Ciekawe cytaty, złote myśli

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Co to znaczy kochać mężczyznę? To znaczy kochać go na przekór sobie, na przekór niemu, na przekór całemu światu. To znaczy kochać go w sposób, na który nikt nie ma wpływu.
— Éric-Emmanuel Schmitt

Kobiety nie chcą, gdy mają. Chcą, gdy nie mogą mieć.



Im bardziej jesteśmy nienormalni tym bardziej jesteśmy wartościowi.

Nigdy nie pozwoliłem mojej szkole stanąć na drodze mojej edukacji.
— Mark Twain
 
M

MacaN

Guest
Obiecałem sobie, że będę to rozgłaszał :

" Macie kochać każdy naród na świecie, ale sprawy swojego narodu zawsze macie stawiać na pierwszym miejscu "

~ Pewien generał - kombatant Wojska Polskiego ( niestety, nie pamiętam nazwiska )
 

onlyonlyone

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
"Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śniąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu." - Anthony de Mello

Mocny wstęp do książki, który utkwił mi w pamięci.
 

pandorra

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
"Dorosłość zbyt często robi z człowieka maszynę pozbawioną marzeń, nastawioną wyłącznie na przetrwanie. Tymczasem klucz do szczęścia tkwi w tym, żeby zawsze czuć się jak dziecko."
 

khalisi

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
31
"Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śniąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu." - Anthony de Mello

Mocny wstęp do książki, który utkwił mi w pamięci.
Czy to jest wstęp do książki "przebudzenie"?
 

onlyonlyone

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czy to jest wstęp do książki "przebudzenie"?

Tak.

Uwielbiam ten wstęp, w zasadzie to na wstępie jest jeszcze historyjka o orle fajna, ale to rozpoczęcie do właściwej treści książki utkwiło mi w pamięci.

"Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego." - Mahatma Gandhi
 
Y

Yellow Jester

Guest
Może być po angielsku? Bo nie ma dobrych przekładów Petera Hammilla.
Even if there is a heaven when we die,
endless bliss would be as meaningless as the lie
that always comes as answer to the question
'Why do we see through the eyes of creation?'


Cytat pochodzi z utworu zatytułowanego Childlike Faith In Childhood's End.
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
,,Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła.
Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło.
Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć... ,,
 

Laura123

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
" Twój sukces zależy wyłącznie od Ciebie"
" Cel to zadanie jakie wyznaczamy naszym marzeniom"
" Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym że potrafi się podnieść"
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Pewien skory do zwady samuraj przyszedł do mistrza Zen z żądaniem, aby ten wyjaśnił mu, na czym polega różnica między piekłem a niebem. Mnich jednak odparł z szyderstwem: „Jesteś zwykłym gburem. Nie mam zamiaru marnować czasu na rozmowy z takimi jak ty.” Urażony samuraj wpadł we wściekłść i wydobywszy miecz z pochwy krzyknął „zabiję cię za tę impertynencję” To właśnie - powiedziałspokojnie mnich - jest piekło. ”Zaskoczony prawdziwośią sółw mnicha, samuraj uspokoi łsię schował miecz i złożył głęboki ukłon, dziękuję za wyjaśienie. „To zaś - rzekł mnich - jest niebem.”
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
khalisi napisał:
"Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śniąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu." - Anthony de Mello

Mocny wstęp do książki, który utkwił mi w pamięci.
Czy to jest wstęp do książki "przebudzenie"?

Dodałbym że piszą książki też we śnie :)



"Na cudze błędy ludzie patrzą zazwyczaj jak na cudze żony. Mają z nich więcej radości niż z własnych" ... (Charlie Chaplin) o i ile dobrze pamiętam.
 
N

Naxxramas

Guest
Poniżej wiedzy, zrozumienie
Poniżej zrozumienia, dostrzeganie
Poniżej dostrzegania, rozpoznanie
Poniżej rozpoznania, wiedza
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Powyżej wiedzy, mądrość
Powyżej mądrości, dobre sumienie
Powyżej dobrego sumienia, miłość
Powyżej miłości, poświęcenie
Powyżej poświęcenia, życie.
 
N

Naxxramas

Guest
Świetny cytat, tylko mój pochodzi z Andromedy a Twój ma już pewne cechy orionidzkiego rozumowania:
Wychodzi z tego, że powyżej wiedzy jest życie : P jaki z tego morał ? bo powyżej wiedzy jest wiele rzeczy...

Ja wam przekazałem, że ile byśmy nie wiedzieli zawsze jest coś czego nie wiemy.
 

Beatka8877

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wa-wa
"Pomyśl, jak bardzo pomagają nam dobre przykłady, a zrozumiesz, że wspomnienia o wielkich ludziach są nie mniej pożyteczne, jak i ich obecność"
"Na przyszłość zastanawiaj się nie tylko nad tym, czy prawdą jest to, co mówisz, lecz czy ten, do kogo mówisz wytrzyma prawdę."
"Panować nad sobą to najwyższa władza."

Wszystkie cytaty Seneki Młodszego, którego uwielbiam i z tej okazji zrobiłam niedawno, w porywie serca, stronkę na fb - Seneka Młodszy - mój mentor. Polecam zainteresowanym :)
 
N

Naxxramas

Guest
Kaznodziaya
Dlatego twój cytat nosi znamiona zapętlenia się.

Tak, generalnie tak - mówi, że wiedza jest nieskończona.
 
Do góry