Chłopak z uzależnieniem

zalamka03

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
Od jakieś czasu zauważyłam, że mój chłopak (18l) bardzo często żuje gumy do żucia i zaczęłam go o do dopytywać. Mówił, że to nie problem. Niby spoko, ale od jakiegoś czasu żuje dosłownie bez przerwy (jeszcze nikt go nie widział bez gumy przez ostatni czas) i tyle, że zamiast perfum wali od niego tymi gumami. Moja cierpliwość się skończyła i po rozmowie przyznał mi się, że ma z tym problem. Powiedział, że nie wyobraża sobie nie żuć i nie jest w stanie wytrzymać, ani powstrzymać i prawie całe kieszonkowe wydaje na gumy... W sql też chyba coś zauważyli bo jakieś żarty sobie czasami z niego robią, np. pytają, czy chcesz gumę, ty nie weźmiesz itp. . Proszę o pomoc bo nie wiem co robić.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja bym się zastanowił, czy to nie jest na tle nerwowym, pogadaj z nim, bo tak to wygląda. Istnieje coś takiego jak tik nerwowy i różnie się on objawia.
 

zalamka03

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
Spróbuję jeszcze z nim porozmawiać, bo się tym zaczynam martwić, a pewnie mało kto to potraktuje poważnie. Ja widzę, że coś jest nie tak, a sam też mi nawet się do tego przyznał.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ludziom czasami skacze powieka, czasami wykonują dziwne i niekontrolowane ruchy rękami, nogami. Nie ma reguły, zaburzenie na tle nerwowym może objawiać się na wiele sposobów. Postaraj się go namówić na wizytę u specjalisty, ten rozpozna co się dzieje.
 

zalamka03

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dzięki Isen. Pogadałam i się załamałam. Jak dla mnie to wygląda źle i chyba specjalista tu będzie potrzebny. Jest to na tle nerwowym, ale chyba też nie tylko.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Ale z dwojga złego, lepiej, że żuje gumę, a nie np. pije albo uprawia hazard.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Roselyn,

Z czasem schorzenia mogą się pogłębiać i obejmować nowe uzależnienia.

zalamka03, a oprócz tła nerwowego co jeszcze podejrzewasz ?
 

Marcelja

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2021
Posty
8
Punkty reakcji
0
Kurcze nie spodziewałam się. że nadmierne żucie gumy może być wywołany jakimis stresującymi sytuacjami.
 
Do góry