Ciekawe miejsca w Polsce nadające się na kilka dni wakacji.

Charmain

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Cracovie
Z mojej strony polecam Góry Świętokrzyskie.
Stosunkowo mało ludzi, atrakcyjne ceny, świetne miejsca- można pochodzić, pozwiedzać, pobawić się dobrze.
W okresie zimowym także pojeździć na nartach :)
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Ja przyłączam się do głosów Krakowskich! Szczególnie jak chcecie coś pozwiedzać! Rynek i Stare miasto, Zamek Królewski na Wawelu to tylko 2 wyjęte perełki! Kazimierz, wielka ilość pięknych kościołów... A przede wszystkim klimat i atmosfera! Czy drogo ? hmmm... Trzeba poszukać. Oczywiście że nocleg w hotelu i obiad u Wierzynka, to drogo, ale wcale tak nie musi być!
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Zgadzam się z Wonką, że wyjazd do dużych miast nie musi wcale oznaczać wysokich kosztów. Moi znajomi jadąc na wycieczkę do Krakowa wynajmowali całe apartamenty w serwisie infonoc.pl i płacili bardzo niewielkie pieniądze za apartament o wysokim standardzie. Jeść też nie trzeba w najdroższych restauracjach. W okolicach rynku są bardzo przyjemne knajpki gdzie obiad można zjeść już za około 10-12 zł. A w Krakowie jest co robić, można też stąd skoczyć w góry na jeden dzień.
 

Rashkel

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
230
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Miasto
Częstochowa
Ale po co duże miasta. Ktoś zaproponował Jurę Krakowsko-częstochowska, Białowieski Park Narodowy, przejście beskidu żywieckiego, Bieszczady. To są miejsca warte odwiedzenia.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Dokładnie :) Wydaje mi się, że najlepsze na wakacje są miejsca, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku a przy okazji pozwiedzać, zobaczyć coś ciekawego albo aktywnie spędzić czas a do takich niewątpliwie należy Jura :) Jest tu sporo do zobaczenia: Pustynia Błędowska, ruiny jurajskich warowni i strażnic (m.in. Osztyn k. Częstochowy, Ogrodzieniec, Mirów, Bobolice, Morsko, Smoleń), zabytkowe pałace, dworki, kościoły, kapliczki, ostańce skalne, jaskinie, lasy, szlaki turystyczne... Znajdują się tu tereny wspinaczki skałkowej (np. Rzędkowice, Podlesice), parki linowe, szlaki dla turystyki pieszej, rowerowej, trasy dla quadów, stadniny i ośrodki jazdy konnej, zbiorniki wodne, zalewy i kąpieliska, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego i wyciągi narciarskie <- ale to raczej na ferie ;) a ponadto rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna (ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty, zajazdy, kempingi i pola namiotowe, schroniska, gospodarstwa agroturystyczne). Jak widać jest to bardzo urozmaicony teren o bogatych walorach przyrodniczych i kulturowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Tu po prostu nie można się nudzić :)

Polecam :eek:k:

Jeśli kogoś to jeszcze nie przekonuje zapraszam do odwiedzenia stron:
http://www.jura.info.pl/pl/www/index.php
http://www.jura-it.pl/
http://www.it-jura.pl/

... lub jakichkolwiek innych ;)
 

grodzisko11

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
tylko Ojcowski Park Narodowy i Jura - koniecznie z rowerami
zapraszam
http://sites.google.com/site/grodzisko11
 

błyskawica

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
A może tak warto spędzić weekend z zabytami np:zwiedzić Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie w http://www.mwkz.pl/rada-ochrony-zabytkow/130-weekend-z-zabytkam
 

Bart55

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Polecam miejscowość Szczawnica, piękne miejsce, góry, cisza. Blisko Zamek w Niedzicy i masa zabytków. Pięknie tam jest.
 

