Chociaz +5,10 kg, need it ;D .. help :)

raven89

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
A wiec witam forumowiczy, jestem tutaj nowy, mam na imię Adam, mam 19 lat.

Pozwolilem sobie założyć ten temat z myślą, że ktoś tutaj zyczliwy mi pomoże\doradzi. Widzialem, że jest tutaj wiele takich tematów, ale jakoś w zadnym nie widzialem rozwiązania. Ok do rzeczy...

Tutaj mój krótki opis sylwetki.
Wzrost : 175-176, waga : ~53kg ! :eek:, Jesli tak na mnie spojrzeć to w sumie nie mam sie czego wstydzić, nie wyglądam najgorzej, mięśnie klatki piersiowej widoczne, mięsnie brzucha jak w morde strzelił :).. ofkors 6 "cegiełek" :D..Boczków takich małych też nie brakuje, żeber mi nie widać jeśli nie wciągne brzucha;p. No ale za to nogi chodź umięśnione (lata grania w piłke nożną + sporadycznie siłownia w szkole) to chudziutkie ;p Jestem wysportowany, szybki, dobrze radziłem sobie zawsze z kazdym ćwiczeniem na WF-ie itp. Pomimo tego nie zadowala mnie to, wiem, że lepiej byłoby mi z tymi 5-10 kilogramami wiecej, napewno by nie zaszkodziło, a byłbym przy tym zadowolony.

No ale nie jest to tak łatwo, mam raczej szybką przemiane materii, rodzice z postury także szczupli, jem powiedzmy mało..
Mój tryb życia w te wakacje to pobudka ok. 11-12 godziny, czasami +\- 1h :p.. Przewaznie po imprezie bądź w ciągu tygodnia po długim siedzeniu przed monitorem (średnio do 2-3). Jesli chodzi o wysiłek fizyczny to ostatnimi czasy raczej wole wozić swoje leniwe dupsko autem z kolegami niż gdzieś iść, no ale oczywiscie nie da sie tak zawsze ;)..

Wydaje mi sie, że moge jeść i jeść i nic mi to nie da, wiec mam takie pytanie, bo pytałem sie tez kolegow, czy gdybym kupił sobie jakąś odżywke, jadł ją, bez ćwiczeń, no moze takie domowe jak pompki, brzuszki, to czy przybrałbym te 5kg chociaż, nawet jesli byłby to sam tłuszcz. Później moglbym go spalić poprzez siłownie, a przy tym nabierać tkanki mięśniowej ??

Troche zamieszałem, ale poprostu nie wiem czy mam siły na takie diety, kombinowanie co kiedy jeść i wogóle.. A jeśli juz bez tej diety sie nie obejdzie to poprosilbym o taką w miare domową diete, ale bez wydziwiania z tymi składnikami :)..


Pozdrawiam i dzięki z góry ;)
 

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
układasz diete, około 500 kcal od tego co ci wyjdzie to będzie twoja nadwyżka kaloryczna, z proszków sie nie rośnie, jedząc jakąkolwiek odżywkę trzeba mieć zachowaną odpowiednią diete. poprostu jesz wiecęj niż spalasz.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
...czy gdybym kupił sobie jakąś odżywke, jadł ją, bez ćwiczeń, no moze takie domowe jak pompki, brzuszki, to czy przybrałbym te 5kg chociaż, nawet jesli byłby to sam tłuszcz. Później moglbym go spalić poprzez siłownie, a przy tym nabierać tkanki mięśniowej ??

Bez sensu. Spalisz tłuszcz i będzie to samo. Mięśnie i tłuszcz to dwie różne tkanki. Czemu najpierw chcesz siedzieć w domu na du*ie, żreć odżywkę, nabrać niepotrzebnego tłuszczu, a dopiero potem ruszyć się na siłownie? Weź się za michę, bo to, że ci widać mięśnie to nie wątpię, przy takiej niskiej wadze nie jest to żaden wyczyn. I ćwicz teraz, a nie wtedy jak się zatłuścisz. Nie musisz układać super zbilansowanej diety, wystarczy, że będziesz przestrzegał zasad zdrowego żywienia i jadł odpowiednie produkty o odpowiednich porach. 5-6 posiłków dziennie! I to nie banan z bułką, pełnowartościowe posiłki. Wtedy się coś ruszy. Narzekasz, że nie tyjesz, jak mało jesz to nie tyjesz, chyba logiczne, organizm skądś musi wziąć budulec, a jedzenia nie zastąpisz odżywką. Więc nie słuchaj kolegów i jedz normalnie, na odżywki przyjdzie czas.
 

raven89

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzięki za rady, ale właśnie wszędzie tkwi problem w tych 5-6 posiłkach dziennie, jem 3 posiłki, wiadomo jakie, miedzy nimi jakies owoce sie przewiną czy jogurty, ale co to za posiłki..

Ok rozwialiście moje wątpliwości więc dzięki. : )

Pozdro.
 

mordor

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Witam
Ja również mam podobny problem o którym wspominałem już wcześniej. Jedz dużo chociaż takiego pożywienia, które najbardziej lubisz. Wiadomo, że im bardziej lubi się daną rzecz tym więcej można jej pochłonąć. Piłka nożna to też nie jest najlepsze rozwiązanie w fazie budowania masy. Z tego co ja słyszałem to bieganie jest raczej niewskazane.
Życzę powodzenia oczywiście. Walcz!!
 

mordor

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Jasne, trzeba siedzieć na d*pie i żreć. Źle słyszałeś...
Heheheh mam już swoje zdanie na ten temat, i nie mów mi, że bieganie pomaga. Ja osobiście też gram w piłkę nożną i wiem jakie są utraty wagi po każdym treningu :p:p
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Napisałeś ogólnie o bieganiu, a bieganie jest wskazane. Masz wtedy lepsze krążenie, a nie muszę chyba ci mówić, że to się przekłada na lepsze wyniki sportowe trzeba tylko umieć jeść. Jak dostarczysz odpowiednich składników odżywczych po bieganiu np. to żadnych spadków masy mięśniowej nie będzie, powtarzam MIĘŚNIOWEJ.
 

mordor

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Zgadzam się. Jednakże autor tematu napisał wcześniej że spożywa dziennie jedynie 3 posiłki, dlatego też twierdze, że bieganie nie przyczni się u niego do zwiększenia masy a jedynie może skutkować jej obniżeniem. Obym się myslił.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Jeśli chce przytyć to niech żre normalnie, krew mnie zalewa jak widzę takie posty... "Jem 2-3 posiłki dziennie takie jakie mama zrobi. Czemu nie tyje?" W buty sobie wsadź takie posiłki, to żarcie się na redukcje porządną nie nadaje! Chcesz przytyć to żryj, żryj, żryj! I wtedy możesz sobie biegać ile chcesz i będziesz tył. Jeśli nie zmienisz nawyków żywieniowych to zapomnij o przyrostach i WYJDŹ!

Sory za trochę chamską wypowiedź, ale taka prawda...
 

mordor

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Tobą. Uwagi z posiłkami jednak nie do mnie tylko do autora ;)
 

Vapster

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bielawa
jak chcecie przytyć, to poczytajcie jak można spowolnić przemiane materii i wtedy przytyjecie :) Pozdrawiam
 
Do góry