Cienie prywatnej służby zdrowia od środka

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Tak się składa że pracuje w duuużej firmie zajmującą się prywatną opieką medyczną więc mogę wam co nie co powiedzieć o ciemnych (i o jasnych też) stronach prywatnej służba zdrowia. Jeśli chodzi o zalety to jest ich dosłownie jedna czy dwie (wiadomo komfortowe warunki, ładne sale, max 2 pokojowe pokoje w prywatnych szpitalach, wygoda - to właściwie wszystko).

Przejdzmy do wad:

1.Prywatne placówki wcale nie oferują wyższego standardu leczenia - jest wręcz przeciwnie, oferują o wiele gorszą jakość niż np. dobry szpital państwowy bo niektórych specjalistów (od rzadszych chorób) nie opłaca im się po prostu utrzymywać.

2. 100% prywaciarzy idzie na ilość a nie na jakość. Bardzo często właścicielami wszelkich "Super, Hiper-Medów" są fundusze inwestycyjne. Firma ma przynosić zysk - nieważne jak. Jak to odbija się na jakości nie muszę chyba nikomu inteligentnemu opisywać. Od bałaganu w administracji , gdzie jedna osoba wykonuje obowiązki 3-4 osób (cięcie kosztów) do samej opieki medycznej gdzie zatrudniani są niekoniecznie specjaliści lub podawane są niekoniecznie najlepsze leki czy szczepionki (rtęć przekraczająca wielokrotnie normy w szczepionkach all-in-one).

3. Prywatna służba zdrowia jest o wiele wiele droższa (dla pacjenta) od państwowej. Nie wszystkie usługi można objąć ubezpieczeniem - np. za poród płaci się z własnej kieszeni - kilka/kilkanaście tysięcy...A co do opieki "w pakiecie" - wystarczy raz poważnie zachorować aby składka urosła czasem nawet kilkukrotnie. A co jeśli trzeba będzie się leczyć długo i drogo - ubezpieczyciel wymówi umowę...bo mu się to nie opłaca. Tak jest np. z leczeniem raka - da się tylko państwowo. Pacjent nie ma żadnej gwarancji że umowa polisy będzie z nim przedłużona kolejnego roku. Stan zdrowia jest ściśle monitorowany a jak ubezpieczyciel odmówi to pacjent zostaje sam.

4. Brak kolejek - to najbardziej zabawny żart. Kolejki jak najbardziej są, co prawda zazwyczaj mniejsze niż w NFZ.


To tylko niektóre przykłady. Tak więc nie dziwne, że najlepsze służby zdrowia na świecie sa państwowe - Francja, Włochy
 
S

serwor

Guest
Jeśli chodzi o zalety to jest ich dosłownie jedna czy dwie (wiadomo komfortowe warunki, ładne sale, max 2 pokojowe pokoje w prywatnych szpitalach - to właściwie wszystko

No to niewiele,wlasnie takie warunki sa w zwyklym szpitalu w Berlinie.
Tylko nie wiem co to znaczy komfortowe warunki,dla jednych to jedno ,dla drugich cos duzo wiecej.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
To sie nazywa mechanizm efektywnosci kosztowej.
Cala dzisiejsza anty-ekonomia sie na tym opiera.

Dlatego popieram panstwowe uslugi poniewaz efekty tego mechanizmu mozna ograniczac.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Często liberałowie płaczą na temat składki zdrowotnej NFZ a okazuje się że ta wynosi mniej niż gdybyśmy musieli płacić prywaciarzowi za full abonament (ze szpitalem itp). I co najlepsze to to, że nawet w "full pakietach" oferowanych przez firmy świadczące prywatną opiekę medyczną brakuje wielu specjalistów (bo się to po prostu nie opłaca).
Nie znam też ani jednej firmy na polskim rynku która zapewniałaby kompleksowe leczenie raka (z chemioterapią itp.)

Dla takiej firmy nawet zwykłe odczulanie to jest "ogromna strata finansowa". Więc nie jest tak kolorowo jak liberałom się wydaje, do tego prywaciarz może odmówić pomocy medycznej często z głupich powodów np. wypadek na nartach...Ta lista jest bardzo długa.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Zaczac nalezy od tego ze ten temat to bezczelna manipulacja. W Polsce nie ma czegos takiego jak rynek prywatnej sluzby zdrowia. Jest monopol i dominacja panstwowej sluzby zdrowia.

Prywatne osrodki wypelniaja tylko pewna nisze rynkowa i nie moga byc wyznacznikiem i argumentem do krytykowania samej ideii prywatnej sluzby zdrowia.

Kolejna sprawa, temat napisany propagandowo przez socjaliste, w oczywisty sposob zmaniplowano i pokazano obraz nieobiektywnie. Wymienil wady prywatnych placowek i bagno panstwowych jak widac celowo pominal.

1.Prywatne placówki wcale nie oferują wyższego standardu leczenia - jest wręcz przeciwnie, oferują o wiele gorszą jakość niż np. dobry szpital państwowy bo niektórych specjalistów (od rzadszych chorób) nie opłaca im się po prostu utrzymywać.

Ale oferuja i nie uslyszy sie ze jak dozyjesz to za 7 miesiecy operacja. A jakby nie bylo panswowych szpitali to utrzymywanie specjalistow by sie im oplacalo bo takie bylby wymogi rynku.

