CENTRUM WYPRZEDAŻY-GRUPER

martynang

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Uwaga! Istnieje podejrzenie, że Centrum Wyprzedaży i www.wszystko-dla-ciebie.com ta sama firma. Różnica w tym, że na stronie wszystko-dla-ciebie nie ma żadnych danych kontaktowych oprócz maila. Ich oferty znalazły się ostatnio na kilku serwisach typu Gruper. Sama dostałam podróbki perfum i czekam na odpowiedź zarówno od serwisu jak i od sklepu wszystko-dla-ciebie jak się do sytuacji ustosunkują.
 

pa_ko

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!
Zakładam nowy temat, choć identyczny został już założony tyle tylko, że pod inną nazwą "Markownia centre z allegro" Jak widać firma ta ma wiele stron, wiele nazw i wielu niezadowolonych klientów. Jestem ciekawa ile osób jest obecnie w podobnej sytuacji tzn zakupiło kupon na Gruperze, wpłaciło pieniądze za przesyłkę firmie CW i doczekać przesyłki się nie może . Mam nadzieje, że wpisy tutaj będą ostrzeżeniem dla tych co jeszcze nie kupili, a Ci co nie mogą doczekać się przesyłki jakoś się zjednoczą i zawalczą o swoje.



Zakupiłam na gruperze kupon na podkład za 30zł, przelałam pieniądze na przesyłkę i dodatkowo w ofercie była propozycja na zakup perfum za 50% kwoty. Od tamtej pory kontakt mailowy z CW urwał się, mimo iż wcześniej opowiadali na pytania dotyczące produktów, czasu przesyłki, koszów itd., zaproponowali także skorzystanie z oferty 50% na perfumy poza gruperem informując iż oferta na Gruperze już się skończyła, ale jeśli chce to mogę (chyba myśleli, że go nie kupiłam). Chcąc dowiedzieć się czy zamówienie zostało przyjęte i na jakim jest etapie realizacji bo żadnego zwrotnego maila nie uzyskałam, wysłałam kolejnego maila, próbowałam się dodzwonić. Na maile przestali odpowiadać, telefon nie odbierał, miał włączona pocztę bądź tak jak dzisiaj nie można było zostawić nawet wiadomości na poczcie gdyż była zapełniona. (Ciekawe czemu? można się tylko domyślać) Po jakimś tygodniu otrzymałam maila od CW jak sie domyślam wygenerowanego do wszystkich w podobnej sytuacji gdyż nie było w nim odpowiedzi na żadne z moich pytań, jak tylko durna instrukcja jak złożyć zamówienie (które już złożyłam) informacja że mają za dużo zamówień i sie nie wyrabiają (jakby mnie to interesowało) , że realizacja zajmie od 7 do 14 dni ( parę dni temu minęło).

W między czasie zadzwoniłam pod numer biura podróży 518.... które polecili pod tematem "Markownia centre z allegro"-Tetratrip. Powiedziałam, że dzwonie w sprawie zamówienia perfum na Centrum Wyprzedaży, na co pani odpowiedziała, że musi poprosić kolegę. Poproszony kolega zdenerwowany poinformował mnie, że dodzwoniłam się do biura podróży a nie do CW, który jest innym oddziałem. Poprosiłam w takim razie o numer do CW, lub numer do obsługi klienta gdzie podadzą mi kontakt do CW. Na co usłyszałam, że nie zna on tego numeru i nie ma takich kompetencji.

napisałam maila do grupera z prośbą o wyjaśnienie, numer kontaktowy do CW, opisałam cała sytuację, wysłałam link do forum "markownia Center", na co otrzymałam umoralniającą odpowiedź od jakiegoś pana jakie to różne rzeczy można znaleźć w Internecie, ze to tak jak z polityką i opiniami o PIS i PO, żeby się kierować tym, że firma Gruper to "porządna i rzetelna firma" dokładnie wybiera i sprawdza swoich kontrahentów, żeby uzbroić sie w cierpliwość, że zachęca do kontaktu telefonicznego zapewnia ze telefony są odbierane bo sam się z nimi kontaktuje wielokrotnie. ponowna prośba o niby czynny numer i zero odzewu. No kpina!!!

