czy jesteś za wzniesieniem celibatu?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
Czy Waszym zdaniem powinien być wzniesiony celibat ?? :>

Wypowiadajcie się co myślicie na ten temat :)



Osobiście uważam, że powinien, gdyż wiem co dzieje się w dzisiejszych czasach... bardzo wielu kapłanów związuje się po kryjomu z samotnymi kobietami :) kilkanaście kilometrów od mojej miejscowości mieszka pewien ksiądz, który ma całą rodzinę!! Więc jaki jest sens ciągłego życia w strachu?
Jednak z drugiej strony nie chciałabym się spowiadać u księdza, który np. wlaśnie przed chwilą uprawiał seks :/
Jakie jest Twoje zdanie? :) :) :) :)
 
A

Anonymous

Guest
Kamisia moja Batmanico :p
Osobiście uważam, że celibat nie powinien być uznawany, gdzyż rzeczywiście jest jak mówisz - nie wszyscy księża trzymają się tej zasady. Właściwie to nie rozumiem dlaczego coś takiego obowiązuje kapłanów. Przecież ksiądz też jest człowiekiem i ma swoje potrzeby. A co w tym złego spowiadać się u ks. który przed chwilą uprawiał seks? przecież nawet byś o tym nie wiedziała, a może i nawet kiedyś byłaś u takiego i nawet sobie sprawy nie zdajesz :p
Ponadto uważam, że ks. też powinien mieć prawo do założenia rodziny. Właściwie wiele spraw w temacie kościoła jest dla mnie nie zrozumiałych... np. dlaczego seks przed ślubem jest grzechem i to ciężkim. Cudzołóstwo jeszcze rozumiem, bo to jak zdrada, ale seks z jedną kobietą czy z jednym mężczyzną wydaje mi się być rzeczą dość zrozumiałą. Poza tym mało kto czeka z tym do ślubu i conajmniej 3/4 ludzkości popełnia ten grzech. Jestem wierząca, ale czasem wydaje mi się, że kościół za dużo wymaga... Nie wiem być może księża mają celibat by być wolnym od grzechu pierworodnego, ale od tego wolna jest przecież tylko i wyłącznie NMP.
 

Nataly

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Kamisia moja Batmanico
Osobiście uważam, że celibat nie powinien być uznawany, gdzyż rzeczywiście jest jak mówisz - nie wszyscy księża trzymają się tej zasady. Właściwie to nie rozumiem dlaczego coś takiego obowiązuje kapłanów. Przecież ksiądz też jest człowiekiem i ma swoje potrzeby. A co w tym złego spowiadać się u ks. który przed chwilą uprawiał seks? przecież nawet byś o tym nie wiedziała, a może i nawet kiedyś byłaś u takiego i nawet sobie sprawy nie zdajesz :p
Ponadto uważam, że ks. też powinien mieć prawo do założenia rodziny. Właściwie wiele spraw w temacie kościoła jest dla mnie nie zrozumiałych... np. dlaczego seks przed ślubem jest grzechem i to ciężkim. Cudzołóstwo jeszcze rozumiem, bo to jak zdrada, ale seks z jedną kobietą czy z jednym mężczyzną wydaje mi się być rzeczą dość zrozumiałą. Poza tym mało kto czeka z tym do ślubu i conajmniej 3/4 ludzkości popełnia ten grzech. Jestem wierząca, ale czasem wydaje mi się, że kościół za dużo wymaga... Nie wiem być może księża mają celibat by być wolnym od grzechu pierworodnego, ale od tego wolna jest przecież tylko i wyłącznie NMP.

P.S tam u góry to bylam ja:p
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Nie jestem pewien czy powinienem się wypowiadać, bo nie jestem katolikiem, ale... Niech mi ktoś powie gdzie w biblii jest mowa o celibacie? Adam miał żone(i dzieci:)), Mojżesz miał żone(i dzieci:)), Aaron miał żone(i dzieci:)), Salomon miał żone(nie jedną)(i dzieci:)), itd... Nawet nazireat tego nie wymagał...
A co do księdza i rodziny... To w kościołach protestanckich (ja należe do jednego) księży nie obowiązuje celibat. Mają żony i żyją! A wiernym jakoś to nie przeszkadza. A tak apropo jak ks., który nie ma żony ma udzielać porad małżeńskich? :niepewny:
Ale to jest tylko moje zdanie ;)
 

pasya1

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
I ja także was popieram! Celibat to dla mnie zwykła głupota, to jest wbrew naturze!
Byłoby mniej przypadków pedofili i homoseksualizmu. :zdegustowany:
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
Wszyscy ci ktorzy uwazaja ze celibat powinien byc zniesiony maja racje. Podoba mi sie to ze ksieza ewangeliccy maja to prawo i jest to dobre, ksiaza i tak nie przestrzagaja celibatu a potem robi sie z tego afera, jakies molestowania itd. Ksiadz tez czlowiek wiec czemu zabraniac mu tego, przeciez seks nie jest grzechem prawda? Jednak jak znam zycie to chyba nie doczekamy sie dnia kiedy ow celibat faktycznie zostanie zniesiony, bo zawsze znajda sie tacy (w szczegolnosci starsi ludzie) ktorzy beda robic afere o to i w rezultacie to nie przejdzie
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
mloda102 napisał:
przeciez seks nie jest grzechem prawda?
przed ślubem jest... :/

mloda102 napisał:
zawsze znajda sie tacy (w szczegolnosci starsi ludzie) ktorzy beda robic afere o to i w rezultacie to nie przejdzie
no, ale wkońcu starsi poumierają :) a jeżeli chodzi o np. naszych rodziców, to należy ich do tego jakos nastawić :) moim zdaniem za jakies 50 lat to zniosą ten "śmieszny" celibat :D :hyhy:

pozdrawiam Was: pasya1, nika i mloda102 !!
 

Kamilcia

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
252
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Los Angeles-Koronowo
nika napisał:
Kamilcia napisał/a:
przed ślubem jest...

ja tak nie mysle
no tak mi ksiądz mówił :D
"Batman (22:22)
Pewnie, że grzech... i to ciężki!! a co? :p"

nika napisał:
ale wracajac do celibatu a moze tak majtki blaszane z klodka ?????

[ Dodano: 2005-05-19, 22:48 ]
acha klucza sie pozbyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dobry pomysł :p hehehe chociaż ciężko by im się załatwiało potrzeby fizjologiczne ;) ale co tam :p i tak juz się poświęcili, to co to takie gatki ? ;)


a tak na poważnie to zastanawiam się jak oni to robią, że trzymają w sobie te emocje... na moje to każdy człowiek musi się wyżyć... i myśli o seksie!! ciekawe czy tacy księża rozmyślają na ten temat :) co Ty o tym sądzisz nika??
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Kamilcia napisał:
ciekawe czy tacy księża rozmyślają na ten temat
mysle ze tak, jak by nie patrzyl to tez ludzie tyle tylko ze zyja w tzw. celibacie, ale niestety matka natura u kazdego sie odzywa, potrzebujemy bliskosci innego, a w ich mysli nikt nie zaglada i moze to i dobrze, bo mysli to prywatna sprawa

[ Dodano: 2005-05-19, 23:11 ]
Kamilcia napisał:
że trzymają w sobie te emocje...
a moze jest z nimi jak w wojsku ze daja cholpakom cos na zachamowanie bobudek sexualnych kto wie ????A moze warto zakonnic zapytac ;) :hyhy: :rotfl:
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Czyli wszyscy sa zgodni ze celibatu nie powinno byc. Ja sie tez pod tym podpisuje
 
Do góry