2. 100% prywaciarzy idzie na ilość a nie na jakość. Bardzo często właścicielami wszelkich "Super, Hiper-Medów" są fundusze inwestycyjne. Firma ma przynosić zysk - nieważne jak. Jak to odbija się na jakości nie muszę chyba nikomu inteligentnemu opisywać. Od bałaganu w administracji , gdzie jedna osoba wykonuje obowiązki 3-4 osób (cięcie kosztów) do samej opieki medycznej gdzie zatrudniani są niekoniecznie specjaliści lub podawane są niekoniecznie najlepsze leki czy szczepionki (rtęć przekraczająca wielokrotnie normy w szczepionkach all-in-one).

A jakie Ty masz dane aby stwierdzac ze 100% prywaciarzy ? Korzystalem nieraz z prywatnych placowek i jakos na jakosc nie narzekalem :>
Balagan w administracji ? Czlowieku a nie widzisz jaki jest burdel w wielkim panstowym molochu ? Jakie krocie kasy na to ida i jak to sie wszystko rozmywa i na nic nie ma ? Jakie sa kolejki i wszystkie inne patologie jakie znamy z zycia codziennego ?
Niekonieczniecznie, niekoniecnzie - to jak widze bawisz sie w czysta spekulacje.

A nie napiszesz jak w twoim socjalizmie politycy w lapie biora i ustawiaja sie z prywanymi koncernami jakie leki refudowac, cala wiela lekowa mafia w tym kraju ci umknela ?
W Polsce to nie przeszlo ale na Zachodzie pewne firmy bardzo ladnie zarobily na sczepionce na grype ktora przepchali tamtejsi politycy.

3. Prywatna służba zdrowia jest o wiele wiele droższa (dla pacjenta) od państwowej. Nie wszystkie usługi można objąć ubezpieczeniem - np. za poród płaci się z własnej kieszeni - kilka/kilkanaście tysięcy...A co do opieki "w pakiecie" - wystarczy raz poważnie zachorować aby składka urosła czasem nawet kilkukrotnie. A co jeśli trzeba będzie się leczyć długo i drogo - ubezpieczyciel wymówi umowę...bo mu się to nie opłaca. Tak jest np. z leczeniem raka - da się tylko państwowo. Pacjent nie ma żadnej gwarancji że umowa polisy będzie z nim przedłużona kolejnego roku. Stan zdrowia jest ściśle monitorowany a jak ubezpieczyciel odmówi to pacjent zostaje sam.

Chyba matematyki w szkole nie miales albo jestes bezrobotnym i nie masz pojecia ile panstwo zabiera ci na panstwowa sluzbe zdrowia. Nie ma nic drozszego niz panstowa sluzba zdrowia. Kolego mozes latami placic skladke, latami moze cala twoja rodzina placic skladke. Policza jakie to pieniadze, jak jakbym mial te pieniadze w kieszeni to lekarze by przyjezdzali do mnie do domu samochodem.

A w panstwowej sluzbie zdrowia idzesz na operacje w grudni to ci mowia "sorry ale pod koniec roku sie nie da bo NFZ jest zawsze bankrutem".
Ja im place przez lata krocie kasy a oni mi mowia ze sorry ale nie maja, brako kolego prywatna sluzba zdrowia jest droga dla klienta ! :D

Dalsze twoje opowiesci to kolejna manipulacja bez zadnego pokrycia. To na jakich zasadach ubezpieczyciel ustala stawki i warunki umowy zalezy od prawa. A nawet jak nie zalezy to zalezy od swietosci umowy. Na wolnym rynku tak to dziala ze podpisuejsz umowe dobrowolnie, jak ci sie nie podoba to idziesz do konkurencji, dlatego umowy beda zawsze korzystne dla klientow.

Na jakiej podstawie sformulowales wogole caly ten punkt ? Polski ? Ze co ? ze w Polsce sa ludzie ktorzy jednoczesnie chca placic NFZ i jakiemus prywatnemu ubezpieczycielowi ? To nigdy nie zostana sami bo przecie panstwo w opieke wezmie :D czy moze na podstawie USA gdzie nie ma de facto prywatneho rynku sluzby zdrowia ?

4. Brak kolejek - to najbardziej zabawny żart. Kolejki jak najbardziej są, co prawda zazwyczaj mniejsze niż w NFZ.

Z pewnoscia przeczekac 30 min az 2 osoby przeleca jest znacznie gorzej niz 7 miesiecy.

Jak moga byc mnejsze kolejki u prywatnego jak tam przeciez balagan w admnistracji :310:

Nikt nigdy nie mowil ze kolejek nie ma, np. jak chodze do denysty na 10:15 to bywa ze z 30 min poczekam maks, straszne :(

Hehe dlaczego nie podales punku 5 ze prywatna karetka nie pojedzie do umierajacego nieubezpieczonego. Bo w Polsce to malo bylo przypadkow ze karetka olewala i ludzie gineli. Ale nie - takie rzeczy tylko u prywaciarza ! :D Tam sie o klienta nie dba a panstwo o obywatela zawsze zadba !

Często liberałowie płaczą na temat składki zdrowotnej NFZ a okazuje się że ta wynosi mniej niż gdybyśmy musieli płacić prywaciarzowi za full abonament (ze szpitalem itp). I co najlepsze to to, że nawet w "full pakietach" oferowanych przez firmy świadczące prywatną opiekę medyczną brakuje wielu specjalistów (bo się to po prostu nie opłaca).
Nie znam też ani jednej firmy na polskim rynku która zapewniałaby kompleksowe leczenie raka (z chemioterapią itp.)