Potem jeszcze kontakt mailowy z panią z Grupera, która niby natychmiast kontaktuje sie z CW, żeby sie dowiedzieć co z zamówieniem. Prośba o cierpliwość, dużo zamówień, że przyspieszy zamówienie dla mnie itp. I tak jeszcze z parę razy.


Jest nas więcej?
 

pa_ko

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!

Ja również zostałem perfidnie oszukany przez duet Gruper i Centrum Wyprzedaży. Kupiłem dwa kupony po 149 zł na markowe i 100% oryginalne perfumy. Od 2 listopada 2011 kiedy to złożyłem zamówienie w Centrum Wyprzedaży trwała mola walka. Oczywiście do Centrum Wyprzedaży dodzwonić się nie można było, pozostawienie wiadomosci również nie możliwe bo skrzynka przepałniona. Kilkakrotnie wysyłałem meile zarówno do Grupera jak i CW. Gruper nawet nie raczył odpowiedzieć tylko dostawałem tą ich automatyczne odpowiedź, że zgłoszenie przyjete i na każde odpowiadaja w ciągu 14 dni - niestety bzdura bo nie raczyli odpowiedzieć. W końcu sukces 23.12.2011 roku przychodzi paczka z zamówieniem od CW. Otwieram a tam ORDYNARNE PODRÓBKI PERFUM. Opakowania pogniecione korki w flakonach z tym czymś co miało być markowymi perfumami popękane. Mało tego 1 szt zgadzała sie z zamówieniem, natomiast dróba nie (zamawiałem damskie otrzymałem męskie - no cóż drobny szczegół). Zadziwia mie perfidność działania i totalna bezkarność tego CW. Jawnie oszukują ludzi, zwodzą i jeszcze wysyłają podróbki perfum jako oryginalne. GRUPERA zawiadomiłem na razie zero odpowiedzi. Zastanawiam się co dalej mogę w tej sprawie zrobić? Rozmawiałem ze znajomym policjantem i dowiedziałem się, że zgłoszenie na policji to będzie marny skutek. Zgłoszenie przyjąć przyjmą ale sprawa umrze po 30 dniach. Nie wiem może złożyć doniesienie do Prokuratury. Ręce opadają co się wyrabia.
 

martynang

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Na pewno jest więcej oszukanych osób i będzie więcej, gdyż najnowsze oferty skończyły się 19 grudnia. Kilkaset kuponów sprzedanych i to tylko na jednym z serwisów zakupów grupowych. Wciąż czekam na odpowiedź i również nie wiem co z tym fantem zrobić...
 

Olivia Klauzińska

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,ja równiez zostalam oszukana.Gruper zakupilam 21 wrzesnia i do tej pory nie otrzymalam zamowionego towaru.Nie wspomne juz o tym ze ta oszustka A.Dębowska nie odbiera tel ani nie odpowiada na maile.Kpina i zenada !!!!! Mam nadzieje,ze wspolnymi silami bo wiele osob zostalo oszukanych uda się cos wskórać.Pozdrawiam ludzi ,ktorzy sie nacięli na tą oszustkę ;/
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Widzę, że nie jestem jedyny. Nie będę opsiywał co się w moim przypadku działo ale również sytuacja jest podobna. Otrzymałem podróbki perfum a teraz nie mogę odzyskać swoich pieniedzy.
Widzę, żę takich osób jest więcej. W chwili obecnej zastanawiam się nad złożeniem dosieniesina do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z dwóch artkułów: przywłaszczeniu pieniędzy (Artykuł 278 Kodeksu karnego) oraz handlu podróbkami (Artykuł 288 Kodeksu karnego). Przestępstwa te są ścigane z urzędu więc wystarczy jedynie złożyć informację o podejrzeniu przestępstwa. Zamierzam również poinformować UOKiK.
Ciekaw jestem czy w ogóle możliwe jest odzyskanie peniędzy od tych oszustów.
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam towarzyszy niedoli.
Ja również dałem się nabrać na super ofercie na gruponie. Przebieg był jak u wszystkich: najpierw wszystko ładnie i fajnie, przelałem pieniądze i cisza. Po 1,5 miesiąca otrzymałem PODRÓBKI. Od tamtej pory próbuję odzyskać pieniądze. Dziś wysłałem oficjalne pismo do Grupera z informacją o oszustwie i podobne z Reklamacją do CW. Dałem im 7 dni na odpowiedź. Po tym czasie mam zamiar zawiadomić Prokuraturę oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pamiętajcie ze zgodnie z artykułem 288 Kodeksu Karnego handel podrobionymi towarami jest przestępstwem ściganym z urzędu. Wystarczy jedynie złożyć zawiadomienie.
 

