Ciąża czy stres!

MichaLegut

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie mam problem ostatnia miesiaczke mialam 25.03.2013, od tamtej pory tylko bole piersi i brzycha jak przed okresem , dzisaj mamy juz 05.05.2013 czy moze byc to ciaza ! ostatni uprawialam sex 12 kwietnia bez zabezpieczen czy moge sie obawiac braku przez 9 miesiecy miesiaczki..jestem dorosla ale nie jestem gotowa na bycie matka w wieku 21 lat !
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
szysza1992 napisał:
Witajcie mam problem ostatnia miesiaczke mialam 25.03.2013, od tamtej pory tylko bole piersi i brzycha jak przed okresem , dzisaj mamy juz 05.05.2013 czy moze byc to ciaza ! ostatni uprawialam sex 12 kwietnia bez zabezpieczen czy moge sie obawiac braku przez 9 miesiecy miesiaczki..jestem dorosla ale nie jestem gotowa na bycie matka w wieku 21 lat !
Niecały miesiąc to zdecydowanie za wcześnie żeby odczuwać bóle piersi czy brzucha odnośnie ciąży. Myślę, że to tak jak przypuszczasz zwyczajne objawy zbliżającego się okresu. A stres i silne oczekiwanie na niego zwyczajnie go opóźnia. Możesz spokojnie zrobić test i mieć większą pewność.
Ale na moje oko nie ma obaw. Ja miałam teraz podobnie, bolało mnie to samo i już myślałam, że może w końcu to ciąża. No ale nie, skończyło się okresem. Spokojnie, daj na luz i będzie ok. No i jeśli nie jesteś gotowa na dziecko, to bardzo z Twojej strony odpowiedzialnym jest brak zabezpieczenia, doprawdy.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Może i nie jestem kobietą jednak widzę że każda kobieta tak panikuje co miesiąc. W tym wieku jeszcze zdarzają się jakieś poślizgi w terminie, jednak nie ma się co stresować bo tylko w ten sposób będziesz jeszcze opóźniać to co naturalne :p Jeżeli byś nie dostała okresu, to zawsze możesz zrobić sobie test, który kosztuje dosłownie kilka złotych, a prawdę Ci powie ;)
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Niestety ten hipotetyczny 6 tc (dobrze liczę?) to gwoli ścisłości bardzo dobry czas na ciazowe objawy które mogą pojawić síę od momentu zagniezdzenia zarodka a nawet - wcześniej. Oczywiście nie wiem czy autorka jest w ciąży czy nie, piszę żeby naprostowac fakty :)

A nie, sorry- 3. No nieważne, osobiście już tutaj miałam objawy.
 

MichaLegut

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
wasnie , zawsze mialam okres co 28 dni teraz mi sie spoznia i nie wiem co mam robic boje sie
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Spokojnie, objawy o których piszesz równie dobrze mogą świadczyć o zbliżającej się miesiączce właśnie.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
basik1 napisał:
A nie, sorry- 3. No nieważne, osobiście już tutaj miałam objawy.
Bolało Cię już podbrzusze w 3 tygodniu? Ale niby od czego? Rozszerzająca się macica boli zdecydowanie później.

I jakie to są objawy ciążowe przed zagnieżdżeniem się zarodka? Nie słyszałam o objawach ciążowych przed zagnieżdżeniem. ;)
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
majocha napisał:
Bolało Cię już podbrzusze w 3 tygodniu? Ale niby od czego? Rozszerzająca się macica boli zdecydowanie później.
Mój ginekolog twierdzi coś innego. A bóle miałam okropne, o wiele gorsze niż później. Oprócz tego - przed, w trakcie i po zagnieżdżeniu mdłości, osłabienie i in. objawy o których na forum ani Tobie pisać nie będę bo się nie znamy.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
basik1 napisał:
Mój ginekolog twierdzi coś innego. A bóle miałam okropne, o wiele gorsze niż później. Oprócz tego - przed, w trakcie i po zagnieżdżeniu mdłości, osłabienie i in. objawy o których na forum ani Tobie pisać nie będę bo się nie znamy.
Pytam ogólnie, po prostu, żeby wiedzieć jak to wygląda. Tym bardziej, że żaden lekarz którego odwiedzam o takich nic nie wie.

+ dziewczyna pisała tylko o bólach brzucha i piersi - a to są bardziej jednak objawy okresu niż ciąży po 3 tygodniach. Piersi jeszcze ujdą, bo nie ma takiego wyznacznika czasowego. Ale podbrzusze w 3 tygodniu, to taka trochę jednak abstrakcja moim zdaniem. Przynajmniej w sporej większości.
I mdłości, osłabienie - otóż to, najważniejsze i najwcześniejsze objawy (coś koło 2 tygodnia, o ile dobrze pamiętam), a dziewczyna tych nie ma.

Myślę, że stres powoduje zatrzymanie okresu.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Rzecz w tym że moje własne ciazowe dolegliwości nauczyły mnie że na żadne z nich nie jest za wcześnie ;-) Dlatego nie wykluczam niczego w sprawach takich jak powyzsza.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Ja już się przekonałem, że z tym bywa naprawdę różnie. Termin, jak i objawy nadchodzącej miesiączki zależą od naprawdę groma czynników. Tak więc po prostu nie ma się co stresować, tylko poczekać. Dopiero po miesiącu można tak naprawdę zastanowić się czy to faktycznie nie ciąża. Z doświadczenia jednak wiem że każdy dzień spóźnienia to jedna wielka panika z Waszej strony i steki myśli oraz rozważań. Nie rozumiem dlaczego tak panikujecie. Może po prostu kupić sobie zestaw testów i w razie niepokoju wykonać ten test, bądź skorzystać z nauki i stosować skuteczną antykoncepcję dla świętego spokoju? ;)
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Ha, ja gdy pojawiły síę objawy robiłam testy co 3 dni, jednak było jeszcze na tyle wcześnie że test nie wykrył niskiego poziomu hormonu, więc jeszcze więcej stresu z tego miałam, bo nie wiedziałam co mi właściwie jest..

Myślę że w ogóle jeśli síę wspolzyje to warto raz na jakiś czas zrobić sobie test, sama tak robiłam nawet podczas brania tabletek ale bardziej z lęku że jeśli jednak zaszlabym w ciążę to mogłabym tą całą chemią zaszkodzić dziecku - znam również taki przypadek.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Niestety sprawa nie jest prosta i albo przyjemności, albo spokój - trzeba wybierać ;) Faktycznie nie ma sensu robić testu zbyt wcześnie, bo ten po prostu może nie wykryć. Jednak równiez nie ma co panikować miesiąc za miesiącem, że okres spóźnia się Wam kilka dni. Wynikiem tych stresów, jak i wielu innych czynników, a w tym czynników żywieniowych o ile się nie mylę, jest właśnie jeszcze dłuższy poślizg... .
 
M

magiczna

Guest
Zacznij łykać kwas foliowy, bo skoro nie planujesz na razie zostać matką to raczej tego nie robisz. A szansa jest.
 
N

nianiaSweet

Guest
jak się jest na epatopie dopiero planowania dziecka to warto już pomyśleć o kwasie foliowym, ja łykałam dużo wcześniej przd tym zanim zaczęłam starania.
 
Do góry