Co jest metalem/rockiem, a co nie jest

Status
Zamknięty.

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Nie lubię wielu różnych typów muzyki. Np. punka też nienawidzę i wszystkiego co z nim związane, na widok czegokolwiek związanego z punkiem nóż mi się w kieszeni otwiera, mimo, że byłw latach 80-tych.
Znowu mi Pan wyjeżdżasz z thrash metalem i rzekomą inspiracją punkiem ?
No właśnie jak dla mnie to zaprzeczasz
A co do Mety - w jaki cudowny sposób zespół który biega w koszulkach Misfits nie miałby inspiracji punkiem? Oni praktycznie na tym dorastali
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
W żadnym sensie nie lubię tego, o czym piszesz i nienawidzę tego typu muzyki pod żadnym względem.
W ogóle ciekawe z kąt ci przyszła do głowy taka bzdura.
To, że ich początku sięgają lat 80-tych nie ma żadnego znaczenia. Co mnie to obchodzi.
Fakt, że lata 80-te to najlepsza era dla muzyki, ale wtedy też był kicz i chu.jos.two. I takim właśnie kiczem jest dla mnie to, o czym piszesz.
Nie lubię wielu różnych typów muzyki. Np. punka też nienawidzę i wszystkiego co z nim związane, na widok czegokolwiek związanego z punkiem nóż mi się w kieszeni otwiera, mimo, że byłw latach 80-tych.

Lubię tylko i wyłącznie METAL z lat 80-tych. Żadnej innej muzyki i z żadnego innego okresu. Tak ciężko to zrozumieć ?
Pie.rdo.lę cały rap i nienawidzę go. Sr.am na tego typu "muzykę", co mam jeszcze napisać ?
Pie.rdo.lę te wszystkie nowoczesne pozerskie zespoły, bo nawiązują do tego "czegoś", o czym Ty piszesz. Właśnie dlatego je potępiam i nie uważam za Metal.
Podobnie jest z każdym innym gatunkiem muzyki, niż Metal. Nie ważne czy jakiś inny gatunek jest nowy, czy stary. Nie lubię nic innego, niż Metal.
Myślicie, że co ku.rwa ? Że czas grania jest dla mnie jedynym kryterium ?
Lubię tylko muzykę z lat 80-tych i tylko Metal z lat 80-tych.
Nie lubię ani innej muzyki nie-metalu (nawet jeśli też jest z lat 80-tych), ani późniejszego metalu, bo to już nie jest prawdziwy Metal.

O, Jego Wysokość-Metalowość się wkurzył. Pamiętam, że wypowiadałeś się, że w latach 80tych nawet pop był lepszy, wspomniałeś prócz Beastie Boys Michaela Jacksona. Nie chce mi się szperać po postach, bo mogłabym zacytować jeden z Twoich referatów.

Szczerze, to bardzo prymitywnie zareagowałeś i pewnie gdyby ta dyskusja była w realu, dostałabym wpie...
jezyk.gif
Szkoda, że jesteś takim mhhhrocznym satanistą, bo czasami mówisz sensownie, ale mnie osobiście te bluzgi zniechęcają.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
O, Jego Wysokość-Metalowość się wkurzył. Pamiętam, że wypowiadałeś się, że w latach 80tych nawet pop był lepszy, wspomniałeś prócz Beastie Boys Michaela Jacksona. Nie chce mi się szperać po postach, bo mogłabym zacytować jeden z Twoich referatów.

Hola, hola, pisałem wtedy tylko na takiej zasadzie, że np. pop w latach 80-tych był mniej ch.uj.owy, niż ten dzisiejszy, co i tak nie przeczy, że ch.ujo.wy. Po prostu mniejsze zło.
Tak samo z innymi typami muzyki, których nie lubię.
Wszystko, co kiedyś było dobre, teraz zeszło na psy i jest kiepskie.
A wszystko, co kiedyś było kiepskie (patrz, to, o czym piszesz), teraz jest jeszcze gorsze.
Z pośród tego, co uważamy za ch.uj.nię zawsze jedno jest dla nas większą ch.uj.nią, a inne mniejszą ch.uj.nią.
Chu.jnia ch.ujni nie równa.