Dla takiej firmy nawet zwykłe odczulanie to jest "ogromna strata finansowa". Więc nie jest tak kolorowo jak liberałom się wydaje, do tego prywaciarz może odmówić pomocy medycznej często z głupich powodów np. wypadek na nartach...Ta lista jest bardzo długa.


Piszesz dalej brednie w wiesz dlaczego ? Bo nie wiemy co by bylo gdyby bo jednak obywatel nie moze sobie wybrac czy NFZ czy prywaciarz.

I w tym momencie twoje brednie mozna juz dosadnie obalic. Mozesz wylewac pomyje i jakie punkciki sobie na prywatna sluzbe zdrowia wymyslisz i zawsze bedzie to smieszne poniewaz argument jest jeden. JEST ONA DOBROWOLNA, JEST ONA DOBROWOLNA, JEST ONA DOBROWOLNA - zapisz sobie.

Oznacza to to iz skoro istnieje i funkcjonuje - ma klientow - ktorzy widocznie sa zadowoleni z tych uslug. Skoro sa zadowolni - koniec tematu chlopie.

Tutaj jest roznica wlasnie miedzy Toba - socjalista ktory traktuje ludzi jak bydlo i chce ich niewolic a mna - liberalem, ktory chce aby jednostka ludzka byla wolna i samodzielnie myslaca.

My liberalowie nie chcemy likwidacji niczego. Niech sobie istnieje panstwoa sluzba zdrowia. My chce zniesienie PRZYMUSU, niewolenia ludzi.

Dlaczego chcesz niewolnic ludzi i okradac ich z ich owocow pracy?

Niech kazdy sobie wybierze. Jak ktos chce placic skladke NFZ i byc w systemie opieki panstwowej - PROSZE BARDZO. NIech podpisze umowe z NFZ. Jak ktos nie chce - z prywaciarzem.

Skoro twierdzis ze prywatna sluzba zdrowia jest taka do kitu a panstwoa taka piekna, czego sie boisz ? kazdy wybierze panstowa a prywaciarze padna czyz nie ? :)

Wolny wybor i wolna konkurencja - dlaczego chcesz tego ludzi pozbawiac ?

Hehe, dalej w to brnesz. W POLSCE NIE MA PRYWATNEGO I WOLNEGO RYNKU uslug medycznych. Oczywiste jest ze im sie nie oplaca miec specjalistow i leczyc raka jak panstwo robi to "za darmo!". Czy Ty porafisz myslec czy specjalnie manipulujesz ?

Jakby byly prywatne same to ktos by specjaliste zatrudnil i raka leczyl - bo takie bylby wymogi rynku. A klient moglby sobie wybrac sam wedlug uznania.

A kwestie odmowy pomocy medyczniej jak i samych umow etc. powinno regulowac prawo. Wystarczy stworzyc odpowiednie prawo i po problemie.

Dluga to jest lista panstwowych patologi.. jakby chcial byc obiektywny w temacie je tez bys wymienil dla kontrastu.

A pierwszy i najwaznejszy punkt jest taki ze panstwo Nam pod PRZYMUSEM zabiera ciezko zarobione pieniadze - w ilosci ogromnej, a pozniej jak przychodzi co do czego to "sorry bankrutujemy", "sorry za 7 miesiecy". Zwykle lajdactwo i zlodziejstwo. Przez Was nazywane "sprawiedliwosc spoleczna" LOL.

Ominoles wiec glowna zalete instytucji prywatnych - > sa DOBROWOLNE i jak ne pasuje klient szuka innej - co wymusza konkurencje i dbanie o klienta.
Podstawy ekonomi o ktorych jako socjalista oczywiscie pojecia miec nie mozesz.

Kolejna lista jest dluga jak to panstwowa karetka nie pojechala do pacjenta. Ze Czlowiek 30 min musi tlumaczyc ze umiera na bole w klatce ale go dalej wypytuja czy aby napewno, bo na nic nie maja kasy i musza 100 razy myslec zanim kareke wypuszcza. Albo inne przypadki ze sie klocili o region ktora karetka ma gdzie jechac - pacjent zdycha.

Ty bredzisz jakies teorie a rzeczywistosc jest jaka jest. W pantwowej sluzbie zdrowia odmawianie leczenia jest nagminne a nawet smierci pacjentow - to ci omksnelo nie ?

Tak wogole to jak mozesz pracowac w takiej firmie ?! prywatnej ?! na prywacarza robisz ?! bierzesz pieniadze z oszukiwania i wyzyskiwania pacjetnow ?! wstydz sie!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój wnuk miał w ostatnim czasie konieczność zabiegowego usunięcia migdała. Po zrobieniu rekonesansu w szpitalu państwowym wiedzieliśmy że,
- dzieci kładzie się jak popadnie w salach pozabiegowych
- dzieci chore na rotawirusy leżą obok dzieci teoretycznie zdrowych
- dziecko w czasie pobytu choruje w związku z tym na wszystko
- pielęgniarki wrzeszczą na dzieci że płaczą i że utrudniają im pracę
- rodzice na karimatach śpią jak śledzie na podłodze.
- w salach nominalnie 4 osobowych siedzi całą dobę 8-10 ludzi

Z tych powodów skłoniliśmy się do zabiegu w prywatnym
- zabieg płatny (sporo)
- pojedynczy pokój dla dziecka i rodzica
- opieka dobra, żadnych dąsów,
- zero infekcji
- świetna opieka lekarska

Co prawda cała rodzina zrobiła zrzutę, ale czego się nie robi dla dziecka. Efekt leczenia znakomity. Nikt mnie nie przekona że publiczna służba zdrowia jest lepsza
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
mój wnuk miał w ostatnim czasie konieczność zabiegowego usunięcia migdała. Po zrobieniu rekonesansu w szpitalu państwowym wiedzieliśmy że,
- dzieci kładzie się jak popadnie w salach pozabiegowych
- dzieci chore na rotawirusy leżą obok dzieci teoretycznie zdrowych
- dziecko w czasie pobytu choruje w związku z tym na wszystko
- pielęgniarki wrzeszczą na dzieci że płaczą i że utrudniają im pracę
- rodzice na karimatach śpią jak śledzie na podłodze.
- w salach nominalnie 4 osobowych siedzi całą dobę 8-10 ludzi

Z tych powodów skłoniliśmy się do zabiegu w prywatnym
- zabieg płatny (sporo)
- pojedynczy pokój dla dziecka i rodzica
- opieka dobra, żadnych dąsów,
- zero infekcji
- świetna opieka lekarska

Co prawda cała rodzina zrobiła zrzutę, ale czego się nie robi dla dziecka. Efekt leczenia znakomity. Nikt mnie nie przekona że publiczna służba zdrowia jest lepsza

Twoj wnuk mial zabieg a nie operacje. Ja tez mialem migdaly wycinane w PRLu i cala operacja odbyla sie w gabinecie chirurgicznym bez zadnego problemu i zadnego szpitala.

pozdrawiam,
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Co prawda cała rodzina zrobiła zrzutę, ale czego się nie robi dla dziecka. Efekt leczenia znakomity. Nikt mnie nie przekona że publiczna służba zdrowia jest lepsza.

Jakby rodzina nie placila skladk w NFZ a odkladala w banku problemu nie byloby.

Jakby caly sektor byl prywaty i byla konkurencja cenu bylby nizsze. W tej chwili prywaciarze sa tylko dla bogatych - wypelniaja nizsze. Maja oferte dla ludzi bogatych tylko. Bo tylko bogaci moga byc okradni przez Panstwo i jeszcze im zostaje na prywatna opieke medyczna.

Ja tez mialem migdaly wycinane w PRLu i cala operacja odbyla sie w gabinecie chirurgicznym bez zadnego problemu i zadnego szpitala.

PRL byl wogole rajem na ziemi. Byl az tak cudowny ze wzial zbankrutowal i upadl. To pewnie wina paskudnych liberalow.

Zreszta tak na logike. Komuszki swoje.. a jak sie wyjdzie na ulice i zrobi sondaz "czy pan/pani wolalaby sie leczyc w prywatnej/panstwowej sluzbie zdroiwa?" to mysle ze wyniki bylby dosc oczywiste.

Ale komunisci zawsze wiedzia co dla ludzi jest najelpsze lepiej od nich samych ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile pamiętam napisałem zabiegowe usunięcie - wiec proszę nie prostować słów których nie użyłem. Podobnie jak mój przyjaciel nie przyznam żadnej racji że PRL był przyjemny. Jak zestawię porody moich dzieci a porody moich wnuków to po prostu przepaść. Jakby przesiąść się z malucha do BMW
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Chyba matematyki w szkole nie miales albo jestes bezrobotnym i nie masz pojecia ile panstwo zabiera ci na panstwowa sluzbe zdrowia. Nie ma nic drozszego niz panstowa sluzba zdrowia. Kolego mozes latami placic skladke, latami moze cala twoja rodzina placic skladke. Policza jakie to pieniadze, jak jakbym mial te pieniadze w kieszeni to lekarze by przyjezdzali do mnie do domu samochodem.

Nie jestem bezrobotnym, pracuje w firmie zajmującej się prywatną służbą zdrowia właśnie (niestety) i to w dość znaczącej w Polsce i w Europie. Doskonale wiem ile płaci się składki NFZ. Weźmy przykład ubezpieczenia dobrowolnego jest to ok 350 zł w NFZ natomiast u mnie w firmie coś co nawet w połowie nie dorównuje temu, jeśli chodzi o zakres usług kosztuje drożej, bo ok 400 zł a i to nie jest żadna gwarancja bo może być zwyżka. I co z tego że ładne placówki, ze czuć "luksus" jak dostajesz produkt mocno okrojonyw porównaniu z NFZ.
Praktycznie wystarczy że przyznasz się ze ostatnio byłeś chory np. silne bóle głowy i składka idzie o 25% lub więcej do góry. Starsi ludzie mają najgorzej, składka podstawowa wynosi grubo ponad 400 zł. Fakt, że znam mechanizm działania mojej firmy jak i konkurencji powoduje, że zamiast pleść absurdalne, liberalne głupoty z księżyca powinieneś raczej wysłuchać co mam do powiedzenia.

A najlepiej to jest z porodami - koszt od kilku tyś zł w górę !!!

