Ciekawe miejsca w Polsce nadające się na kilka dni wakacji.

D

Dorka123

Guest
mój kucharz też mówi, ze wyparuje, ale smak zostanie :p to kto pierwszy próbuje? jakoś sobie nie wyobrażam smaku piwnej polewki...
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Ja już :D Rewelacja :D Na słodko, z korzennymi przyprawami :D Mniam!!! Knedlikowe przepisy rządzą :D Mam zamiar Oberibę wypróbować na dniach :D
 
D

Dorka123

Guest
a może ktoś się wybiera na Industriadę?
ja się niestety z czasem nie wyrobię, bo wyjazd planujemy raczej na drugą połowę wakacji, ale zapowiada sie ciekawe :)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Ale czad :D Stanowczo jest to wyjątkowo dobry patent na wolny czas :D
 
D

Dorka123

Guest
mnie zauroczył Q-felek ;)
i sądząc po wynikach głosowania, nie tylko mnie ;)
http://www.zabytkitechniki.pl/cgi/wyniki.php
a jeśli ktoś jest zainteresowany to można swojego zobota zbudować ;)
poniżej miejsca i materiały do dyspozycji (skopiowane ze strony):
* Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu (klocki) - od 14.00 – 18.00
* Elektrociepłownia Szombierki (kartony) – od 15.00 – 19.00 (ustalone)
* Radiostacja w Gliwicach (styropian) - od 16.15 - 19.00
* Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Rybniku (kartony) - od 12.00 - 16.00
* Park Staszica w Częstochowie (klocki) - od 12.00 – 16.00
* Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (styropian) - od 13.00 - 17.00
 

hella9

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Polecam jurę krakowsko - częstochowską - poszukaj sobie w necie "szlak orlich gniazd" a jak jeszcze będziesz mieć czas to można skoczyć na śląsk i zamki pooglądać :)
 
D

Dorka123

Guest
a w międzyczasie oczywiście Szlak Zabytków Techniki po pieczątki do dowodu rejestracyjnego ;)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Info dla miłośników Jury i fanów Geologii ;)

11 lipca 2010
w Olsztynie k. Częstochowy
odbędzie się

II Jurajski piknik geologiczny

a wcześniej od 5 do 9 lipca "Letnia Szkoła Geologii"

myślę, że to ciekawa propozycja na początek wakacji ;)
 

Attachments

  • plakat_2piknik.jpg
    plakat_2piknik.jpg
    101,9 KB · Wyświetleń: 26

lucy_in_the_sky

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jeśli nie byłaś w Sandomierzu i okolicach, to koniecznie się tam wybierz. Bardzo zachęcają turystów, żeby odwiedzili miasto, powódź dotknęła tylko lewobrzeżną część miasta, a prawobrzeżnej nic nie dolega, a tam właśnie skupione jest historyczne centrum miasta. Urocze miasteczko, jest coś do pozwiedzania, np. trasa podziemna, zamek, ale też możesz posiedzieć na kawce i nacieszyć się klimatem. W okolicy jest Baranów Sandomierski (zamek renesansowy) i Krzyżtopór (ruiny niesamowitego zamku z 17 wieku zniszczonego przez Szwedów, mi szczena opadła, jak to zobaczyłam).
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Hej! Czy ktoś mógłby mi doradzić? Chce jeszcze na kilka dni wybrać się na wakacje gdzieś w Polskę, ale problem w tym, że nie wiem gdzie. Ważne, żeby było to miejsce, gdzie jest coś do zwiedzania, gdzie można znaleźć kwaterę niedrogą i by nie było to Zakopane, bo tyle razy już tam byłam i jeziora, bo komary mnie tam zjedzą żywcem. Chce gdzieś się przejechać, słucham waszych propozycji. Mam nadzieje, że mi doradzicie!

