Chemia - Praca Kontrolna

Status
Zamknięty.

mcone1986

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zad 1.
Za pomocą odpowiednich równań reakcji przedstaw otrzymywanie następujących soli pięcioma sposobami:
a ) chlorek glinu,
b ) fosforan (V) potasu.

Zad 2.
Napisz równanie reakcji syntezy sodu z bromem, wiedząc, że jej produktem jest bromek sodu. Wskaż utleniacz i reduktor.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
czy to takie trudne napisać pod wzór otrzymywanie soli ?
masz dwa przykłady tlenową metodę i beztlenową tylko piszesz według równań. Za duzo pisania :p
 

mcone1986

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
W szkole dziennej z chemi miałam bardzo dobre oceny, ale teraz ucze się zaocznie. Nie zawsze jestem na zajęciach i wiesz jak to jest... Robimy cały materiał w 10 godzin, gdzie inni robią cały rok... Dlatego nie chce zrobić źle tych zadań. Pozdrawiam :)
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
Już właśnie robię o! :p
Al Cl3
1.zasada+kwas=sól+woda
Al(OH)3+3 Cl->AlCl3+3H2O
2.metal+kwas=sól+wodór
2Al+6HCl->2AlCl3+3H2
3.tlenek metalu+kwas=sól+woda
Al2O3+6HCl->2AlCl3+3H2O
4.metal+sól=sól+metal
2Al+3CuCl2->2AlCl3+Cu
5.metal+niemetal=sól
2Al+3Cl2->2AlCl3

K3PO4
1.zasada+kwas=sól+woda
3KOH+H3PO4->K3PO4+3H2O
2.metal+kwas=sól+wodór
6K+2H3PO4->2K3PO4+3H2
3.tlenek metalu+kwas=sól+woda
3K2O+2H3PO4->2K3PO4+3H2O
4.tlenek metalu+tlenek niemetalu=sól
3K2O+P205->2K3PO4
5.metal+sól=sól+metal
3K+AlPO4->K3PO4+Al


Mam nadzieję że to dobrze :p
Jest późno 2 nie chce mi się robić :p
 

mcone1986

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Woooow ......... Asiekwil podziwiam Cię! :klaniasie: :klaniasie: :klaniasie: :klaniasie: :klaniasie: :klaniasie:

Fantastycznie! Tak ładnie wszystko napisane :) Dziękuję!! :klaniasie: :papa: :) :eek:k: :klaniasie: Dzięki wielkie :klaniasie:

Jak mogę się jakoś odwdzięczyć - wal śmiało :D Hehe.. Pozdrawiam serdecznie :klaniasie:
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
2Na + Br2 -> 2NaBr

Eo Na = -2,71
Eo Br2 = +1,08

Resumująć wnioskuję iż :
Jak wiadomo niższą wartość potencjału standardowego posiada reduktor, a ultleniacz posiada wyższy stopień. Więc z tego wynika że Br jest utleniaczem a Na raduktorem.
Masz tak prezent od KeRia :D
 

mcone1986

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hehehe ale wy jesteście fajni :)
Troche mi głupio, że was "wykorzystałam" :D ;)

Za pół roku tu wrócę... Bo będą kolejne prace kontrolne, z którymi napewno sobie nie poradzę...

Dziękuje bardzo jeszcze raz... Troche Wam się dziwie, że chce Wam się komuś robić zadania.. Ja też lubie ludziom pomagać, ale napewno nie w szkolnych sprawach ;-)

Pozdrawiam serdecznie :) :papa: :) ;)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Hehehe ale wy jesteście fajni :)
Troche mi głupio, że was "wykorzystałam" :D ;)

Za pół roku tu wrócę... Bo będą kolejne prace kontrolne, z którymi napewno sobie nie poradzę...

Dziękuje bardzo jeszcze raz... Troche Wam się dziwie, że chce Wam się komuś robić zadania.. Ja też lubie ludziom pomagać, ale napewno nie w szkolnych sprawach ;-)

Pozdrawiam serdecznie :) :papa: :) ;)
Dla mnie to jest pewny rodzaj przygotowania do matury. :p Bo z innych przedmiotów to mi sie nigdy nie bedzie chciało. Z drugiej strony dziwi mnie stopien trudności twoich prac zaliczeniowych. To jest żenada. :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry