać do tego buractwa ale na początku lat 90 moda była na puszki po piwach z całego świata na regałach! Sporo uzbierałem!
Ale nie tylko ja! Wszyscy zbierali...
haha
 

Kitaj

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
vaffanculo napisał:
A ja plakaty po ścianach za młodziaka...
no i wstyd się przyznać do tego buractwa ale na początku lat 90 moda była na puszki po piwach z całego świata na regałach! Sporo uzbierałem!
Ale nie tylko ja! Wszyscy zbierali...
haha
Dokładnie, to były czasy! Ja zbierałem wszystko jak leci: pisma, komiksy, gry, puszki, jakieś kolorowe karteczki, ludziki. No masę tego było. Teraz nie mam już żadnego hopla - inne czasy, inne spojrzenie na świat, hobby tez mam "niezbierackie" :)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kitaj napisał:
Dokładnie, to były czasy! Ja zbierałem wszystko jak leci: pisma, komiksy, gry, puszki, jakieś kolorowe karteczki, ludziki. No masę tego było. Teraz nie mam już żadnego hopla - inne czasy, inne spojrzenie na świat, hobby tez mam "niezbierackie" :)
A jakie? Mogę wiedzieć? :)
 

Kitaj

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
ActiveAngel napisał:
Dokładnie, to były czasy! Ja zbierałem wszystko jak leci: pisma, komiksy, gry, puszki, jakieś kolorowe karteczki, ludziki. No masę tego było. Teraz nie mam już żadnego hopla - inne czasy, inne spojrzenie na świat, hobby tez mam "niezbierackie" :)
A jakie? Mogę wiedzieć? :)
Muzyka rockowa. Kiedyś owszem zbierałem płyty, ale z czasem odpuściłem, bo zauważyłem, że wolę składanki własnej roboty. Generalnie to pasja, która nie jest związana wyłącznie ze słuchaniem, ale na równi z czytaniem, lubię być na bieżąco, ale też zgłębiać historię. Tego typu sprawy, nic oryginalnego :)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kitaj napisał:
Muzyka rockowa. Kiedyś owszem zbierałem płyty, ale z czasem odpuściłem, bo zauważyłem, że wolę składanki własnej roboty. Generalnie to pasja, która nie jest związana wyłącznie ze słuchaniem, ale na równi z czytaniem, lubię być na bieżąco, ale też zgłębiać historię. Tego typu sprawy, nic oryginalnego :)
A jakiego rocka słuchasz?
 

Kitaj

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Teraz akurat leci u mnie Incubus. Ale spektrum mam bardzo szerokie - zarówno melodyjne granie, jak i napieprzanie w instrumenty :) Generalnie minęła mi zajawka na jeden zespół, nie mam ulubionego, za to wielu lubię słuchać.
Może z tego wszystkiego najmniej podchodzi mi art rock oraz rock z elementami elektroniki.
Tak po prawdzie nie zamykam się tylko na rock. Lubię też alternatywę i... dance z lat 90 :) Ale to tylko dlatego, że budzi we mnie super wspomnienia :)
A Ty czego słuchasz?
 
V

Vaffik

Guest
Pamiętacie gumy do żucia TURBO i LAZER i te obrazki samochodów i reszty??
Dwa zeszyty wykeliłem... ha,ha...
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kitaj napisał:
A Ty czego słuchasz?
Ogólnie każdej muzyki. W każdej muzyce znajdą się super kawałki i wręcz przeciwnie mega kicz.
To też zależy od sytuacji w jakiej aktualnie się znajduję.
Jeśli piszę coś gdzie trzeba podejść do tego emocjonalnie to włączam emotional music, epic music , epic rock. itp. Itd.
Kiedy chce się totalnie wyciszyć to ambient...
Jak nie mam nic do roboty , albo przychodzą goście to disco-polo, dance leci na całego...
W nocy jakieś ballady z różnych gatunków, albo symphonic trance...
Jak biegam czy coś to elektro , hands up, trans ...itp.itd..
Jadę rowerkiem to hard style, progressive techno, techno...a w nocy jakieś dark electro..
Jak coś mnie wkurzy to hip-hop albo coś mocniejszego

I tak dalej , i tak dalej ... Można by było tego wyliczać i wyliczać.

Chyba wszystkich gatunków muzycznych się w życiu nasłuchałam.
Na początku pop,
potem eksperymentowałam ze wszystkim co związane z hip-hopem.
Nawet pisałam teksty, robiłam podkłady muzyczne a koledzy uczyli mnie Breakdance'a.
Potem imprezy techno, trance, house i wszystkie jego pochodne ... No to tworzyłam taką muzykę.
Następnie rock i progessive rock się zaczęło.... Skończyło się na metalu.
A potem wypadło z rytmu i wpadłam w szpony dark electro, industrial, agrotech itp.
Wyjechałam na wakacje do Holandii i wróciłam z nowym muzycznym doświadczeniem.
W Polsce imprezy z muzyką Hard Style, Terrorcore, Gabber to raczej wyjątki,
Po tych Qlimaxach mózgotrzepach ... trzeba było wyhamować :yahoo: ... Zaczęły się nowe klimaty...
W stylu reagge i dancehall....Potem muzyka emocjonalna, bardziej filmowa.

Na koniec wszystko się wymieszało. I tak już zostało :D

Można powiedzieć , że jestem kolekcjonerka muzycznych doświadczeń



vaffanculo napisał:
Pamiętacie gumy do żucia TURBO i LAZER i te obrazki samochodów i reszty?? Dwa zeszyty wykeliłem... ha,ha...
A było coś takiego. Moi bracia zbierali a mi kupowali Sailor Moon :D



vaffanculo napisał:
A ja plakaty po ścianach za młodziaka... no i wstyd się przyznać do tego buractwa ale na początku lat 90 moda była na puszki po piwach z całego świata na regałach! Sporo uzbierałem! Ale nie tylko ja! Wszyscy zbierali... haha
Kto plakatów nie zbierał? Wszyscy to robili... Ach co za czasy ... Te gazety sie kupowało... A teraz wszystko jest w necie i... tylko tam.

A Ja mam szampana z 2000 roku hi hi i się nie chwalę :D
 
V

Vaffik

Guest
ActiveAngel napisał:
A Ja mam szampana z 2000 roku hi hi i się nie chwalę
Bo nie ma czym. :D

PS. Mój sąsiad murzyn kolekcjonuje skarpetki za łóżkiem! Zbiera cały tydzień (lub dwa) i dopiero wybiera do pralki...
Mówi że szkoda wody...

Z jednej strony go rozumiem! Szybciej zasypia .... :lol: :D


ActiveAngel napisał:
A było coś takiego
Tak, było. Na początku lat 90-tych.
 

Sadi

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
Ja kolekcjonuję gry na steam, książki o grach oraz.. wszystko co małe, słodkie i mieści się w małych słodkich pudełkach. Ktoś kiedyś zapytał czy mały orzech laskowy może być słodki. Tak. Może. :D
 
Do góry