Szkoda ze nie wspomniałeś że wystarczy uprawiać "sporty ekstremalne" (według ubezpieczyciela jest to np. jazda na nartach, pływanie kajakiem i tego typu "ekstrema") żeby nie dostać ŻADNEJ opieki.

Krzywa przegroda nosowa,? Brawo ! Składka idzie w góre!

Nie ma w Polsce prywatnej służby zdrowia? A to dobre...Moja firma funckjonuje zaskakująco dobrze (pomimo ilości reklamacji i zerwanych umów rosnących w tempie lawinowym) i posiada te same placówki co na zachodzie.

Nie wiem skąd jesteś ale tu w Warszawie znam bardzo dobre szpitale i przychodnie państwowe, znam też FATALNE prywatne więc nie ośmieszaj się twierdzeniem o ankiecie społecznej - zręsztą odkąd to większość ma rację? Ile osób ma realne pojęcie w Polsce o prywaciarzach?

Nigdzie nie napisałem ze w Polsce NFZ działa bez zarzutu...ale państwowa służba zdrowia bez zarzutu działa we Francji, we Włoszech, w Kanadzie - to są kraje z pierwszej 10 najlepszych na świecie, ba nawet Kuba ma lepsza służbę zdrowia niż niejeden kraj "d*pokratyczny". Ale do ciebie to i tak nie dotrze.

Sam mechanizm prywatnej służby zdrowia jak i ubezpieczeń medycznych jest tak samo idiotyczny, zwyrodniały i absurdalny jak liberalizm, jedynie szaleńcy mogą takie coś propagować.
 
S

serwor

Guest
Z tych powodów skłoniliśmy się do zabiegu w prywatnym - zabieg płatny (sporo) - pojedynczy pokój dla dziecka i rodzica - opieka dobra, żadnych dąsów, - - świetna opieka lekarska
To norma w publicznej,bezplatnej sluzbie zdrowuia w Niemczech.

odobnie jak mój przyjaciel nie przyznam żadnej racji że PRL był przyjemny. Jak zestawię porody moich dzieci a porody moich wnuków to po prostu przepaść. Jakby przesiąść się z malucha do BMW

No coz a ,jakbys porownal swoj porod a porod twoich dziadkow ?

Wiesz to smieszne porownywac cos sprzed 20-30 lat do stanu dzisiejszego.

Porownaj sobie czarno-bialy telewizor z telewizorem LCD.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Praktycznie wystarczy że przyznasz się ze ostatnio byłeś chory np. silne bóle głowy i składka idzie o 25% lub więcej do góry.

Do zadnego liberala nie dociera ze prywatne ubezpieczenia zdrowotne dzialaja doskonale do momentu dopoki jestes przewlekle zdrowy.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Do zadnego liberala nie dociera ze prywatne ubezpieczenia zdrowotne dzialaja doskonale do momentu dopoki jestes przewlekle zdrowy.

Jak najbardziej. Prywatna sluzba zdrowia ma przyniesc kase wlascicielowi. Na dodatek czsto uzyskuje status organizacji " bezdochodowej" (non-profit) czyli podatkow nie ma tylko wlasciciele upychaja dochod w kiszeniach pomijajac taxmana. W Australii tak to dokladnie wyglada. Wiekszosc prywatnych szpitali nic poza pokojami dla pacjentow i rentgena nie ma. W Perth tylko trzy albo cztery prywatne maja wyposazenie. Placi sie za dzien pobytu w takim hotelu 3-4 razy tyle co w Sheratonie a na zabiegi i operacje jezdzi do szpitali publicznych. Co wiecej ubezpieczenie prywatne pokrywa tylko czesc ceny, reszte trzeba doplacic z wlasnej kieszeni. Nikt by prywatnego ubezpieczenie nie bral bo dosc placi sie na Medicare ale liberaly wprowdzily wymuszenie finansowe - albo bierzesz prywatna polise albo placisz prawie dwa razy tyle za Medicare nie dostajac w zamian nic. W USA jest jeszcze gorzej. Wystarczy byle drobny zabieg a stawka ubezpieczeniowa natychmist sie podwaja albo potraja i dalej kontynuuje ten wzrost z kazda operacja.

pozdrawiam,
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Nie jestem bezrobotnym, pracuje w firmie zajmującej się prywatną służbą zdrowia właśnie (niestety) i to w dość znaczącej w Polsce i w Europie.

To sie zwolnij, jak mozesz kalac sie praca dla paskudnego koncernu ktory tylko wyyskuje :)

Taki socjalista a u prywaciarza robi. Wstyd...

Weźmy przykład ubezpieczenia dobrowolnego jest to ok 350 zł w NFZ natomiast u mnie w firmie coś co nawet w połowie nie dorównuje temu, jeśli chodzi o zakres usług kosztuje drożej, bo ok 400 zł a i to nie jest żadna gwarancja bo może być zwyżka. I co z tego że ładne placówki, ze czuć "luksus" jak dostajesz produkt mocno okrojonyw porównaniu z NFZ.
Praktycznie wystarczy że przyznasz się ze ostatnio byłeś chory np. silne bóle głowy i składka idzie o 25% lub więcej do góry. Starsi ludzie mają najgorzej, składka podstawowa wynosi grubo ponad 400 zł. Fakt, że znam mechanizm działania mojej firmy jak i konkurencji powoduje, że zamiast pleść absurdalne, liberalne głupoty z księżyca powinieneś raczej wysłuchać co mam do powiedzenia.