trumak

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hmm... no to to, że to oszusci to juz ustalilismy. Teraz co z tym mozna zrobic?? Jak złożyć to doniesienie do prokuratury i do UOKiK?? Zdeterminowany, Ty widze masz jakaś wiedze na ten temat?? Wydaje mi sie, ze im wiecej osob sie zglosi, tym wieksze szanse chociazby na zakonczenie tego haniebnego procederu. Bo chyba o zwrocie pieniedzy nie ma co marzyc:/
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Nie jest to takie trudne.
Jeśli chodzi o Policję zgłoszenie można złożyć na każdej komendzie a policja jest zobowiązana je przyjąć. Wystarczy wziąć ze sobą jakieś dokumenty poświadczające popełnienie przestępstwa (maile, notatki z rozmów telefonicznych) oraz swój dowód. Z tego co pamiętam na jakąś informację mają 6 tygodni.
Jeśli chodzi o UOKiK można albo mailowo lub listownie złożyć skargę do poprzez stronę główną (http://www.uokik.gov.pl/kontakt.php) lub skontaktować się z Rzecznikiem konsumenta. Rzecznik taki ma siedzibę przy każdym Starostwie Powiatowym.
Rzecz jasna w każdym przypadku najlepiej jest zawiadomienie złożyć osobiście.
Dziś po 30 minutach na telefonie udało mi się skontaktować z gruponem. czekam co zrobią do końca tygodnia. Usłyszałem, że pieniądze "oczywiście zostaną zwrócone".

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o złożeniu zawiadomienia polecam zapoznanie się z: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/images/upload/File/wpird/poradnik___jak_zlozyc_zawiadomienie_o_przestepstwie%5B1%5D.pdf

Czy są tu osoby, które złożyły już zawiadomienie? jakie rezultaty?
 

allygator

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Powtórzę się, bo już się wypowiadałam w równoległym poście... Po Prawie 2 miesiącach użerania się, otrzymałam najgorszą podróbę, z jaką miałam w życiu do czynienia. Czy ktoś z was składał już może reklamację w związku z nieoryginalnością? Z jakim skutkiem? Chętnie połączę z kimś siły przy wysyłaniu stosownych pism / zawiadomień. A może w ogóle jakieś zgłoszenie zbiorowe do UOKiK i tp? Jestem z Warszawy, mój adres allygator@op.pl
 

trumak

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja wysłalem maila, ze zadam zwrotu pieniedzy, bo towar jest podrobiony i nie wart nawet kosztów przesyłki. Po kilku dniach otrzymalem reklame, ze wietrza magazyny i jest totalna wyprzedaz poswiateczna. Przeciez to juz jest skandal!! Jakby co, ja jestem chetny do wszelkich zgloszen zbiorowych. Z grupera nikt mi nie odpowiada na maile. Jutro dzwonie poraz n-ty.
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Po miesiącu walki udało mi się odzyskać już wszystkie pieniądze: zarówno od grupera jak i tych oszustów z CW. Tak więc jest nadzieja.
Przede wszystkim kontaktujcie się z gruperem. Barany z CW przez przypadek dali mi do niego imienną skrzynkę. Sprawą CW zajmuje się Krzysztof Buda (krzysztof.buda@gruper.pl). Facet będzie Wam wciskał kity i kręcił (np przelew idzie 14 dni). Poza tym jest dość bezczelny i według niego to wcale nie wina grupera a jak przeczytałem w jednym z maili od niego bardzo dokładnie weryfikują swoich partnerów i wszyscy są wiarygodni. Po prostu kpina. Niemniej zacznijcie do niego.
Później zostaje jeszcze walka z CW. To już odrębna historia gdyż mamy do czynienia ze zwykłymi oszustami. W tej kwestii są dwa adresy mailowe: biuro@tatratrip.pl - tutaj odpowiada jakiś totalny palant. Facet bezczelny i po prostu chamski.
magazyn@tatratrip.pl - to jest podobno adres do "szefowej" czyli jaśnie Agnieszki
Najlepiej mnie owa Agnieszka rozbawiła jak po wysłaniu przeze mnie kilkunastu maili dostaje wiadomość abym krótko opisał moja sprawę aby ją załatwić w dniu następnym. Szlak mnie trafił bo ile można.
Tak czy inaczej udało się. Próbujcie (krzysztof.buda@gruper.pl, biuro@tatratrip.pl, magazyn@tatratrip.pl).

