Ciężkie/Poważne anime

kielek_

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Cześć,

Szukam anime z tych cięższych gatunków takich jak:
Code Geass
Death Note
Elfen Lied
itp...

Ma ktoś jakieś propozycje? :)
 

merdenoms

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Dla mnie Air było dosyć ciężkim anime, ale nie z powodu skomplikowanej fabuły, lecz wszelakiego rodzaju symboli, które znane są Japończykom ze względu na swoją kulturę. Mnie trudno było je zrozumieć.
Death Note i Elfen Lied wcale nie są cięższymi anime. Łatwo je przyswoić, tyle tylko że klimat jest dosyć mroczny. Jeśli czegoś takiego szukasz, to polecam jeszcze Ergo Proxy.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Jak film, to Wondeful Days (jedna z najlepszych animacji, świetne efekty).
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Dobre to Death Note. Włączyłam z nudów, bo nigdy nie oglądałam anime, a to jest świetne i wciągające ;p
 

Arcael

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2012
Posty
89
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Rzeszów
Polecam ci Monster. Anime tak ciężkie i poważne, że aż mój wybredny kumpel musiał robić przerwy i oglądać Kimi ni Todoke na rozluźnienie, bo klimat Monstera jest dość przygnębiający, ale te anime jest jednym z najlepszych w swojej klasie i szczerze polecam.
 
R

Rydian

Guest
Dragon Ball, wszystkie serie :D

Serio...? Dragon Ball? Kocham to anime, uważam je za przełomowe i w ogóle, ale zlituj się, DB nie jest mroczny, były może straszniejsze, czy poważniejsze momenty, ale uważam ze nie da się go nazwać "ciężkim", sorry :p

Wiem ze nie wniosłem za wiele do tematu, wiec może napisze jeszcze tylko ze moim zdaniem (z tych co oglądałem) to za jedno z cięższych anime można by uznać Guilty Crown, lub serie Fate.
Jeszcze duże znaczenie ma to co Ty rozumiesz przez "ciężkie": masakrę, krew i flaki walające się po ekranie, czy może jakiś konflikt psychologiczny bohaterów?
 

終模型

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Tam *wskazuje palcem*
Ciężkie/poważne anime jest zbyt szerokim kryterium. Bez doprecyzowania (psychologiczne / krwawe / drama ?), większość nie zawierających się w kategorii komedii można by do niego zaliczyć.


Kilka z bardziej odpowiednich przykładów:

Legend of the Galactic Heroes - wojna, polityka i homoseksualizm.
Mononoke - chińska bajka o duchach ze złożoną symboliką, którą zrozumieć potrafię tylko ja (superiority complex)
Mushishi - owady. Gotta catch 'em all.
Monster - dlaczego powinno się nazywać dzieci.

+ Serial Experiments Lain, Kino no Tabi, Texhnolyze, Mouryou no Hako, NGE, Berserk, Ergo Proxy, Paranoia Agent, Shigurui ... etc.
 

KamilGasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Bielsko-Biała
Another ! Jest to lekki Horrorek . Bardzo dobry i trzyma w napięciu ,a fabuła jest świetna . Ma z 13 odcinków .Polecam
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Polecam animację z 1988 r. pt. "Grobowiec świetlików" - tematyka jak najbardziej poważna (a nawet bardzo poważna), bo wojenna: "Młody chłopak i jego kilkuletnia siostra walczą o przetrwanie podczas II wojny światowej w Japonii".
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
mnie od razu przychodzi na myśl Ergo Proxy, trochę taki psychologiczny, ale uwielbiam jego klimat i kreskę, już kilka razy do niego wracałam, zawsze z tym samym zachwytem:)
 
Do góry