Chwasty w ogrodzie

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
Macie sprawdzone środki na chwasty?? Coś z naturalny składem aby móc bezpiecznie używać w ogródku.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Chwasty to zmora każdego rolnika i ogrodnika! Aby się ich pozbyć trzeba często przekopywać rabaty i pielić ogród. Innym, naturalnym sposobem żeby się ich pozbyć jest dodatkowa warstwa kory bądź igliwia. Niestety to też nie zawsze pomaga. Jeśli te naturalne metody zawiodą lub chcesz szybko pozbyć się chwastów musisz rozejrzeć się za skutecznym środkiem. Sama kiedyś takiego szukałam i trafiłam na hurtownię rolniczo-ogrodnicza "Farmer" (ifarmer.pl), gdzie zamówiłam profesjonalne środki chwastobójcze. Mają zarówno środki dla upraw hobbystycznych jak i profesjonalnych.
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
aga234 wiem gdzie kupiłaś a co kupiłaś?? pomaga to w walce z chwastami?? Szukam coś bezpiecznego bo mam biegające psa po ogrodzie i nie chciałbym aby jakoś źle na niego to wpłynęło.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
też się podepnę pod temat, szukam czegoś czym się pozbęde chwastów z kostki brukowej, boję się stosować chemiczne środki, bo mam zwierzaki i małe dzieci, wiadomo, zę się bawią na kostce i nie chcę żeby mieć styczność z chemikaliami
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
a ja tez mam podobny problem i zastanawiam się nad zakupem preparatu firmy Target Effect24
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Sprawdziłam sobie skład tego targetu, widziałam, że nie ma glifosatu i ma naturalny skład i że po dobie już spokojnie można chodzić po tym miejscu gdzie pryskane.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
stosowałem u siebie na kostce brukowej ten środek target effect 24. Super zadziałał. pozbyłem się chwastów z chodnika.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
a tylko na kostce brukowej mozna stosowac Effect24 ?
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
niedzwiedzica moge ci polecić to co ja u siebie używam na takie chwasty i tez na mech na podjeździe, ryobi ma akumulatorową szczotkę, nazywa się to dokładnie narzedzie do czyszczenia fug, można znaleźć w fajnej cenie na allegro chyba jakaś promka na to jest teraz
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
a własnie a co z kostką granitową i wyeleminowaniem mchu na niej czy można zastosować preparat effect24 ?
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Ten produkt nadaje się do stosowania zarówno w walce z chwastami jak i mchem na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych (jak kostka brukowa, chodniki, ścieżki itd.). Co więcej, jeśli zastosujesz go w walce z chwastami nie wpływa on na kolejne uprawy roślin. Ostatnio widziałam go na https://ifarmer.pl/product-pol-3560-EFFECT-24h-680-EC-500ml.html. Pamiętaj, że EFFECT 24h stosuje się po stworzeniu emulsji wodnej za pomocą opryskiwaczy ręcznych, a efekty widać praktycznie od razu!
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
a tylko na kostce brukowej mozna stosowac Effect24 ?
z tego co wiem to Effect24 lepiej stosować na powierzchniach twardych do usuwania np mchu czy chwastów. Stosując na trawie możemy pozbyć się również trawy.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
aha czyli Effect24 to produkt typowo pod czysty "chodnik"
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
czyli zastosowanie tego oprysku na pewno pomorze pytanie ile razy muszę zastosować Effect24 ?
 

Angelika22

Zbanowany
Dołączył
15 Luty 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
Na kostkę brukową lepiej mieć zamiatarkę. Zamiatarki tuchel mają bardzo dobre szczotki do chwastów, które usuną wszystko i ładnie oczyszczą kostkę brukowa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

alina_6

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2020
Posty
1
Punkty reakcji
0
Marketing szeptany.
Zamiatarka chyba niestety jest dość droga? A co myślicie o myjce ciśnieniowej z funkcją odchwaszczania? Dzięki zastosowaniu metody wrzącej wody likwiduje chwasty i nie trzeba dodatkowo używać żadnych pestycydów. Jednak najlepiej zapobiegać niż później zwalczać. Można obsadzić wolne przestrzenie roślinami okrywowymi, które są w stanie zahamować rozwój chwastów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry