Co będzie z Zakopianką ?

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
41
Miasto
nie z tej ziemi
"Kilka lat temu już witaliśmy się z gąską. 900 mln zł czekało na kontach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a my odliczaliśmy tygodnie do rozpoczęcia budowy dwupasmowej trasy krajowej nr 47 od Zakopanego do Białego Dunajca.

Nim doszło do ogłoszenia przetargu, zaprotestowali jednak mieszkańcy Poronina. Projekt przebudowy trasy odsuwano w czasie, a potem całkowicie go zawieszono, bo 900 mln zł było potrzebne na inną inwestycję, którą akurat dało się zrealizować."

Więcej... http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,12546888,Zakopianka__Tu_rzadza_gorale__a_nie_drogowcy.html#ixzz27fRE76TY

i co Wy na to ?
 

zakopianek

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
54
Miasto
Zakopane
Wiem jedno. Górale nie odpuszczą. A remont w obecnej chwili kładą asfalt w Poroninie dowodzi, że Zakopianka kończy się w nowym Targu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
każdy chce tylko dla siebie, nie pozwoli na żadną rozbudowę bo nie, bo nikt nie będzie wchodził na jego pole i tyle. A co ich obchodzi trasa, korki, tysiące ludzi stojących w spalinach i tymi spalinami częstujący tych niepokornych górali. "Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie"
 
Z

Zato_zbanowany

Guest
Szkoda,bo już jest znacznie lepiej niz było i do pewnego momentu,dojazd do Zakopanego prezentuje się po prostu dobrze. Problemy zaczynaja się później,kiedy faktycznie wjeżdżajac zakopianką napotkamy szereg utrudnien i gigantyczne korki. Teraz w okresie przedświatecznym możan to znakomicie zauważyć.
 
Do góry