Cebula : lubicie? z czym jecie?

Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
wiki9969 napisał:
Zapraszam do mnie. Zamiast obiadu rodzina zażyczyła sobie jajecznicę z grzybami i cebulką.
A ha!



Cebulę dodaję do wszystkiego, jakoś nie wyobrażam sobie jajecznicy bez cebulki.
 

bardosja

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
mam tak samo! bez szczypiorku też nie wyobrażam sobie jajecznice, albo pierogów ruskich bez smażonej cebulki
 

Zibi455

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
38
Punkty reakcji
7
Ruskie bez smażonej cebuli i skwarków to juz profanacja by była :D .
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Zibi455 napisał:
Ruskie bez smażonej cebuli i skwarków to juz profanacja by była :D .
Do wszelkich pierogów, oczywiście poza tymi na słodko.
A cebula nie jako dodatek, ale główny składnik lub jeden z głównych?
np. smażona z kiełbasą.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
A robicie czasami taki szybki sosik z cebulki? Ja go uwielbiam do ziemniaków.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ja potrafię robić nawet sosik z cebulki... Do ziemniaczków jest idealny... Choć nie do końca najzdrowszy :D.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Ogólnie lubie cebulę niemalże do wszystkiego. Kocham zupę krem z cebuli, do sałatek, sosów, jajek i niemalże wszystkiego. Nawet kurczaki pieczone posypuję przyprawą z cebuli. Knorr ma świetna przyprawę, która nazywa się Cebula z USA.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
A to ja w ogóle nie korzystam z takich przypraw. Wolę świeżą cebulę.
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Cebulę w sumie daję do większości rzeczy, do sosów, sałatek, i innych. Robię sosy, zupy... Ostatnio kupiłam sproszkowaną z knorra i teraz tak kombinuję że dodam do sosów i na pewno zup, ale myślę do czego by jeszcze...
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Cebulę dodaję do zup,również kiedy podsmażam mięso na sos,a czasami kilka cebul usmażę i wcinam z chlebkiem.Lubię cebulę duszoną samą ,z pomidorami. :)
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
Bardzo lubię ale jem rzadko bo jednak jest toche ciężkostrawna, bardzo lubię krążki cebulowe, pyszne ale na to można sobie pozwolić raz na jakiś czas, ostatnio cebula najczęściej ląduje w zupie, macie jakieś sprawdzone przepisy na zupe cebulową?
 

pinklady1

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2018
Posty
4
Punkty reakcji
0
marcydarcy napisał:
Bardzo lubię ale jem rzadko bo jednak jest toche ciężkostrawna, bardzo lubię krążki cebulowe, pyszne ale na to można sobie pozwolić raz na jakiś czas, ostatnio cebula najczęściej ląduje w zupie, macie jakieś sprawdzone przepisy na zupe cebulową?
ja mam to samo i powiem Ci, że na cebulową nie reaguję dobrze, ale jak po prostu dodam cebulę jako składnik, to jest ok, ale tak sama cebulowa, to za dużo... na zimę jem zwyklę czosnkowo-cebulową, bo to bomba witaminowa, a jednak jakoś lepiej znoszę pod kątem trawienia - najlepszewkuchni.pl/przepis/zupa-czosnkowo-ziemniaczana-z-przyprawami.html
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
o, dzięki za przepisik, wypróbuję na pewno :) robiłaś coś jeszcze z tej stronki?

o, dzięki za przepisik, wypróbuję na pewno :) robiłaś coś jeszcze z tej stronki?
 

pinklady1

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2018
Posty
4
Punkty reakcji
0
marcydarcy napisał:
o, dzięki za przepisik, wypróbuję na pewno :) robiłaś coś jeszcze z tej stronki?

o, dzięki za przepisik, wypróbuję na pewno :) robiłaś coś jeszcze z tej stronki?
ja gotuję tylko z nimi, masz poziomy trudności, podział na składniki, wszystko przejrzyste. + można zbierać punkty i wygrywać nagrody,tak więc 2w1 ;) #cebula
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Nie robiłam czegoś takiego, ale za to z białej cebuli robię syrop na kaszel.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ja uwielbiam zupę-krem z cebuli! Ostatnio jak zrobiłam 3 litry, to w ciągu 1 dnia zniknęło! A mieszkam tylko z moim Lubym! On dostał po prostu bzika na punkcie tej zupy i mógłby jeść ją codziennie. A tak to standardowo - do mielonego, do sałatek, do ziemniaków, czy innych dań. I również uwielbiam cebulę w tostach!
 
Do góry