Jakiego ubezpieczenia dobrowolnego w NFZ ?!

Dopusczasz sie rasowej manipulacji i demagogi. Swoja firemke chcesz porowywac do NFZ i robic na tej podsawie porowanie ideii prywanej sluzby zdrowia od publicznej ? Jestes smieszny.

Po 1 NFZ ma monopol, NFZ ma przymysowe skladki od klienow, jak wiec twoja firma ma konkurowac z nimi co ? Zawsze bedzie miec gorsza oferte.
Po 2 na wolnym rynku uslug medycznych nie ma czegos takiego jak prywatna sluzba zdrowia. Sa tylko prywatne podmioty, jest ich wiele!
Jezeli klient uzna ze ofera twojej firmy jest do d... i ma okrojony produkt to idze do konkurencji. Jakie masz dowody na to ze jakby wszystkie placowki byly prywatne to jakas nie oferowalby lepszej oferty niz NFZ ?
Twoj temat juz z nazwy jest manipulacja i klamstwem. Bo to moze sa cienie ale jednej firmy w ktorej pracujesz a nie calej "prywatnej sluzby zdrowia".
Twoja firma to nie prywatna sluzba zdrowia ale jakis bardzo maly wycinek rynku. Jestes bezczelnym cynikem skoro chcesz na tej podstawie robic jakies porownania.
O ile wogole nie wymysliles tego wszystkiego.

NFZ jakie daje gwarancje ? To ze placisz przed lata a pozniej slyszysz "za 7 miesiecy", to ze placisz przez lata a pozniej slyszysz "sorry jest grudzen nie mamy kasy", to ze placisz przez lata a pozniej umierasz na zawal to kareka nie przyjedzie bo beda Ciebie pytac 30 min czy faktycznie zdychasz bo oni musza oszczedzac na paliwe.

Kolego to juz wole placic wiecej za "okrojony produkt".

Moze znasz dzialanie swojej firmy ale ja jak i kazdy obywatel zna dzialanie panstwowej sluzby zdrowia. Ty chyba nie znasz skoro piszesz te socjalisyczne mrzonki z ksiezyca. I jakos dziwnym trafem kazdy wolaby sie leczyc prywatnie jakby mial wybor.
Czy liberalne poglady sa z ksiezyca ? G... o tym wiesz i go.. masz na to dowody i argumenty bo nasze poglady nigdzie nie sa realizowane i nie ma porownania.

Ludzie... a jak ktos jest przewlekle chory w panswowym albo czesto chory to co? lecza go za darmo? skladki mu nie podnosza? NIE, czyli co? Leczony jest za NASZE PIENIADZE.

Wyznajecie bandycki system w ktorym panstwo zmusza do pomocy jednej osobie przez inne. A raczej sam ta pomoc rodziela za pieniadze wszystkich. Ktos moze byc cigale chory i placic taka sama skladke a ktos moze byc caly czas zdrowy, placic taka samo. To jest wedug Was noramalne i sprawiedliwe? "Sprawiedliwosc spoleczna" ma tyle wspolnego ze sprawiedliwoscia co krzeszlo z krzeslem elektrycznym.

Moze Wy traktujecie ludzi jak takich samych sk... jak wszyscy socjalisci ale ja jako liberal mam w ludzi wiare i wiem ze jak trzeba sami sobie pomoga.
Zreszta tak sie dzieje faktycznie, jak ktos ma powazna operacje do zrobienia i ciezka sytuacje zyciowa o rodzina, fundacje, robia sciepe aby zrobic operacje za granica ale skladki oczywiscie placi dalej :)

To normalne ze jak ktos choruje wiecej bedzie mial wieszka skladke tak samo jak ten ktory powoduje wypadek ma wieksza skladke na samochod. Sorry takie zycie.
Bliscy jak trzeba pomoga, ludzie sie zorganizuja i sobie pomoga. Ja wierze w ludzi a Wy w panstwo. Jak to panstwo sie wywiazuje ze swej przeroslej roli kazdy widzi na codzien...

Szkoda ze nie wspomniałeś że wystarczy uprawiać "sporty ekstremalne" (według ubezpieczyciela jest to np. jazda na nartach, pływanie kajakiem i tego typu "ekstrema") żeby nie dostać ŻADNEJ opieki.

Co za problem ? Na wolnym rynku uslug medycznych klient pojdzie do innej firmy ktora mu taka opieke da.

Nie ma w Polsce prywatnej służby zdrowia? A to dobre...Moja firma funckjonuje zaskakująco dobrze (pomimo ilości reklamacji i zerwanych umów rosnących w tempie lawinowym) i posiada te same placówki co na zachodzie.

Nie ma 100% pelnego opartego na finansowaniu prywatnym WOLNEGO RYNKU uslug medycznych. Tylko wedy mozna uzywac sformulowania "prywatna sluzba zdrowia" ktore samo w sobie jest bezsensu jak pisalem wczesniej.

Pozatym strzelasz sobie ciagle sam w stope. Bo skoro twoja firma istnieje to widocznie ma klientow ktorzy sa z niej zadowoleni. I KONIEC TEMATU. Chca korzystac z jej uslug ? placic ? chca - ch. Tobie do tego.