Szczerze, to bardzo prymitywnie zareagowałeś i pewnie gdyby ta dyskusja była w realu, dostałabym wpie...
jezyk.gif
Szkoda, że jesteś takim mhhhrocznym satanistą, bo czasami mówisz sensownie, ale mnie osobiście te bluzgi zniechęcają.

Nikogo nie bluzgam i w realu na pewno bym nikomu nie przyłożył.
Z kąt takie posądzenia ?
Może gdybym natrafił na wyjątkowo aroganckiego kolesia, nie mającego poszanowania dla klasyków, jednocześnie wywyższającego nowoczesne nu-shity i inne wynalazki itp. (było tu paru takich), to mógłbym nie wytrzymać i takiemu wy.je.ba.ć.
Oczywiście tylko i wyłącznie jeśli byłby to facet. Bo kobiety nigdy w życiu bym nie tknął, nawet, gdyby miała taką postawę i choćby nie wiem co. Jestem dżentelmenem. Brzydzę się tymi, którzy biją kobiety. Dla mnie to jest oznaką tchórzostwa i braku honoru.

Nie ocenia się całego człowieka na podstawie jego poglądu na muzykę.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Wojownik wrocil czyli wreszcie przestanie byc nudno, wroca dawne klotnie i spory echh swiat stal sie bardziej kolorowy :D
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Tak na marginesie:
http://www.joemonster.org/filmy/20322/Rhett_and_Link_Lata_Osiemdziesiate_polskie_napisy_ :D

Zapomniałem napisać, że to jest zaj.ebi.ste, uśmiałem się, na prawdę.
Zwłaszcza świetne jest z komputerem, boomboxem i z kamerą.

Tak szczerze to elektronikę też wolę z lat 80-tych. Motoryzację także, wszak wówczas Polska motoryzacja dosyć się różniła od tej w USA.

W latach 80-tych wszystko wymiatało !
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Też jak byłem mały miałem podobną kolejkę jak na filmiku. Była w pytę :D.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Małe ogłoszenie :)

Do łask tego działu jaki i subforum Metal wracają rozmowy o zespole Nightwish. Po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że nie ma sensu tego tępić, skoro gra metal, przy czym, że totalnie komercyjny i pod publikę to już inna sprawa. Ale nie liczcie, że zdanie zmienię o nu "metalu" czy industrial "metalu" :) Tak więc od dzisiaj bany i warny nie będą rozdawane za wypowiedzenie słowa "Nightwish" :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wlo zaczynasz mi przypominać KK, który dyktuje co jest grzechem a co nie ;p. Tudzież Wielkiego Brata.

A Nightwish swoją drogą uznaję za całkiem fajny zespół.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Małe ogłoszenie :)

Do łask tego działu jaki i subforum Metal wracają rozmowy o zespole Nightwish. Po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że nie ma sensu tego tępić, skoro gra metal, przy czym, że totalnie komercyjny i pod publikę to już inna sprawa. Ale nie liczcie, że zdanie zmienię o nu "metalu" czy industrial "metalu" :) Tak więc od dzisiaj bany i warny nie będą rozdawane za wypowiedzenie słowa "Nightwish" :D

Jesteś tego pewien, że to jest metal ?
No nie powiedziałbym, takie zespoły mają się nijak do Metalu.
Słowo gotyk to raczej mi się zawsze kojarzyło ze stylem w architekturze.
Przecież fani tego dziwactwa to nawet osobna subkultura, tak zwani goci (których zresztą nie lubię i nóż mi się w kieszeni otwiera na ich widok).
Łączenie tego ze sobą to nie najlepszy pomysł, nie sądzisz ?
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Małe ogłoszenie :)

Do łask tego działu jaki i subforum Metal wracają rozmowy o zespole Nightwish. Po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że nie ma sensu tego tępić, skoro gra metal, przy czym, że totalnie komercyjny i pod publikę to już inna sprawa. Ale nie liczcie, że zdanie zmienię o nu "metalu" czy industrial "metalu" :) Tak więc od dzisiaj bany i warny nie będą rozdawane za wypowiedzenie słowa "Nightwish" :D

O łaskawco!!! Któż Cię przekonał? Zapewne jakaś ładna kobiałka z klasy, która tego akurat słucha ;P

Osobiście nie przepadam, poza tym Tarja od zawsze nadawała się do opery, nie do metalu. Obecna wokalistka - no comments.
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Tak w temacie niemetalu:
http://www.youtube.com/watch?v=D5886Nb_psg :D
PS:Wytrzymajcie do 2:46 :D
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Jesteś tego pewien, że to jest metal ?
No nie powiedziałbym, takie zespoły mają się nijak do Metalu.
Słowo gotyk to raczej mi się zawsze kojarzyło ze stylem w architekturze.
Przecież fani tego dziwactwa to nawet osobna subkultura, tak zwani goci (których zresztą nie lubię i nóż mi się w kieszeni otwiera na ich widok).
Łączenie tego ze sobą to nie najlepszy pomysł, nie sądzisz ?

Tak, może nie jest to metal godny uwagi itd. Zresztą już powiedziałem co o tym myślę, jednak jeszcze mieści się w ramach heavy metalu, co prawda kiczowatego, no ale...
Gotykiem tego nie nazwałem, bo to nie jest żaden gothic metal (raczej nieudolna gra heavy/power metalu). Prawdziwy gothic metalowe zespoły (nieraz grające na pograniczu z doom metalem) to Type o Negative czy Haggard.
A co do gotów- goci chyba słuchają jakiejś muzyki elektronicznej, a nie metalu, przynajmniej tak ktoś pisał na tym forum.

O łaskawco!!! Któż Cię przekonał? Zapewne jakaś ładna kobiałka z klasy, która tego akurat słucha ;P

Osobiście nie przepadam, poza tym Tarja od zawsze nadawała się do opery, nie do metalu. Obecna wokalistka - no comments.

Nikt mnie nie przekonał. Żadna z moich ładnych koleżanek nie słucha tego :p :) Po prostu do tego posunięcia skłoniły mnie dłuższe przemyślenia nad tym działem i nad muzyką metalową.
 

Neo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
25
Nightwish jak najbardziej metalową kapelą był, ale dla mnie ich ostatnia płyta to czysty pop :p

Jak oni mogli Tarje wywalić i zastąpić ją 'metalową' Britney :/
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Bo z Tarją brnęli coraz bardziej w komercję i coraz bardziej sprzedawali się :) Myśleli, że to wina leży tylko po jej stronie, ale jak się okazuje cały zespół leci na kasę :D
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Nightwish z Tarją lubiłem, nawet 'End of an Era' dvd posiadam, ale ostatnią płytę przesłuchałem raz i miałem dość :/
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Podobają mi się tylko ich stare piosenki, z Tarją, bo ta nowa mi się nie podoba. Macie rację, to jest pop. Nightiwish spadło na psy, a byli oryginalnym zespołem... Przynajmniej wg mnie. Teraz to żenada.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
a ja chciałbym korzystając z okazji zwrócić się do wojownika i spytac sie go co wie o tak znienawidzonym przez niego nu metalu, chce abu się wypowiedział bo do dobrej dyskusji potrzeba znajomości obu tematów. I wychodzac na przeciw pytaniom moderatora, nie nie jest do dosupuwanie do pieca i rozpoczynanie kłótni, tylko troche nudno sie zrobilo w dziale rock/metal od kiedy zanikla nasza dyskusja tru vs. modern metal a przeciez forum sluzy do dyskusji i wymiany pogladow
 
Status
Zamknięty.
Do góry