Riki19

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja tam lubię klimaty miejskie dlatego też proponuje standardowo Kraków + okoliczna Wieliczka i Oświęcim (można busem podjechać).
Polecam również Wrocław- Cudne miasto, warto zobaczyć: Oczywiści Rynek z pobliskimi uliczkami, Ostrów Tumski, Hale Stulecia z wieczornymi pokazami "fontanna show" (pokazy w okresie letnim coś, w godzinach wieczornych dodatkowo z światłem i obrazem, pokaz za free), park zoologiczny, botaniczny, ogród japoński, ponadto wiele innych parków, mosty, tamy, rejs statkiem po Odrze (ok. 9zł za 40min), Panoramę Racławicką...osoby lubiące odpoczywać podczas zakupów mogą ponadto wybrać się do 4 dużych galerii handlowych (polecam pasaż Grunwaldzki) a wieczorem warto skoczyć na jakąś dyske lub do baru jakiegoś na rynku, miasto jest pełne młodych ludzi co nadaje mu specyficzny charakter...Wrocław Rządzi ! ;)
 

carlos44

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Może warto zastanowić się nad Sopotem. Miejscowość dosyć tłoczna, ale można znaleźć apartamenty z dale od zgiełku. Można też rozważyć okolice Kołobrzegu. Grzybowo i Dźwirzyno są godne polecenia. Wszystkie propozycje możesz znaleźć tutaj: noclegi w Sopocie oraz tu: noclegi w Kołobrzegu. Polecam!
 
K

kolakoka

Guest
A może gdzieś nad morze? Nad morzem jest fajnie i można znaleźć fajne i tanie noclegi. Jedź np. do Jastrzębiej Góry, do Hotelu Primavera. Mają tam nawet spa. Jest blisko do plaży i możesz stamtąd pojechać i do trójmiasta na wycieczkę i np. na hel. Jest co zwiedzać jeśli nie interesuje Cię leżenie plackiem na plaży
 

kiribati

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Ja polecam Beskid Niski, szczególnie jeśli ktoś potrzebuje oderwania od rzeczywistości i dużo spokoju. Przepiękny (szczególnie wiosną) i dziki!! ;)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Bardzo ciekawe linki :D Zwłaszcza ten blog knedlika przekonuje do pojechania i spróbowania specjałów :D
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Polecam miejscowość Szczawnica, piękne miejsce, góry, cisza. Blisko Zamek w Niedzicy i masa zabytków. Pięknie tam jest.
Dokładnie to samo miałam napisać. ja jestem zauroczona Szczawnica, choć robi się coraz bardziej popularna, to nie traci nic ze swojego uroku. Spędziłam tam 7 dni i każdy można spędzić atrakcyjnie i inaczej. Albo spacery w góry (dobre szlaki, a szczyty nie przerażają wysokością), albo jazda na rowerze (wynajęcie nie jest takie drogie). Wycieczk ido okolicznych miejscowości, zamków...itd. Wieczorem też można się pobawić w regionalnych knajpach. :)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Tak off-topowo, to tylko powiem, że ciasteczka ciasteczkami, jaki tam jest przepis na zupę piwną :D I placuszki na liściach kapusty! :D Mrrr :D
A wracając...
Jak już się wybiorę szlakiem Orlich Gniazd przez Śląskie to w sumie do małpolskiej Szczawnicy już nie tak daleko :D Wezmę pod uwagę, skoro tam też zameczek ;)
 
D

Dorka123

Guest
widziałam tą zupę i pokazałam M.-owi, ciekawe kiedy wpadnie na to, żeby ją na obiad ugotować ;)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Szkoda tylko, że dziecko nie spróbuje :p Chociaż w procesie gotowania alkohol powinien w 90% wyparować...
Świetnie się zapowiada prawda? Aż mi ślinka cieknie, jak przeglądam te wszystkie przepisy :sexy:
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Alkohol wyparuje? To trzeba przykryć czymś garnek :p Ja w te wakacje planuję dużo podróżować po Polsce, głównie po koncertach i festiwalach ;)
 
Do góry