Chce być dobrym (lepszym) bratem

saw2

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Chce być dobrym (lepszym) bratem. (dla siostry, która teraz ma 6 lat)

Dlatego mam do Was wszystkich pytanie: Jakie rzeczy robił Twój starszy brat, jakie były fajne i dobre (patrząc z perspektywy dorosłego/dorastającego człowieka), a jakie błędy popełniał?

Celem tego tematu jest zebrać strategie na bycie dobrym starszym bratem, co się przyda nam wszystkim. Napiszcie proszę konkretnie na danych przykładach, co Wam się podobało u Waszych starszych braci, a co nie; unikajmy psychologicznych teorii, bazując na własnym, prawdziwym doświadczeniu.
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Każda osoba jest indywidualnością. Moim zdaniem nie ma recepty na brata, siostrę, mamę etc. Ale zgodnie z pytaniem... Również mam 3 lata starszego brata, który ma swoje dobre i słabe strony. Do mocnych należy to, że zawsze mogę na Niego liczyć, gdy tylko potrzebuję. W dzieciństwie różnie między nami bywało... Wiadomo. Ale teraz jest takim moim "supermenem". Natomiast jego największa wada to nadopiekuńczość... Jejq... Jak sobie przypomnę jak robił niegdyś, gdy byłam dorastająca nastolatką selekcję osób z mojego towarzystwa... Coś strasznego i ile ja się wstydu wtedy najadłam... ;-)
 
Do góry