Tak dziala sektor prywatny. JEST DOBROWOLNY, ten fakt spranym czerwonym mozgom umyka co ? Jak sie cos nie podoba NIE KORZYSTA SIE, szuka sie innego, na tym to polega. W sektorze prywatym nie da sie narzekac na caly system,mozna narzekac na jeden jednyny konkretny podmiot, a jak sie narzeka to mozna sobie zmienic, proste co ?

Nie wiem skąd jesteś ale tu w Warszawie znam bardzo dobre szpitale i przychodnie państwowe, znam też FATALNE prywatne więc nie ośmieszaj się twierdzeniem o ankiecie społecznej - zręsztą odkąd to większość ma rację? Ile osób ma realne pojęcie w Polsce o prywaciarzach?

Ciagle sie pograzasz, skoro sa FATALNE kto kaze komus z nich korzystac, no kto ? Znasz znaczenie slowa DOBROWOLNY cczy nie znasz ?
Kto o czym ma pojecie i co robi w zyciu to jego prywatna sprawa komuszku.

Pozatym bardzo fajnie ze w Wawie macie fajne szpitale, o stolice sie dba. Skladkowicze z calego kraju napewno sie ciesza ze moga placic na WASZE fajne szpitale w Wawie a oni musza czekac 7 miesiecy na operacje albo karetka nie dojedzie bo na paliwo osczedzaja.

No ale socjalistyczna "sprawiedliwosc spoleczna" musi byc ;)

Nigdzie nie napisałem ze w Polsce NFZ działa bez zarzutu...ale państwowa służba zdrowia bez zarzutu działa we Francji, we Włoszech, w Kanadzie - to są kraje z pierwszej 10 najlepszych na świecie, ba nawet Kuba ma lepsza służbę zdrowia niż niejeden kraj "d*pokratyczny". Ale do ciebie to i tak nie dotrze.

Sam mechanizm prywatnej służby zdrowia jak i ubezpieczeń medycznych jest tak samo idiotyczny, zwyrodniały i absurdalny jak liberalizm, jedynie szaleńcy mogą takie coś propagować.



Sam mechanizm panstwowego ubezpiecznia jest idiotyczny, zwyrodnialy i absurdalny jak caly socjalizm. A przede wszystkim NIEMORALNY.
Tak szalency moga proponowac bo opieka medyczna w Polsce jest kochana, tylko ze kazdy w Polsce jakos dziwnie zartuje ze na publiczna zluzbe zdrowia to trzeba miec zdrowie!

W Europie jest socjalizm, wiec sluzby zdrowia tez sa socjalistyczne. Po co osmieszasz sie takimi tekstami ? CZy w jakims kraju Europejskim o podobnym poziomie jak Wlochy, Francja jest prywatna calkowicie sluzna zdrowia ? Wedy mozna porownywac a tak to bredzisz. Co mi z twoich rankingow top 10 ? Jakie jest porownanie do mojego modelu ?

Nic dziwnego ze na zachodzie maja lepsza sytacja, bo wogole sa to kraj lepsze, bogatsze. Przez lata sie dorabaly bogactw na kapitalizmie to maja sie lepiej, milo ze UE zaczyna brac cholera juz od tego socjalizmu pomalu.

Hehe, Wlochy, Francja to twoj przyklad? Tam od lat panowal twoj wstretny kapializm, nie wstyd Tobie ? Powinenes podawac chlubne przyklady sowieckie zgodnie z twoja idologia.

Wytlumacz mnie dlaczego w ZSRR, w Polace nie ma najlepszej sluzby zdrowia na swiecie, przecie panowal twoj kochany najlepszy na swiecie ustroj socjalizmu realnego.

Tak Kuba ma wybitna sluzbe zdrowia i kraj tam jest wybtnie fajny, tylko ze ludzie na tratwach sp. do Miami, do USA - tego paskudnego kapitalizmu!

Pozatym dlaczego nie chcecie mi odpowiedzec na podstawowe pytanie.

Dlaczego chcecie niewolic ludzi ?

Dlaczego chcecie odbierac im wolnosc ?

Dlaczego nie chcecie im dac prawa wyboru ?

Wykpiewasz cynicznie moje poglady i klamiesz a ja przeciez ani razu nie napisalem o likwidacji panstwowej sluzby zdrowia!

Ja chce aby ludzie mieli wybor, jak chce placic NFZ i korzysac, prosze... nie chce, nie korzysta. Dlaczego tak byc nie moze ?

Skoro prywatne osrodki takie beee a panstwowe takie cool to przeciez kazdy wybierze i tak panstwowe co, czego sie boicie komuszki ?

Moje poglady sa zwyrodniale i absurdalne, bo chce aby kazdy Czlowiek byl wolny i mial wybor ?

To troszeczke wasza moralnosc jest chyba wypaczona. Jak u kazdego socjalisty wiec mnie to nie dziwi wsumie.

Nikt by prywatnego ubezpieczenie nie bral bo dosc placi sie na Medicare ale liberaly wprowdzily wymuszenie finansowe - albo bierzesz prywatna polise albo placisz prawie dwa razy tyle za Medicare nie dostajac w zamian nic. W USA jest jeszcze gorzej. Wystarczy byle drobny zabieg a stawka ubezpieczeniowa natychmist sie podwaja albo potraja i dalej kontynuuje ten wzrost z kazda operacja.


Jezeli placenie przymyslowe na Medicare jest wymyslem liberalow to ja jestem kranoludek, czy Wy potrafice czyac ze zrozumeniem czy klamiecie celowo ?

Liberalizm polega na WOLNOSCI, DOBROWOLNOSCI placenia na co Czlowiekowi sie podoba. Jezeli jest jakis przymus placenia na cos to nie jest to zaden liberalizm (z wyjatkiem paru podatkow na cele niebedne do funkcjonowania panstwa).

Z tego co piszesz wnioskuje ze jest tam sytem regulowany, a wiec politycy zmowili sie z prywaciarzami w celach wyzysku - > wspolczesny socjalizm.

Kolego jak w USA jest calkowicie prywatna sluzba zdrowia to ja jestem sw. Szczepan.

Wiesz co mi siostra ostanio powiediala ? Ze jak byli u lekarza z dzieckem to im powiedzial ze maja pecha ze pracuja i maja dosc dobre zarobki, bo inaczej mielby wszystko za darmo.

Takaz to prywatna sluzba zdrowia w USA, gdzie panstwo na nia wywala najwiecej pieniedzy na swiecie.

A to ze za drobny zabieg stawka sie podwaja, a moze razy 10x od razu, to zwyczajnie klamiesz.

Moja siostra ma problemy zdrowotne z dzieckiem - przewlekle, dziwnym trafem 2x wiekszej skladki nie placi :(

Pozatym jak pisalem, to ze kazdy placi skladke zalezna od swojego stanu zdrowia jest normalne i SPRAWIEDLIWE.

Czy Wy macie chociaz przedszkolne pojecie o ekonomi ?

Waszym zdaniem jeden klient ktory nie choruje ma placic taka sama skladke jak ten ktory choruje ? Chyba ten pierwszy nie bylby tego zadowolny co ? Wogole wiecie jakie realia panuja w zyciu i na rynku konsumenckim ?

Tak niesprawiedliwe to jest ale w waszm chorym systemie.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Jak najbardziej. Prywatna sluzba zdrowia ma przyniesc kase wlascicielowi. Na dodatek czsto uzyskuje status organizacji " bezdochodowej" (non-profit) czyli podatkow nie ma tylko wlasciciele upychaja dochod w kiszeniach pomijajac taxmana. W Australii tak to dokladnie wyglada. Wiekszosc prywatnych szpitali nic poza pokojami dla pacjentow i rentgena nie ma. W Perth tylko trzy albo cztery prywatne maja wyposazenie. Placi sie za dzien pobytu w takim hotelu 3-4 razy tyle co w Sheratonie a na zabiegi i operacje jezdzi do szpitali publicznych. Co wiecej ubezpieczenie prywatne pokrywa tylko czesc ceny, reszte trzeba doplacic z wlasnej kieszeni. Nikt by prywatnego ubezpieczenie nie bral bo dosc placi sie na Medicare ale liberaly wprowdzily wymuszenie finansowe - albo bierzesz prywatna polise albo placisz prawie dwa razy tyle za Medicare nie dostajac w zamian nic. W USA jest jeszcze gorzej. Wystarczy byle drobny zabieg a stawka ubezpieczeniowa natychmist sie podwaja albo potraja i dalej kontynuuje ten wzrost z kazda operacja.

pozdrawiam,

No właśnie, dałeś ciekawy przykład z życia wzięty, widać ze masz pojęcie o temacie, w przeciwieństwie do tego majaczącego liberałka.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
No właśnie, dałeś ciekawy przykład z życia wzięty, widać ze masz pojęcie o temacie, w przeciwieństwie do tego majaczącego liberałka.

Widze ze juz poswiadczyles ze rozmawiac sie z Toba nie da. Czego mozna bylo sie spodziewac po socjaliscie? Kolejny fanatyk chorej ideoligi. Widze ze argumenow ci brak wiec standardowo konczy sie na personaliach.

Klamstwa i manipulacje "z zycia wziete" mozecie sobie podawac i sie piescic chora ideologia, tylko po co ? Innych nie przekonacie a dla Was samych nie ma juz raunku.

Czego kolega podal przyklad to z pewnoscia socjalizmu a poziej dopuscil sie raczej dosc razacego pominiecia z prawda.

Nie mowiac ze cala twoj wywod w tym temacie to razaca manipulacja, cynizm i obluda.

Chyba kolejny komuszek do ignorowania. Z wami sie normalnie nie da. No ale normalnosc to daleko idacy luksow w waszym sposobie myslenia.

Tak, ja majacze bo krytykuje model panstwowej sluby zdrowia i socjalstycznego panstwa - ktore istnieje i jest nieudolne na codzien.

A Ty atakujesz - dosc ulomnie zreszta - rozwiazania ktore nigdzie nie maja miejsca. Fajnie, zalecam wizyte u specjalisty. Ale u panstwowego! bo prywaciarz zedrze tylko z Ciebe kase :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wychodzi na to że w Australii jest gorzej niż w Polsce. U nas pobyt i zabieg prywatny jest w prywatnej klinice a tam wozi się do państwowego szpitala. Gdyby u nas tak by było to nikt nie poszedłby do prywatnego szpitala. Dziwny ten kraj na antypodach, wolę Polskę
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Potwierdzam. Mam potwierdzenia znajomych, że pywatne służby zdrowia oferują żenujące standardy, m.in. wyrzucając ludzi następnego dnia po zabiegu...
 
Do góry