Chemia

Toxic_Princess

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdynia
Witam.

Szukam osób z którymi mogłabym porozmawiać o mojej pasji jaką jest chemia. Jestem studentką II roku chemii medycznej na UG i najbardziej lubię chemię organiczną. Nawet przeglądając forum widać że ta dziedzina jest... no niedoceniana ;p Jednak jeśli jest ktoś taki to serdecznie zapraszam na gg lub priv :]
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
no to znalazłaś :p

Wielka fanka tej wspaniałej dziedziny nauki to również ja :p studiuje technologie chemiczną, interesuje sie chemią organiczną, nieorganiczną, jądrową, inżynierią chemiczną, toksykologią. Mam nadzieje że fanów chemii jest więcej :p
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
kiedys bardzo interesowalem sie chemia, ale pozniej niestety przeszedlem na strone fizyki :p
stad kierunek studiow: fizyka techniczna ;)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Podoba mi się biochemia, chemia organiczna i fitochemia, ale żaden ze mnie partner do dyskusji jak na razie. Więc tylko daję znać, że nie jesteście sami :D
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
oooo w końcu ktoś docenił tą dziedzinę. Maturę z chemii zdawałem- z przyjemności nie z przymusu.


Zapraszam :)
 

TobiaszSML

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Ja też uwielbiam chemie, jak i fizykę, a w szczególności jądrowe aspekty tych dziedzin (jednak nie wiem w którym kierunku się zwrócić i gdzie studiować, a najlepiej gdybym te dziedziny mógł połączyć...);) Jednak matura dopiero przede mną, więc na jakoś wybitnie wysokim poziomie nie będzie można o tym po debatować ze mną...:p
 

Katie X

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
2
Witam współziomków :)
Ja jestem absolwentką Biotechnologii na PWr - specjalizowałam się w Chemii Bioorganicznej, z której pisałam pracę (pochwalę się że z twórczymi wynikami). Chemię pokochałam od pierwszego wejrzenia. Romans trwał lata, niestety życie zdecydowało inaczej i mimo nadziei na pracę naukową teraz moja praca nie ma z tym nic wspólnego.
Mimo to jestem otwarta na wszelkie dyskusje w tej tematyce :) Jeszce chyba nie wszystko ze mnie uleciało :)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Chemia - jedna z najciekawszych nauk, na pewno chętnie bym pogłębił wiedzę z nią związaną - ale myślę, że doba mająca 48h na to by nie starczyła, potrzebowałbym doby 72 godzinnej (oczywiście przy założeniu, że starzenie przy 24,48 czy 72 godzinach następuje tak samo szybko).

Mnie osobiście pewnie by ciągnęło do neurochemii ; )
 

Ptomaina

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Miasto
Ezoteryczny Poznań
ja też tu uwielbiam chemię, tylko że z tego co widzę, to nie będę miała o czym z wami rozmawiać, bo mój poziom wiedzy na ten temat sięga znacznie niżej..... :(
 

poprostukarol

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
wiem, że to dziwne w moim wieku, ale ja właśnie zaczynam studiować chemię, więc jeśli ktoś jeszcze początkujący się znajdzie, będzie miło
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Chemia ogólnie jest bardzo fascynująca ale chemia farmaceutyczna, chemia toksykologiczna (zootoksykologia i fitotoksykologia) no i może nie chemia ale bez chemii to by tej dziedziny nie było mowa tu o pirotechnice ;)
 

macko200

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jestem na chemii a mam fizyke ...prosze o pomoc..Jak zrobic takie zadanie?
Z jaką prędkością trzeba się wybić z podłogi aby skoczyć na 1m? PRoszee!!!
 
Do góry