Co do twarzy?

TK.

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
1
Witam

Chcialbym zapytac Was o pare spraw, zwiazanych z higiena twarzy :

Czy znacie jakies skuteczne srodki na blizny po pryszczach? Czy znacie jakies dobre srodki na to aby skora sie tak nie 'swiecila'? I ogolnie na to, zeby nie robily sie pryszcze i inne nieprzyjemne rzeczy na twarzy?

z gory dzieki za odp.
 

miszczunio

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2010
Posty
96
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Płatki owsiane rozgniatasz na miazgę, dolewasz ciepłej wody, robi się taka papka którą nakładasz na twarz i masujesz okrężnymi ruchami. Po tym wszystkim chwile odczekujesz i idziesz zmyć zimną wodą. Nakładasz na wysuszoną twarz krem nawilżający lub do cery trądzikowej. Robisz tak 2razy w tygodniu. Ściera się przy tym stary naskórek, przez co cera mniej się świeci i oczyszcza się no i blizny powoli zanikają.
Z maści, maść Cepan jest dobra na blizny. ;)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Na blizny najlepszy jest krem elicina.
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Jeśli chodzi o higienę twarzy, to polecam Silicosan - bardzo dobry preparat na wszelkie paskudztwa, które niszczą naszą skórę. Oczyszcza ją z toksyn i dzięki temu pozwala jej nabrać zdrowego wyglądu. Zapewniam, że efekty widać już po kilku miesiącach, a sam specyfik do drogich nie należy.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Najlepszy sposób na blizny to po prostu niewyciskanie pryszczy :D Wiem, że łatwo się mówi, bo pierwsza myśl, która sie nam nasuwa po zobaczeniu takiego "aliena" na twarzy to właśnie wyciskanie ;-) Ale trzeba być twardym i się nie dać. Możesz myć twarz mydłem siarkowym, wiele osób mówi, że pomaga. Ja sam używałem przez jakiś czas i jakąś poprawę można było zobaczyć. W sensie zmniejszenia się trądziku, ale cudów nie ma. Co do przeciwdziałania i środków dostępnych w aptece, to rzeczywiście możesz zainwestować w silicosan. Kosztuje coś koło 20 zeta, więc nie jest drogi.
 
Do góry