Pomimo odzyskania pieniędzy nadal poważnie rozważam skierowanie sprawy na policję. Czy ktoś już to zrobił?

Czy znacie inne fora, na których toczą się podobne dyskusje?? Chętnie podzielę się informacjami z innymi osobami
 

1449

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,
W dniu 02.11.2011 zamówiłam perfumy w Centrum Wyprzedaży, również nie doczekałam się ani przesyłki, ani zwrotu pieniędzy.

Czy ktoś z Państwa myślał już o PROCESIE ZBIOROWYM???
 

wpk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie,
ja od 3 miesięcy walczę z CW. Wpłaciłam za tusz+perfumy, otrzymałam tylko tusz. Maile i telefony zostały bez odpowiedzi. Zgodnie z radą na forum, napisałam dziś mail do CW oraz Grupera o zwrot pieniędzy. Jeśli to nie poskutkuje, to zgłoszę sprawę do UOKiK i do Prokuratury. Dam znać jak mi poszło.
 

1449

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,
Niestety po tygodniu i tak cierpliwego oczekiwania na odpowiedź na mojego maila z Grupera - nie doczekałam się.
Sprawę do konca tygodnia zamierzam opisać i wysłać do Inspekcji Handlowej oraz UOKiK. Być może Gruper raczy odpowiedzieć mi za ich pośrednictwem.

Jeżeli zależy Wam - już nawet nie na pieniądzach - ile na zwalczaniu tego typu Agnieszek to nadal proponuję pozew zbiorowy, będzie to zapewne skuteczniejsze działanie niż każdego z nas osobno.
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
1449 pisanie maili nic nie da. Jak nie zadzwnisz do jaśnie pana Budy to nic nie osiągniesz.
Pozew zbiorowy to ciekawa opcja ale przydałby sie jakiś prawnik i grono zdecydowanych ludzi.

Może zajrzyj tutaj: http://www.facebook.com/profile.php?id=100003160984049
 

trumak

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
na pozew jestem zdecydowany, ale totalnie sie na tym nie znam. Jaki jest numer do tego Budy, bo na maile to on w ogole nie odpisuje:/??
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
tel znajdziesz tylko na stronie grupera. Troche czasu zajmuje aby się dodzwonić ale w końcu powinno się udać. Mi się udało.
 

BoskaAdka

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!!
Również zostałam oszukana przez Grupera i CW!!!! Mój prawnik już się z nimi kontaktował, ale nie było odzewu. Mogę zająć się sprawą (mój narzeczony jest prawnikiem), ale doniesienie do prokuratury nic nie da. Prokuratura umorzy, miałam już podobny przypadek rok temu z telefonem komórkowym i nie odzyskałam pieniędzy. Jedynym wyjściem jest złożenie sprawy do sądu cywilnego- bezpodstawne wzbogacenie się i oszustwo. Jeśli zbierze się więcej chętnych, kwota zadłużenia CW zwiększy się i opłata za założenie sprawy będzie wyższa. Jednak są to groszowe sprawy- 30zł za towar o wartości 300zł bodajże. Jeśli jest ktoś zainteresowany współpracą ze mną proszę o maile na adres: boska_adka@op.pl. Ja nie odpuszczę! Za bardzo mnie zdenerwowali i zrobili ze mnie idiotkę!!
Złączmy siły!!!
 
Do góry