Ja polecam Zamość, jest to piękne, choć małe miasto. Łatwo o nocleg i to nie drogo. Można powiedzieć że to taki mały Kraków :p. Jest co pozwiedzać to miasto pełniło rolę twierdzy. Można przejść się przez mury obronne, zobaczyć ładny ratusz, zjeść coś na rynku (ja trafiłem nawet na darmowy koncert). Polecam i na kilka dni jest świetne. :eek:k:
 
K

kinga_sc

Guest
Krzysiek Zamosć jest dobry na 2-3 dni i nie ma co robić.

Ta... co roku jest to samo. Nie zbieram pieczątek z Industriady.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
http://mlyn.trudna.pl/

To jest bardzo ciekawe miejsce, pierwszy raz zajechałem tam z paczką kurierską.
Normalnie w tym można się zakochać.
Polecam dla par na weekend.
Jest drogo ale warte choćby tego spokoju i atmosfery jaka tam panuje, w środku nie dużego lasu, młyn z czerwonej cegły nad rzeką w górzystym terenie.
 

Mietek57

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
http://mlyn.trudna.pl/

To jest bardzo ciekawe miejsce, pierwszy raz zajechałem tam z paczką kurierską.
Normalnie w tym można się zakochać.
Polecam dla par na weekend.
Jest drogo ale warte choćby tego spokoju i atmosfery jaka tam panuje, w środku nie dużego lasu, młyn z czerwonej cegły nad rzeką w górzystym terenie.

Byłem kiedyś na tej stronie i nawet udało mi się przez czat zapytać o cenę i warunki mieszkania. Według mnie wcale nie tak drogo, bo właściciel pisał o 1000pln za tydzień. Chyba, że kiedyś chcieli więcej, ale kryzys im dokuczył ;).
Dla mnie minusem jest brak wyżywienia - jak patrzyłem po mapach, to spacerem/rowerem raczej do najbliższych restauracji jest za daleko.
Poza tym miejsce wygląda na szalenie klimatyczne, ale ja widziałem tylko na zdjęciach.
M.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Ja byłam na Industriadzie :D Świetna zabawa, nawet mam kilka pieczątek, ale za mało, więc zostanie na pamiątkę... A słyszeliście, że Szlak Zabytków Techniki, jako jedyny z Europy Środkowej i Wschodniej, został włączony do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego? W ten sposób dołączył do najlepszych turystycznych szlaków regionalnych w Europie :D Gratulacje ;)
 

Finlander

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Jeśli ktoś z wyżej położonych terenów - polecam Jurę: Ojców i inne zamki, dużo jaskiń (Sokole Góry pod Olsztynem). Świetnie jest też w Pieninach - okolice Czorsztyna i Szczawnicy. Piękne Mazury - ale z pokładu jachtu. Nad morzem miło jest w Jarosławcu, jeśli ktoś stroni od przesadnych tłumów.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Jeśli ktoś z wyżej położonych terenów - polecam Jurę
No i to mi się podoba :D

Jura to świetny wybór w zasadzie na każdą porę roku, nie tylko na wakacje ;) Można tutaj i pozwiedzać i odpocząć, podziwiając na każdym kroku piękne widoki, a poza tym trudno się nudzić, gdyż oferuje ona masę możliwości spędzenia aktywnie czasu :)

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/polska-na-sniadanie/polska-na-sniadanie-jura-krakowskoczestochowska/1989381 <- ja też uważam, że okolice Zawiercia to najciekawsze miejsce na Jurze :D ale nie tylko pod kątem wspinaczki ;)

Świetnie jest też w Pieninach - okolice Czorsztyna i Szczawnicy.
Byłam w tych stronach i potwierdzam :) warto się wybrać :)
 

Finlander

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Na Jurze godna polecenia jest wycieczka piesza z mapą - od zamku do zamku (dla wygodnych - samochodem).
W Szczawnicy polecam odwiedzić kilkupiętrową knajpkę - w dosłownym znaczeniu: to da się zwiedzać. Wart kilku złotych jest również spływ tratwą z górolami:) i wycieczka na pięknie położone zamki w Czorsztynie - widok z zamku na jezioro i góry po prostu zabija.
Mazury polecam niejako dożywotnio;)
 
Do góry