Claymore

Aeredhela

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2006
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Miasto Radości!
claymore_01.jpg

***​
Weźcie trochę tajemnicy, zmieszajcie z odrobiną dobrze narysowanych walk, dobrą muzyką i szczyptą esencji shōnen, a co otrzymacie?
Claymore otrzymacie!

Są tu tacy, co oglądali? Czytali?
Wypowiadać się! :p
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Ja oglądałem. Bardzo fajne, tylko końcówka skopana :/ zna ktoś podobne anime poza Kibą, fate/stay night?
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
Claymore- mieszane uczucia... Chyba już nawet był o tym anime temat, ie jestem pewna w każdym bądź razie jak już z kims o tym rozmawiałam- strasznie zalatuje wiedźminem:) taka damska wersja. Sama fabuła w miarę, tylko denerwuje mnie ta szablonowość- samotna kobieta z nadprzyrodzonymi mocami (bo pół-potwór) wedruje i walczy ze złem. Zimna wyniosła i siecze co wejdzie pod miecz. Wg mnie anime stworzone głównie dla męskiej cześci publiczności. Dosyć przewidywalne, ale warte obejrzenia :)
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Walki to akurat sa dla mnie skopane, że oj. Przez 5 min nic tylko machanie mieczami bez ładu i składu dla widza, ewentualnie jakieś latające fragmenty kamieni.

Jest parę fajnych motywów, głównie Teresa, ale mniej więcej od połowy robi się nieznośnie nudno i zostaje tak do końca.
 

Samin Feathalion

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczecin
Oglądałem już sporo czasu temu i muszę powiedzieć że całkiem zacne anime. Może schematyczne ale przyjemne i dobre dla odprężenia mózgu. Też miałem poczucie "wiedźminowości" tej produkcji.

Ktoś pytał o podobne klimaty... może Berserk? nie dokładnie to samo ale też duże miecze i fruwające kończyny XD
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Jedna z lepszych serii Dark fantasty na jaka mialam okazje trafic. I tak znowu w porownaniu z manga ,anime jest skopane.
Co do "wiedzmina" - no coz nalezy pamientac ze Sapkowski prekursorem fantasty nie jest i rowniez czerpał sporo literatury swiatowej (Tolkien , Le guin itp). Całosc jednak komponuje sie dosc fajnie.
 

Luzgur

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
Jedna z lepszych serii Dark fantasty na jaka mialam okazje trafic. I tak znowu w porownaniu z manga ,anime jest skopane.
Bez przesady tylko ostatnie epizody...
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Anime z serii-fantasty ktore obejrzałam i moge polecic z czytym sumieniem.

Guardian of the Sacred Spirit;
12 Kingdoms ;
Scrapped Princess;
Records of Lodoss War;
Orphen;
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Nie jest zle, ale rewelacja tez to nie jest... Fakt faktem do pewnego momentu wciaga, moze i nawet wzrusza, jednak nie ma sie nad czym zachwycac... No i temat oklepany...
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
jestem strasznie rozczarowana zakończeniem! które popsuło wszystko.. ale anime mi się ogólnie mówiąc podobało. ; )
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Dotarłam do 6 odcinka... i nie wiem, czy będę dalej oglądać. W ogóle mnie nie wciągnęło. Może za jakiś czas jednak do tego powrócę, spróbuję jeszcze raz obejrzeć, ale na razie dvd kurzy się na półce.
 
Do góry