Ciekawe pomysły na gorącą czekoladę

kkasia12345

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witajcie Forumowicze,



Dzisiaj taki zimny, mroźny dzień, więc postanowiłam przygotowac coś dobrego i rozgrzewającego. A co lepiej rozgrzewa niż gorąca czekolada? :)

Kiedyś używałam tych w proszku, ale pomyślałam, że w sumie mogłabym przygotowac taką domową :)

Może macie jakieś dobre, ciekawe przepisy na czekoladę na gorąco? A może jakieś pomysły? :D Bo z tego, co wyczytałam w internecie, domowa czekolada nie ma zbyt dobrych opini i piszą, że (co mnie zasmuciło), czekolada sproszkowana jest lepsza od przygotowanej w domowych warunkach :(
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Chyba coś w tym jest, bo też zawsze kupuję w sklepie.
 

muspat

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2013
Posty
20
Punkty reakcji
1
ja kupuję kakao dobrej jakości i mleko i wychodzi świetne, kakao deco moreno najlepsze
 

Barbarella

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
A ja chodzę do różnych kawiarni jak chcę się napić dobrej gorącej czekolady. :p
 

magdalenka6

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja zawsze sam robię różnej firmy i nie narzekam. Do kawarnii nie chodzę ponieważ tam za mleko czasem są naprawdę kosmiczne ceny
 

BzyQ

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Jarosław
moze dodaj doi tej czekolady goracej w proszku (najlepiej jakiejs smakowej) czekolade gorzka pare kostek zeby bylo lepsze bardziej czekoladowe i geste ^_^
 

damianovy

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2014
Posty
20
Punkty reakcji
1
Ja kupuję w Lidlu jakieś Niemieckie kakao daje 2-3 łyżeczki do kubka ,mleko i do mikrofalówki na 3-4 min :D :) Też bardzo smakuje :)
 
A

alfabeta11

Guest
Ja zawsze kupuję tabliczkę czekolady, rozpuszczam ją ładnie a potem dodaję do tego dwie szklanki mleka i grzeję. Coś pięknego! ;)
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Kupna czekolada wcale nie jest taka zła, ale fakt, jak się samemu rozpuści czekoladę i doda do mleka to wychodzi o wiele lepsza :)
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Nie próbowałam sama robić. Jeśli już pije to z proszku ale wolę kakao :) Dobre jest na rozgrzanie się, wiadomo ciepłe mleko jest niezawodne.
Za to w jednym z kulinarnych programów kobietka robiła tak: rozpuściła chyba z 400dag białej czekolady, dodała mleka i śmietanki(chyba po dwie szklanki obu składników), dodała likier pomarańczowy i chyba laskę waniliową. Podobno pyszne.
Osobiście nie przepadam za białą czekoladą ale może kiedyś spróbuje takiej gorącej czekolady :)
 
Do góry