Chemia-o Zgrozo.....

Status
Zamknięty.

Madalen

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z daleka:P
a moze ktos z was lubi chemię???????????? i umie???? nigdzie indziej nie pomagają tak jak tutaj.chodzi o to,ze jak oddam tą prace to bede miala zaliczony przedmiot.i to na 3.a zawsze z chemii bylo gorzej....:) jesli ktos jest w stanie mi pomoc-to zapraszam:):)


Zad1.napisz konfigurację elektronową(powłoki,podpowłoki) dla wapnia

Zad2.oblicz masę cząsteczkową kwasu siarkowego (6) i tlenku glinu i wyraź ją w gramach

Zad3.Wodorowęglan amonu ulega w czasie ogrzewania rozkładowi na amoniak dwutlenek węgla i parę wodną. Z rozkładu 79g wodorowęglanu amonu otrzymano 17g amoniaku i 44g dwutlenku węgla. Oblicz ile otrzymano pary wodnej.

Zad 4.Oblicz wagowy stosunek stechiometryczny magnezu do tlenku w reakcji przebiegającej w/g równania 2Mg+O2à2MgO

Zad 5.Czy w 5g tlenu wystarczy do utlenienia 6g siarki do dwutlenku siarki SO2

Zad6.dobierz współczynniki w podanych reakcjach
P205+CàP+CO2
Cu+O2àCu O
NH3+O2-àN2+H2O
C2H6+O2àCO2+H2O

Zad7.Który z kwasów ma największą procentową zawartość wodoru (oblicz dla każdego kwasu) HCL,H2S,H2SO4,HNO3,H3PO4

Zad8.Oblicz ile gramów K2SO4 powstanie podczas reakcji zobojętniania 196g kwasu siarkowego

Zad9. utwórz wzory sumaryczne i strukturalne soli:
a)siarczan(6) sodu
b)siarczan(4)żelaza(3)
c)fosforan(5)żelaza(3)
d)węglan glinu


zad10.rozłożono termicznie 4,34g tlenku rtęci(3) i uzyskano 4,02 g rtęci oraz tlenu. jaką objętość zajmuje tlen w warunkach normalnych jeżeli jego gęstość wynosi 1,43g/dm3 oraz zapisz tą reakcję.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Zad 6 ma byc metodą bilansu elektronowego?
w weekend moge sie zabrac za to . Predzej nie mam czasu.

Mozesz to poprawić?

mam 4 zadania tak zrobilem ale nie da sie tego tu zapisać bo ja mam ci podpowloki pisać : 2s22s2 nie doczytasz sie z tego :]
 

Madalen

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z daleka:P
Zad6.dobierz współczynniki w podanych reakcjach
P205+C(strzałka)P+CO2
Cu+O2(strzałka)Cu2 O
NH3+O2(strzałka)N2+H2O
C2H6+O2(strzałka)CO2+H2O


widzisz to obrazowo teraz????? :] tą strzałkę??? inaczej nie mogę jej tu oznaczyć :):)

ojjj człowieku dobrej woli----byloby super gdybys sie wziął za to.
muszę oddać to do czwartku(07.12.06) więc luuuzzzzzzz :eek:k:
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Mi w 6 nie chodzi o strzalki tylko czy to ma byc dobranego metoda bilansu elektronowego. Czaisz?
A zreszta odechciało mi sie tego robić. Jezeli nie potrafisz tego zrobic to nie zasługujesz na lepszą ocene. Proste.
 

Madalen

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z daleka:P
pan z chemii twierdzi,że zasługuję.poprostu nie mam czasu sobie tego wszystkiego przypominać,umialam to,ale zrobienie teraz 15 zadan z chemii jest dla mnie nieco trudne.tym bardziej,ze mam jeszcze inne przedmioty.bardziej istotne.

nie chcesz pomoc to nie.przeciez cie nie zmuszam.
proste.

i po co te zbędne komentarze???
 
Status
Zamknięty.
Do góry